جزئیات سریال اسپین‌آف بازی تاج و تخت/ خاندان اژدها به ۳۰۰ سال قبل بازمی‌گردد

کیسی بلویز مدیر محتوای شبکه‌های HBO و HBO Max در حین برگزاری “اتحادیه منتقدین تلویزیونی” اعلام کرد که سریال “خاندان اژدها” با نویسندگی “جرج آر.آر. مارتین”،  “رایان کاندال” و “میگل ساپوچنیک” از ماه آوریل آینده آغاز خواهد شد.

شبکه‌ی HBO پنج پیش‌درآمد بر اساس ایده‌های مختلف توسعه داد که تنها یکی از آن‌ها تا مرحله‌ی فیلمبرداری اپیزود آزمایشی پیش رفت و “خاندان اژدها” سفارش ساخت یک فصل کامل را دریافت کرد. این شبکه‌ی کابلی دوباره تولید پیش‌درآمدهای جدید از جمله سریالی بر اساس رمان کوتاه “داستان‌های دانک و اگ” (Tales of Dunk & Egg) مارتین را بررسی خواهد کرد و قصد دارد چندین سریال را همزمان روی ایر داشته باشد.

بلویز می‌گوید: “دنیای جرج آر.آر. مارتین بسیار عظیم است و جالب اینکه نه فقط عظیم است بلکه تاریخچه‌ی آن‌ها را هم ترسیم شده. بنابراین یکی از ویژگی‌های بی‌نظیر “خاندان اژدها” این است که تاریخچه‌ای مدون است که شما را به “بازی تاج‌وتخت” می‌رساند و انشعاب‌های کوچک بسیاری وجود دارد. فرصت‌ها و داستان‌های زیادی برای بازگویی وجود دارد.”

بلویز در مورد اینکه چند سریال در دنیای “وستروس” تولید خواهد شد می‌گوید: “لزوماً عددی در ذهن ندارم اما هدف ما همیشه این بوده که با افرادی کار کنیم که به آن‌ها ایمان داریم و سریال‌هایی بسازیم که به آن‌ها ایمان داریم و نگران سایر مسائل نباشیم.”

بلویز احتمال تولید اسپین‌آف بر اساس سریال “بازی تاج‌وتخت” را هم رد نمی‌کند. در سال‌های آینده شبکه‌ی کابلی HBO بیشتر بر روی عناوین لایو-اکشن و شبکه‌ی استریمینگ HBO Max بر روی انیمیشن‌ها تمرکز خواهد کرد. بنابراین، در صورتی که “بازی تا‌ج‌وتخت” همان‌گونه شایعه‌‌هایی به گوش می‌رسد به شکل یک انیمیشن ادامه پیدا کند، از HBO Max روی ایر خواهد رفت. اما در حال حاضر این پروژه‌ها فاصله‌ی زیادی تا تحقق دارند.

این در حالی است که “جیسون کیلار” مدیر عامل وارنرمیدیا پاییز گذشته با انتشار پستی در وبلاگ “میدیوم” نوشته بود: “فیلمبرداری “خاندان اژدها”، سریال بعدی “بازی تاج‌وتخت”، هفته‌ی آینده آغاز خواهد شد.”

“خاندان اژدها” از کتاب “آتش و خون” (Fire & Blood) مارتین اقتباس شده و داستانی در مورد “خاندان تارگرین” روایت می‌کند و مخاطبین را به ۳۰۰ سال پیش از وقایع “بازی تاج‌وتخت” می‌برد. فصل اول “خاندان اژدها” در قالب ۱۰ اپیزود خواهد شد و در استودیوهای لیوزدن واتفورد در نزدیکی لندن فیلمبرداری خواهد شد. سریال دارای پنج شخصیت اصلی “شاه ویسریس تارگرین” با بازی “پدی کانسیداین”، “آلیسنت های‌تاور” با بازی “الیویا کوک”، ” شاهدخت رینایرا تارگارین” با بازی “اما دارسی”، “شاهدخت دیمن تارگرین” با بازی “مت اسمیت” و “لرد کورلیس والرین” یا “مار دریا” که دستیار “شهبانو رینایرا تارگرین” در حین “رقص اژدها” خواهد بود. بازیگر نقش آخر هنوز انتخاب نشده اما منابع نزدیک به سریال می‌گویند “دنی ساپانی” بازیگر سریال “پنی دردفول” (Penny Dreadful) در حال مذاکره است.

اسپین‌آف بازی تاج و تخت,سریال بازی تاج و تخت
منبع: ایران آرت
ممکن است شما دوست داشته باشید

دیدگاه بگذارید

Please Login to comment
  Subscribe  
Notify of