سیندرلا ( Cinderella )

کارگردان: Kay Cannon (کای کَنون)
نویسنده: Kay Cannon (کای کَنون),
4.2
41
0.43

خلاصه داستان:

سیندرلا (انگلیسی: Cinderella‎) یک فیلم موزیکال عاشقانه بر پایهٔ متلی به همین نام نوشتهٔ شارل پرو است که در سال ۲۰۲۱ منتشر شد.


بازیگران:

تصاویر فیلم:

خلاصه نظر منتقدان:

ریچارد روپر – Chicago Sun Times ( امتیاز 7.5 از 10 )
کامیلا کابلو ، خواننده و ترانه سرای محبوب ، اولین بازی خود را به عنوان شخصیت اصلی بازی می کند ، و او یک وحی است ، زیرا دوربین او را دوست دارد و او نه تنها قطعات آوازی مورد انتظار ، بلکه یک مهارت واقعی برای کمدی را به نمایش می گذارد ، زیرا این نسخه از سیندرلا بسیار جذاب است هنگامی که او در حال دست و پا زدن است و در موقعیت های شرم آور ساخته شده توسط خودش قرار می گیرد.

کریستن لوپز – IndieWire ( امتیاز 6.7 از 10 )
به نظر می رسد برداشت کانن از سیندرلا “بزرگترین نمایشگر” امسال باشد ، جایی که اشکالات روایت در مقایسه با سرزندگی و انرژی نمایش داده شده در هر تعداد موسیقی ، ارزش رقصیدن را دارد ، شاید حتی در یک جفت دمپایی شیشه ای.

کارولین سیده – The A.V Club ( امتیاز 6.7 از 10 )
در حالی که این نسخه از سیندرلا به احتمال زیاد در لیست بهترین اقتباسی های تاریخ قرار نخواهد گرفت ، این یک کمدی چشمک زن و درخشان خانوادگی است که از نظر لحن منسجم است و در آنچه می خواهد مطمئن است . و عمدتا فقط می خواهد کارائوکه چشم نواز و شفاف باشد.

پیتر بردشاو – The Guardian ( امتیاز 6 از 10 )
سیندرلا جدید نویسنده و کارگردان فیلم کی کانون بد نیست و کامیلا کابلو پیشگامی نسبتاً خوبی را بر عهده دارد و برخی از دیالوگ های خنده دار فیلم را به خوبی به بیننده میرساند.

یولاندا ماکادو – The Wrap ( امتیاز 5.5 از 10 )
سیندرلا دارای محتوای بسیار کمتری نسبت به دیگر ویژگی های [کانن] است ، در نهایت این ساعت را تبدیل به یک ساعت فراموش نشدنی می کند.


نقد و بررسی فیلم به قلم James Berardinelli (جیمز براردینِلی)

نشریه reelviews

نمره 1.25 از 10

معلوم نیست که چرا فیلمسازان احساس می کردند ما به اقتباس سیندرلا دیگری نیاز داریم ، به ویژه آن هم با چنین هنر آماتوری و مخصوص تلویزیونی. اینطور نیست که نسخه اخیر آن وجود نداشته باشد-نسخه زنده کنت برانا تنها شش سال سن دارد و از هر نظر برتر از این نسخه است. با این حال ، آنچه در نسخه 2015 فاقد آن است ، آهنگهای پاپ وحشتناکی هستند که این موسیقی متن را آلوده می کنند و آن را از یک اقتباس افسانه ای متوسط و فراموش شدنی به یک موزیکال بد فراموش نشدنی تبدیل می کنند. این فیلم با اشاره به باز لورمن ، نه تنها نسخه های جدیدی از آهنگهای قدیمی (از جمله آهنگهایی که توسط مدونا و کوین معروف شده اند) را نشان می دهد ، بلکه مجموعه ای از مطلبی معمولی است که برای برجسته کردن ستاره «کامیلا کابیو» طراحی شده است.
کابلو تنها مشکل فیلم نیست ، که ظاهراً با توجه به طرفداران او طراحی شده است. در بخش آواز ، ایدینا منزل قدم قابل توجهی است ، اما بازیگری او خیلی بهتر نیست. بقیه بازیگران بهبودی را نشان نمی دهند ، از جمله شاهزاده روبرت نیکلاس گالیتزین (که گاهی اوقات با تقلید یک تکه چوب کار تحسین برانگیزی انجام می دهد) ، بیلی پورتر (که با وجود بعضی وقت ها سرگرم کننده بودن بیش از حد خودنمایی می کند) و طالولا گریو ، که شاهزاده خانم گوئن او به اندازه ناخن روی تخته سیاه آزاردهنده است. جیمز کوردن نقش موشی را بازی می کند ، که به نوعی مناسب به نظر می رسد و می تواند حتی بدتر از آنچه در «گربه ها» ایجاد کرد ، ایجاد کند. مینی درایور و پیرس برازنان دوز ناچیزی از قدرت ستاره را ارائه می دهند ، اگرچه مواقعی وجود دارد که جیمز باند سابق خجالت زده به نظر می رسد. اما حقوق ، حقوق است ، نه؟
داستان اصلی احتمالاً برای 95 درصد از کسانی که این مطلب را می خوانند شناخته شده است و سیندرلا در سال 2021 هیچ گونه بازنگری عمده ای را آغاز نکرده است ، اگرچه هر چیزی که از نظر سیاسی نادرست به نظر برسد ، حذف شده است. (به عنوان مثال ، کلیشه های “نامادری شرور” و “خواهر ناپدری شرور” برداشته شده اند. اکنون ، آنها دچار سوءتفاهم شده ، تحت فشار هستند و یا برای بخش کمدی فیلم مورد استفاده قرار می گیرند.) شما می دانید که چگونه است: یک دختر فقیری که نام اصلی او الا (کابلو) است ، اما نامادری اش (منزل) و خواهران ناتنی (مدی بیلیو ، شارلوت اسپنسر) او را سیندرلا می نامند ، در فقر زحمت می کشد و امید چندانی برای فرار ندارد. با این حال ، یک روز ، یک پری پیدا میشود و یک تغییر موقتی را ارائه می دهد تا بتواند در یک جشن بزرگ شرکت کند. در آنجا ، او توجه شاهزاده زیبا (نیکلاس گالیتزین) را جلب می کند ، که تحت دستور پدرش ، پادشاه (پیرس برازنان) ، برای یافتن همسر است. وقتی نیمه شب فرا می رسد ، سیندرلا تند می رود و فقط یک دمپایی شیشه ای پشت سر می گذارد. شاهزاده که نمی خواهد از عشق واقعی دست بکشد ، به دنبال دختری می رود که قلب او را تسخیر کرده است.
این معجون فاسد سیندرلا توسط کی کانون جمع آوری شد ، و اثر کارگردانی قبلی او ، Blockers ، بسیار نامرغوب تر بود. او همچنین هر سه فیلم Pitch Perfect را نوشت و دو دنباله آن را نیز تهیه کرد. کار او در آن فیلم ها بیشتر مطابق با آنچه او با این مکروهات اخیر انجام داده است. ناگفته نماند که انیمیشن کلاسیک دیزنی دارای قلب بیشتر ، انرژی بیشتر و موسیقی بهتر بود. در واقع ، با نگاهی به لیست اقتباس های سیندرلا که دیده ام ، هیچ کدام به این سطح بدی نزدیک نمی شوند

من تصور می کنم کسانی هستند که حاضر باشند این فیلم را ببیند ، به خصوص که فیلم مستقیماً به سرویس ویدیو امازون پرایم ارسال شده است. آنها ممکن است فیلم را “بی ضرر” ، “تند” و “منحرف” بدانند. از نظر من ، طبقه بندی این فیلم در کنار آنها ، به منزله توهین به فیلم های درست حسابی ، صرف نظر از میزان بدی آنها ، است. برای بستن این ماجرا ، فکر کردم از راجر ایبرت نقل قول کنم . اگرچه احساسات زیر در مورد نورث نوشته شد ، اما آنها نمایشی نزدیک از احساس من در مورد سیندرلا هستند ، بدترین بهانه برای فیلمی که از ابتدای همه گیری (و احتمالاً طولانی تر از آن) دیده ام: “من از این فیلم متنفرم. متنفر متنفر متنفر .متنفرم از هر لحظه توهین آمیز خالی و احمقانه آن. این تمام افکارم را جمع بندی می کند
مترجم : زهرا بصیری


ممکن است شما دوست داشته باشید

دیدگاه بگذارید

Please Login to comment
  Subscribe  
Notify of