Cherry (چری)


خلاصه داستان:

داستان این فیلم دربارهٔ نیکو واکر، پزشک ارتش ایالات متحده است که پس از بازگشت از عراق و خدمت به ارتش آمریکا، دچار بیماری و اعتیاد به مواد مخدر می‌شود و در ادامه برای تأمین هزینه تصمیم به دزدی از بانک می‌گیرد.


تصاویر فیلم:

خلاصه نظر منتقدان:

کریس آگار – Screen Rant ( امتیاز ۸ از ۱۰ )

اگر منصفانه نگاه کنیم، چری یک درامای معمولی است. اما بازی هالند به عنوان نقش اصلی این فیلم، سطح آن را ارتقا داده است.

کلینت ورتینگتون – Consequence of Sound ( امتیاز ۳.۳ از ۱۰ )

یک شکاف عمیق میان منفی‌گرایی چری و خلوص هالند وجود دارد که باعث می‌شود در تمام داستان، به نحوی حس بدی به بیننده القا شود. علاوه بر آن می‌توان به مدت زمان بسیار طولانی دو ساعت و نیمه فیلم هم به عنوان یک نکته آزار دهنده اشاره کرد.

دیوید رونی – Hollywood Reporter ( امتیاز ۳ از ۱۰ )

سازندگان فیلم انگار نمی‌دانند بدون کمک گرفتن از شخصیت‌های کمیک بوکی، ابرقهرمان‌ها و افکت‌های فیلم‌سازی چگونه باید با موقعیت‌ها، آدم‌ها و احساسات واقعی کنار بیاییند.


نقد و بررسی فیلم به قلم James Berardinelli (جیمز براردینِلی)

نشریه reelviews

نمره 6.25 از 10

برای هفت سال متوالی، برادران روسو در دنیای مارول گشت و گذار می‌کردند و مسئولیت ساخت چهار فیلم از مجموعه فیلم‌های مارول، یعنی کاپتان آمریکا: سرباز زمستان، کاپتان آمریکا: جنگ داخلی و دو فیلم آخر اونجرز را بر عهده داشتند. این بار اما این بار، کمی به عقب باز گشتند، خود را در دنیای واقعی جای دادند و برای یک کار کاملا متفاوت آماده شدند. در کنار این دو برادر، خواهرشان نیز در این مسیر به آن‌‌ها کمک می‌کند و مسئولیت فیلم‌نامه نویسی را به عهده گرفته است. آن‌ها تام هالند را هم همراه خودشان به دنیای واقعی آوردند تا همانطوری که خود هالند هم سعی در نشان‌ دادنش دارد اثبات کنند او بیش از بازی کردن در نقش مرد عنکبوتی توانایی دارد.

داستان چری، بر اساس یک رمان نیمه اتوبایوگرافیک، نوشته نیکو واکر، نوشته شده است. این رمان به راحتی ترکیبی از چندین المان مناسب برای ساخت فیلم را در اختیار سازندگان فیلم قرار می‌دهد. داستان با یک ماجرای عاشقانه شروع می‌شود و رفته‌رفته به یک فیلم جنگی تبدیل می‌شود، در ادامه وارد فضای اعتیاد و اختلالات روانی می‌شود و در انتها با سرقت از بانک پایان می‌یابد. با اینکه فیلم چری فضایی جدی دارد اما سازندگان فیلم تلاششان را کردند که لایه‌هایی از شوخی‌های متناسب با فضا را در لا‌به‌لای سکانس‌ها جای دهند تا از وارد شدن فیلم به یک فضای کاملا افسرده جلوگیری کنند.

داستان فیلم در اوایل سال ۲۰۰۰ رخ می‌دهد. این فیلم، داستان عشق بین چری و امیلی را بیان می‌کند که در دانشگاه عاشق هم می‌شوند اما امیلی ناگهان تصمیم می‌گیرد از چری جدا شود و به مونترال نقل مکان کند. در نتیجه این تصمیم امیلی، چری به سرعت به ارتش ملحق می‌شود و تمرینات خود را شروع می‌کند اما پس از گذشت مدتی امیلی باز می‌گردد و اعتراف می‌کند علت جدا شدنش از چری ترسش از احساساتش بوده و مطمئن نبوده که مقابل عشقش نسبت به چری چه واکنشی باید نشان دهد. آن‌ها با هم ازدواج می‌کنند و امیلی منتظر می‌ماند تا دوران خدمت چری تمام شود. پس از آموزش‌های مقدماتی، چری به همراه گروهی از سربازان به عراق منقل می‌شوند تا چندین عملیات نظامی در این کشور انجام دهند. پس از اتمام این عملیات‌های مقرر شده، گروه بازماندگان با زخم‌های عمیق روحی و اختلالات روانی به خانه باز می‌گردند. چری هم که نمی‌تواند به زندگی نرمال خود بازگردد شروع به مصرف داروهای آرام‌بخش می‌کند. او در این مسیر دچار اعتیاد می‌شود و این اعتیاد زندگی مشترک او با امیلی را تحت الشعاع قرار می‌دهد. حالا چری برای اینکه از پس مخارج زندگی‌اش بر بیایید دست به سرقت از بانک می‌زند و متوجه می‌شود این کار از آن چیزی که در ذهنش فکر می‌کرده راحت‌تر است. پس تصمیم می‌گیرد تا مبالغ دزدیده شده از بانک را افزایش دهد.

مترجم: امید بصیری


ممکن است شما دوست داشته باشید

دیدگاه بگذارید

Please Login to comment
  Subscribe  
Notify of