تغییرات در تقویم اکران فیلم‌های تابستانی دیزنی به علت کرونا

استودیوی دیزنی دیشب( جمعه شب ۳ ماه آوریل) خاطرنشان کرد تغییراتی در تقویم اکران فیلم های تابستانی خود ایجاد کرده که به علت جلوگیری از توسعه و گسترش ویروس کرونا (corona) است.

با تقویم جدید،« بیوه سیاه» که اکران آن ماه پیش عقب افتاد، اینک ۶ نوامبر ۲۰۲۰( ۱۵ آبان ماه ۱۳۹۹) راهی سینماها می شود و به جای« ابدی ها» مارول نمایش داده می شود. به این ترتیب اکران این فیلم از دنیای سینمایی مارول به عقب می افتد و تا ۱۲ فوریه ۲۰۲۱ راهی سینماها نخواهد شد.

« شانگ- چی و افسانه ده حلقه» هم ۷ می ۲۰۲۱ اکران می شود.« پلنگ سیاه ۲» در تاریخ قبلی ۶ می ۲۰۲۲ راهی سینماها خواهد شد و« کاپیتان مارول ۲» ۸ جولای ۲۰۲۲ به نمایش درمی آید.

به این ترتیب« شانگ- چی و افسانه ده حلقه» جای« دکتر استرنج» را می گیرد و« دکتر استرنج ۲» به جای این تاریخ به ۵ نوامبر سال ۲۰۲۱( ۱۴ آبان ماه ۱۴۰۰) فرستاده می شود و جای« ثور:عشق و آذرخش» را می گیرد و نمایش« ثور» بعدی هم به کارگردانی تایکا وایتیتی تا ۱۸ فوریه سال ۲۰۲۲ به تأخیر می افتد. این زمانی است که برای یک فیلم دیگر از مارول در نظر گرفته شده بود.

در عین حال« مولان» که بازسازی لایو اکشن یک فیلم کارتونی است تا ۲۴ جولای ۲۰۲۰( ۳ مرداد ماه ۱۳۹۹) به تعویق افتاده است و جای فیلم« گردش جنگلی» را می گیرد. این فیلم خانوادگی با بازی دواین جانسون و امیلی بلانت به نوبه خود عقب می افتد و ۲۰ جولای ۲۰۲۱ اکران خواهد شد که یک سال عقبتر از هنگامی است که انتظار اکران آن می رفت.

در همین حال فیلم« ایندیانا جونز ۵» هریسون فورد که قرار بود فصل تابستان ۲۰۲۱ اکران شود تا ۲۹ جولای ۲۰۲۲ به تعویق می افتد.

فیلم علمی تخیلی« پرنده آرتمیس» هم که قرار بود ۲۹ می دیده شود در« دیزنی+» پخش می شود و اولین فیلم دیزنی می شود که اصلاً از نمایش در سینماها باز خواهد ماند.

البته دیزنی تاریخ نمایش« داستان وست ساید» و« آخرین دوئل» را تغییر نداده و آن ها را به ترتیب در ۱۸ دسامبر( ۲۸ ماه آذر) و ۲۵ دسامبر( ۵ دی ماه) سال جاری در جدول نگه داشته است.

نمایش کمدی اکشن« گای آزاد» با بازی رایان رینولدز از کمپانی قرن بیستم هم از ۳ جولای تا ۱۱ دسامبر عقب افتاده است و باعث شده تا« گزارش فرانسوی» وس اندرسون از طرف سرچ لایت به جای ۲۴ ژوئیه، ۱۶ اکتبر امسال اکران شود.

منبع: مهر

 

ممکن است شما دوست داشته باشید

دیدگاه بگذارید

Please Login to comment
  Subscribe  
Notify of