۲ فیلم جدید اکران را بشناسید/ فرکانس موج آفرین جنگ به سینما می رسد

سینماهای کشور با استقبال حداقلی مخاطبان به کار خود ادامه می دهد.گاهی نیز فیلم هایی به اختیار و شاید برای باقی نماندن در صف تلنبار شده اکران، نمایش را در این سالن ها ترجیح می دهند.

در حالی که صرفاً چند فیلم جدید درحال حاضر روی پرده سینماها هستند، این وضعیت تا بعد از دهه اول محرم نیز ادامه دارد.

با این حال بعد از تعطیلاتی ۱۰ روزه، مطابق با تصمیم روز گذشته شورای صنفی نمایش قرار است دو فیلم جدید« آبادان یازده ۶۰» در گروه آزادی و« بی حسی موضعی» در گروه مگامال در دست اکران عمومی قرار گیرند.

فرکانسی موج آفرین در جنگ؛ فیلمی برای روزهای ناخوشی مردم

« آبادان یازده۶۰» فیلمی به کارگردانی مهرداد خوشبخت و تهیه کنندگی حسن کلامی است که آبان ماه سال گذشته کلید خورد و در کمتر از سه ماه ضبط آن به اتمام رسید و اولین رونمایی آن هم در بخش سودای سیمرغ جشنواره فجر سی و هشتم شکل گرفت.

این فیلم دفاع مقدسی بعنوان یکی از محصولات سال اخیر سازمان اوج است که روزهای آغازین جنگ در آبادان و قصه ای حول رادیو نفت را روایت می کند؛ رادیویی امیدبخش به مردم حتی در روزهای جنگ تا اهالی شهر را به تداوم مقاومت و ایستادگی دربرابر بعثی ها ترغیب کند.

سینما,اخبار فیلم و سینما,خبرهای فیلم و سینما,سینمای ایران

قصه ای سوژه محور فیلم، به رغم داشتن درگیری های معمول سینمای جنگ اما تلاش کرد داستانی متمایز با آنچه در این ژانر معمول است را به نمایش درآورد. فیلم از حضور بازیگرانی همچون علیرضا کمالی، حسن معجونی، نادر سلیمانی، حمیدرضا محمدی، ویدا جوان و شبنم گودرزی بهره گرفت و در دو بخش جلوی دوربین رفت.

بخش هایی از فیلم در تهران و با طراحی دکور در بوستان ولایت به تولید رسید و بقیه آن نیز در لوکیشن های طراحی شده و سخت در آبادان فیلمبرداری شد.

در خلاصه داستان فیلم آمده است:مردم غیور آبادان … شهر در آستانه سقوط قرار گرفته است!

« آبادان یازده ۶۰» در جشنواره سی و هشتم فیلم فجر نیز در سه بخش نامزد دریافت جوایز بود که در نهایت « جایزه ویژه سردار سلیمانی» به این فیلم تعلق گرفت.

امیدوار به بازیگران و اینفلوئنسر اینستاگرامی

« بی حسی موضعی» به کارگردانی حسین مهکام دومین اثر سینمایی جدید برای روزهای ناخوش سینماهاست که این نیز پس از تاسوعا و عاشورا اکرانش را درپیش می گیرد. فیلم در عین حال نخستین تجربه تهیه کنندگی حبیب رضایی پس از سال ها حضور در سینما است.« بی حسی موضعی» با ترکیب بازیگرانی که دارد امیدوار است بتواند از سوی علاقه مندان دیده شود.

سینما,اخبار فیلم و سینما,خبرهای فیلم و سینما,سینمای ایران

پارسا پیروزفر، باران کوثری، حسن معجونی و حبیب رضایی بازیگران اصلی« بی حسی موضعی» هستند و نکته جالبی توجه که همان زمان نیز مورد انتقاد قرار گرفت بازی سهیل مستجابیان، اینفلوئنسر اینستاگرامی در فیلم بود. اتفاقی که طی یکی دو سال اخیر شدت بیشتری گرفته و هنرمندان نیز روی خوشی به این ماجرا نشان نمی دهند.

هرچند که حسین مهکام در پروژه سینمایی جدید و چهارم خود با عنوان« احمد به تنهایی » دوباره سراغ این چهره مجازی رفته است!

« بی حسی موضعی» آذرماه ۹۷ کلید خورد و یک ماه جلوی دوربین رفت تا بتواند در جمع فیلم های رقابتی سی و هفتمین جشنواره فجر نیز باشد اما مورد تأیید هیئت انتخاب قرار نگرفت.با این حال این فیلم در اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۸ در جشنواره جهانی فیلم فجر به نمایش درآمد. این اثر که با سرمایه گذاری محمد صادق رنجکشان ساخته شده، قصه اش در یک شب تا صبح می گذرد و می تواند در جمع فیلم های خیابانی به حساب آید.

حسین مهکام در دو سال اخیر نتوانست فیلم را به اکران عمومی درآورد و احتمالا در تلاش است رونمایی موقتی از این فیلم در سالن های سینمایی داشته باشد و سپس آن را با تبلیغات بهتر برای مخاطبان بیشتر پلتفرم های اینترنتی و سینمای آنلاین آماده کند.

منبع: آنا

ممکن است شما دوست داشته باشید

دیدگاه بگذارید

Please Login to comment
  Subscribe  
Notify of