مراسم اسکار ۲۰۲۱ دو ماه عقب افتاد

این آکادمی از “استیون سودبرگ” یکی از کارگردانان برنده اسکار خواسته است تا با توجه به شیوع بیماری همه‌گیر کووید-۱۹ این رویداد را “بازتولید”، تهیه و کارگردانی کند.

قرار است این مراسم در تاریخ ۶ اردیبهشت ۱۴۰۰ یا ۲۵ آوریل ۲۰۲۱ برگزار شود.

آیا ۹۳ مین مراسم آکادمی فیلم‌های اسکار در میانه شیوع نوع جدیدی از ویروس کرونا انتظار طرفدرانش را برآورده خواهد کرد؟

پس از یک سال بردباری به دلیل مصائب کرونا، صنعت فیلم امیدوار است اسکار سال جاری به جای کم رنگ بودن، پر سر و صدا ظاهر شود و توجهات زیادی را به خود جلب کند.

اگرچه آمار تماشای تلویزیونی مراسم اسکار در سال‌های قبل کاهش یافته است اما همچنان پربحث‌ترین رویداد سرگرمی کره زمین به شمار می‌آید.

توییتر در سال ۲۰۱۴ تحلیلی را منشر کرد که نشان می‌داد وقایع یا بخش‌هایی از اسکار بیش از ۳.۳ میلیارد بار در سطح جهان دیده شده است. در آن سال “الن دی جنرس” مجری برنامه در مراسم اسکار با برخی از مهمانان مشهورش یک سلفی انداخت که بیشترین بازتوییت تاریخ توییتر را از آن خود کرد. حجم بالای بازتوییت این تصاویر و هجوم کاربران به این رسانه اجتماعی باعث خارج شدن توییتر از وضعیت معمول سرویس‌دهی در آن زمان شد.

آکادمی اسکار امسال در صورت نیاز، خود را برای برگزاری مراسم مجازی نیز آماده می‌کند. آنها قصد دارند در صورت شیوع بیشتر همه‌گیری مانند مراسم جشنواره “اِمی”، اسکار را به صورت ترکیبی از مراسم آنلاین- حضوری برگزار کنند. جایزه “اِمی” یک مراسم برای تولیدات تلویزیونی است و جایزه آن حکم اسکار برای این تولیدات را دارد.

در آخرین “مراسم جوایز فیلم اروپا” که به صورت سنتی آخرین مراسم اهدای جوایز در این اتحادیه محسوب می‌شود، تنها تعداد کمی از برندگان در سالن “فوتوریوم” برلین حاضر شدند و به باقی برندگان به صورت آنلاین تبریک گفته شد. جوایز فیلم اروپا هرساله به برترین دستاوردهای سینمایی اروپا در بیش از ۱۰ بخش اهدا می‌شود.

“مایک داونی” تهیه‌کننده ایرلندی و رئیس آکادمی فیلم اروپا در این باره گفت: تصمیم گرفتیم این کار را درست انجام دهیم یا اصلا کاری در این زمینه نکنیم.

رئیس آکادمی فیلم اروپا افزود: در جشنواره فیلم اروپا تک تک مهمان دعوت شده به ساختمان “فوتوریوم” تا روز برگزاری مراسم هر روز تست کرونا دادند و همگی آنها مجبور به زدن ماسک به جز در زمان حضور روی سکو بودند. فاصله اجتماعی نیز در ساختمان محل برگزاری مراسم اهدای جوایز فیلم اروپا با جدیت رعایت شد. حضور مجازی “آنگلا مرکل” در این مراسم نیز مهر تائید دیگری برای رعایت امور ایمنی در این مراسم بود.

این تهیه کننده ایرلندی افزود: برای تمامی موارد تمرین‌های لازم انجام شد زیرا هیچ چیزی بدتر از یک تبلیغ بد برای جهان نیست.

داونی در این باره افزود: تنها مسئله ناامید کننده در این مراسم اتصال نه چندان خوب اینترنتی با یکی از روستاهای فرانسه بود.

او افزود: “نتوانستیم تصویری از یکی نامزدهای کارگردانی را به صورت زنده ببینیم. تنها با او صحبت کردیم”.

داونی افزود: هدف از مراسم اهدای جوایز در حال حاضر “این است که نشان دهیم سینما هنوز زنده است و نقل‌قول‌های مربوط به نابودی آن بسیار اغراق‌آمیزند”.

استدیوها و فیلم‌سازان برای افزایش درآمد گیشه‌هایشان به نامزد شدن در بخش‌های مختلف اسکار تکیه دارند و برگزاری مراسم اهدای جوایز را بااهمیت و یک پیشرفت ارزشمند می‌دانند.

اسکار 2021,لغو مراسم اسکار 2021

اگرچه حرف از “اسکار بانس” در دهه‌های گذشته کاهش یافته است، اما آمار تحلیلی شرکت “کامس‌کور” نشان می‌دهد که درآمد گیشه فیلم “انگل” بونگ جون-هو در تعطیلات آخر هفته پس از مراسم اسکار حدود ۷۹ درصد افزایش یافت. “اسکار بانس” به معنای افزایش درآمد گیشه پس از نامزدی و دریافت جوایز اسکار محسوب می‌شود. این موضوع باعث می‌شود تا استدیوهای فیلم‌سازی میلیون‌ها دلار را صرف آکادمی اسکار کنند.

“توماس وینتربرگ” کارگردان دانمارکی که برای فیلم “راند دیگر” ۴ جایزه جشنواره فیلم اروپا را برد امیدوار است در اسکار امسال جایزه بهترین بین‌المللی را از آن خود کند.

او گفت: این مراسم فوق‌العاده، مهم و حمایت کننده است. او در این باره گفت این اتفاق پیشتر با فیلم “هانت” (شکار) برای من افتاده است. برنده شدن در اسکار شادی آفرین است و امیدوارم دوباره این اتفاق رخ دهد.

وی افزود: نهادها و سازمان‌هایی مانند جشنواره فیلم کن، جشنواره فیلم اروپا یا اسکار در این دوران با شجاعت برای برگزاری بهتر این مراسم تلاش می‌کنند. آنها برای جلب توجه همگان به سمت سینما، ایجاد تجربه‌های فوق العاده و پر زرق و برق و خلق قهرمانان برای جهان تلاش می‌کنند.

او گفت: این نهادها و جشنواره‌ها شایسته تشویق و تجلیل هستند.

مراسم اسکار معمولا در گردبادی از سفرهای بین‌المللی، مهمانی‌ها، درخوایت برای عکاسی و حضور کاندیداها و برندگان احتمالی صورت می‌گیرد و سال جاری قواعد سخت گیرانه‌ای برایمهمانان بین‌الملل، دعوت از مهمانان، و بررسی شرایط آنها در نظر گرفته شده است.

حتی اگر مجموعه مدیریت اسکار سال جاری برای برگزاری حضوری این مراسم آماده شود، آماده‌سازی مراسم چندان آسان و ساده نخواهد بود.

تصور می‌شود فیلم “پدر” “فلورین زلر” که چند جایزه فیلم مستقل در بریتانیا را برده است در جشنواره اسکار حضور داشته باشد. این فیلم یک نمایش تحسین‌برانگیز از زوال عقل با بازی “آنتونی هاپکینز” و “الیویا کلمن” است.

منبع: عصر ایران

ممکن است شما دوست داشته باشید

دیدگاه بگذارید

Please Login to comment
  Subscribe  
Notify of