نامزد‌های جوایز گاتهام ۲۰۲۰ اعلام شد

آغاز فصل جوایز سینمایی با اعلام نامزدهای ۳۰مین دوره جوایز سالانه گاتام که مربوط به فیلم های مستقل است، به صورت رسمی آغاز شد.

رویداد امسال گاتام یک دوره تاریخی خواهد بود زیرا برای اولین بار در در تمام ادوار این جوایز همه فیلم های نامزد بخش بهترین فیلم سال را زنان فیلمساز ساخته اند؛ فیلم «معاون» به کارگردانی کیتی گرین، «اولین گاو» ساخته کلی رایکارد، «هرگز به ندرت گاهی همیشه» به کارگردانی الیزا هیتمن، «سرزمین آواره ها» ساخته کلویی ژائو و «خرابه ها» ساخته ناتالی اریکا جیمز فیلم های نامزد بهترین اثر سینمایی بلند سال هستند که همگی توسط فیلمسازان زن کارگردانی شده اند.

در بخش بهترین بازیگر نقش اول مرد امسال نیز چادویک بوزمن ستاره فیلم «پلنگ سیاه» که چندی پیش از دنیا رفت برای بازی در فیلم «رقص بلک باتن ما رینی» نامزد شد این نقش آفرینی احتمالا در فهرست بسیاری دیگر از جوایز ماه های پیش رو قرار بگیرد. دیگر نامزدهای این بخش ریز احمد برای فیلم «صدای متال»، جود لا برای «آشیانه» جان ماگارو برای «اولین گاو» و جسی پلمونز برای «من به آخر چیزها فکر می کنم» هستند.

نامزد‌های جوایز گاتام 2020,اخبار هنرمندان,خبرهای هنرمندان,جشنواره

در بخش بهترین بازیگر زن اما تنوع فرهنگی و تجربه گرایی بازیگرها نسبت به بازیگران مرد بیشتر به چشم می خورد، در این بخش نیکول بهاری بازیگر سیاه پوست برای «خانم جانتین» نامزد شد این نامزدی آغاز خوبی برای ایجاد کمپین برای این نقش است. یو جان یون کره ای هم برای نقش مادربزرگ زیبا و دوست داشتنی فیلم «میناری» نامزد شد. یو جان یون در بخش مکمل نیز توانست نامزد جایزه گاتام شود. فرانسیس مک دورمند برای «سرزمین آواره ها»، کری کون برای «آشیانه» و جسی باکلی برای «من به آخر چیزها فکر می کنم» نیز در این بخش نامزد شدند.

مراسم اهدای جوایز گاتام روز ۱۱ ژانویه برگزار می شود.

منبع: صبا

دیدگاه بگذارید

Please Login to comment
  Subscribe  
Notify of