The Hunger Games: Catching Fire (مسابقات کشتار: آتش گرفتن)


خلاصه داستان:

کتنیس و هم بازی برنده اش پیتا ملارک (جان هاچرسون) آماده ی این هستند که سفر پیروزی خود را آغاز کنند،کتنیس از امتحان سختی که پشت سر گذاشته است، بدون زخم های عمیق احساسی رهایی نیافته است. او که از علائم اختلال اضطراب پس از واقعه رنج می برد، بعضی اوقات در انج


تصاویر فیلم:

نقد و بررسی فیلم به قلم James Berardinelli (جیمز براردینِلی)

نمره 8.8 از 10

آیا ما به جایی رسیده ایم که اصطلاح “ادبیات بزرگسالان جوان” تبدیل به یک واژه ی تحقیرآمیز شده است؟ آیا کتابهایی مانند «گرگ و میش» و امثال آن باعث ترویج یک نوع تداعی معنایی منفی شده اند؟ اگر نوشته های بد و شتابزده ی استفنی مه یر نمونه ی موردی برای پیگرد قانونی هستند، شاید سه گانه «مسابقات کشتار» نوشته ی سوزان کالینز بتواند موجب سربلندی این ژانر ادبی و دفاع از آن در برابر همجه های انتقادی گردد. این کتاب ها و فیلم هایی که با اقتباس از آنها ساخته شده اند، داستانهای شیفته کننده ای را روایت می کنند که به هیچ وجه در حصار مورد خوشایند گروه مخاطب احتمالی بودن، محدود نشده اند. کتابهای کالینز به داستان های سبک دیرینه ی به اصطلاح “آینده ی شوم” شباهت زیادی دارند. این داستان ها به راحتی ژانرهای علمی تخیلی، ماجراجویی و حتی ترسناک را با هم ترکیب می کنند. اقتباس سینمایی «آتش گرفتن»، دومین جلد مجموعه کتاب، بسیاری از عناصری را که باعث جذابیت «مسابقات کشتار» شده بودند را در اختیار بینندگانش قرار می دهد. اما با عمیق کردن مفاهیم و جریانات احساسی و سفر به نقاط تاریکتر سرنوشت، به آن عناصر می افزاید. در تشخیص این نکته که داستانی برای “بزرگسالان جوان” ثابت می کند که از اکثر داستان های مربوط به “بزرگسالان” غم انگیزتر است، طعن و کنایه ای وجود دارد.

یکی از انتقاداتی که بر «مسابقات کشتار» وارد می شد این بود که جان انسان ها بسیار بی ارزش به شمار می رفت. “پایان خوش” از راه مرگ 22 انسان جوان به دست آمد. کتنیس اوردین (جنیفر لاورنس) با برتری در مهارت های کشتن و زنده ماندن نسبت به شرکت کنندگان دیگر توانست پیروز شود. بعضی اوقات، او هنگام از بین بردن حریفانش تقریباً حالتی ماشین مانند داشت. در «آتش گرفتن»، که داستان آن از زمان کوتاهی بعد از پایان بندی «مسابقات کشتار» روایت می شود، کتنیس و هم بازی برنده اش پیتا ملارک (جان هاچرسون) آماده ی این هستند که سفر پیروزی خود را آغاز کنند. اما این فیلم نشان می دهد که کتنیس از امتحان سختی که پشت سر گذاشته است، بدون زخم های عمیق احساسی رهایی نیافته است. او که از علائم اختلال اضطراب پس از واقعه رنج می برد، بعضی اوقات در انجام کارهای خود دچار مشکل می شود. چیزی درون کتنیس شکسته است. اولین پرده ی «آتش گرفتن» بیننده را وادار می کند تا تمام آنچه در «مسابقات کشتار» گذشت را از نو ارزیابی کند.

«آتش گرفتن» به دنبال کردن سرنوشت کتنیس ادامه می دهد و در عین حال با پرداختن به تحولات اجتماعی در دنیای بزرگتر ابعاد وسیعتری پیدا می کند. کتنیس دیگر یک سرباز پیاده نیست که توسط چرخ دنده های یک نظام فاسد و فوق العاده قدرتمند در حال خرد شدن باشد. اکنون او به ابزاری تبدیل شده که به وسیله اش میتوان قدرت آن دستگاه را تحلیل برد و نظام را از هم فرو پاشید. «مسابقات کشتار» تصاویری اجمالی از ظلم و فشاری که در بعضی از 12 ناحیه ی پنم وجود داشت به ما نشان داد. «آتش گرفتن» وارد جزئیات بیشتری می شود و می بینیم که عدم وفاداری و خشم نسبت به نظام حاکمه باعث شورش های آشکاری می شود و رئیس جمهور اسنو (دانلد سوترلند) مجبور می شود روش های به شدت غیر انسانی تری در پیش بگیرد تا بتواند قدرت را با چنگ زدنی متزلزلانه حفظ کند.

یکی از عناصر موجود در ادبیات بزرگسالان جوان که کالینز به کار می برد، مثلث عشقی است. در این داستان، سه ضلع این مثلث را کتنیس، پیتا، و دوست صمیمی و قدیمی کتنیس، گایل (لیام همزورث) تشکیل می دهند. این جریان در این فیلم در مقایسه با مجموعه ی سوزناک «گرگ و میش» به شکلی جدی تر و بالغانه تر پرداخت شده است. تمرکز بر روی از دست رفتن باکره گی کتنیس نیست؛ بلکه به بهای احساسی سفر او و نیازش به داشتن نوعی گرمای انسانی در کنار خود توجه می شود. پیتا و گایل به سوی هم حمله نمی کنند، همدیگر را مسخره نمی کنند، پنجه هایشان را برهنه نمی کنند و خرناس نمی کشند. آنها شرایط را درک می کنند و پشت سر می گذارند. آنها هر دو یک دختر را دوست دارند و حاضرند برای نجات او و شاید حتی یکدیگر قربانی شوند.

در حالیکه «آتش گرفتن» از نمایش بعضی صحنه های نزدیک به درجه ی R باکی ندارد – شکنجه و کشتن مخالفین نمونه ی بارزی ست – حجم بالایی از آنچه که «مسابقات کشتار» را به نحوی ضروری تماشایی کرده بود، در خود دارد: یک مسابقه ی “نبرد تا پای مرگ” دیگر که شامل 24 “خراج” می شود. با اینحال لحن فیلم متفاوت است: ترسناک، بدگمان نسبت به نیکی در ذات بشر و حزن انگیز، بی آنکه کوچکترین نشانه ای از شادمانی حاصل از پیروزی در آن دیده شود. در «مسابقات کشتار» ما کتنیس را تشویق می کردیم تا برنده شود. در «آتش گرفتن»، واضح است که هر پیروزی ای در گرو تلف شدن عده ای نیروی خودی ست. اینجا، خراج ها همگی قهرمانهایی هستند که دوباره به میدان بازگشته اند، نوعی “مسابقات کشتار نهایی با شرکت همه ی ستارگان”. هدف پنهانی که رئیس جمهور اسنو و گرداننده ی جدید مسابقات ، پلوتارک هونزبی (فیلیپ سیمور هافمن) در خلوت با هم بر سر آن توافق کرده اند، کشتن کتنیس به شکلی است که او را به عنوان نماد آزادی و سرکشی بی اعتبار کند.

هنگامی که مسابقات جدید آغاز می شوند، کتنیس خود را با چند مسابقه دهنده ی “بیگانه” ی دیگر متحد می بیند؛ مانند جوان جذاب و ورزشکاری به نام فینیک (سم کلفلین)، دختری تکرو و عصبانی به نام جوهانا (جنا مالون)، بیتی (جفری رایت) خجالتی و باهوش که به وسیله ی نبوغ اش برنده می شود، و البته پیتا. اما این بار وضعیت برای کتنیس به سادگی «مسابقات کشتار» نیست. اینجا، او بایستی درباره ی صداقت و وفاداری به اصطلاح همدستانش و اینکه مسابقه ی نهایی به چه شکلی است، کنجکاوی کند و در شک و گمان به سر ببرد. آیا سرنوشت او این است که زندگی اش را به خاطر پیتا قربانی کند، یا پیتا زندگی اش را برای او، یا هدف بزرگتری وجود دارد؟ آیا راهی وجود دارد که از داخل مسابقه به رئیس جمهور اسنو حمله کرد؟ فیلم با یک نقطه ی تعلیق ظالمانه پایان می یابد که شیوه ی تمام شدن کتاب سال 2009 را، منعکس می کند.

استعدادهایی که در ساخت «آتش گرفتن» نقش داشته اند فوق العاده اند. نویسنده ی فیلمنامه، سیمون بیفوی سه نامزدی اسکار و یک برد جایزه (برای فیلم «میلیونر زاغه نشین») در کارنامه ی خود دارد. دیگر فیلمنامه نویس اثر، مایکل آرنت (که تحت نام مستعار “مایکل دی بروین” می نویسد) دو نامزدی اسکار و یک برد (برای فیلم «میس سان شاین کوچک») در سابقه ی کاری خود دارد که شایسته ی تحسین است. با وجود اینکه کارگردان فیلم، فرانسیس لاورنس تاکنون از طرف آکادمی اسکار مورد لطف قرار نگرفته است، پیش از روی آوردن به سینما در سال 2005 با فیلم «کنستانتین»، یک کارگردان موزیک ویدئوی برجسته بوده است.

گروه بازیگران فیلم می توانند به دلیل نه مرتبه نامزدی جایزه ی بازیگری اسکار و دو مرتبه برد فخر بفروشند (اگر جوایز گلدن گلابز هم در نظر گرفته شوند که ارقام بسیار بالاتر می رود)، و نمیتوان هیچ یک از نقش آفرینان را به کم کاری یا بازی تصنعی متهم کرد. تصویری که جنیفر لاورنس از کتنیس ارائه می دهد، در «آتش گرفتن» به عمق احساسی بیشتری دست یافته است زیرا او مجبور است با عواقب برنده شدن اش در «مسابقات کشتار» و آنچه مجبور شده بود در راه رسیدن به این برد فدا کند، کنار بیاید. لاورنس یک شخصیت قوی و چند لایه را عرضه می کند که همه ی سستی ها و ضعف های اخلاقی بشریت را به نمایش می گذارد تا دلاوری های جسمانی اش را همراهی کنند. وودی هارلسون در چند صحنه ی معدودی که دارد فرمانروای پرده است و همین نکته در مورد دانلد سوترلند هم صدق می کند، کسی که شخصیت شروری به وجود آورده که ارزش حس نفرت را دارد. جاش هاچرسون و لیام همزورث هم نقش های مکمل توانا و جذابی را ارائه می دهند. و تمام بازیگران جدید – فیلیپ سیمور هافمن، جنا ملون، سم کلفلین، جفری رایت – در نقطه ی اوج خود قرار دارند. توجه ویژه شایسته ی پاتریک سنت. اسپرایت است که تصویری که از فرمانده ترد ارائه می دهد آنقدر مطلقاً نفرت انگیز است که طی تنها چند صحنه باعث می شود تماشاگران تشنه ی این شوند که به سزای اعمال بدش برسد.

«مسابقات کشتار» که نیمی از حلقه ی چهار فیلمه ی برنامه ریزی شده ی خود را پشت سر گذاشته، ثابت کرده که یکی از معدود مجموعه فیلم هایی است که مخاطبان برای رسیدن قسمت جدیدشان انتظار می کشند، نه اینکه فقط با بی تفاوتی آن را بپذیرند. «آتش گرفتن» نسبت به فیلم قبلی اثر بهتری است و مجموعه را تا آن حالت ارزشمند و نادری بالا می کشد که باید آن را به عنوان چیزی قابل توجه، حقیقی و مستقل دانست، نه یکی دیگر از این مجموعه ها که در اصل ابزاری برای جلب علاقه ی پسران و دختران جوان هستند تا به وسیله ی آن یک استودیوی فیلمسازی حساب بانکی اش را پر پول تر کند. «آتش گرفتن» حرارت ایجاد می کند اما خاموش نمی شود و شکست نمی خورد. 

اختصاصی نقد فارسی

مترجم:الهام بای

کپی برداری و نقل این مطلب به هر شکل (از جمله برای همه نشریه ها،وبلاگ ها و سایت های اینترنتی) بدون ذکر دقیق کلمات “منبع:سایت نقد فارسی” ممنوع است و شامل پیگرد قضایی می شود.

 


ممکن است شما دوست داشته باشید

85

دیدگاه بگذارید

Please Login to comment
85 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
59 Comment authors
روشنک غفورمحمد32121121حسین پM-An1998 Recent comment authors
  Subscribe  
Notify of
trackback
Member
advertising

… [Trackback]

[…] Information on that Topic: naghdefarsi.com/title/the-hunger-games-catching-fire/ […]

trackback
Member
เว็บพนันบอล

… [Trackback]

[…] Here you will find 69055 additional Info to that Topic: naghdefarsi.com/title/the-hunger-games-catching-fire/ […]

trackback
Member
aff-casino.com

… [Trackback]

[…] Read More Information here on that Topic: naghdefarsi.com/title/the-hunger-games-catching-fire/ […]

trackback
Member
Sexy Baccarat

… [Trackback]

[…] Find More here to that Topic: naghdefarsi.com/title/the-hunger-games-catching-fire/ […]

trackback
Member
mens wedding flip flops

… [Trackback]

[…] Find More on to that Topic: naghdefarsi.com/title/the-hunger-games-catching-fire/ […]

trackback
Member
w88club

… [Trackback]

[…] Information to that Topic: naghdefarsi.com/title/the-hunger-games-catching-fire/ […]

trackback
Member
온라인카지노

… [Trackback]

[…] Info to that Topic: naghdefarsi.com/title/the-hunger-games-catching-fire/ […]

روشنک غفور
Member
Member
روشنک غفور

از یکش که خیلی بهتر بود…..ولی باید حتما قسمت اول بیبنی همش به قسمت اول ربط داشت

محمد32121121
Guest
Member
محمد32121121

.

ببخشید میشه بپرسم چرا از نظر شما توایلایت آشغاله؟
اگه شما طرفدار hunger games هستین دلیل نمیشه که به فیلمای دیگه توهین کنین.
خوب شاید کس دیگه ای طرفدارش باشه.
سلیقه ها متفاوتن.
من هم twilight رو دیدم و هم hunger games رو . از نظر من واس توایلایت زحمت بیش تری کشیدن و بازیگراشم بهتر بوده.
واقعا میخوام بدونم چرا از نظرتون توایلایت آشغاله.
لطفا بگین. دوست عزیز برای آشغال بودن توالایت دنبال دلیل هستی؟. یه دلیل بیار که آشغال نیست یه نقطه قوت این جنایت هنری رو بگو تا ما هم بدونیم

حسین پ
Guest
Member
حسین پ

یکی از بهترین فیلم هایی بود که تو عمرم دیده بودم
امیدوارم قسمت سومش هم مث این قسمت عالی باشه نه خوب

M-A
Guest
Member
M-A

فیلم فوق العاده ایه مخصوصا قسمت اولش اون سکانسی که آسانسور شرکت کننده های مسابقه رو به محل مسابقه میاورد واقعا نفس بیننده رو حبس میکنه بازی جنیفر لارنس هم واقعا عالیه

n1998
Guest
Member
n1998

barney sawyer: m.p: barney sawyer: m.p:کلا هالیوود شده کارخانه بنجل سازی به تمام معنا . عوضش سینمای ایران به لطف سلحشور و ده نمکی شاهکارهایی پشت سر هم داره میسازه که خودش رو کشیده بالا و شده اولین قطب فیلم سازی جهان یعنی دوست عزیز فهم برداشت شما اینکه کسی از هالیوود بد بگه یعنی طرفدار سینما ایران اون هم از نوع ده نمکیه! این منطق شمتست . آیا چسبیدن به کتابهای نوجوانانه و ساختن فیلمهای ادامه دار چیزی جز کارخانه بنجل سازی برای مصرف بیشتر نیست؟ کل هالیوود که نشده فیلم ها نوجوانانه . سینما در کنار مفاهیم قوی… ادامه »

پیتا
Guest
Member
پیتا

من فسمت اولشو دیدم لطفا می شه بهم بگین تو قسمت دومش چه اتفاقی میفته؟

لطفا بهم بگین چون خیلی جذب فیلمش شدم.

ممنون

کاوه
Guest
Member
کاوه

عزیزه من این فیلم از فیلمهای پر محتواست نه جلوهای ویژه دوسته عزیز جلوه های ویژه میخایی برو ترنسفورمرس ببین

amirabbas
Guest
Member
amirabbas

😳 😳 من هم قسمت اولش دیدم هم دوم هر دوتاشون خیلی عالی بود . اصن معرکه . ولی توی قسمت دوم اخراش نفمیدم پیتا مرد یا زنده موند 😐 ؟؟ خیلی منو درگیر کرد اصن .

morad
Guest
Member
morad

بهتره اسم سایتتونو بذارید «نقدهای فارسی جیمز براردینلی»!
والا تا اینجا من غیر از نقدهای مزخرف این آقا چیز دیگه ای توی سایت ندیدم!

h-kish
Guest
Member
h-kish

چرا یه عده زیادی قبل از این که فیلمو ببینن نقدش کردن؟؟؟؟ 😮 😮 😮 😮 😮

عدالت
Guest
Member
عدالت

من قسمت اولش رو بیشتر پسندیدم و بهتر رابطه برقرار میکرد و پیامش رو هم رسوند.جایی که کتنیس میگه به حرف اون بالایی ها عمل نمیکنیم یا جایی که رییس جمهور میگه چطور مناطق ده و یازده و دوازده فقیرند و تو منطقه یازده شورش میشه و برنده ها هم از منطقه دوازده هستند و کلا ضد سیستم استعماری یا همون صدای جنبش نود و نه درصدی در لفافه میشه فیلم و در آخر اونا حاضرند جونشون رو باهم از دست بدن تا با دستور اونا همدیگر رو بکشند.واقعا تحسین کردم سینمای هالیوود رو که چه فیلمای تاثیرگذاری واسه نسل… ادامه »

payam1
Guest
Member
payam1

عالی…فیلم بسیار خوبیه و در کنارش به شدت تاثیر گذار؛ من از این سبک فیلم ها خوشم نمیاد و از قسمت اولش خوشم نیومد ولی این نسخۀ فیلم اینقدر همۀ اجزاء رو خوب با هم ترکیب کرده بود که لذت بردم،فیلم حرف خودش رو با جذابیت زیادی بیان کرده…پیشنهاد می کنم فیلم حتما ببینید…جنیفر هم عالی بازی کرده وقتی با نقشش در کلاهبرداری آمریکایی مقایسه اش می کنی متوجه میشی چه بازیگر خوبیه…

علی کف
Guest
Member
علی کف

سلام

یک شاهکار سینمایی به تمام معنی بود
البته اقتباسی از فیلم قدیمی و ژاپنی
BATTLE ROYALE
هست . البته فیلم های دیگری هم هستند راجع به اصل قضیه راجع به ظلم و سیستم های توتالیتره
مثل
EQUILIBRIUM
AEON FLUX

دیدن این قیلم ها رو هم توصیه می کنم

پارمیس
Guest
Member
پارمیس

خب من زیاد نمیتونم اصل فیلمو نقد کنم اما چیزی ک من حس کردم این بود ک این فیلم منو ترغیب میکنه قسمت ۳ رو هم ببینم و این که میخوام کتابش رو هم بخونم
من خوشم اومد و فیلمو دوبار دیدم تا ۲-۳ تا از سوالام حل بشه البته نشد!!
آخر فیلم چی شد؟ منطقه ۱۳؟؟؟ منطقه ۱۲؟ آخر کت آخر گیل رو دوست داره یا پیتا؟
در کل فیلم کشش داره بنظرم!

magicboy
Guest
Member
magicboy

viva:چقدر فیلم طولانی و کند بود از دقیقه ۸۰ فیلم تازه وارد مسابقه میشن بعدشم که صحنه های اکشن خیلی کمی رو میبینیم . دوست داشتم اکشن واقعی بود تا تخیلی ، انقد تعریف کرده بودن تو نظرات و نمره نسبتا بالای این فیلم ، فکر میکردم فیلم فوق العاده ای ببینم … فیلم بدی نبود حداقل جنیفر لارنسو دیدیم داداش،این امتیاز بالا بخاطر خود فیلم و صحنه های اکشن اش نبود،بلکه بخاطر داستان و محتوای فیلم بود که بسیار گویا و روان،ظلم و جور و بی عدالتی را به تصویر می کشد… چند تا فیلم میشناسی که به این… ادامه »

viva
Guest
Member
viva

چقدر فیلم طولانی و کند بود از دقیقه ۸۰ فیلم تازه وارد مسابقه میشن بعدشم که صحنه های اکشن خیلی کمی رو میبینیم . دوست داشتم اکشن واقعی بود تا تخیلی ، انقد تعریف کرده بودن تو نظرات و نمره نسبتا بالای این فیلم ، فکر میکردم فیلم فوق العاده ای ببینم … فیلم بدی نبود حداقل جنیفر لارنسو دیدیم

خوده خودم
Guest
Member
خوده خودم

من ۱و۲ این مجموعه رو باهم دیدم با هیچ فیلمی مقایسه نمیکنم اما در کل فیلم خوب که نه اما عالی بود .طی فیلم سوالاتی به وجود اومد برام مخصوصا قسمت ۱ دارای ایهاماتی بود که هر از جند گاهی بهش فکر میکردم اما در کل مطلبشو رسوند من بعد این فیلم حس عجیبی بهم دست داد که نشون میده فیلم تا حدی زیاد تاثیر گذار بوده .
توهین به بازیگران نقش هر فیلم یا اینکه به کسانی که در مورد فیلمها نظراتشونو میگن شده سنت واسه ایرانیها .
جانماز اب نکشین اما اتسانی برخورد کنین
.

m.p
Member
Member
m.p

یه تشنه عدل حقیقی: ebigoli:فیلم از قسمت اولش خیلی بهتر شده بودو با فراگیرتر کردن داستان تونسته بود فیلمو قشنگتر کنه. ولی حیف که خیلی طولانیه. sohrab:یه مشتی بچه خوشگل که دور هم جمع شدن و میخوان همدیگه را بکشن.که چی؟؟بعدا میگن ایرانیا وحشی ان و بی فرهنگن و فلانن.اینا با این فیلما میخوان نسل جوان ما را که داره با سرعت نور قله های علمی فرهنگی واقتصاذی و دینی و جغرافی و تاریخ وفنی حرفه ای و امادگی دفاعی وگلدوزی و خانه داری و …را فتح میکنه به جون هم بندازن و از اونور دنیا کر کر به ریشمون… ادامه »

یه تشنه عدل حقیقی
Guest
Member
یه تشنه عدل حقیقی

ebigoli:فیلم از قسمت اولش خیلی بهتر شده بودو با فراگیرتر کردن داستان تونسته بود فیلمو قشنگتر کنه. ولی حیف که خیلی طولانیه. sohrab:یه مشتی بچه خوشگل که دور هم جمع شدن و میخوان همدیگه را بکشن.که چی؟؟بعدا میگن ایرانیا وحشی ان و بی فرهنگن و فلانن.اینا با این فیلما میخوان نسل جوان ما را که داره با سرعت نور قله های علمی فرهنگی واقتصاذی و دینی و جغرافی و تاریخ وفنی حرفه ای و امادگی دفاعی وگلدوزی و خانه داری و …را فتح میکنه به جون هم بندازن و از اونور دنیا کر کر به ریشمون بخندن.اما کور خوندن.چون نمیدونن… ادامه »

Abe
Member
Member
Abe

فیلم از قسمت اولش خیلی بهتر شده بودو با فراگیرتر کردن داستان تونسته بود فیلمو قشنگتر کنه. ولی حیف که خیلی طولانیه. sohrab:یه مشتی بچه خوشگل که دور هم جمع شدن و میخوان همدیگه را بکشن.که چی؟؟بعدا میگن ایرانیا وحشی ان و بی فرهنگن و فلانن.اینا با این فیلما میخوان نسل جوان ما را که داره با سرعت نور قله های علمی فرهنگی واقتصاذی و دینی و جغرافی و تاریخ وفنی حرفه ای و امادگی دفاعی وگلدوزی و خانه داری و …را فتح میکنه به جون هم بندازن و از اونور دنیا کر کر به ریشمون بخندن.اما کور خوندن.چون نمیدونن… ادامه »

Mahdi Heydarzade
Guest
Member
Mahdi Heydarzade

مفهوم خیلی بزرگی داره و بخش های خیلی مفهومی و بزرگی داره مثلا جایی که مردم براش دستشونو بلند میکنند هر جا که میره … فیلمش راجع به امید و ترس هست… واقعا عالیه

bent ben
Member
Member
bent ben

expendable:به نظر من در بخش مسابقه و ماجراجویی ها قسمت قبلی بهتر عمل کرد. اما از لحاظ داستان سرایی این قسمت بهتر عمل کرده.

قسمت ۲ اکشنش زیبا بود فقط کمتر بود

مسابقه شماره ۱ تاثیر گذارتر بود

bent ben
Member
Member
bent ben

حرف نداشت

میریم برای ۳

expendable
Guest
Member
expendable

به نظر من در بخش مسابقه و ماجراجویی ها قسمت قبلی بهتر عمل کرد. اما از لحاظ داستان سرایی این قسمت بهتر عمل کرده.

دانیال عباسی
Member
Member
دانیال عباسی

عشق در این فیلم بسیار واقعی و منطقی جلوه داده شده.بیننده با این بخش فیلم همزاد پنداری عمیقی میکنه.مخصوصا اگه جوان باشید.
من بعد از دیدن فیلم ، بد جوری احساس تنهایی کردم!
چه برسه به پیتا!

air bender
Member
Member
air bender

barney sawyer: m.p: barney sawyer: m.p:کلا هالیوود شده کارخانه بنجل سازی به تمام معنا . عوضش سینمای ایران به لطف سلحشور و ده نمکی شاهکارهایی پشت سر هم داره میسازه که خودش رو کشیده بالا و شده اولین قطب فیلم سازی جهان یعنی دوست عزیز فهم برداشت شما اینکه کسی از هالیوود بد بگه یعنی طرفدار سینما ایران اون هم از نوع ده نمکیه! این منطق شمتست . آیا چسبیدن به کتابهای نوجوانانه و ساختن فیلمهای ادامه دار چیزی جز کارخانه بنجل سازی برای مصرف بیشتر نیست؟ کل هالیوود که نشده فیلم ها نوجوانانه . سینما در کنار مفاهیم قوی… ادامه »

داریوش شبانکاره
Member
Member
داریوش شبانکاره

فیلم نسبتا خوبی بود. دیالگها که اقتباسی از رمان بود بدک نبود. ولی کلیت داستان آش دهن سوزی نبو و خیلی بهتر می تونست باشه…. :sigh:

P78
Member
Member
P78

فیلم خیلی عالی ای هست. واقعا ارزش داره!

محب مسعود فراستی
Guest
Member
محب مسعود فراستی

به عنوان یک اثر پوپولیستی، ارزش یکبار دیدن رو داره

یولبارس
Member
Member
یولبارس

فیلم خیلی خوبی بود. منکه لذت بردم از دیدنش
امتیازم : ۸۵/۱۰۰

محمد اعلایی
Guest
Member
محمد اعلایی

من کتاب رو نخوندم، فیلم رو هم با کیفیت خیلی بد دیدم شاید حالا دلیلش این باشه ولی به نظرم فیلم ضعف شدید فیلنامه داشت، در مورد تدوین میتونم بگم که فاجعه بود. به هیچ وجه انتظارات من رو برآورده نکرد، قسمت اول به نظرم به مراتب ساختار و جذابیت بیشتری داشت. نکات قوت فیلم رو هم که دوستان دیگه بیان کردن، بازی بازیگرها قابل قبول بود و روند فیلم هم خسته کننده نبود و آدم رو همراه میکرد.

Bahareh
Guest
Member
Bahareh

من مجموعه کتاب های بازی های گرسنگی رو خیلی دوست دارم ، هنگام خواندنشان گذر زمان را اصلا احساس نکردم . عنصر هیجان را در کتابها به خوبی میشه حس کرد . فیلم اول رو خیلی پسندیدم و بی صبرانه در انتظار دومی بودم و نتوانستم صبر کنم تا با کیفیت بالا بیاد و با کیفیت R6 720 دیدم که از نظر کیفیت جالب نبود خصوصا صداش ولی همین که بالاخره موفق شدم ببینم برام قانع کننده بود . به طور کلی از فیلم راضی هستم و نکته ی بهتر اینکه در انتها آنقدر پرکشش بود که بشه برای سومین… ادامه »

vendetta9911
Guest
Member
vendetta9911

سحر:دوست گرامی به خاطر زحماتی که برای نقد فیلم ها میکشید از شما ممنونیم
اما واژه "آتش فراگیر " واژه مناسب تریه به نظرم

catching fire خودش یه واژه ی مرکبه و موقعی به کار می برن که فرد دچار آتش سوزی سریع توسط شعله (flame) شده