The Amazing Spider-Man 2 (مرد عنکبوتی شگفت‌انگیز ۲)


خلاصه داستان:

پیتر پارکر به مبارزه علیه جرم و جنایت ادامه می‌دهد. شرکت مرموز آزکارپ که در شهر نیویورک در زمینه ی تکنولوژی کامپیوتری فعالیت می کند، ابردشمنان جدیدی به سراغش می‌فرستند که زندگی شخصی و ابرقهرمانی‌اش را تحت تاثیر قرار می‌دهند ...


تصاویر فیلم:

نقد و بررسی فیلم به قلم James Berardinelli (جیمز براردینِلی)

نمره 5 از 10

باید فیلم بی رمقی مانند «مرد عنکبوتی شگفت انگیز 2/ The Amazing Spider-Man 2 » از راه برسد تا به مخاطبان یادآوری کند چرا فیلم هایی مانند «کاپیتان امریکا: سرباز زمستان/Captain America: The Winter Soldier» جزء فیلم های برتر تلقی می شوند. در ژانر فیلم های ابر قهرمانی، درهم و برهم شدن و سقوط به ورطه ی کلیشه ها کار آسانی است. پنجمین «مرد عنکبوتی/Spider-Man» که ادامه ای بر بازسازی غیر ضروری این مجموعه فیلم است، فیلم غیرمنسجمی است؛ یک معجون سینمایی سرهم بندی شده که لحظه های به واقع تأثیرگذاری را با سکانس های اکشن خوش ساخت و ملودرامی دست چندم، شرح و تفسیر های طولانی و گرافیک کامپیوتری بیش از حد نمایان ترکیب می کند. نقاط ضعف زیادی در فیلم وجود دارند که اجازه نمی دهند تماشای آن به تجربه ی ترشح آدرنالین به صورت متداوم – که بیننده از یک فیلم مهم فصل تابستان انتظار دارد – تبدیل شود.

 

زمانی که در حال تماشای «مرد عنکبوتی شگفت انگیز 2» بودم، احساس می کردم فیلمنامه نویسان اثر یعنی «الکس کورتزمن»، «روبرتو اورچی» و «جف پینکتر» به همراه کارگردان آن «مارک وب» هر چیزی را که به ذهنشان رسیده است به سمت مخاطبان شلیک کرده اند تا ببینند کدام یک به هدف می خورد. لحظات زیبایی در «مرد عنکبوتی شگفت انگیز 2» وجود دارد، به خصوص نزدیک پایان فیلم، اما به نظر می رسد کلیت فیلم توسط فیلمسازانی سرهم بندی شده است که نمی توانند ویژگی های سینمای جذاب را تشخیص دهند. زمان کوتاهی برای پرورش روابط مهم و اصلی اختصاص داده شده است. شخصیت منفی اصلی (در جایی که اصلاً چنین شخصیتی باشد) فقط سر و صدا راه می اندازد و هیچ تهدید و خطری در کارهایش نیست. رفع و رجوع ماجرای مرموز ریچارد و مری پارکر هم به صورت یک ضد نقطه ی اوج و سقوط در سیر صعودی وقایع عمل می کند. مرد عنکبوتی زمانی که با تارهای خود به این سو و آن سوی شهر نیویورک تاب می خورد، با وضوحی بیش از حد ساخته و پرداخته ی هنرمندان گرافیک کامپیوتری است. البته این انتقادی است که از زمان اولین فیلم «مرد عنکبوتی» ساخته ی «سم ریمی» درباره ی قلاب انداختن به وسیله ی تارها مطرح بود. شیوه ی نمایش 3 بعدی فیلم هم یادآور و بازگو کننده ی معایب تکنولوژی و استفاده از فناوری روز است. 3 دلار بیشتر پول بلیط می دهید تا تصاویری تار و رنگ و رو رفته و چند مورد معدود برجستگی و هیجان حاصل از 3 بعدی بودن نصیبتان شود.

بخش عمده ای از فیلم به وقایع جاری در داخل و حول شرکت همه جا حاضر آزکارپ می پردازد که در شهر نیویورک در زمینه ی تکنولوژی کامپیوتری فعالیت می کند و گوئن استیسی (اما استون) – نامزد مو طلایی ریچارد پارکر معروف به مرد عنکبوتی- را به استخدام خود در آورده است. گوئن دختر دلنشینی است اما پیتر که به شکل یک بچه زرنگ از خود متشکر تصویر شده، اینطور نیست. حداقل در اوایل فیلم پیتر شخصیت دوست داشتنی ای نیست، گرچه فیلمنامه کم کم به او ویژگی های انسانی بیشتری می بخشد. پیتر که نگران است رابطه اش با گوئن زندگی او را به خطر بیندازد، با او به هم می زند. اگر عاشق اش است باید او را رها کند.

در همین اثنا متوجه می شویم که صمیمی ترین دوست دوران کودکی پیتر، هری آزبورن (دین دی هان) دوباره به شهر برگشته تا بعد از مرگ نابهنگام پدرش مسئولیت امور آزکارپ را بر عهده بگیرد. بعد از یک صحنه ی تجدید دیدار مسخره دوباره همه چیز برای آن دو مثل روز اول و دوران کودکی می شود. اما حالت تصنعی ای که هری در به دوستی پذیرفتن پیتر نشان می دهد به زور به تماشاگران نمایان می شود و باعث می شود این رابطه کار به جایی نبرد و برای فیلم چیزی جز یک شکست نباشد. در فیلم «کاپیتان امریکا: سرباز زمستان» توانستم بپذیرم که شخصیت اصلی و باکی بارنز زمانی رفقایی صمیمی بوده اند، اما اینجا اینطور نیست.

زمانی که هری و پیتر مشغول از نو کردن رابطه ی دوستانه ی خود هستند، برای یکی از مهندسان برق وفادار آزکارپ به نام مکس دیلون (جیمی فاکس) سانحه ای رخ می دهد. او بعد از اینکه دچار برق گرفتگی می شود درون مخزنی پر از مارماهی های عجیب و غریب پرتاب شده و مارماهی ها او را چندین بار گاز می گیرند. مکس به جای اینکه مثل یک کارمند به شدت مشتاق و دارای حس احترام به خود بمیرد، به یک شخصیت منفی با قدرتی فوق انسانی به نام الکترو تبدیل می شود. فیلمنامه هرگز به خود زحمت نمی دهد تا قوانینی را که بر وجود او حاکمند و یا محدودیت های او را به خوبی توضیح بدهد. انگیزه های او هم خیلی ضعیف تعریف شده اند. میل وجودی او به غیر از کشتن مرد عنکبوتی چه چیز دیگری ست؟ الکترو شخصیت مرد شنی در فیلم «مرد عکنبوتی 3/Spider-Man 3» را به یاد مخاطب می آورد: یک شخصیت منفی تحمیل شده که تنها به این دلیل در فیلم حضور داشت تا سکانس های نبرد را متنوع تر کند. به نظر من شخصیت منفی اصلی این قسمت گرین گابلین/ جن سبز است، اما او تا نزدیک های آخر فیلم سر و کله اش پیدا نمی شود. علاوه بر او رینو/کرگدن هم حضور دارد اما اولین صحنه ی حضور او حتی از گابلین هم دیرتر رخ می دهد. حقیقت این است که «مرد عکنبوتی شگفت انگیز 2» طی نزدیک به نیمی از زمان نمایش خود شخصیت منفی ای ندارد، که این موضوع باعث شده فیلمنامه ای پر پیچ و خم به وجود بیاید که سعی دارد خود را به این طریق پیش ببرد که به تماشاگران حقه بزند و به آنها القا کند در حال تماشای یک فیلم تلویزیونی خانوادگی دم دستی با حضور ابر قهرمانان هستند.

همانطور که از دو نفری که در دنیای واقعی هم در رابطه ی عاشقانه هستند انتظار می رود، «اندرو گارفیلد» و «اما استون» هم کشش تعدیل شده و زیبایی به نمایش می گذارند، گرچه نمی توانند در ایجاد جذابیت تصویری کاملاً به پای «توبی مگوآیر» و «کرستن دانست» برسند. با وجودیکه وقایع به طوری پیش می روند که کمی از کج خلقی های این نسخه ی خودنمای ارائه شده از پیتر پارکر را از بین ببرند، گارفیلد هیچگاه نمی تواند کاملاً از حال و هوای “یک سر و گردن از همه بالاتر بودن” بیرون بیاید. دشمنان مرد عنکبوتی افراد بی جذبه و کسل کننده ای هستند. «دین دی هان» که بازی اش در فیلم «تاریخچه/Chronicle» تأثیر گذار بود، نمی تواند در این فیلم جای پای خود را محکم کند. تبدیل شدن او بیشتر از آنکه تراژیک و غم انگیز به نظر برسد اتفاقی اجتناب ناپذیر است و تصویری که او از گرین گابلین به تماشا می گذارد شبیه به یکی دیگر از همان شخصیت های منفی آدم کش معمولی در کتابهای کمیک است. درباره ی الکترو باید گفت که احتمالاً تنها در 50 درصد مواقع «جیمی فاکس» است و در 50 درصد دیگر گرافیک کامپیوتری است که او را تصویر می کند و اینکه به نظر می رسد فاکس از «ریچارد پریور» در فیلم «سوپرمن 3/ Superman 3» تقلید می کند کمکی به بهبود وضع نمی کند.

زیاده روی نیست اگر بگوئیم که 15 دقیقه ی پایانی «مرد شگفت انگیز 2» را از تبدیل شدن به یک فاجعه ی تمام عیار نجات داده است. از نظر وام گرفتن خط داستانی از کمیک ها، بخش پایانی این کار را در حدی معقول انجام می دهد بی آنکه کاملاً از آنها تقلید کند. این بخش از «مرد شگفت انگیز 2» به نظر واقعی تر می آید و کمی غیر منتظره و صادقانه تر از آن چیزی عمل می کند که از سایر فیلم های ابر قهرمانی قراردادی انتظار داریم. این بخش به فیلم معنا می دهد، به محصولی که در صورت نبود آن فیلمی پراکنده و آشفته بود که می توانست از کم کردن زرق و برق ها و کار کردن بر روی فیلمنامه بهره بجوید.

اختصاصی نقد فارسی

مترجم: الهام بای

 

کپی برداری و نقل این مطلب به هر شکل (از جمله برای همه نشریه‌ها، وبلاگ‌ها و سایت های اینترنتی) بدون ذکر دقیق کلمات “منبع: سایت نقد فارسی” ممنوع است و شامل پیگرد قضایی می شود.

 

 


107

دیدگاه بگذارید

Please Login to comment
107 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
62 Comment authors
سید ابوالفضل سجادیPenعلی اکبرHoSeInmabt Recent comment authors
  Subscribe  
Notify of
moriz1
Guest
Member
moriz1

enghad badam miad ye seri adam ke hichi az spiderman nemidoonan mian nazar midan. spiderman haye sam reimi ashghal boodan (albate be joz ghesmate 2( ghesmate 3 ke ye dari varie mozakhraf bood. valy in serie jadid besyar ba maghz tar sakhte shode va khabari az dastan haye abaki va bacheganeye sam reimi nist. man khodam asheghe in seriam va harki moshkeli dare be khodam bege ta tojihesh konam

امید بصیری
Guest
Member
امید بصیری

علیرضا ۱۱:مرد عنکبوتی سم ریمی کجا این کجا ولی در هر حال شخصیت مرد عنکبوتی دوست دارم

😥

امید بصیری
Guest
Member
امید بصیری

Mojtaba.b89:مرد عنکبوتی شگفت انگیز به نظرم بیشتر به درد تین ایجرها می خوره وگرنه ماها که با مرد عنکبوتی اصلی خاطره داریم ، این سری جدید کلا تو کتمون نمی ره .

😉

mohamad sadr
Member
Member
mohamad sadr

mabt:سلام من عاشق مردعنکبوتی شگفت انگیز ۲ هستم… نمیدونم چرا برادینلی و همینطور این سایت کلا تو فاز مخالف مردعنکبوتیه…!!! شما اگه به نقد های سایت های دیگه توجه کنید هم منطقی تره هم درست تر ولی اینجا معلومه که خود منتقد از ریشه با مردعنکبوتی مشکل داره… به خدا خیلی فیلم باحالیه… در رابطه با مگوایر و دانست هم باید بگم این منتقد از دنیای سینما هیچ اطلاعی نداره چون همه ی بزرگان تاریخ کمیک مردعنکبوتی و همینطور ۹۰ درصد منتقدان سینما اندرو و اما را خیلی فراتر از توبی و کرستن میدانند و وقتی من اینو شنیدم که… ادامه »

کلاسیک
Guest
Member
کلاسیک

تنها ژانر ابرقهرمانی که دیدم بتمن بوده
زورو هم قشنگه، البته نسخه های قدیمی

Arash.Zx
Guest
Member
Arash.Zx

از تریلرش مشخص بود چرت تر و مزخرف تر از قسمت اولشه … یه فیلم کاملا تجاری که قصدش خالی کردن جیب بچه های زیر ۱۳ سال !!!

mabt
Guest
Member
mabt

سلام من عاشق مردعنکبوتی شگفت انگیز ۲ هستم… نمیدونم چرا برادینلی و همینطور این سایت کلا تو فاز مخالف مردعنکبوتیه…!!! شما اگه به نقد های سایت های دیگه توجه کنید هم منطقی تره هم درست تر ولی اینجا معلومه که خود منتقد از ریشه با مردعنکبوتی مشکل داره… به خدا خیلی فیلم باحالیه… در رابطه با مگوایر و دانست هم باید بگم این منتقد از دنیای سینما هیچ اطلاعی نداره چون همه ی بزرگان تاریخ کمیک مردعنکبوتی و همینطور ۹۰ درصد منتقدان سینما اندرو و اما را خیلی فراتر از توبی و کرستن میدانند و وقتی من اینو شنیدم که… ادامه »

Mojtaba Bahremand
Member
Member
Mojtaba Bahremand

مرد عنکبوتی شگفت انگیز به نظرم بیشتر به درد تین ایجرها می خوره وگرنه ماها که با مرد عنکبوتی اصلی خاطره داریم ، این سری جدید کلا تو کتمون نمی ره .

bent ben
Member
Member
bent ben

۳ گانه سام ریمی عالی بود و حیف شد از این پروژه رفت .

یکی از حرف هایی را که برادینلی گفته که " پنجمین «مرد عنکبوتی/Spider-Man» که ادامه ای بر بازسازی غیر ضروری این مجموعه فیلم است " 100 درصد باهاش موافقم .

آدم شاخ در میاره که چه لزومی داشت بازسازی کنند . سه گانه ریمی در فروش و جلب رضایت مخاطب عالی بود .

inginious
Guest
Member
inginious

مهرنوش:اای بدم میاد از این جیمز براردینلی چرت و پرت تحویل یه مشت نوب مثل اعضا این سایت میده به همه توهین نشه ها من اکثرا گفتم!آخه مرد حسابی کجای توبی مگوایر خوب بود؟؟چیش شبیه مرد عنکبوتی بود آخه؟؟کریستین دانسنت که نگو دیگو مثل خواهر بزرگه یا مادرش بود تو اون فیلم ها بعدشم من چندین ماه هست تو سایت imdb این فیلم رو مد نظر دارم و message board هارو مرتب میخونم خیلی هم فیلم خوبیه ببینین لذت میبرین دشمناش هم فوق العاده از نظر شخصیت پردازی قوی هستن الکترو با مرد شنی قابل مقایسه نیست کلی انگیزه داره… ادامه »

رضا2
Guest
Member
رضا2

sad: مهرنوش:اای بدم میاد از این جیمز براردینلی چرت و پرت تحویل یه مشت نوب مثل اعضا این سایت میده به همه توهین نشه ها من اکثرا گفتم!آخه مرد حسابی کجای توبی مگوایر خوب بود؟؟چیش شبیه مرد عنکبوتی بود آخه؟؟کریستین دانسنت که نگو دیگو مثل خواهر بزرگه یا مادرش بود تو اون فیلم ها بعدشم من چندین ماه هست تو سایت imdb این فیلم رو مد نظر دارم و message board هارو مرتب میخونم خیلی هم فیلم خوبیه ببینین لذت میبرین دشمناش هم فوق العاده از نظر شخصیت پردازی قوی هستن الکترو با مرد شنی قابل مقایسه نیست کلی انگیزه… ادامه »

Mamali
Member
Member
Mamali

دیروز با کیفیت پرده فیلم رو دیدم و بلافاصله دیویدیشو شکوندم.واقعا فرق سام رایمی با یه کارگردان زپرتی همینجا مشخص میشه.توبی مگوایر کجا این بچه سوسول کجا.کریستن دانست کجا و این اما استون(با اینکه خیلی دوسش دارم)کجا.بازی جیمی فاکس هم فرامزخرفه.اصلا نمیدونم چرا بعد از فیلم ray این اینقد بازیگر مزخرفی شد البته به جز چند مورد خاص مثل جنگو.جلوه های ویژه هم کاملا ابکیه.

sad
Guest
Member
sad

مهرنوش:اای بدم میاد از این جیمز براردینلی چرت و پرت تحویل یه مشت نوب مثل اعضا این سایت میده به همه توهین نشه ها من اکثرا گفتم!آخه مرد حسابی کجای توبی مگوایر خوب بود؟؟چیش شبیه مرد عنکبوتی بود آخه؟؟کریستین دانسنت که نگو دیگو مثل خواهر بزرگه یا مادرش بود تو اون فیلم ها بعدشم من چندین ماه هست تو سایت imdb این فیلم رو مد نظر دارم و message board هارو مرتب میخونم خیلی هم فیلم خوبیه ببینین لذت میبرین دشمناش هم فوق العاده از نظر شخصیت پردازی قوی هستن الکترو با مرد شنی قابل مقایسه نیست کلی انگیزه داره… ادامه »

a.sadeghi
Member
Member
a.sadeghi

مهرنوش:اای بدم میاد از این جیمز براردینلی چرت و پرت تحویل یه مشت نوب مثل اعضا این سایت میده به همه توهین نشه ها من اکثرا گفتم!آخه مرد حسابی کجای توبی مگوایر خوب بود؟؟چیش شبیه مرد عنکبوتی بود آخه؟؟کریستین دانسنت که نگو دیگو مثل خواهر بزرگه یا مادرش بود تو اون فیلم ها بعدشم من چندین ماه هست تو سایت imdb این فیلم رو مد نظر دارم و message board هارو مرتب میخونم خیلی هم فیلم خوبیه ببینین لذت میبرین دشمناش هم فوق العاده از نظر شخصیت پردازی قوی هستن الکترو با مرد شنی قابل مقایسه نیست کلی انگیزه داره… ادامه »

SAEED JACKSON
Member
Member
SAEED JACKSON

چهارمین قسمتش واقعا مزخرف بود ولی نمی دونم چرا اینقدر فروش کرد.ولی توقع نداشته باشید این فیلم مثل شاهکار نولان شوالیه ی تاریکی بشه

شملی
Guest
Member
شملی

:zzz

احد
Member
Member
احد

من هنوز قسمت اول رو ندیدم. . بخاطر این که می ترسم خاطره خوبم رو از عنکبوتی های سام ریمی از بین می بره

ali reza
Member
Member
ali reza

ali agha:چرا انقدر ما بدبختیم این فیلم حتی داره تو بولیوی اکران میشه اون وقت ما باید بریم معراجیا رو ببینیم

این فیلم ها نماد شیطان پرستی هستند و تمای این فیلم ها حرام میباشد 😛
وقتی مسئولین همه چنین اعتقادی دارن چه کنیم؟

mohamad sadr
Member
Member
mohamad sadr

اای بدم میاد از این جیمز براردینلی چرت و پرت تحویل یه مشت نوب مثل اعضا این سایت میده به همه توهین نشه ها من اکثرا گفتم!آخه مرد حسابی کجای توبی مگوایر خوب بود؟؟چیش شبیه مرد عنکبوتی بود آخه؟؟کریستین دانسنت که نگو دیگو مثل خواهر بزرگه یا مادرش بود تو اون فیلم ها بعدشم من چندین ماه هست تو سایت imdb این فیلم رو مد نظر دارم و message board هارو مرتب میخونم خیلی هم فیلم خوبیه ببینین لذت میبرین دشمناش هم فوق العاده از نظر شخصیت پردازی قوی هستن الکترو با مرد شنی قابل مقایسه نیست کلی انگیزه داره… ادامه »

ali agha
Guest
Member
ali agha

چرا انقدر ما بدبختیم این فیلم حتی داره تو بولیوی اکران میشه اون وقت ما باید بریم معراجیا رو ببینیم

hamid HHM
Guest
Member
hamid HHM

Voyager: hamid HHM:حالم از هر چی کارگردان پول پرسته به هم میخورهHer به این قشنگی چهل میلیون میفروشه اون وقت iron man 3 بالای یک ملیارد همین کارگردانا هستن سینما رو خراب میکنن دیگه . معلومه وقتی Her فقط اینقدر بفروشه کسی نمیره فیلم هنری بسازه به نظرم این موضوع خیلی به کارگردانها مربوط نمیشه بلکه بیشتر برمیگرده به سلیقه خود مردم که اکثرا از این فیلم ها استقبال شدیدی می کنن و باعث میشن بازارشون داغ بشه.مثلا تو همین سینمای خودمون که فیلمایی مثل معراجی و اخراجی ها میلیاردی میفروشن. پس هرجه تقاظا بیشتر باشه تولیدهم بیشتر خواهد بود.… ادامه »

منوچهر صاداتی
Member
Member
منوچهر صاداتی

کرکتر اسپایدرمن از جمله شخصیت هایی که با خلق داستان هاش حالا بدست هرکارگردان و تیم ساختی،مخاطبو به سمت خودش جذب میکنه و باعث نمیشه که مخاطب از دیدن فیلم صرف نظر کنه…وقتی دارین فیلم هایی نظیر مردعنکبوتی،ایرون من،سوپرمن و حتی بتمن هایی که در آینده(بدست احتمالا اشنایدر یا امثال او) ساخته میشه نباید زیاد به مفاهیم و ارزش ها هنری توجه داشته باشیم چون به هرحال این آثار از روی مجلات تخیلی-فانتزی بوجود آمدن و غنی کردن اونا از لحاظ ارزش های سینمایی کار بسیار سخت وتاحدودی ناممکنه…والا چطور نولان با فیلماش اینکارو کرده خودش جای تقدیر داره (احتمالا… ادامه »

Roger
Member
Member
Roger

hamid HHM:حالم از هر چی کارگردان پول پرسته به هم میخورهHer به این قشنگی چهل میلیون میفروشه اون وقت iron man 3 بالای یک ملیارد همین کارگردانا هستن سینما رو خراب میکنن دیگه . معلومه وقتی Her فقط اینقدر بفروشه کسی نمیره فیلم هنری بسازه به نظرم این موضوع خیلی به کارگردانها مربوط نمیشه بلکه بیشتر برمیگرده به سلیقه خود مردم که اکثرا از این فیلم ها استقبال شدیدی می کنن و باعث میشن بازارشون داغ بشه.مثلا تو همین سینمای خودمون که فیلمایی مثل معراجی و اخراجی ها میلیاردی میفروشن. پس هرجه تقاظا بیشتر باشه تولیدهم بیشتر خواهد بود. البته… ادامه »

Amir Mahmoodi
Member
Member
Amir Mahmoodi

با ساخت همچین فیلمهای چرت و بی معنی نمیدونم دنبال چی هستن
احتمالا فقط پول

ایمان
Member
Member
ایمان

البته نباید از مرد عنکبوتی که یه فیلم قهرمان محور ساده هست انتظار شاهکار رو داشت

به نظر من سام ریمی تونسته بود در حد پتانسیلی که فیلم داشت,فیلم رو در بیاره و راضی کننده بود,چه در ضمینه کارگردانی-چه در ضمینه بازی ها-چه در ضمینه فیلمنامه

اما متاسفانه این سری واقعا افتضاحه!!

hamid HHM
Guest
Member
hamid HHM

حالم از هر چی کارگردان پول پرسته به هم میخورهHer به این قشنگی چهل میلیون میفروشه اون وقت iron man 3 بالای یک ملیارد همین کارگردانا هستن سینما رو خراب میکنن دیگه . معلومه وقتی Her فقط اینقدر بفروشه کسی نمیره فیلم هنری بسازه

rezaei
Guest
Member
rezaei

mike:به نظرم هر قسمت spiderman یه مشکلی داشته قسمت اول صحنه های اکشن کم داشت و خیلی کارتونی بود قسمت دوم یه شخصیت منفی براش کم بود و نبرد مرد عنکبوتی و دکتر اختاپوس تکراری میشد قسمت سوم هم ونوم دیر به فیلم اضافه شد و مرد شنی معلوم نبود هدفش چیه ونبرد پایانی فیلم هم بد بود قسمت چهارم هم نتونستم بابازیگراش ارتباط برقرار کنم این قسمتم با انکه ندیدم فک کنم شخصیتهای شرورش خیلی زیاده با پتانسیلی که الکترو داره

موافقم کلا تو مردعنکبوتی معلوم نیست هدف شخصیتای منفی چیه فقط با هم میجنگن

rasamer
Member
Member
rasamer

۰٫۵ از ۱۰ بعد تو پرانتز ۲ از ۴؟
مگه میشه؟
درستش اینه:۲ از ۱۰(۰٫۵ از ۴)

Amir Mahmoodi
Member
Member
Amir Mahmoodi

حق با براردینلی هستش همه ی فیلمهای مرد عنکبوتی چرت و پرت هستن

MEHDI gholami
Member
Member
MEHDI gholami

به نظرم هر قسمت spiderman یه مشکلی داشته قسمت اول صحنه های اکشن کم داشت و خیلی کارتونی بود قسمت دوم یه شخصیت منفی براش کم بود و نبرد مرد عنکبوتی و دکتر اختاپوس تکراری میشد قسمت سوم هم ونوم دیر به فیلم اضافه شد و مرد شنی معلوم نبود هدفش چیه ونبرد پایانی فیلم هم بد بود قسمت چهارم هم نتونستم بابازیگراش ارتباط برقرار کنم این قسمتم با انکه ندیدم فک کنم شخصیتهای شرورش خیلی زیاده با پتانسیلی که الکترو داره

rezaei
Guest
Member
rezaei

مرد عنکبوتی فقط ایده اولی اش خوب بود وگرنه خیلی فیلمنامه مسخره ای داره همش یه نفر مردمو میکشه این اقا میره نجاتشون میده ای کاش یه کم از نولان یاد بگیرن

rezaei
Guest
Member
rezaei

لعنت بر هر چی کارگردان متقلبه

محمد رضا کیوان آرا
Member
Member
محمد رضا کیوان آرا

یه سوال چرا آیرن من باید حتما فیلم خوبی باشه ولی اسپایدرمن هر چه قدر هم افتضاح باشه بازم فیلم خوبیه
اصن این ایرانی ها چه پدر کشتگی با آیرن من دارند؟؟؟

علی .ق
Guest
Member
علی .ق

مرد عنکبوتی سام ریمی شاهکار بود
توبی مگوایر بدون شک بازیش از کریستین بل در نقش بتمن هم یه سر و گردن بالاتر بود

آرمین سهرابی
Member
Member
آرمین سهرابی

ممنون از خانم بای بابت ترجمه خوبشون
بهرحال فیلم های ابرقهرمانی رو معمولا منتقدها میکوبند و نمره منفی میدن، ولی با وجود امتیاز کم و نقدهای منفی اسپایدرمن فیلمیه که همه میبیننش کسی هم دنبال مفاهییم عمیق تو این فیلم نیست ، پس بدون توجه به نمره کم از دیدنش لذت ببرید

علیرضا ظفری
Member
Member
علیرضا ظفری

مرد عنکبوتی سم ریمی کجا این کجا ولی در هر حال شخصیت مرد عنکبوتی دوست دارم

ali reza
Member
Member
ali reza

این خارجی ها هم که فقط بلدن فیلمارو بکوبن
با این امتیازات آدم با پیش زمینه فکریه منفی فیلم رو نگاه میکنه و این اصلاً خوب نیست 😥

MoriZ1
Guest
Member
MoriZ1

تریلرش که چیز ردیفی بود. من کلا به نظر منتقدا گوش نمیکنم. نظر خودم برام ملاکه و از نظر من این فیلم انقلابیه در سری فیلم های مردعنکبوتی.
در ضمن از چنین منتقدی چه انتظاری میشه داشت ؟؟!! کسی که به فیلم های فوق ضعیفی مانند Robocop 2014 نمره ی ۷٫۵ از ۱۰ داده نباید انتظار داشت ازش که به چنین فیلمی نمره ی خوب بده.
از سایت نقد فارسی هم خواهش میکنم که علاوه بر نقد های کوبنده و منفی منتقدان, یک نقد مثبت هم برای فیلم های مهم تابستان بگذارند. با تشکر از تمامی عوامل نقد فارسی

منوچهر صاداتی
Member
Member
منوچهر صاداتی

مدونید…دلیلاتون برای سرکوب فیلم قابل درکه و نمرتون با وجود این همه دلایل منفی میتونست کم تر هم باشه…به هرحال ممنون

سعید درانی
Guest
Member
سعید درانی

به مرد عنکبوتی هر چقدر هم امتیاز کم بدن ولی باز هم سرگرم کنندس…