The Map of Tiny Perfect Things (« نقشه چیزهای بی‌نقص کوچک)

کارگردان: Ian Samuels (ایان ساموئلز)
نویسنده: Lev Grossman (لیو گروسمن),
6.8
68
0.77

خلاصه داستان:

یک پسر و دختر نوجوان به صورت ابدی درون یک روز زندگی می‌کنند و این مسئله فرصت انجام هر کاری که می‌خواهند را به آن‌ها داده است.


تصاویر فیلم:

خلاصه نظر منتقدان:

ریچارد لاوسن – Vanity Fair – 7.5 از 10

« نقشه چیزهای بی‌نقص کوچک » حدود خودش را می‌شناسد.

کورتنی هاوارد – Variety – 7 از 10

ویژگی‌های نجابت و شیرین بودن بازی اصلی باعث می‌شود از فراموش شدن این فیلم معمولی در ژانری شناخته شده در امان بماند.

کیمبر مایرز – Los Angeles Times – 7 از 10

« نقشه چیزهای بی‌نقص کوچک « به راحتی ناراحتی و شادی را درهم ‌می‌آمیزد.


نقد و بررسی فیلم به قلم James Berardinelli (جیمز براردینِلی)

نشریه reelviews

نمره 7.5 از 10

مدتی طول کشید تا از « مد داگ و گلوری » مجموعه‌های شبیهی به وجود بیاید اما وقتی این اتفاق افتاد این فیلم‌های دژاوو مانند از قطره به سیلی تبدیل شدند. گونه‌های علمی تخیلی چون « لبه فردا »، ترسناک چون « روز مرگت مبارک » و عبوری بر مسیر جدیت مثل « پیش از آن که بمیرم » هم وجود داشته‌اند. « نقشه چیزهای بی‌نقص کوچک » به اندازه هیچ یک از فیلم‌های دیگر نام برده شده فرمول اصلی را پیچیده نکرده است.

بر خلاف فیلم « بیل موری »، « نقشه چیزهای بی‌نقص کوچک » هیچ جزئیاتی از این که چگونه شخصیت اصلی، نوجوان 17 18 ساله مارک با بازیگری « کایل آلن »، در تله زندگی کردن یک روز گرفتار شده است ارائه نشده است. مارک به اندازه کافی در آن دنیا بوده است که تمام حرف‌ها و کارهای خواهرش با بازیگری « کلئو فراسر » و پدرش با بازیگری « جاش همیلتون » را بداند.

بی‌حوصلگی می‌تواند کاتالیزور عجیبی باشد و با زندگی کردن یک روز دوباره و دوباره مارک و مارگارت یک دوستی عمیق را تشکیل می‌دهند. آن‌ها زمان بسیاری را در شهرشان برای پیدا کردن « چیزهای بی‌نقص کوچک » گشتند و یک نقشه از آن‌ها تهیه کردند. کایل باور داشت که وقتی که همه آن‌ها را کشف بکنند هر چیزی که آن‌ها را در حباب قرار می‌دهد اجازه فرار کردن آن‌ها را فراهم می‌سازد. او می‌خواهد که بیرون رود، او می‌خواهد که ببیند فردا چه می‌شود. مارگارت اما چندان به آینده علاقه‌ای ندارد. این به علاوه علاقه روزافزون رمانتیک مارک به مارگارت (که یکطرفه است) باعث می‌شود که آن دو از هم جدا شوند.

پایان بندی فیلم اندکی ضعیف است. انتظارات را برآورده می‌کند اما باعث می‌شود که آدم همان سوالی که در مورد همه فیلم‌های « مد داگ و گلوری » صادق است را بپرسند: بعد چی؟ جالب می‌شد اگر در یکی از این دنباله‌ها شخصیت‌ها فرصت برقراری ارتباط عادی را می‌داشتند.

مترجم: امید بصیری


ممکن است شما دوست داشته باشید

دیدگاه بگذارید

Please Login to comment
  Subscribe  
Notify of