افتتاح جشنواره کن با فیلمی از« ماریون کوتیار»

درام انِت ساخته لئوس کاراکس فیلمساز فرانسوی با بازی بازیگران نام آشنایی چون ماریون کوتیار و آدام درایور، بعنوان فیلم افتتاحیه هفتادوچهارمین دوره از فستیوال بین المللی فیلم کن معرفی شد.

این فیلم که نخستین فیلم انگلیسی زبان کاراکس است، داستان یک زوج به ظاهر خوشبخت را روایت می کند. هنری یک استندآپ کمدین است و همسرش، آن، یک خواننده معروف. همه چیز خوب پیش میرود تا اینکه تولد نخستین فرزند این زوج، آنِت، زندگی آن ها را برای همیشه تغییر می دهد.

آنت نخستین فیلم بلند کاراکس بعد از هولی موتورز یا موتورهای مقدس است که در سال ۲۰۱۲ ساخته شد و آن هم نخستین بار در جشنواره کن به نمایش درآمد.

ماریون کوتیار یک بازیگر ۴۵ ساله فرانسوی است که با بازی در سه گانه تاکسی به شهرت جهانی رسید و بعدها در فیلمهای مطرحی چون تلقین، شوالیه تاریکی برمی خیزد و شیوع بازی کرد. این هنرپیشه پرآوازه جایزه اسکار، جایزه بفتا، جایزه گلدن گلوب، دو جایزه سزار، جوایز فیلم اروپا و جایزه لومیر را در کارنامه هنری خود دارد.

با تداوم بحران شیوع کرونا (corona) ، نسخه سال ۲۰۲۱ جشنواره کن به جای ماه مه( اردیبهشت)، از ۶ تا ۱۷ ژوئیه( ۱۵ تا ۲۶ تیر ۱۴۰۰) برگزار می شود؛ اسپایک لی فیلمساز مطرح آمریکایی ریاست هیأت داوران دوره آتی از این جشنواره معتبر سینمایی را برعهده دارد و در مورد فیلم های بخش رقابتی داوری خواهد کرد.

منبع: ایرنا

ممکن است شما دوست داشته باشید

دیدگاه بگذارید

Please Login to comment
  Subscribe  
Notify of