جدال بر سر انتخاب بازیگر نقش فرعون در یک سریال مصری

بعد از انتخاب یک بازیگر مصری برای ایفای نقش احمس، فرعون قدرتمند مصری در یک سریال تاریخی، بعضی از بییندگان تلویزیونی در این کشور اعلام کردند که چون او شبیه فراعنه و بومیان مصری نیست نمی توانند او را در این نقش بپذیرند.

 انتخاب عمرو یوسف بازیگر مصری برای ایفای نقش احمس، فرعون قدرتمند مصری در یک سریال، این روزها در شبکه های اجتماعی بحث برانگیز شده است.

با وجود این که فقط دو روز از اعلام رسمی ساخت این سریال می گذرد، انتقادهای زیادی متوجه سازندگانش شده است.

در ابتدا تصویری تبلیغاتی از این سریال منتشر شد. در این تصویر به اشتباه به جای احمس تصویر تحتمس سوم یکی دیگر از فراعنه مصر ترسیم شده بود.

بعضی معتقد هستند تصویر رسمی سریال بوده و برخی دیگر آنرا به یکی از طرفداران نسبت می دهند. منتقدان گفته اند وقتی ابتدای کار با چنین اشتباه بزرگی شروع شود، معلوم نیست پایان داستان چه خواهد شد!

ولی مهمترین مسئله ای که اعتراض مصری ها را برانگیخته انتخاب عمرو یوسف بعنوان قهرمان داستان در نقش احمس فرعون مصری است. آنها معتقد هستند ویژگی های ظاهری و چهره عمرو یوسف اصلاً شبیه فراعنه نیست و سازندگان می توانستند انتخاب های نزدیکتر و مناسب تری داشته باشند. آنها پیشنهادهایی هم مطرح کرده اند که خالد نبوی در صدر لیست پیشنهادی مصری هاست.

یکی از کاربران مصری در جواب انتقادات گفته است: گزینه های پیشنهادی شما به لحاظ قدرت بازیگری مناسب هستند ولی شما از کجا مطمئنید که مصریان باستان چه شکلی داشته و بیشتر شبیه به کدام بازیگران بوده اند؟ از کجا معلوم که آنها شبیه عمرو یوسف نبوده باشند؟ آیا این درست است که به خاطر اینکه چهره اش با اکثریت مصری ها متفاوت است او را از بقیه جدا بدانیم؟

عمرو یوسف,اخبار فیلم و سینما,خبرهای فیلم و سینما,اخبار سینمای جهان

این سریال با نام «پادشاه» یک درام مناسبتی است که برای ماه رمضان سال ۲۰۲۱ ساخته می شود.

سریال «پادشاه» که توسط شرکت اروما با مشارکت شرکت سینرجی ساخته می شود یکی از بزرگ ترین تولیدات رمضانی سال آینده است. این سریال احتیاج به دکورهای سنگین و لباس‌های مخصوص آن زمان را دارد و نیز بازسازی جنگ های قدیمی که نیاز به تجهیزات زیادی خواهد داشت.

این سریال اقتباسی است از کتاب «جنگ طیبه» اثر نویسنده مشهور مصری که در سال ۱۹۴۴ نوشته شده است. داستان را برادران دیاب بصورت فیلم نامه درآورده اند و این دومین همکاری برادران دیاب با عمرو یوسف بعد از سریالی مناسبتی برای ماه رمضان سال ۲۰۱۸ محسوب می شود.

داستان سریال که توسط حسین المنباوی کارگردانی می شود، معرفی فرعون احمس است و دوره ای که او جنوب و شمال مصر را آزاد کرده و هکسوس را از منطقه طیبه بیرون کرد. این اولین بار است که در مصر یک سریال به صورت اختصاصی به بازسازی واقعی زندگی یک فرعون می پردازد.

بعضی نگرانند که این پروژه عظیم شکست بخورد اما تامر مرتضی، تهیه کننده سریال «پادشاه» معتقد است درام های مصری باید به این سمت و سو بروند.

در حال حاضر نام این سریال «پادشاه» عنوان شده است اما شرکت سینرجی بعد از مطرح شدن نام سریال متوجه شد که سریال دیگری هم با همین نام و از تولیدات خودش برای رمضان آینده در حال ساخت است به همین دلیل امکان تغییر نام یکی از سریال ها وجود دارد.

منبع: ایسنا

دیدگاه بگذارید

Please Login to comment
  Subscribe  
Notify of