جایزه اسطوره سینما به «ساموئل ال. جکسون» اهدا شد

ساموئل ال. جکسون بی‌آنکه بخواهد به ستارگان دنیای سینمایی مارول بی‌احترامی کند، می‌گوید پیوند میان بازیگران فیلم‌های کوئنتین تارانتینو قدرتمندتر بوده است. جکسون هنگام دریافت جایزه‌ی اسطوره‌ سینما در جشنواره‌ فیلم ساوانا، گفته است که با همکارانش در فیلم “هشت نفرت‌انگیز” نزدیک‌ترین رابطه را داشته. این درحالی است که جکسون در “دنیای سینمایی مارول” و چندگانه‌ “جنگ ستارگان” و بسیاری از فیلم‌های دیگر تجربه و سابقه‌ بازیگری دارد.

جکسون می‌گوید: “ما نفرت‌انگیزان فیلم “هشت نفرت‌انگیز” هنوز هفته‌ای یک بار به یکدیگر پیام می‌دهیم و احوال هم را می‌پرسیم و یا در مورد وضعیت سیاسی نظر می‌دهیم. این محکم‌ترین پیوند سینمایی دوران بازیگری من بوده است.”

جکسون در فیلم “هشت نفرت‌انگیز” نقش “سرهنگ مارکی وارن” را در مقابل “کرت راسل”، “جنیفر جیسون لی”، “بروس درن”، “مایکل مدسن”، “دیمین بشیر”، “تیم راث” و “والتون گگینز” بازی کرد. بازیگران این فیلم همچون جکسون پیش از این فیلم سابقه‌ی همکاری با تارانتینو را داشتند. “هشت نفرت‌انگیز” ششمین فیلم جکسون و تارانتینو بود. آن‌ها پیش‌تر در “قصه‌ی عامه‌پسند” که نامزدی اسکار را برای جکسون به همراه داشت، “جکی براون”، “بیل را بکش” که جکسون در آن نقش کوتاهی بازی کرد، “حرامزاده‌های بی‌شرف” به عنوان راوی، و “جانگوی زنجیرگسسته” همکاری کرده بودند.

ساموئل ال. جکسون,اخبار هنرمندان,خبرهای هنرمندان,جشنواره

“هشت نفرت‌انگیز” در سراسر دنیا ۱۵۵ میلیون دلار فروش کرد اما با توجه به اینکه کمپانی وانستین در آن زمان هزینه‌ی زیادی برای نمایش فیلم با فرمت ۷۰ میلی‌متری محبوب تارانتینو کرد، رکورد آن در بازارهای داخلی یک شکست به شمار آمد. این وسترن خشونت‌آمیز متناقض‌ترین نقد‌های دوران فیلمسازی تارانتینو را در پی داشت. اسکار بهترین موسیقی متن برای “انیو موریکونه” و نامزدی اسکار بهترین فیلمبرداری و بهترین بازیگر زن نقش مکمل برای لی، از جمله دستاوردهای این فیلم بودند.

جکسون که تاکنون در بیش از ۱۵۰ فیلم بازی کرده می‌گوید “قصه‌ی عامه‌پسند” و “جکی براون” را بیش از سایر آثار تارانتنو نگاه کرده است.

منبع: ایران آرت

ممکن است شما دوست داشته باشید

دیدگاه بگذارید

Please Login to comment
  Subscribe  
Notify of