The War With Grandpa (جنگ با پدربزرگ)

کارگردان: Tim Hill (تیم هیل)
نویسنده: Tom J. Astle (تام جی. آستل),
5.5
34
0.30

خلاصه داستان:

پیتر جنگی را با پدربزرگ خود راه می‌اندازد تا بتواند اتاقش را از او پس بگیرد


تصاویر فیلم:

خلاصه نظر منتقدان:

فرانک شک – The Hollywood Reporter ( امتیاز ۶ از ۱۰ )

« جنگ با پدربزرگ » احتمالا برای عده‌ای بسیار بامزه اواهد بود و برای بعضی از بزرگ‌ترها هم با مجموعه‌ی بازیگران سطح بالایش کمی اعتبار خواهد داشت.

آلونسو دورالده – TheWrap ( امتیاز ۶ از ۱۰ )

در طول تماشای این اثر چندین خنده‌ی لحظه‌ای وجود دارد، اگرچه اما در بیشتر لحظات آن اثر کاملا ناامیدکننده است.

مایکل اوردونا – Los Angeles Times ( امتیاز ۳ از ۱۰ )

شوخی‌های اثر بامزه نیستند. کل پیش‌فرض اثر بامزه نیست.


نقد و بررسی فیلم به قلم James Berardinelli (جیمز براردینِلی)

نشریه reelviews

نمره 2.5 از 10

« رابرت دنیرو » در فیلم­های تقریباً غیرقابل­دیدن زیادی ایفای نقش کرده­ است، بنابراین گرچه وسوسه‌­انگیز است که بگوییم «جنگ با پدربزرگ» بدترین آن­هاست، اما نمی­‌توان به طور قطعی این نظر را داد. با این حال این فیلم آن­قدر بد است که شایسته­‌ی این عنوان باشد. اگر به خاطر مشارکت «رابرت دنیرو»، «ام تورمن»، «چیچ مارین»، «جین سیمور» و «کریستوفر واکن» نبود، ممکن بود به علت شوخی­‌های ناخوشایند، شخصیت­‌های بی­‌روح با انگیزه‌­های مزخرف و داستان­‌های فرعی خسته­‌کننده این فیلم به پرده­‌ی سینما نرسد. فیلمی با چنین بازیگرانی نادیده گرفته­ نمی­شود و مستقیم به صورت ویدیو به خانه­ها نمی­‌آید.

به راحتی می­توان دید «جنگ با پدربزرگ» برای رسیدن به چه چیزی تلاش می­کند. با وجود این که این فیلم حال و هوای مشابه «تنها در خانه» دارد، به دلیل روابط خانوادگی‌­ای که در مرکز فیلم وجود دارد، نمی­توان «رابرت دنیرو» را با «مکالی کالکین» مقایسه کرد. کسانی که حافظه‌­ی خوبی دارند ممکن است کمدی تاریک «دنی دویتو» به نام «جنگ گل­های رز» (1989) با بازی مایکل داگلاس و کاتلین ترنر را به یاد بیاورند. این فیلم که سرشار از شوخی‌­های سوزناک است، نقطه­‌ی اوج ورزش خونین جنگ­‌های خانوادگی است. فیلمی به اصطلاح خانوادگی مانند «جنگ با پدربزرگ» هرگز نمی­‌تواند به این سطح نزدیک شود. «جنگ گل­‌های رز» نشان می­دهد که یک فیلم از این دست تا چه حد باید پیش رود تا موثر واقع شود و به همین دلیل قرار نیست مانند «جنگ با پدربزرگ» دارای رتبه‌­بندی PG باشد.

وقتی فیلمی با این فیلمنامه‌­­ی بد چنین بازیگران مطرحی را به خود جلب می­کند، این سوال به وجود می­‌آید که آیا کارگردانش – «تیم هیل» که بیش­تر به عنوان یکی از خالقان «باب اسفنجی» شناخته می­شود – دارای فیلم دیگری است یا خیر. از آن­جا که به نظر می­‌رسد هیچ چیز شومی در این­جا وجود ندارد، علت همکاری این بازیگران کمبود کار و نیاز به پول است. این مسئله مشارکت دنیرو را توضیح نمی­دهد، اما او سال­‌هاست که چنین کارهایی را انجام می­دهد، بنابراین احتمالاً برای حضور در این فیلم بهانه­‌ای لازم ندارد.

شوخی­‌های سخیف این فیلم تنها برای کودکان خنده‌­دارند. فقط کسانی از «جنگ با پدربزرگ» خوششان می­‌آید که فرق «رابرت دنیرو»، «رابرت فراست» و «رابرت کندی» را نمی­‌دانند. حتی واژه­‌ی «کودکانه» هم برای توصیف این کمدی احمقانه و ناخوشایند کافی نیست. از طرف دیگر، واژه­ی «زباله» کاملاً درست به نظر می­رسد.

مترجم: امید بصیری


ممکن است شما دوست داشته باشید

دیدگاه بگذارید

Please Login to comment
  Subscribe  
Notify of