جدیدترین آمار فروش فیلم‌های سینمای ایران/ «شنای پروانه» مورد استقبال قرار گرفت

حدود ۱۰ روز بعد از رونمایی و شروع بکار رسمی سامانه بلیت فروشی «سمفا» بخش اعلام آمار فروش این سامانه فعال شد.

 در روزهای قبل انتقادهایی نسبت به تکمیل نبودن تمام بخش های سامانه بلیت فروشی سینماها (سمفا) مطرح شده بود و از امروز ۱۰ تیر ماه وضعیت فروش فیلم ها در سامانه که در این چند روز توسط سازمان سینمایی ارائه می شد، فعال شده و مخاطبان میتوانند با مراجه به سایت (samfaa.ir) اطلاعات جزیی از میزان فروش آنلاین و گیشه هر فیلم را کسب کنند.

براین اساس آمار فروش فیلم «شنای پروانه» تا کنون به بیش از ۹ میلیارد و ۶۶۹ میلیون ریال با حدود ۵۴ هزار نفر مخاطب رسیده که البته تعداد روزهای نمایش این فیلم در سامانه ۹ روز درج شده در حالی «شنای پروانه» و «خوب، بد، جلف ۲» از چهارم تیرماه اکران شدند.

«خوب، بد، جلف ۲» نیز بعد از ۱۸ هفته اکران به فروش به بیش از چهار میلیارد و ۱۵۹ میلیون ریال با ۲۳ هزار و ۳۴۹ نفر تماشاگر رسیده است. البته ۱۸ هفته ای که برای این فیلم محاسبه شده با درنظرگیری تمام مدت روزهای تعطیلی سینماهاست و گرنه این فیلم در مجموع پیش از تعطیلی سینماها و بعد از بازگشایی حدود ۱۰ روز روی پرده بوده است.

علاوه بر این دو فیلم جدید، آمار فروش «جهان با من برقص» که نسخه نمایش خانگی آن هم عرضه شده بهمراه دیگر فیلم هایی که قبل از تعطیلی سینماها روی پرده بودند در سامانه قابل مشاهده است.

فیلم« یلدا» و مستندهای« جایی برای فرشته ها نیست» و« صحنه هایی از یک جدایی» هم از فیلم های جدید سینماها هستند که باتوجه به مدت زمان کم تر اکران و نیز تبلیغات کم هنوز مخاطب زیادی بدست نیاورده اند.

فیلم شنای پروانه,اخبار فیلم و سینما,خبرهای فیلم و سینما,سینمای ایران
منبع: ایسنا
ممکن است شما دوست داشته باشید

دیدگاه بگذارید

Please Login to comment
  Subscribe  
Notify of