۱۰ فیلم برتر اروپا اکران آنلاین می‌شود/ تماشای رایگان در ۴۵ کشور

فیلم تریلر سیاسی دانمارکی «پسران دانمارک» و فیلم درام صربستانی «بخیه‌ها» از جمله ۱۰ فیلم اروپایی هستند که قرار است به عنوان پروژه‌های برتر در چهارمین دوره از فستیوال آرت‌کینو بین روزهای اول و سی‌ویکم دسامبر به نمایش دربیایند.

این فستیوال آنلاین که محصول همکاری مشترک بین شبکه تلویزیونی فرانسوی- آلمانی آرته و پلتفرم دیجیتال «فستیوال اسکوپ» واقع در پاریس است، در ۴۵ کشور در سراسر اروپا به صورت رایگان در دسترس مخاطبان قرار خواهد گرفت.

این ابتکار هنری با هدف ترفیع پخش و توزیع فیلم‌های اروپایی که نتوانسته‌اند به صورت فیزیکی و در سالن‌های سینما به خوبی مخاطب کسب کنند راه‌اندازی شده است و برمبنای آن پنج هزار صندلی مجازی در دسترس هر فیلم قرار داده می‌شود. به این ترتیب در کل فستیوال فیلم‌ها ۵۰ هزار بازدید خواهند داشت.

«پسران دانمارک» که نخستین ساخته اولا سلیم فیلمساز دانمارکی عراقی است اوایل امسال در فستیوال فیلم بین‌المللی روتردام به نمایش درآمد. داستان فیلم حول محور دو مرد مسلمان دانمارکی می‌گردد که از ۲ سو نقشه‌ای برای به قتل رساندن یک سیاستمدار بسیار ناسیونالیست می‌کشند، اما با رویدادهای غیرمنتظره‌ای مواجه می‌شوند.

داستان فیلم «بخیه‌ها» اثر میروسلاو ترزیچ فیلمساز اهل صربستان که بر پایه وقایع حقیقی ساخته شده حول محور زنی می‌گردد که باور دارد پسرش که ۱۸ سال پیش به او گفته شده بود در حین تولد از دنیا رفته ممکن است زنده باشد. این فیلم امسال در برلیناله پیش‌نمایش شده بود.

اسوتلا سوتسورکووا کارگردان بلغاریایی با فیلم روستایی «تشنگی» در فستیوال آرتکینو ۲۰۱۹ حضور خواهد داشت. این پروژه نخستین بار در فستیوال سن سباستین پیش‌نمایش شد و بعد در دیگر فستیوال‌های سراسر دنیا روی پرده رفت.

فیلم «سی» که ورودی آلمان در این فستیوال هست هم امسال پیش‌نمایش خود را در فستیوال روتردام تجربه کرد. داستان این فیلم درباره ۲۴ ساعت از زندگی گروهی از دوستان است که در برلین زندگی می‌کنند.

دیگر فیلم‌هایی که در قالب چهارمین فستیوال آرت‌کینو به صورت آنلاین به نمایش درمی‌آیند شامل «نغمه غم‌انگیز» ساخته لوییز ناربونی از فرانسه، «مسی و مائود» ساخته مارلین یونکمن از هلند، «نرمال» ساخته آدل تولی از ایتالیا، «زن دیوانه» ساخته مارتین لوند از نروژ، «روث» ساخته آنتونیو پینیائو بوتلو از پرتغال و «سلفی» ساخته آگوستینو فرنته از فرانسه می‌شوند.


منبع: مهر


 

ممکن است شما دوست داشته باشید

دیدگاه بگذارید

Please Login to comment
  Subscribe  
Notify of