The Tree of Life (درخت زندگی)

کارگردان: Terrence Malick (ترنس مالیک)
نویسنده: Terrence Malick (ترنس مالیک),
6.8
85
0.84

خلاصه داستان:

درخت زندگی ، داستان خانواده ی اوبراین و سه فرزندشان را در دهه ی ۱۹۵۰ و مشکلات پسر بزرگ خانواده با پدرش را روایت می کند و…


تصاویر فیلم:

نقد و بررسی فیلم به قلم میثم کریمی

نقد و بررسی کامل فیلم

«درخت زندگی» ساخته «ترنس مالیک» در کمترین حالتش، یک برش جاه طلبانه از سینما توسط یک فیلمساز بزرگ است. این فیلم که تلاش دارد به اوجی کمتر از فیلم «۲۰۰۱: یک اودیسه فضایی» ساخته استنلی کوبریک دست نیابد، از مشخصات یک کار استادانه بی بهره است، ولی قدرتی در خود دارد که بسیاری از فیلم های سینمایی فاقد آن هستند.

این فیلم موضوعی برای خودش دارد و وقتی که دچار قصور می شود، حتی همین را هم به یک شکل جالب انجام می دهد و نشانی از بچگی در آن دیده نمی شود. این فیلم در هسته مرکزی خود، یک درام کوچک و شخصی با موضوع بالغ شدن یک بچه و درباره تحول کودکی است که در دهه ۱۹۵۰ زندگی می کند و از جاده کودکی به سمت نوجوانی می رود. درخت زندگی وقتی در این محدوده ها می ماند، به بهترین فیلمی که مالیک تاکنون برای ارائه کردن داشته تبدیل می شود. ولی وقتی تغییر جهت می دهد و با موضوعاتی نظیر معنویت و کیهان شناسی و تناسخ شخصیت اصلی در آینده مماس می شود، از درجه موفقیتش کاسته می شود. ولی از همه این حرف ها گذشته، نظر کلی که می توان در مورد این درخت زندگی داشت، این است که فیلم به طرز نفسگیری زیبا و به طرز شگفت انگیزی قوی است. این که این فیلم نمی تواند یک شاهکار مدرن باشد هیچ جای شرمساری ندارد، مخصوصا این که این فیلم از هر فیلمی از محصولات سال ۲۰۱۱ که تاکنون دیده ام، بهتر بوده است.

بخش اعظم درخت زندگی درباره شخصیت «جک اوبراین» (هانتر مک کراکن) است؛ او در خلال سال های عمرش سعی می کند معصومیت دوران جوانی را از حسابگری و مصلحت اندیشی دوران بزرگسالی جدا کند. هانتر که برادر بزرگ تر ۲ برادر دیگر است، سنگینی انتظارات پدر و مادرش را برگرده خویش احساس می کند و حس نفرت در او ایجاد می شود. او پدر عبوس خود(براد پیت) را به شکل یک دیکتاتور می بیند و مادر خود (جسیکا چستن) را به شکل آدمی ضعیف می بیند که در برابر همسرش ایستاده است. جک هر چقدر بزرگ تر می شود، بیشتر دستخوش خشم می شود تا این که به نقطه شکست و فروپاشی می رسد. در عین حال، با این که بخش اعظم حوادث روزمره از دید جک نشان داده می شود، فصل هایی از داستان هم رزرو شده است تا از منظر پدر و مادر او نشان داده شود و همین باعث ایجاد تقارن در شخصیت پردازی می شود و به تماشاگر این اجازه داده می شود به این نتیجه برسد که شاید بتوان گفت اوبراین ها برای کسانی که در مناطق روستایی تگزاس در دهه ۱۹۵۰ زندگی می کنند، یک خانواده «عادی» محسوب می شوند. مادر، نقش تربیت کننده را دارد و پدر هم اهل کتک زدن است، ولی هر دو آنها بچه هایشان را به شیوه خودشان دوست دارند و در این بین مادر مهر و محبتش از پدر بیشتر است.

مالیک سعی دارد در کنار روایت این داستان کوچک و شخصی، ماجرا را در یک بافت بزرگ تر و متافیزیکی قرار دهد. ولی او در مقایسه با لحظاتی که «واقعیت» تجربه جک در زمینه بزرگ شدن را نشان می دهد، تلاشش برای متافیزیکی کردن داستان، با موفقیت کمتری همراه است. فیلم درخت زندگی، برعکس خیلی از فیلم هایی که موضوع شان بالغ شدن است و داستانشان هم به یک دوره تاریخی خاص تعلق دارد، دست به ریسک نمی زند و موفقیت یا ناموفقیت و ضعفش را براساس توانایی اش در ایجاد حس نوستالژی به گردن تماشاگر نمی اندازد. بازی براد پیت در این فیلم عالی است و همین طور بازی جسیکا چستن، ولی بازی صمیمانه و قابل باور هانتر مک کراکن در نقش جک باعث می شود به عنوان یکی از بهترین بازیگران جوان سال های اخیر سینما شناخته شود. فیلم درخت زندگی یک اثر خوب و به لحاظ عاطفی غنی است که براساس شخصیت پردازی ساخته شده و کارگردانش اشتیاق این را دارد که با این داستان حرف های بزرگ تری بزند.

جیمز براردینلی – مترجم : رضا عظیمی

*****************************************************

نقد دوم: میثم کریمی

ترنس مالیک را باید جزو نابغه های فیلمسازی دنیا دسته بندی کرد. درخت زندگی پنجمین فیلم مالیک طی 38 سال گذشته است و این گزیده کاری عجی1ب و غریب وی، بی دلیل نیست؛ مالیک فیلمسازی است که سینما را یک هنر می داند و معتقد است اگر سینما نتواند هنر و زیبایی را به درستی به مخاطب ارائه کند، اصلاً نباید فیلمی ساخته شود! همین اعتقاد سخت مالیک سبب شده تا او گزیده کار ترین فیلمساز تاریخ سینما باشد. درخت زندگی به فاصله 6 سال از آخرین ساخته مالیک یعنی دنیای تازه، ساخته شده است. براد پیت در جریان یک مصاحبه اعلام کرده بود که :«کار کردن با مالیک بسیار لذت بخش و البته سخت بود چراکه او درباره فیلمش بسیار وسواس داشته و ما مجبور بودیم روزانه تنها 2 برداشت داشته باشیم!» . بعد از تماشای درخت زندگی به درستی به اظهارات براد پیت پی بردم چراکه درخت زندگی از حیث هنری بدون شک یکی از بهترین های تاریخ سینما است. کمتر در فیلمی شاهد بوده یم که چنان دقت و ظرافتی در پرداخت صحنه ها بکار رفته باشد که با هر نما، تماشاگر را در دنیایش محو کند.

درخت زندگی داستان خانواده ی اوبرین و 3 فرزندشان را در دهه ی 50 میلادی را روایت می کند. آقای اوبرین ( براد پیت ) مردی افسرده و خسته از روزگار است که فشار زندگی و ناملایمات اجتماعی  باعث شده تا او راه و روش خشن و بد بودن را به فرزندانش آموزش دهد. آقای اوبرین به فرزندانش یاد می دهد تا به هیچ کس اعتماد نکنند ، هیچ خوبی را بی دلیل نپذیرند و در یک کلام احساسات خوب را در خودشان به حداقل برسانند. اما خانم اوبرین ( جسیکا چستین )  دقیقاً برعکس همسرش رفتار می کند. او به عشق و خوبی اعتقاد دارد و به فرزندانش یاد می دهد تا همه مسائل روزمره را به فال نیک بگیرند. خانم اوبرین با توجه به آموزه های غلط پدر فرزندانش ، به هر نحوی قصد دارد تا از فرزندانش، مردانی خوش قلب و مفید برای جامعه بسازد. در بطن این کشمکش های آموزشی خانم و آقای اوبرین ، جک که پسر بزرگ خانواده است، قرار دارد. جک نوجوانی است که در این سن احتیاج به حمایت و تثبیت رفتارهای والدینش در برقراری ارتباط با او دارد اما تنها چیزی که تابحال ن ،نصیبش شده، اظهارات متناقض والدینش از تعریف زندگی بوده است. به سالها بعد می رویم، جک حالا یک فرد میانسال ( با بازی شان پن ) است که با همسرش رابطه خوبی ندارد و همچنین نمی تواند با آسمانخراش های شهر و انسانهای پیرامونش ارتباط برقرار کند. جک در پی آموزه های دوران کودکی خود، هنوز نتوانسته تعریفی از جامعه و نحوه زندگی در آن برای خود ترسیم کند که سبب شده تا او تبدیل به شخصیتی به شدت منزوی شود و…

این خلاصه داستان نباید شما را به اشتباه بیندازد که درخت زندگی یک درام خانوادگی است بلکه برعکس ، درخت زندگی اصلاً کاری به خانواده اوبرین ندارد!. مالیک در درخت زندگی سعی کرده تا ناملایمات و تفکرهای بشر درباره زندگی را در قالب یک خانوادهِ متفاوت از لحاظ فکری، به تصویر بکشد. در خانواده اوبرین، پدرِ خانواده نماد طبیعت است که بنا به ناملایمات روزگار ، از زیبایی ذاتی و بصری اش ، تبدیل به موجودی بدبین شده که ساز مخالف بنای تمام کارهایش شده است. برعکس پدر، مادر خانواده نماد نجابت ذاتی طبیعت و زندگی است که علی رغم تمام بدی های روزگار ، هنوز سعی دارد تا زیبایی ذاتی اش را حفظ کند و آن را به نسل آینده نیز انتقال دهد. شخصیت جک نیز وصف حال ماست. انسانی که دچار نوعی دوگانگی در زندگی اش شده و سردرگم در این طبیعت بی کران رها شده است. جک نماد تمام انسانهایی است به جای پایبند ماندن به اصل انسانی خویش، به او یاد داده شده تا با آن بجنگد و دنیای ناملایم خود را در آن بنا کند. از حیث هنری شاید بتوان درخت زندگی را با شاهکار استنلی کوبریک یعنی ” 2001 : یک اودیسه فضایی”  مقایسه کرد. در اودیسه فضایی، استنلی کوربریک سعی کرده بود 3تا با استفاده از یک داستان تخیلی انسان را به یاد اصل خویش بیندازد و سکانس پایانی آن یعنی خیره شدن کودک به کره زمین و لبخند به زیبایی آن ، اوج این هنرنمایی بود. حالا ترنس مالیک در درخت زندگی با استفاده از تمام عناصر حیات و موجودات پیشین جهان ( از دایناسور! گرفته تا غروب خورشید ) سعی کرده تا به تماشاگر یادآوری کند که بهتر است دنیای خود را بار دیگر مرور کند و گرد و غبار زشتی را از آن پاک کند.

فیلمبرداری بی نظیر امانوئل لوبسکی یکی دیگر از دلایلی است که باعث شده تا شعر سینمایی ترنس مالیک به زیباترین نحو ممکن به تصویر کشیده شود. فیلمبرداری فیلم درخت زندگی بدون شک اصلی ترین بخت دریافت اسکار امسال است و مطمئن باشید نام آن را جزو کاندیداها خواهید دید. درخت زندگی حتی زمانی که آغشته به جلوه های ویژه ( CGI ) می شود، بسیار زیبا و دوست داشتنی است. در اصل شما نباید از درخت زندگی انتظار جلوه های ویژه قوی داشته باشید اما با اینحال ترنس مالیک وسواس خودش را به این بخش هم تزریق کرده و CGI به بهترین نحو در فیلم قرار داده شده است.

2 بازیگر اصلی فیلم ، ستارگان سینما هستند که شاید اگر هر فیلمی دیگری بود نام انها را ابتدای معرفی فیلم اعلام می کردند اما حقیقت آن است که این بازیگران در میان تصاویر و شعر سینماییِ ترنس مالیک ، غرق شده اند. براد پیت در نقش پدر سخت گیر خانواده بازی فوق العاده ایی از خود به نمایش گذاشته است و اگر اعضای آکادمی اینبار به او روی خوش نشان بدهند ( آنها ثابت کرده اند که علاقه ایی به حضور پیت در چنین نقشهایی ندارند! ) می تواند بخت اصلی اسکار به حساب آید. شان پن نیز به مانند همیشه حضوری مقتدر در نقش شخصیت های شکست خورده دارد. اصولاً  تجربه ثابت کرده که بهتر است نقش شخصیت های دوگانه را به شان پن بدهید تا بهترین نتیجه را از آن بگیرید. اما جسیکا چستین در نقش مادر خانواده به دلیل اینکه شخصیت اش بیش از حد سمبلیک است ، نتوانسته تاثیر لازم را بر مخاطب بگذارد. شاید اگر شخصیت او تا بدین حد نمادین نبود، می توانست ارتباط بهتری با مخاطب برقرار کند. البته این را هم باید اضافه کنم که بازی او در مقابل بازی فوق العاده براد پیت یکجورایی گم شده است.

درخت زندگی یکی از بهترین های تاریخ سینماست. مدتها بود که فیلمی را ندیده بودم که به معنای واقعی کلمه ، هنر را به تصویر بکشد. درخت زندگی مثال بارز فیلمسازی هنری است که هر فیلمساز و عاشق سینمایی باید آن را ببیند. نکته ایی را هم باید اضافه کنم و آن اینکه اگر اهل سینمای اکشن، ترسناک و در کل، سینمای ساده هستید، به هیچ وجه توصیه نمی کنم که درخت زندگی را تماشا کنید. چرا که درخت زندگی فیلمی نیست که بتوان در هنگام دیدن آن تخمه شکست و یا پاپ کورن مصرف کرد!. درخت زندگی فیلمی است که باید آن را در کمال آرامش چند بار تماشا کنید تا به ارزش هنری آن پی ببرید.

میثم کریمی

منابع : جام جم آنلاین وviеmag.ir

تهیه، تدوین و تنظیم : سایت نقد فارسی

هر گونه کپی برداری از این مطلب بدون ذکر دقیق منابعمخالف قانون بوده و  شرعا حرام میباشد.

 


ممکن است شما دوست داشته باشید

72

دیدگاه بگذارید

Please Login to comment
72 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
52 Comment authors
hhrrعلیرضا ایآبتینsoprano Recent comment authors
  Subscribe  
Notify of
میپل
Guest
Member
میپل

فیلمو از لحاظ اینکه باعث میشه آدم به فکر فرو بره دوست داشتم و قابل ستایشه تو این بحبوحه ی فیلم های اکشن و سینمای انیمشین و جلوه های ویژه… اما حقیقتا از خیلی صحنه های فیلم نتونستم برداشتی داشته باشم یعنی حداقل مفاهیمی که به ذهنم رسید یا از نقد ها (اگه اسمشونو بشه گذاشت نقد) خوندم نتونست منو ارضا کنه یعنی نمیشه به این راحتی پذیرفت که منظور Malick این بوده باشه… صمیمانه تقاضا دارم کسی اگه برداشت جالب توجهی داره ارائه کنه… چون واقعا فیلم به بررسی و تحلیل صحنه به صحنه نیاز داره نمی خوام با… ادامه »

Abe
Member
Member
Abe

واقعا این فیلمو دوست داشتم. بعد از این همه که از عمر هالیوود میگذره بالاخره یک فیلمی اومد که ارزش هنری اش کاملا واقعی باشه و درونمایه اش با ارزش باشه و شمارو به تفکر وا داره.دوست دارم دوباره ببینمش

پویا
Guest
Member
پویا

سلام. تعجب می کنم چرا نقد انقدر سر سری و گویا برای انجام وظیفه!!! چرا صحبتی از نماد شناسی در این فیلم نمی شود؟ درخت زندگی که در میان باغ عدن قرار دارد، در نجوم به معنای خورشید در میان سایر سیارات و ستارگان است. چرا ۳ پسر؟؟؟ اشاره به تثلیت مسیحیت و پسری که بار دیگر برادران را به دوش می کشد همان نقش مسیخ.اتاقی مه به شکل صلیب بود و مرد بزرگی به پسر بچه ای در آن نشان داده می شد، نامد خدا،جهان و انسان بود.تعارض ارزشهای مسیحیت مثل دوست داشتن همسایه، عشق ورزیدن و … با… ادامه »

unknown
Guest
Member
unknown

من این فیلمو ساعت ۱۰ شب دیدم. ساعت ۱۲ تموم شد. بعدش تا ساعت ۳ بیدار بودم و درباره ی اینکه فیلم چی میخواست بگه فکر میکردم. اومدم اینجا دوتا نقد بخونم شاید یه چیزی از مفهوم این فیلم سرم بشه. ولی جز کلی گویی و تعریف الکی چیزی تو نقدا ندیدم. تو رو خدا( 😥 ) یکی خلاصه مفهوم فیلمو به من بگه……..

peyman273
Guest
Member
peyman273

وسطاش یادم رفت دارم فیلم نگاه میکنم

ممد
Guest
Member
ممد

از معدود فیلمهایی که بعدش منو به تفکر وادار کرد . 😐

shmmhs
Guest
Member
shmmhs

اولا به نظر من نماد ساختن از یک فیلم کاره اشتباهی است به خاطر اینکه یک توصیف کوتاه نمی تواند شخصیت های فیلم را معرفی کند حتی اگر آن نماد درست باشد. دوما این فیلم به نظر من نشانددهنده ی زندگی انسان است که اسم آن هم به خاطر همین است در طی فیلم ما با سه شخصیت روبرو هستیم برد پیت که می خواهد فرزندان خودش مثل خودش باشند مادر فیلم می خواهد مشکل های که در تربیتش بوده را از بچه های خود دور کند.وبچه فیلم که در فیم بزرگ شده.به طور کلی برای همه ی ما چنین… ادامه »

zahra b
Member
Member
zahra b

قشنگ بود. فیلم باید ادم رو به فکر کردن وادار کنه.. با مفهوم و..

mr.ka
Guest
Member
mr.ka

دوباره فیلمو دیدم
در یک کلام فوق العاده بود
لایق اسکار بود.

majed
Guest
Member
majed

فیلم در ارائه اطلاعات با مشکل اساسی روبرو بود. ریتم فیلم بشدت کند بود مخصوصا در ۱۰ دقیقه پایانی. اگر قرار است کارگردان در فیلمهایش امور ماورا ئ الطبیعه را دستمایه کار خود قرار دهد این دلیلی نمیشود به اینکه فیلم انقدر در فضای مبهم صحبت کند. داستان باید از خودش دفاع کند. بازیگران همه خوب بودند بخصوص برد پیت و هانتر مک کراکن. در حالت کلی فیلم ضعیفی بود و نیازی نیست که با پز روشنفکرانه فیلم را شاهکار خطاب کنیم.

anti FFF
Guest
Member
anti FFF

خانم و اقای اوبرین نمادی از طبیعت نیستند بلکه نمادی از انسانهایی هستند که یکی مخالف قضا و قدر خدا هستش و دیگری موافق اون . جمله ای که در اول فیلم از زبان ایوب نبی نشان داده شد در مورد همین مسئله هست این فیلم پر از نماد و ارجاعاتی هست که به تورات و فرقه کابالا اشاره داره اگه این مسائل رو بدونید زیاد فیلم خسته کننده نیست مثلا زمانی که خانم اوبرین در راز ونیازش با خدا میگه "خدایا کجابودی " تصاویری از فعل و انفعالات در طبیعت نشون داده میشه که نمادی از خلقت زمین در… ادامه »

hamidu2
Guest
Member
hamidu2

شاهکار بود

ابوالفضل اسی
Guest
Member
ابوالفضل اسی

دیگران رو کار ندارم که از فیلم خوششون اومده یا نه آخه توهین های خیلی زیادی امسال به این فیلم شد! این فیلم برای من یک معجزه سینمایی بود … یک رویا .. دست مالیک رو می بوسم با این فوق شاهکارش … اثری که ارزشش سال های آینده قطع به یقین معلوم میشه .. همونطور که فیلم های بزرگانی مثل هیچکاک و یا کوبریک زمان خودشون به حقشون نرسیدن این فیلم هم امسال به هیچ وجه به حق خودش نرسید ولی تاریخ با انصافه و حق ضایع شده ها رو همیشه جبران می کنه! من دفعه اول فیلم رو… ادامه »

MAZDAK VA
Guest
Member
MAZDAK VA

شاید شاهکار نبود ولی یکی از قوی ترین ترین فیلمهایی بود که دیدم…یک شعر تمام سینمایی با موسیقی خلسه آور و گاها حماسی…نکته قوت فیلمیرداریش در معلق بودن دید دوربین بود بدون هیچ سکون مدام در جستجو…میخواست کوچکی آدمیزاد رو در برابر ملیونها سال خلقت هستی بگه در اول فیلم گفته میشه وقتی ما طبیعت و با تمام جزئییاتش خلق کردیم شماها کجا بودین؟؟!!!! فیلم تغییر نگاه پوچ گرایانه شن پن افسرده با یاداوری خاطراتش و عبور از برزخ نگاهش به تصویر کشیده وقتی که دیدش به زندگی مثل دید مادر فرشته سیرتش میشه که مرگ پسر رو با تمام… ادامه »

alireza moradi
Member
Member
alireza moradi

بسیار زیبا تاثیر گذار و متفاوت
من یه فیلم بین حرفه ای نیستم ولی همیشه سعی میکنم بهترین ها رو ببینم تا شاید ضمن لذت بردن از فیلم کمی بتونم چیز یاد بگیرم

Par30Girl
Guest
Member
Par30Girl

به این لینک هم سری بزنید شاید بهترین و روون ترین نقد این فیلم باشه که فیلمو براتون قابل فهم میکنه:
http://www.montaghed.ir/Show.asp?ArticleID=524

cna.73
Guest
Member
cna.73

bensmond: مصیبت:به نظرم این فیلم مثل اکثر هنرهای تجسمی مدرن انقدر درگیر فرم شده است که از مفهوم جا مانده است. واقعا دیدن فیلم تا آخر حوصله زیادی می طلبد. ولی فیلم برداری فیلم فوق العاده عالی بود. توصیه می کنم قبل از دیدن هر نقد و شرحی می تونید در موردش بخونید تا ۱۳۵ دقیقه دچار وهم و سردرگمی نشوید. میشه لطفا به من بگین چه مفهومی میتونه از اینکه از اول تا اخر فیلم در حال ستایش هستی و خداوند باشی زیباتر باشه؟؟؟؟!!! فیلم برداری فوق العاده بود برد پیت هم مثله همیشه دیدنی بود >در کل دیدن… ادامه »

یلدا
Guest
Member
یلدا

موضوع فیلمش خوب بود ولی من اصلا از دیدن این فیلم لذت نبردم خیلی خسته کننده بود

الهام
Guest
Member
الهام

مدتها بود فیلمی ندیده بودم که اینقدر ازش لذت میبرم. جای خالی فیلمهایی که به معنویات میپردازن مدتهاست تو سینمای جهان احساس میشه.برام جالب بود که نقدهایی که از هموطنان خوندم خیلی بهتر از نقدهای خارجیه.شاید علتش آشنایی بیشتر ما با مفاهیم مورد نظر این فیلم و کارگردانشه..اکثر افراد از دیدن این فیلم لذت نمیبرن.چون پرداختن به مفاهیم معنوی مخاطب خاص داره.. ممنون از نقدهای خوب

سعید کریمی
Guest
Member
سعید کریمی

بهترین فیلمی که در تمام عمرم دیدم

خوشحالم که سینا آزادی هم این فیلمو گذاشته

omran
Guest
Member
omran

فیلم درخت زندگی فیلم بازیگر محوری نیست که بتوان درباره بازیهای نسبتا خوب آن نظر داد ؛کم کاری فیلمساز راهم نباید به حساب فوق العاده بودن و نابغه بودنش گذاشت؛فیلم ازنگاه هستی شناسانه فیلم موفقی است ودر این برهوت هالیوود یک استثنااما نبایداز تکیه بیش از حد به فرم غافل شد مقایسه با ادیسه کوبریک هم شوخی جالبی نیست؛ مالیک با فیلمهای قبلی اش نشان داده فیلمساز بزرگی است و درخت زندگی همین رانشان میدهد اما انتظار معجزه داشتن و شاهکار سینمایی هرگز هرگزهرگز

rezat
Guest
Member
rezat

واقعا ساختن همچین فیلمی با چنین بازیگرانی یک جرات بزرگ رو می طلبه. این فیلم مفهوم این شعره:روزها فکر من این است و همه شب سخنم که چرا غافل از احوال دل خویشتنم؟ ای خوش آن روز که پرواز کنم تا بر دوست به هوای سر کویش پر و بالی بزنم از کجا آمده ام؟ آمدنم بهر چه بود؟ به کجا می روم آخر ننمایی وطنم مانده ام سخت عجب کز چه سبب ساخت مرا یا چه بوده است مراد وی از این ساختنم نه به خود آمدم این جا که به خود باز روم آن که آورد مرا باز… ادامه »

13
Guest
Member
13

پروین مظاهری:سلام مرسی.زیبا بود.فقط یک سوال:جطوری این فیلم رو دانلود کنم؟ممنون میشم راهنماییم کنید

از سایت baranmovie22.in

pouria_k
Guest
Member
pouria_k

من این فیلم رو دو بار ساعت ۲ شب در سکوت مطلق اتاق تاریکم در حالی که میخکوب به قاب مانیتور خیره شده بودم دیدم! باز هم خواهم دید و لذت خواهم برد! سپاس…

مهدی
Guest
Member
مهدی

این فیلم رو یکبار دیدم و میخوام بازم ببینمش… موسیقی متن عالی بود… لحضات آفرینش بالاخص آسمان ها، موسیقی توأمان و دیالوگ شخصیت زن فیلم کاملا محسور کننده بود… برت پیت مثل همیشه عالی بود… شان پن هم که جای خود دارد… اونهایی که نظر منفی نسبت به فیلم دارد قبول داشته باشن که تو دنیای فیلم های مستقیم که فقط باید دیدشون و ذهن خواننده اصلا درگیر نیست روی پرده رفتن چنین فیلمی نعمتی هستش… دیدن فیام حوصله میخواد و این خوب هستش یعنی اگر می خوایی یه کار هنری خوب ببینی یه زحمتی به خودت بده و سعیی… ادامه »

احسان ریاحین
Member
Member
احسان ریاحین

دوستان توصیه میکنم که این فیلمو سر فرصت و با حوصله ببینید.این فیلم نیاز به درک خیلی بالایی داره و اونهایی که زیاد به مسائل معنوی و آخرت و نحوه پیدایش زمین و کلا مسائل این چنینی ندارند این فیلم رو نبینند بهتره.واقعا فیلم عجیبیه و آدم رو به فکر وامیداره.

mohamad
Guest
Member
mohamad

با تشکر از زحماتتون ولی یه انتقاد داشتم در مورد نقدتون… به نظر من این نقد به هیج وجه نیازهای یک انسان بی شعور مثله منا ارضا نمی کنه…مثلا صحنه هایی که cgi استفاده شده اصلا چی هستند و چه ارتباطی با هم دارند یا صخنه ی آخر فیلم حاویه چه پیامیه و خیلی سوالای دیگه که این مطلب به دلیل کلی گویی ارضا نکرد. بازم ممنون

m.a
Guest
Member
m.a

مصطفی:در یکی از سینما های ایتالیا به مدت یک هفته دو حلقه فیلم جا به‌ جا پخش شده و کسی هم متوجه نشده و همه گذاشته‌اند به حساب خلاقیت‌ های استاد[نیشخند] فیلم به گونه ای تیکه تیکه شده که اگه یکی از صحنه ها رو حذف کنی باز هم آب از آب تکون نمیخوره! اگه کسی پیدا بشه این فیلم رو نگاه کنه و چُرت نزنه بدون شک این فیلم رو شاهکار مالیک خواهد خواند!!! فیلم باید یک ساختار مشخص داشته باشه یک داستان خوب و منسجم و حتما باید بشود با شخصیت های داستان همراه شد اما هیچ کدوم… ادامه »

عادل هاشمی
Member
Member
عادل هاشمی

بدترین فیلمی بود که تاحالا از بردپیت دیده بودم…
واقعا" نا امیدم کرد…

امیدوارم دیگه از این فیلم های سر کاری بازی نکنه.

آخراش که میخواستم کامپیوترو بشکونم!

مصطفي
Guest
Member
مصطفي

در یکی از سینما های ایتالیا به مدت یک هفته دو حلقه فیلم جا به‌ جا پخش شده و کسی هم متوجه نشده و همه گذاشته‌اند به حساب خلاقیت‌ های استاد[نیشخند] فیلم به گونه ای تیکه تیکه شده که اگه یکی از صحنه ها رو حذف کنی باز هم آب از آب تکون نمیخوره! اگه کسی پیدا بشه این فیلم رو نگاه کنه و چُرت نزنه بدون شک این فیلم رو شاهکار مالیک خواهد خواند!!! فیلم باید یک ساختار مشخص داشته باشه یک داستان خوب و منسجم و حتما باید بشود با شخصیت های داستان همراه شد اما هیچ کدوم… ادامه »

پروین مظاهری
Guest
Member
پروین مظاهری

سلام مرسی.زیبا بود.فقط یک سوال:جطوری این فیلم رو دانلود کنم؟ممنون میشم راهنماییم کنید

bensmond
Member
Member
bensmond

مصیبت:به نظرم این فیلم مثل اکثر هنرهای تجسمی مدرن انقدر درگیر فرم شده است که از مفهوم جا مانده است. واقعا دیدن فیلم تا آخر حوصله زیادی می طلبد. ولی فیلم برداری فیلم فوق العاده عالی بود. توصیه می کنم قبل از دیدن هر نقد و شرحی می تونید در موردش بخونید تا ۱۳۵ دقیقه دچار وهم و سردرگمی نشوید. میشه لطفا به من بگین چه مفهومی میتونه از اینکه از اول تا اخر فیلم در حال ستایش هستی و خداوند باشی زیباتر باشه؟؟؟؟!!! فیلم برداری فوق العاده بود برد پیت هم مثله همیشه دیدنی بود >در کل دیدن این… ادامه »

bunuels
Guest
Member
bunuels

اشفته تر و بی برنامه تر وسردر گم تر از این فیلم ندیده بودم!
حیف از امانئل کبیر با این فیلم برداری فوق العادش!

مصیبت
Guest
Member
مصیبت

به نظرم این فیلم مثل اکثر هنرهای تجسمی مدرن انقدر درگیر فرم شده است که از مفهوم جا مانده است. واقعا دیدن فیلم تا آخر حوصله زیادی می طلبد. ولی فیلم برداری فیلم فوق العاده عالی بود. توصیه می کنم قبل از دیدن هر نقد و شرحی می تونید در موردش بخونید تا ۱۳۵ دقیقه دچار وهم و سردرگمی نشوید.

رضا
Guest
Member
رضا

تا به آخر نگاه کردن این فیلم خیلی سخته از پسش اومدم!!!

amin
Guest
Member
amin

فیلم خیلی زیبایی بود.
این فیلم موسیقی بسیار زیبا به همراه فیلمبرداری خیلی خوبی داشت.

bensmond
Member
Member

hamin k brad ro ba in model mu oonam 2 in film az ostad terrence malick bebinim vaghan yek mohebatie ///man k va3 didane film lahze shomari mkonam 😆

Hollywood
Guest
Member
Hollywood

عالی

abbas ghasemzadeh
Guest
Member
abbas ghasemzadeh

قشنگ و وهم برانگیز بود

علیرضا پارسی
Guest
Member
علیرضا پارسی

ممنون که شور و هیجانت رو با خواننده ها به زیبایی در میان گذاشتی