Lesley Manville (لسلی مانویل)

بازیگر

Lesley Manville بازیگر سینما و تلویزیون است. وی سال 1334 چشم به جهان گشود. از مهم‌ترین آثار Lesley Manville می‌توان به بازیگری در سریال شمال و جنوب، سریال کرانفورد و فیلم افسونگر شرور و زیبای خفته اشاره کرد.Lesley Manville بازیگر سینما و تلویزیون است. وی سال 1334 چشم به جهان گشود. از مهم‌ترین آثار Lesley Manville می‌توان به بازیگری در سریال شمال و جنوب، سریال کرانفورد و فیلم افسونگر شرور و زیبای خفته اشاره کرد.

Lesley Manville نخستین بار در سینما حضور یافته و سال 1354 در 20 سالگی در فیلم افسونگر شرور و زیبای خفته به کارگردانی Robert Stromberg بازی کرده است. گرچه موفقیت این اثر نسبت به آثار شاخص بعدیش مانند سریال شمال و جنوب، بیشتر نبود اما تجربه خوبی برای Lesley Manville محسوب می‌شود و همکاری با هنرمندانی همچون Angelina Jolie، Elle Fanning، Sharlto Copley و Sam Riley را تجربه کرد.

Lesley Manville در سال 1383 دوره‌ی پرتلاشی را در عرصه سینما و تلویزیون گذراند و در آثار مهمی بازی کرده است. او در این سال با بازی در 2 فیلم و سریال مهم سینما و تلویزیون خود را به مردم معرفی کرد. آثار مهم Lesley Manville در این سال، بازیگری در سریال شمال و جنوب و فیلم Vera Drake به کارگردانی Mike Leigh محسوب می‌شود.

Lesley Manville سال 1383 در 49 سالگی در سریال شمال و جنوب نقش مهمی بازی کرده است که توانست با مهارت خود، آن نقش و همچنین خودش را میان مخاطبان تلویزیون مطرح کند. Lesley Manville توانست با بازی در سریال شمال و جنوب تجربه بازیگری موفقی برای خود رقم بزند و همکاری در کنار بازیگرانی نظیر Daniela Denby-Ashe، ریچارد آرمیتاژ، تیم پیگات-اسمیت و Sinéad Cusack بر تجارب او افزود.

Lesley Manville علاوه‌بر سریال شمال و جنوب، سال 1386 در 52 سالگی در سریال کرانفورد نیز بازی کرده است. Lesley Manville این‌بار با یعنی کارگردان سریال کرانفورد و هنرمندانی چون جودی دنچ، Julia McKenzie، Imelda Staunton و Lisa Dillon همکاری داشت.

در این سال‌ها Lesley Manville با هنرمندان بسیاری تجربه‌ی کار داشته است اما جالب است بدانید که در میان بازیگران Imelda Staunton با 5 مرتبه، روت شین با 4 مرتبه، تیموتی اسپال با 4 مرتبه، Martin Savage با 3 مرتبه و Philip Davis با 3 مرتبه بیشترین همکاری را با Lesley Manville داشته‌اند.

یکی از ویژگی‌های حرفه‌ای بیوگرافی Lesley Manville آن هست که در مدت زمان بازیگری خود، هم در تلویزیون و هم در سینما بازی کرده است. Lesley Manville را باید بیشتر بازیگر سینما بدانیم چرا که 90% آثار وی سینمایی و 10% آثارش تلویزیونی است. در واقع Lesley Manville از مجموع 22 اثری که در کارنامه دارد، در 20 اثر در سینما با نام‌های فیلم رشته خیال، فیلم Rupture، فیلم Molly Moon and the Incredible Book of Hypnotism، فیلم Mr. Turner، فیلم پلید، فیلم A Five Star Life، فیلم The Christmas Candle، فیلم Romeo & Juliet، فیلم Ashes، فیلم Spike Island، فیلم Another Year، فیلم Womb، فیلم The Great Ecstasy of Robert Carmichael، فیلم Vera Drake، فیلم All or Nothing، فیلم Topsy-Turvy، فیلم رازها و دروغ ها، فیلم High Hopes، فیلم Dance with a Stranger و فیلم افسونگر شرور و زیبای خفته به ایفای نقش پرداخته و در 2 اثر در تلویزیون با نام‌های سریال کرانفورد و سریال شمال و جنوب بازی کرده است.ممکن است شما دوست داشته باشید
نظرات