Bridge of Spies (پل جاسوس‌ها)


خلاصه داستان:

دوران جنگ سرد است و سازمان سيا با به خدمت گرفتن يک وکيل آمريکایی تلاش می‌کند تا خلبانی را که در شوروی در بازداشت به سر می‌برد نجات دهد.


تصاویر فیلم:

نقد و بررسی فیلم به قلم James Berardinelli (جیمز براردینِلی)

نمره 7.7 از 10

با وجود نام‌هایی همچون اسپيلبرگ، هنکس و برادران کوئن به سختی می‌توان در مقابل پروژهای مانند «پل جاسوس‌ها»(Bridge of Spies) هيجان زده نشد. با وجود این، گرچه اين محصول استادانه به شدت جذاب است، در برآورده ساختن انتظارات خيلی بزرگ در می‌ماند. «پل جاسوس‌ها» ارزش ديدن را دارد، اما از بهترين فيلم‌های سال ۲۰۱۵ نیست. اگر بخواهيم اين فيلم را با ساير آثار اين کارگردان مقايسه کنيم، «پل جاسوس‌ها» در ردۀ کارهای «کم‌اهمیت» او قرار می‌گيرد. (کارهایی مانند «هميشه / Always»، «ترمينال / The Terminal» و «اسب جنگی»(War Horse) را در نظر بگیرید.)

بخشی از مشکل شايد فيلمنامۀ بی در و پیکر فيلم باشد که به جای ورود مستقيم به قلمرو ژان لو کاره ترجيح می‌دهد با نمايش صحنههای دادگاه شروع کند. المان جاسوس نقطه قوت فيلم است، اما «پل جاسوس‌ها» توانش را ندارد که با برخی از بهترين فيلم‌های هيجانی مربوط به جنگ سرد، که چه قبل و چه بعد از فروريختن ديوار برلين ساخته شده‌اند، رقابت کند. بايد اعتراف کرد که جنبۀ «بر اساس داستان واقعی» فيلم دست و پای فیلمنامه‌نویسان را بسته است، اما در همراهی با اسپيلبرگ آن‌ها به نوعی نتوانسته‌اند حس قدرتمند تنگناترسی را منتقل کنند که وجه مشخصۀ تقريباً تمام فيلم‌های ساخته شده در شرايط برلينِ دوران جنگ سرد است. جزئيات اين دوره بی عيب و نقص از کار درآمده‌اند اما حال و هوای فيلم به طرز غافلگير کنندهای بی‌روح است.

داستان در بروکلين نيويورک شروع می‌شود. دهۀ ۱۹۵۰ است و مقامات آمریکایی رودلف ايبل (مارک رايلنس) را که مظنون به جاسوسی برای شوروی است، دستگیر کرده‌اند. دولت که می‌خواهد این فرد از بهترین وکیل برخوردار باشد، از جيمز دوناوان (تام هنکس) می‌خواهد تا از ايبل دفاع کند. گرچه دوناوان در ابتدا تمايلی به انجام اين کار ندارد اما بعد از ملاقات با موکل احتمالی‌اش به اين کار دلگرم می‌شود. هرچند دفاع دوناوان منجر به برائت ایبل نمی‌شود، اما او را از حکم اعدام می‌رهاند. با اين حال، دفاع پر سر و صدای او از يک مجرم ضد آمريکایی موجب نفرت هموطنان دوناوان از وی می‌شود.

در یک خط داستانی موازی، «پل جاسوس‌ها» گری پاورز، خلبان سيا (با بازی اوستين استول)، را معرفی می‌کند که هدایت يک هواپيمای جاسوسی آمريکایی را در عملياتی بر فراز خاک شوروی بر عهده دارد. به او اکيداً دستور داده شده است در صورتی که هواپيما در معرض خطر سقوط و افتادن به دست نيروهای دشمن قرار گرفت، هواپيما را منهدم کند. همچنين دستور دارد که تحت برخی شرايط خاص به زندگی خود نيز پايان دهد. او در هر دو مورد ناکام و اسیر دست نیروهای شوروی می‌شود. سيا که از افشای اطلاعات فوق محرمانۀ پاورز نگران است، از دوناوان می‌خواهد که اقدامات لازم جهت تبادل زندانيان، يعنی پاورز در ازای ايبل، را انجام دهد. اين امر مستلزم اين است که اين وکيل، که سرما خورده است، به برلين برود و با مقامات کاگ‌ب و آلمان شرقی، در شرايطي که بهترين توصيف برايش «خطرناک» است، ديدار کند.

گرچه برادران کوئن در نگارش فيلمنامه همکاری داشته‌اند، با فيلمنامهای به شدت سرراست روبرو هستيم که بهرۀ کمی از آن حس غيرعادی فيلم‌های معمول در آثار اين دو برادر برندۀ اسکار دارد. شوخ طبعی عجيب و غريب آن‌ها در برخی از ديالوگ‌های هنکس ديده می‌شود (به پاسخ هنکس به مأمور سيا وقتی که در باجۀ تلفن هست دقت کنيد) اما محصول نهایی ظاهراً دستپخت قلم مت چارمن است. بازسازی برلين سال ۱۹۶۰ توسط اسپيلبرگ نمونه است، اما در برخی موارد رويکردش به شدت ناشيانه می‌شود. به خصوص، به جای پرداختن به جزئيات ترجيح می‌دهد که از روشی گُل‌درشت برای ايجاد تباين بين آنچه بيرون از پنجرههای قطار، هنگام رفتن به برلين و نيويورک، رخ می‌دهد استفاده کند. اين لغزشی است کوچک اما بدجوری توی ذوق می‌زند.

در «پل جاسوس‌ها» روی جنبههای جاسوسی به خوبی کار شده است، اگرچه شرايط دوناوان به وخامت شرايطی نیست که در ساير فيلم‌های هيجانی دوران جنگ سرد واقع در برلين به دیدن‌شان عادت کرده‌ایم. در فيلم تنش وجود دارد اما اختناق آور نيست. حتی وقتی که دوناوان زندانی می‌شود، باز هم باور نمی‌کنيم که موقعيتش ممکن است خطرناک باشد. چون اصلاً مهم نيست که دولت آمريکا چگونه تکذيب می‌کند که او عامل آن‌ها نيست، بلکه اين مهم است که او دارد با قوانين بازی می‌کند و طرف مقابل هم به اندازه او به اين قوانين متعهد است. در پايان باید گفت که «پل جاسوس‌ها» بيشتر درباره مسائل فنی اجرایی شدن يک قرار است تا دربارۀ خزيدن بپّاها در سايه و ناپديد شدن افراد در شب.

تام هنکس در اين نوع نقش‌ها بزرگ شده است. کهنه‌کاری است که بدبینی و ایدئالیسم به یک اندازه او را تغذیه می‌کنند. او مرد خوبی است که می‌داند خوب بودن ممکن است اهميت چندانی نداشته باشد. ايمی اسمارت (در نقش همسر دوناوان) و سباستين کخ (در نقش وکيل اهل آلمان شرقی که درگیر مذاکرات می‌شود) خيلی قدرتمند ظاهر شده‌اند. اما کسی که از همه بیشتر جلوه می‌کند مارک رايلنس است که بازی‌اش در نقش ايبل فروتن و بردبار توجه بيننده را جلب می‌کند. بازی آرام او از بازی تام هنکس و ديگران پيشی می‌گيرد.

شايد يک فيلمنامۀ منسجم‌تر می‌توانست به فيلمی شُسته رُفته‌تر و میخکوب‌کننده‌تر منجر شود. شايد تلاش برای روايت کل داستان از اولين تا آخرين اقدامات دوناوان منجر به قوسی شده است که جمع و جور کردنش دشوار افتاده است. «پل جاسوس‌ها» نوعی يادآوری جالب نيمه پاييزی از دورانی است که هر روز بیش از روز قبل از شيشه های دودی نوستالژی ديده می‌شود. با اين حال، عليرغم عقبۀ سازندگان اين فيلم، موفقيت اين فيلم به عنوان يکی از بهترين‌های فصل واقعاً غافلگيرکننده خواهد بود.

اختصاصی نقد فارسی

مترجم: محمدرضا سیلاوی

 

کپی برداری و نقل این مطلب به هر شکل (از جمله برای همه نشریه‌ها، وبلاگ‌ها و سایت های اینترنتی) بدون ذکر دقیق کلمات “منبع: سایت نقد فارسی” ممنوع است و شامل پیگرد قضایی می شود.

 


ممکن است شما دوست داشته باشید

51

دیدگاه بگذارید

Please Login to comment
51 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
12 Comment authors
محمد صالحMUHMD REZAcomplicatedعلیرضا جعفریMehdi Gholipour Recent comment authors
  Subscribe  
Notify of
trackback
Member
google sex on the beach

… [Trackback]

[…] Read More here on that Topic: naghdefarsi.com/title/bridge-of-spies/ […]

trackback
Member
automag.com.pl/

… [Trackback]

[…] Find More here to that Topic: naghdefarsi.com/title/bridge-of-spies/ […]

trackback
Member
Hostinga cena

… [Trackback]

[…] Information on that Topic: naghdefarsi.com/title/bridge-of-spies/ […]

trackback
Member
cara menang judi poker online

… [Trackback]

[…] There you will find 31064 additional Information to that Topic: naghdefarsi.com/title/bridge-of-spies/ […]

trackback
Member
Mitchell Brownlie

… [Trackback]

[…] Read More Info here to that Topic: naghdefarsi.com/title/bridge-of-spies/ […]

trackback
Member
กู้ หนี้ นอก ระบบ

… [Trackback]

[…] Read More here on that Topic: naghdefarsi.com/title/bridge-of-spies/ […]

trackback
Member
polished concrete floor cost

… [Trackback]

[…] Information to that Topic: naghdefarsi.com/title/bridge-of-spies/ […]

علیرضا جعفری
Member
Member
علیرضا جعفری

فیلمیه که میشه گفت سفارشیه اما من بادیدنش حس خوبی پیداکردم و نمیدونم چرا

محمد صالح
Guest
Member
محمد صالح

به نظر میاد تو سینمای هالیوود دوران بعضی از کارگردانای بزرگ انقضاشون گذشته نمونه بارزش همین اسپیلبرگ که فقط داره فیلمای سفارشی می سازه فیلم لینکلن باز دیالوگای بسیار قوی و کلن فیلم نامه قابل باور تری داشت و با اینکه گاهی وقتا سکانسا بسیار طولانی بود ولی خسته کننده نبود اما این فیلم به نظر من جز طراحی صحنه بسیار عالی و بازی خوب تام هنکس واسه من چیزه خاصی نداشت و فیلم نامه غلو آمیزش به نظر من خیلی کودکانه بود طرح بعضی مسائل مثل شکنجه پاورز و از خواب ناز بیدار کردن ابل فقط مسخره کردن شعور… ادامه »

MUHMD REZA
Guest
Member
MUHMD REZA

فیلم که کاملا سفارشی بود، یک ،ما خوبیم آمریکایی! که تام هنکس خوب درآورده و یک شوروی ها بد و خشن و طبق معمول آلمان شرقی تابع آن!
تنها دو سکانس جالب تو فیلم بود که عجیب دهن کجی به آلمانیا بود، سکانسی که هنکس تو قطار نشسته و از بین دو تا آلمان شرقی و غربی رد می شودو صحنه کشته شدن آدم ها رو که روی دیوار مشهور برلین هستند می بینه و صحنه ای که تو قطار آمریکا و دوباره متوجه بالا رفتن چندتا کودک از دیوار می شود. کلا هم مونولگی بیش نبود برای خوابیدن!

complicated man
Member
Member
complicated man

پیام و داستان فیلم در حد فیلم های سفارشی خودمون بود. این که ما جقدر خوبیم و این جا زندانیمون رو از خواب ناز بیدار می کنیم و اونجا نمی ذارن زندانی ما بخوابه و اونجا از رو دیوار می پَرن می کَشن و اینجا آزادانه بچه ها می گردن و آخ که چقدر این جا همه چیز خوبه! تنها قدرت فیلم طراحی صحنه ی فوق العاده بود و بازی مارک رایلنس. همین و بس…

riza
Guest
Member
riza

خوب بود، خوشم میومد هر وقت تام هنکس به روسیه میگفت نگران نیستی میگفت would it help? 😛

pouyaaa
Guest
Member
pouyaaa

جدا از همه ی عناصر نسبتا عالی فیلم،موقع دیدن این مدل فیلم هایی که راجع به شبه قهرمان های آمریکایی هست به فکر فرو میرم
مثلا تو زندان شوروی حق خوابیدنو از پاور گرفته بودنو با یه وضعی بیدارش میکردن اون طرف ایبل رو با نوازش از خواب بلند کردن گفتن پاشو برو میخایم ببریمت به کشورت،سکانس آخر طبق کفته ی ایبل که گفت اگه نشوندنم صندلی عقب معنیش بده اگه بغلم کردن یعنی خوبه..دقیقا نشوندنش رو صندلی عقب ولی پاورزو بغل کردن!
فیلمایی تو مایه های آرگو که میخوان به جهان بفهمونن همه بدن فقط ما خوبیم!

ارزو
Guest
Member
ارزو

من با اینکه موضوع داستان رو از قبل میدونستم،کل زمان فیلم میخکوب شده بودم چون حس فوق العاده ای منتقل میکنه به آدم،مخصوصا اخرای فیلم که برگشت خونه ونگاه همسر و فرزنداش خیلی تاثیر گذار بود ،چه اسکار ببره چه نه از لحاظ احساسی واقعا تاثیر گذار و چالش برانگیز بوده،کسانی که درمورد اون دوران و جنگ سرد مطالعه داشتن خیلی بیشتر با این فیلم ارتباط برقرارمیکنن

ارزو
Guest
Member
ارزو

من با اینکه موضوع داستان رو از قبل میدونستم،کل زمان فیلم میخکوب شده بودم چون حس فوق العاده ای منتقل میکنه به آدم،مخصوصا اخرای فیلم که برگشت خونه ونگاه همسر و فرزنداش خیلی تاثیر گذار بود ،چه اسکار ببره چه نه از لحاظ احساسی واقعا تاثیر گذار و چالش برانگیز بوده،کسانی که درمورد اون دوران و جنگ سرد مطالعه داشتن خیلی بیشتر با این فیلم ارتباط برقرار میکنن.

taramosavi
Guest
Member
taramosavi

چه اهمیتی داره که هر کدوم چند تا اسکار دارن مهم اینه که تام هنکس بازیگر فوق العاده ای و البته همه این افرادی که گفتید فوق العاده هستند مهم بازی عالی اوناست و مطمئنا اسکار گرفتن و نگرفتن روی بازی زیبای اونا تاثیر نداره . تام هنکس همیشه دوست داشتنی بوده

amin007
Guest
Member
amin007

هیچ وقت از سیاست و بازی های پیچیدش خوشم نمی اومده! واسه همینم وقتی وارد جزئیات فیلم شدم هیچی دستگیرم نشد!
اما به خاطر جلوه های بصری فوق العادش هم که شده پیشنهاد میکنم یه بار ببینیدش

1sadjad
Guest
Member
1sadjad

اکبر:ببخشید دوستان یه سوال دارم:ایا این فیلم دارای صحنه های جنسیه؟؟ 😡 😡 😥 😳 🙁 خواهش میکنم جواب بدین 😐

نه اصلا.خانوادگی ببین… 🙄

1sadjad
Guest
Member
1sadjad

smriz:

اکبر:ببخشید دوستان یه سوال دارم:ایا این فیلم دارای صحنه های جنسیه؟؟ 😡 😡 😥 😳 🙁 خواهش میکنم جواب بدین 😐

شما خیلی راحت برای اینکه بدونی یه فیلم صحنه داره یا نه برو تو سایت imdb هر فیلم یه قسمت parental guide داره اگه صحنه داشته باشه اونجا می نویسه

دمت گرم ج خووب . ایول

smriz
Guest
Member
smriz

اکبر:ببخشید دوستان یه سوال دارم:ایا این فیلم دارای صحنه های جنسیه؟؟ 😡 😡 😥 😳 🙁 خواهش میکنم جواب بدین 😐

شما خیلی راحت برای اینکه بدونی یه فیلم صحنه داره یا نه برو تو سایت imdb هر فیلم یه قسمت parental guide داره اگه صحنه داشته باشه اونجا می نویسه

علیرضا111
Guest
Member
علیرضا111

دقیقا همان طور که در نقد گفته شده تلاش برا نشان دادن تفاوت های آمریکا و شوروی خیلی تو ذوق میزنه. در کل انتظار بهتری از فیلم داشتم اما جزء بازی خوب تام هنکس و البته بازی چشم گیر مارک رایلنس نقطه درخشانی در فیلم ندیدم. به نظر میاد استیون اسپلیبرگ اگر از روایت تاریخ دست برداره و به نفع خودش باشه یا حداقل ما غیر آمریکایی ها ازش بیشتر لذت ببریم. سه گانه اسب جنگ، لینکلن و حالا پل جاسوسی که سه نقطه از تاریخ آمریکا هست به نظر میاد بیشتر ساخته شده برای بیننده آمریکایی تا به آمریکایی… ادامه »

رامين
Guest
Member
رامين

فیلمی که اسپیلبرگ کارگردانی میکنه و برادران کوئن فیملنامه رو مینویسن و تام هنکس بازیگر اصلیشه باید خیلی بهتر از اینها میبود.خیلی ساده بود.میشد کاملا فیلمو حدس زد.ولی خودمونیم اسپیلبرگ خیلی فیلمو اغراق امیز و شعاری کرد و متعصبانه برلین رو یک خرابه نشون داد که توسط امریکایی ها اباد شده.خیلی هم طرف امریکا رو گرفت نمیگم نباید میگرفت ولی بعضی جاها خیلی تبلیغاتی بود مثلا جایی که المانیها زندانیانشون رو با کتک و فریاد سر میز بازجویی میبردن و در سکانس بعد امریکایی ها رو میدیدیم که با ناز و نوازش زندانیهاشونو از خواب بیدار میکردن و با احترام… ادامه »

آرش 265
Guest
Member
آرش 265

اکبر:ببخشید دوستان یه سوال دارم:ایا این فیلم دارای صحنه های جنسیه؟؟ 😡 😡 😥 😳 🙁 خواهش میکنم جواب بدین 😐

خیر

اكبر
Guest
Member
اكبر

ببخشید دوستان یه سوال دارم:ایا این فیلم دارای صحنه های جنسیه؟؟ 😡 😡 😥 😳 🙁 خواهش میکنم جواب بدین 😐

sepanta arya
Member
Member
sepanta arya

ghazal_violonist
هر شخصی که خوشش از هالیوود بیاد از هیچ بازیگری بدش نمی اد …. تام هنگس که محبوبه هیچ شخصی بدش از تام هنگس نمی اد هر کسی بدش از تام هنگس بیاد بدون شک ایراد از بیننده ست چون چهره فوق العاده معصوم و دوست داشتنی داره….
من نظر خودمو گفتم دوست دارم فاسبندر بگیره… چون واقعاً بازیگر فوق العاده با استعدادیه…. هنوزم فیلم شو ندیدم که بگم حتماً باید اون بگیره ولی از بین همه با بازی فاسبندر حال می کنم

ghazal h
Member
Member
ghazal h

ghazal_violonist: sepanta:کار با فیلم ندارم ولی اگه تام هنگس سومین اسکارشو بگیره واقعاً من دیگه فیلم های هالیوود رو نمی بینم…. تام هنگ سه اسکار داشته باشه اون وقت آل یکی ، رابرت یکی ، جک نیکلسون یکی ، تام اندازه تام داستین هاف من اسکار داشته باشه بعد بخواد از هافمن بزنه جلو !!! برسه به دی لوئیس ؟؟؟؟ ! شما انگار از تام هنکس بدت میاد دیگه نمیدونی چیکار کنی , ولی چه شما بخوای چه نخوای تام هنکس جزو بزرگترین بازیگران سینماست , متنوع ترین کارنامه ی بازیگری رو داره و اگه از این کسانی که گفتید… ادامه »

ghazal h
Member
Member
ghazal h

sepanta:کار با فیلم ندارم ولی اگه تام هنگس سومین اسکارشو بگیره واقعاً من دیگه فیلم های هالیوود رو نمی بینم…. تام هنگ سه اسکار داشته باشه اون وقت آل یکی ، رابرت یکی ، جک نیکلسون یکی ، تام اندازه تام داستین هاف من اسکار داشته باشه بعد بخواد از هافمن بزنه جلو !!! برسه به دی لوئیس ؟؟؟؟ ! شما انگار از تام هنکس بدت میاد دیگه نمیدونی چیکار کنی , ولی چه شما بخوای چه نخوای تام هنکس جزو بزرگترین بازیگران سینماست , متنوع ترین کارنامه ی بازیگری رو داره و اگه از این کسانی که گفتید بالاتر… ادامه »

ghazal h
Member
Member
ghazal h

این چیه گذاشتید بابا همه منتقدا به این فیلم نمره ی خیلی بالایی دادن توی rotten tomatoes میانگین امتیازش ۹۲ درصده ها , این براردینلی اصلا خودشم نفهمیده از چی ایراد بگیره , من خودم دیدم فیلم و فوق العادست هیچ عیبی نداره , حداقل چند تا نقد مختلف از هر فیلم بزارید چرا همه ی سایت شده نقدای این آقا !!

bent ben
Member
Member
bent ben

اسپیلبرگ اسطوره سینما هست مخصوصا که تام هنکس هم تو فیلمش باشه

محمد
Member
Member
محمد

اگه دو-سه نقد دیگه ترجمه کنید خیلی خوب میشه.

sepanta arya
Member
Member
sepanta arya

faradaymgh: sepanta:faradaymgh عزیز من بحثم رو نقش های اوله نه مکمل…. alireza 111 با حرفت موافقم حق فونیکس بود تام هنگس دوست داران سینما بهتر می دونن که به خاطر فیلادلفیا اسکار گرفت اون سال دی لوئیس در فیلم به نام پدر خیلی بهتر بازی کرد ولی … و حتی هاپکینگز هم بهتر از تام بازی کرد در فیلم بازمانده روز…. همین تام هنگس اگه دو تا اسکار گرفته یکی شون حقش بوده دومی اصلاً حقش نبوده من امسال بازی ها رو ندیدم ولی امیدوارم به فاسبندر برسه چون بازیگر لایقیه و از رو تریلر هم نوع حرف زدنش واقعاً… ادامه »

Mehdi Gholipour
Member
Member
Mehdi Gholipour

sepanta:faradaymgh عزیز من بحثم رو نقش های اوله نه مکمل…. alireza 111 با حرفت موافقم حق فونیکس بود تام هنگس دوست داران سینما بهتر می دونن که به خاطر فیلادلفیا اسکار گرفت اون سال دی لوئیس در فیلم به نام پدر خیلی بهتر بازی کرد ولی … و حتی هاپکینگز هم بهتر از تام بازی کرد در فیلم بازمانده روز…. همین تام هنگس اگه دو تا اسکار گرفته یکی شون حقش بوده دومی اصلاً حقش نبوده من امسال بازی ها رو ندیدم ولی امیدوارم به فاسبندر برسه چون بازیگر لایقیه و از رو تریلر هم نوع حرف زدنش واقعاً عالیه… ادامه »

Francis Underwood
Member
Member
Francis Underwood

با تشکر از ترجمه عالی اقای سیلاوی.با توجه به متای ۸۱ و مجموع ۹۲ درصد نقد های مثبت در راتن تومیتوز باید گفت فیلم شاهکاری شده.

sepanta arya
Member
Member
sepanta arya

faradaymgh عزیز من بحثم رو نقش های اوله نه مکمل…. alireza 111 با حرفت موافقم حق فونیکس بود تام هنگس دوست داران سینما بهتر می دونن که به خاطر فیلادلفیا اسکار گرفت اون سال دی لوئیس در فیلم به نام پدر خیلی بهتر بازی کرد ولی … و حتی هاپکینگز هم بهتر از تام بازی کرد در فیلم بازمانده روز…. همین تام هنگس اگه دو تا اسکار گرفته یکی شون حقش بوده دومی اصلاً حقش نبوده من امسال بازی ها رو ندیدم ولی امیدوارم به فاسبندر برسه چون بازیگر لایقیه و از رو تریلر هم نوع حرف زدنش واقعاً عالیه… ادامه »

علیرضا ظفری
Member
Member
علیرضا ظفری

alireza 111: faradaymgh: sepanta: sepanta:کار با فیلم ندارم ولی اگه تام هنگس سومین اسکارشو بگیره واقعاً من دیگه فیلم های هالیوود رو نمی بینم…. تام هنگ سه اسکار داشته باشه اون وقت آل یکی ، رابرت یکی ، جک نیکلسون یکی ، تام اندازه تام داستین هاف من اسکار داشته باشه بعد بخواد از هافمن بزنه جلو !!! برسه به دی لوئیس ؟؟؟؟ جک نیکلسونم دو تا داره!! صحیحش می کنم تام و جک هر دو ، دو تا اسکار داشته باشن[/quote sepanta: sepanta:کار با فیلم ندارم ولی اگه تام هنگس سومین اسکارشو بگیره واقعاً من دیگه فیلم های هالیوود… ادامه »

علیرضا ظفری
Member
Member
علیرضا ظفری

faradaymgh: sepanta: sepanta:کار با فیلم ندارم ولی اگه تام هنگس سومین اسکارشو بگیره واقعاً من دیگه فیلم های هالیوود رو نمی بینم…. تام هنگ سه اسکار داشته باشه اون وقت آل یکی ، رابرت یکی ، جک نیکلسون یکی ، تام اندازه تام داستین هاف من اسکار داشته باشه بعد بخواد از هافمن بزنه جلو !!! برسه به دی لوئیس ؟؟؟؟ جک نیکلسونم دو تا داره!! صحیحش می کنم تام و جک هر دو ، دو تا اسکار داشته باشن[/quote sepanta: sepanta:کار با فیلم ندارم ولی اگه تام هنگس سومین اسکارشو بگیره واقعاً من دیگه فیلم های هالیوود رو نمی… ادامه »

Mehdi Gholipour
Member
Member
Mehdi Gholipour

sepanta: sepanta:کار با فیلم ندارم ولی اگه تام هنگس سومین اسکارشو بگیره واقعاً من دیگه فیلم های هالیوود رو نمی بینم…. تام هنگ سه اسکار داشته باشه اون وقت آل یکی ، رابرت یکی ، جک نیکلسون یکی ، تام اندازه تام داستین هاف من اسکار داشته باشه بعد بخواد از هافمن بزنه جلو !!! برسه به دی لوئیس ؟؟؟؟ جک نیکلسونم دو تا داره!! صحیحش می کنم تام و جک هر دو ، دو تا اسکار داشته باشن[/quote sepanta: sepanta:کار با فیلم ندارم ولی اگه تام هنگس سومین اسکارشو بگیره واقعاً من دیگه فیلم های هالیوود رو نمی بینم….… ادامه »

sepanta arya
Member
Member
sepanta arya

sepanta:کار با فیلم ندارم ولی اگه تام هنگس سومین اسکارشو بگیره واقعاً من دیگه فیلم های هالیوود رو نمی بینم….
تام هنگ سه اسکار داشته باشه
اون وقت آل یکی ، رابرت یکی ، جک نیکلسون یکی ،
تام اندازه تام داستین هاف من اسکار داشته باشه بعد بخواد از هافمن بزنه جلو !!!
برسه به دی لوئیس ؟؟؟؟

جک نیکلسونم دو تا داره!! صحیحش می کنم تام و جک هر دو ، دو تا اسکار داشته باشن

sepanta arya
Member
Member
sepanta arya

کار با فیلم ندارم ولی اگه تام هنگس سومین اسکارشو بگیره واقعاً من دیگه فیلم های هالیوود رو نمی بینم….
تام هنگ سه اسکار داشته باشه
اون وقت آل یکی ، رابرت یکی ، جک نیکلسون یکی ،
تام اندازه تام داستین هاف من اسکار داشته باشه بعد بخواد از هافمن بزنه جلو !!!
برسه به دی لوئیس ؟؟؟؟

امیر صوفی
Member
Member
امیر صوفی

بازگشت اسپیلبرگ!