نقد و بررسی فیلم The Perks of Being a Wallflower (مزایای گوشه گیر بودن)

کارگردان: Stephen Chbosky

نویسنده : Stephen Chbosky

بازیگران: Logan Lerman, Emma Watson , Ezra Miller

خلاصه داستان :

چارلی از مدرسه راهنمایی به دبیرستان می آید. اگرچه این امر برای او ترسناک به نظر می رسد اما فرصتی دوباره برای اوست تا صرفا انسان گوشه گیری که در دبیرستان بود نباشد، اما دبیرستان هم چندان فرقی با راهنمایی ندارد. تا آنکه با دو دوست آشنا می شود …

جیمز براردینلی (امتیاز ۳ از ۴) —————— نقد فیلم

اکثر ما، حتی بعضی از آنهایی که جزو "جماعت خود را به بقیه بچسبان" بوده اند، احساس می کنیم در دوران دبیرستان با دیگران بیگانه و از آنها دور بوده ایم. این طبیعت دوران بلوغ است. فیلم هایی مانند «مزایای گوشه گیر بودن/ The Perks of Being a Wallflower» اثر «استیفن چبوسکی/Stephen Chbosky» وضعیت عجیب و غریب، تنهایی و رفاقت های غیرمعمولی را که بیرون گود بودن و تماشا کردن را همراهی می کنند، به خوبی به تصویر می کشد. همانطور که فیلم نشان می دهد، این موقعیت لزوماً بد نیست، فقط متفاوت است. مشخص است که این فیلم اولین اثر سینمایی بلندی نیست که به ماجراهای مربوط به دوره ی گذر از کودکی به بزرگسالی می پردازد. در واقع این ژانر فرعی محبوبیت بالایی کسب کرده زیرا به مرور زمان افرادی که نوجوانی خود را در دهه های ۸۰ و ۹۰ میلادی گذراندند، بزرگ شدند و به فیلمسازی روی آوردند و هر یک جنبه هایی از داستان زندگی خودشان را در فیلم هایشان به کار بردند. اما «مزایای گوشه گیر بودن» قواعد از پیش تعریف شده ی این ژانر را در حدی تغییر و پیچ و خم می دهد که تر و تازه به نظر برسد و داستانی ارائه کند که حداقل کمی تازگی داشته باشد. این فیلم، غم انگیز، خنده دار، صمیمانه، و یادآور خاطرات کودکی ست، یعنی به نوعی مثل خود دوران دبیرستان می ماند.

http://www.naghdefarsi.com/images/stories/rooz/naghd/perks/perks_2-1347831630.jpgهیچ کس، به خصوص «استیفن چبوسکی» نمی تواند ادعا کند که فیلم برداشت وفادارانه ای از کتاب نیست. چوبسکی خودش کتاب «مزایای گوشه گیر بودن» را نوشت. به تنهایی در مقام فیلمنامه نویس قرار گرفت و امر اقتباس را انجام داد و کارگردان فیلم هم خودش است. شاید اگر بعضی قسمت های فیلم به طور منطقی حذف و اصلاح می شد، به نفع آن بود. بعضی از داستان های فرعی فیلم به نظر زائد می آیند و خوب پرداخته نشده اند. نمونه ی آن رابطه ی خواهر شخصیت اصلی و دوست پسرش است. اما چیزی وجود ندارد که اصطلاحا توی ذوق بخورد و ماجرای اصلی که مربوط به شخصیت گوشه گیری ست که نامش در عنوان فیلم هم آمده، یعنی چارلی (لوگان لرمن/ Logan Lerman) با صمیمیت و آگاهی فوق العاده ای روایت شده است.

گرچه حالت نامه مانند کتاب در اکثر جاها کنار گذاشته شده است، چبوسکی به واسطه ی آغاز کردن و پایان بردن فیلم با صدای روی صحنه و خواندن قسمت هایی از نامه هایی به "دوست عزیز" که چارلی نوشته است، نسبت به سبک کتاب خود ادای دین می کند. با این وجود روایت داستان و بیان اتفاقات در بخش عمده ی فیلم، به سبکی سنتی و با حفظ ترتیب زمانی اتفاق می افتد. همانطور که در کتاب هم دیده می شود، ارجاعات فرهنگی زیادی در داستان وجود دارند. معلم انگلیسیِ چارلی، آقای اندرسون (پاول راد/Paul Rudd) فهرست تقریباً بی انتهایی از کتاب های مناسب برای مطالعه ی آزاد در اختیار او قرار می دهد. و تعداد زیادی از ترانه های دهه ی ۸۰ و اوایل دهه ی ۹۰ نیز در فیلم پخش می شوند. ترانه ی «Come on Eileen» از گروه «Dexys Midnight Runners» محصول سال ۱۹۸۲ و ترانه ی «Heroes» از «دیوید بووی/David Bowie» محصول ۱۹۷۷ از سایر ترانه ها بیشتر جلب توجه می کنند.

http://www.naghdefarsi.com/images/stories/rooz/naghd/perks/the-perks-of-being-a-wallflower_2012-2-4099x2730_scroller.jpgوقایع فیلم «مزایای گوشه گیر بودن» در طول یک سال تحصیلی در اوایل دهه ی ۹۰ و در یکی از مناطق حومه ی شهر پیتزبورگ می گذرد. انتقال از مدرسه ی راهنمایی به دبیرستان برای چارلی وحشت آور است، در عین حال فرصتی است برای شروعی تازه. اما او مانند ماهی کوچکی که از یک برکه ی کوچک به یک برکه ی بزرگتر منتقل می شود، خیلی زود متوجه می شود که چیز زیادی تغییر نکرده است. کسی که یک دوره از عمر خود بیگانه و غیرخودی باشد، همیشه همانطور باقی می ماند. حسن مطلب در این است که اینجا او تنها بیگانه ی جمع نیست. طولی نمی کشد که یک خواهر و برادر ناتنی و سال بالایی به نام های و سم (اما واتسون/ Emma Watson) و پاتریک (ازرا میلر/ Ezra Miller) – که از وضعیت غیر عادی خود لذت می برند- با او دوستانه رفتار می کنند و همراهش می شوند. به تدریج، چارلی در حلقه ی دوستی آنها پذیرفته می شود و حتی رابطه ای عاشقانه با دختر پرحرفی به نام الیزابت (مائی ویتمن/ Mae Whitman) را شروع می کند. اما چیزی تیره و تار در پس ذهن چارلی کمین کرده است و هنگامی که اوضاع خراب می شود و کنترل مسائل زندگی اش از دست خارج می شود، کم کم خونسردی و خویشتن داری خود را از دست می دهد.

http://www.naghdefarsi.com/images/stories/rooz/naghd/perks/the-perk-of-being-wallflower02.jpgشاید بسیاری از صحنه های «مزایای گوشه گیر بودن» به نظر آشنا بیایند، البته این آشنا بودن به شکلی نیست که تأثیر منفی بگذارد. تنها معنی این سخن این است که فیلم موفق شده به خوبی نشان بدهد که برای آنهایی که همیشه در حاشیه ی به اصطلاح "جریان اصلی" وقایع و جمع ها و گروه های دبیرستان قرار دارند، این دوران چگونه سپری می شود. «مزایای گوشه گیر بودن» تعداد زیادی از فیلم های مربوط به دوره ی دبیرستان را به یاد مخاطب می آورد، از «Fast Times at Ridgemont High» گرفته تا «Lucas»، « The Breakfast Club»، « Mean Girls» و امثالهم. برای من فیلمی که بیش از همه تداعی شد، «Adventureland» بود که محرکه ی اصلی رابطه بین دختر و پسر اصلی داستان، آنجا هم چیزی شبیه به همین بود. با این وجود، «مزایای گوشه گیر بودن» با در پیش گرفتن مسیری تیره و غم انگیز در پرده ی آخر، خود از سایر فیلم های این گروه جدا می کند.

با وجود اینکه زمینه و اساس اتفاقاتی که در این پرده رخ می دهند از قبل تعریف و آماده شده اند، اما میتوان در این باره بحث نمود که آیا روش و سیر روایی انتخاب شده برای دنبال کردن داستان، به اندازه ی کافی تأثیرگذار بوده است یا خیر؟ سیر روایت به نظر کمی عجولانه می آید و بیشتر شبیه یک بخش نهایی اضافه شده است تا بخش کاملی از داستان، زیرا موقعی اتفاق می افتد که اکثر گره های داستان باز شده اند. با این حال، این روش حالتی متهورانه دارد و فیلم «مزایای گوشه گیر بودن» را به مسیری غافلگیر کننده هدایت می کند.

http://www.naghdefarsi.com/images/stories/rooz/naghd/perks/perk-of-being-wallflower-img03.jpgمانند دیگر هم بازی هایش در مجموعه ی هری پاتر، اما واتسون نیز نهایت سعی خود را می کند تا از نقشی که بیشتر سالهای رشد و نوجوانی اش در آن بازی کرد، فاصله بگیرد. هنگام تماشای نقش آفرینی او در قالب شخصیت سم، به هیچ وجه به یاد شخصیت هرمیون (مجموعه ی هری پاتر) نمی افتیم. علاوه بر این فرصتی برای او فراهم شده تا در بازی خود انعطاف بیشتری نشان دهد و قابلیت های خود را به نمایش بگذارد، امری که در مجموعه ی هری پاتر با توجه به آزادی عمل حداقلی و دست و پا بسته بودن نقش، امکان پذیر نبود. در مواقعی پیش می آید که بازی او نقش آفرینی لوگان لرمن را تحت الشعاع قرار می دهد. لرمن به اندازه ی او مشهور نیست اما این موضوع کاملاً عمدی است. سم ستاره ای است که چارلی در مدار آن گیر افتاده است. واتسون و لرمن چند صحنه ی مشترک زیبا دارند و کشش میان آن دو تأثیرگذار است. ازرا میلر که در فیلم «باید درباره ی کوین حرف بزنیم/We Need to Talk about Kevin» تصویری حیرت انگیز و به یادماندنی از خود بر جای گذاشت، با بازی در نقشی که هیچ شباهتی به کوین ندارد، انعطاف پذیری فوق العاده ای از خود نشان می دهد. در عین حال، همانطور که در اکثر فیلم هایی که به نوجوانان می پردازند صادق است، اینجا هم تعدادی بازیگر نام آشنا برای ایفای نقش شخصیت های بزرگسال انتخاب شده اند: پاول راد، دیلن مک درموت و جوآن کیوسَک. تنها پاول راد، در نقش معلم انگلیسی که همه ی ما آرزو داشتیم در محضرش درس بخوانیم، موفق می شود بازی تأثیرگذاری به نمایش بگذارد.

http://www.naghdefarsi.com/images/stories/rooz/naghd/perks/The%20Perks%20Being%20Wallflower%209.JPGدوستداران کتاب احتمالاً از تصویرسازی سینمایی داستان لذت خواهند برد. این فیلم، تحت کارگردانی شایسته و سختگیرانه ی چبوسکی، قدرت و اصالت نسخه ی مکتوب را حفظ می کند و در عین حال از آن فیلم هایی هم نیست که به صورتی کورکورانه و برده وار سعی دارند به متن کتاب وفادار بمانند. کسانی که تابحال نام کتاب «مزایای گوشه گیر بودن» را نشنیده اند، با تجربه ای لذت بخش روبرو خواهند شد و این فیلم به خصوص برای افرادی که دوران دبیرستان خود را در دهه های ۸۰ و ۹۰ گذرانده اند، از معنا و مفهوم ویژه ای برخوردار خواهد بود.

«مزایای گوشه گیر بودن» نگاهی ست هوشمندانه با طنینی احساسی، به برهه ای از زندگی که بسیاری از ما درباره ی آن خاطرات خاص خود را داریم. دیدن این دوران از خلال چشمان یک شخص دیگر به ما یادآور می شود که برخی تجربیات شخصی می توانند تا چه حد فراگیر و جهان شمول باشند.

مترجم: الهام بای

اختصاصی نقد فارسی

کپی برداری و نقل این مطلب به هر شکل (از جمله برای همه نشریه ها، وبلاگ ها و سایت های اینترنتی) بدون ذکر دقیق کلمات "منبع: سایت نقد فارسی" ممنوع است و شامل پیگیرد قضایی می شود.

62
دیدگاه بگذارید

Please Login to comment
62 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
43 Comment authors
saeedsurena7mohammad.kKasrahesam80insomnia Recent comment authors
  Subscribe  
Notify of
peyman*
Guest
Member
peyman*

دوستان تمام فیلمای : مزایای گوشه گیر بودن ، Pitch Perfect ، Easy A و … همگی تقلیدی از فیلم The Breakfast Club هستند و هیچکدوم هم به پای این فیلم نمی رسند! من بهترین کمدی تاریخ سینما رو فیلم کلاب صبحانه میدونم ، فیلمی که خیلی حرفا واسه گفتن داشت و بسیاری از فیلم هایی که بعد از این فیلم ساخته شدن فیلمایی کاملأ تقلیدی بودن

mohamad torabi niya
Member
Member
mohamad torabi niya

دوستانی که این فیلم رو دوست داشتند من بهشون فیلم way way back رو هم پیشنهاد می کنم.جفتشون عالین

arsham
Guest
Member
arsham

فیلم خیلی قشنگی بود که با من ارتباط برقرار کرد.دوست داشتن کسی که میتونه اول واسه ی ادم رویای دست نیافتنی باشه یااهنگ های خیلی قشنگی که تو فیلم هس .یا صحنه ای که چارلی به خاطر دوستاش دعوا میکونه بعدش دوباره با سم دوست می شه.

farhad maleki
Member
Member
farhad maleki

.

farhad maleki
Member
Member
farhad maleki

.

wallflower
Guest
Member
wallflower

وااااااااااااااای آقا من معذرت می خوام سوتی عجیبی دادم تو کامنت آخرم: 😳 😳 😳 😳

می خواستم بگم بیش از حد ایده آلیستی ه گفتم رئالیستی… یعنی دقیقا عکسشو نوشتم

من مثل خانم شیرزاد همیشه ببر و پلنگ، آتش نشان و آتش فشان، کتی و نازنین و… رو با هم قاطی می کنم

مه زاد
Guest
Member
مه زاد

عجیبه ما دوران دبیرستانمون خیلی متفاوت بوده ولی با ابن وجود کاملا قابل درک بود برام.
به نظر من میشد جریان خاله ی مسخره ی چارلی از فیلم حذف بشه… میشد چارلی بدون مشکل خاصی گوشه گیر باشه

Ali EsmaeilBeyk
Guest
Member
Ali EsmaeilBeyk

نه میتونم بگم فیلم قشنگى بود نه میتونم بگم مسخره بود. ولى از اما واتسون انتظار نداشتم که تو یه همچین فیلمى بازى کنه!!! :sigh:

ارسلان
Guest
Member
ارسلان

فیلم خوبی بود.مخصوصا وقتی با توقع کم فیلمی رو میبینی خیلی بهتره!
راستش در اکثر دقایق فیلم با چارلی همذات پنداری میکردم و همین باعث شد دیدن این فیلم برام جذاب باشه.روابط عاشقانه خوب پرداخته شده بود و فیلم در دام عاشقی های مخصوص فیلمای تین ایجری نیفتاده بود.بازی بازیگران خوب بود.کارگردانی هم بسیار هوشمندانه و حرفه ای بود.اما دیالوگ هایی که به صورت نریشن ادا میشد واقعا فوق العاده بودن.بهترین سکانس هم سکانس فینال و نریشنی بود که چارلی میگه.

HaniYe
Guest
Member
HaniYe

slm.
mn in filmo didam. lotfan yeki b mn bege khale he che balaee sare charlie ovorde bood?
aslan nafahmidam!!!

russell crow
Guest
Member
russell crow

شاید کتابش خوب باشد اما فیلم خوبی نبود، و اگر شما فیلم هایی که در دبیرستان بگذرد را دیده باشید،کلیشه هایی که در فیلم استفاده شده است را حس می کنید…این یک فیلم ضعیف و جوان پسند است..و جز چند صحنه خوب مانند صحنه های تونل چیز دیگری ندارد..

yHHU
Guest
Member
yHHU

تا حالا از اما واتسون خوشم نیومده بود ولی تو این فیلم هم خوب بازی کرد و هم چهره ش خیلی lovely گریم شده بود 😆

امیرحسین
Guest
Member
امیرحسین

خیلی قشنگ بود هم فیلمش هم نقدتان هوس کردم یه بار دیگه ببینم اگه وق کنم بازی اما واتسون هم خیلی خوب بو ام به نظرم انتخاب بازیگر چارلی اشتباه بود البته اینکه ساده بود و صورت مظلومی داشت خیی ا این جهت خوب بود اما ایکاش گریمش یا یه کسی رو انتخاب میکرن که یکم جاب تر بود

کیمیا
Guest
Member
کیمیا

وای این فیلم عالی بود…

علی امیری
Member
Member
علی امیری

فیلم بسیار قشنگی بود .وقتی تموم شد احساس کردم باید مثل چارلی عقب یک ماشین وایسام و اهنگ ضبط ماشین رو حداکثر کنم .در کل فیلم با حالی بود .آفرین بر کارگردان و نویسنده اش آقای استیفن چبوسکی 🙄

kianMJ
Guest
Member
kianMJ

بسیار فیلم زیبایی بود. ولی بیشترین چیزی که من رو تحت تاثیر قرار داد بازی زیبای Ezra Miller بود موزیک های دهه نودش بسیار دلنشین بود.

al pachino
Guest
Member
al pachino

نیما هوشمند:فیلم در عین حال فیلمی تی ایجری است هم نیست کارگردان از المان های تین ایجری استفاده کرده است اما تماشاگر متوجه می شود با یک فیلم چند لایه روبروست. کارگردان در انتخاب بازیگران سنگ تمام گذاشته و سه شخصیت مهم داستان به نحو احسنت غرق بازی شده اند و براحتی می توان با آنها همذاتپنداری کرد. مهمترین المانی که یک فیلم خوب می تواند داشته باشد ، روان بودن و غرق شدن در تک تک صحنه های فیلم است. یکی از محدود فیلم هایی است که دعا می کنی هیچ وقت تمام نشود . پایان بندی فیلم بسیار… ادامه »

al pachino
Guest
Member
al pachino

منم برای بار سوم دیشب این فیلم رو دیدم!!!
ولی هنوز هم بعضی جاهاش رو دیشب فهمیدم و برام تازگی داشت والاه خودم نمیدونم که را انقدر از این فیلم خوشم اومده!

نیما هوشمند
Guest
Member
نیما هوشمند

فیلم در عین حال فیلمی تی ایجری است هم نیست کارگردان از المان های تین ایجری استفاده کرده است اما تماشاگر متوجه می شود با یک فیلم چند لایه روبروست. کارگردان در انتخاب بازیگران سنگ تمام گذاشته و سه شخصیت مهم داستان به نحو احسنت غرق بازی شده اند و براحتی می توان با آنها همذاتپنداری کرد. مهمترین المانی که یک فیلم خوب می تواند داشته باشد ، روان بودن و غرق شدن در تک تک صحنه های فیلم است. یکی از محدود فیلم هایی است که دعا می کنی هیچ وقت تمام نشود . پایان بندی فیلم بسیار تاثیرگذار… ادامه »

al pachino
Guest
Member
al pachino

آسمان:

al pachino:من کتابش رو دان کردم انگلیسیش رو البته!
زیاد فرقی نمی کرد با فیلمش انگار همه اونکارایی که تو فیلم میکردن رو نوشتن تو کتاب یعنی کپی برداری شده از کتابه فیلم!!!

تو سواد فارسی نوشتن نداری. چظور انگلیسی بلدی.
"کتابه" غلط است. باید بنویسی "کتابِ"

حالا این دو کلمه چه فرقی میکرد با هم؟!
بعدشم من کی گفتم انگلیسی بلدم چون که فیلمو دیدم یچیزایی فهمیدم ازش!

آسمان
Guest
Member
آسمان

al pachino:من کتابش رو دان کردم انگلیسیش رو البته!
زیاد فرقی نمی کرد با فیلمش انگار همه اونکارایی که تو فیلم میکردن رو نوشتن تو کتاب یعنی کپی برداری شده از کتابه فیلم!!!

تو سواد فارسی نوشتن نداری. چظور انگلیسی بلدی.
"کتابه" غلط است. باید بنویسی "کتابِ"

al pachino
Guest
Member
al pachino

من کتابش رو دان کردم انگلیسیش رو البته!
زیاد فرقی نمی کرد با فیلمش انگار همه اونکارایی که تو فیلم میکردن رو نوشتن تو کتاب یعنی کپی برداری شده از کتابه فیلم!!!

رضا  توکل
Guest
Member
رضا توکل

barney sawyer:

kourosh::sigh: اگه داستان فیلم مینوشتی بهتر بود من میخواستم ببینم این خاله با چارلی چه کار کرده بود !

دوست عزیز فکر کنم هیچ وقت معلوم نشه چون نویسنده ی کتاب واقعی بوده احتمال داره هیچ وقت تو کتاب اصلی هم اشاره نکرده باشه تا بی آبرو نشه

توی ویکیپدیا نوشته:
Dr. Burton tells his parents that he was se**ally abused by his aunt as a child and that he has repressed the memories because he always loved her.

al pachino
Guest
Member
al pachino

من موندم فیلم به این قشنگی رو خیلی کم این صفحه رو اومدن ازش بقازدید کردن یا خیلی کم نظر گذاشتن یا رای دادن!
واقعا حیفه!
بچه ها توروخدا رای بدید بزارید این فیلم همه ستاره هاش پر بشه یعنی طلایی بشه منظورم اون بالاست!

al pachino
Guest
Member
al pachino

من خودم با اینکه تا الان دوبار این فیلم رو دیدم عاشق اون سکانسی شدم که سم به چارلی میگه که یهدقیقه میخوام عشقمو فراموش کنم و میگه دلم میخواد اولین کسی که تو رو میبوسه دوست داشته باشه بعد هم دیگه رو میبوسن. 😳 😀

filmbin
Guest
Member
filmbin

دوستان فقط نظر ندید که خوبه یا بده. بنویسین از چه نقطه نظری از چه سکانسی خوشتون اومده که موقع فیلم دیدن به اونها بیشتر توجه بشه.
مثلاً سکانسی که بعد از دعوای چارلی برای دفاع از پاتریک توی دفتر مدیر هست، قابی که کارگردان گرفته رو در نظر بگیرید، اون پسر گندهه تو پنجره کوچیکه درب قرار گرفته و چارلی توی پنجره بزرگتر و چقدر زیبا عظمت در مرام و رفاقت رو از هیکل و روابط سطحی جدا میکنه

al pachino
Guest
Member
al pachino

وای خدا این فیلم معرکه اس هرچی بگم کم گفتن مخصوصا کارکتراش و داستان خیلی زیباس هرچقدر هم این فیلم رو ببینم خسته نمیشم!
کسی خبر نداره که کتابش تو ایران اومده یا نه؟

mamazi
Guest
Member
mamazi

کتاب این فیلم تو ایران وجود داره؟؟

یعنی ترجمه شده؟

lediom
Guest
Member
lediom

man in filmo 13 bar didam vaghan shahkare
donbale ketabesham harchi migardam hich ja peyda nemikonam age kesi khabar dare rahnamayi kone

مهران ----
Member
Member
مهران ----

خوشم اومد از فیلمش. لوگان لرمن خیلی قشنگ نقش چارلی رو بازی کرد و اما واتسون که اونم بازیش زیبا بود.
فیلم ساده و قشنگیه. حال و هوای خاصی داره

ساراlم
Guest
Member
ساراlم

ینی نقد از این ساده انگارانه تر نبود!
گوشه گیری راهنمایی؟ دبیرستان؟! کل مفهومی که منتقد از فیلم گرفته بود همین بود؟!
آدم عشقی رو انتخاب میکنه که فکر میکنه لایقشه

فرزاد
Guest
Member
فرزاد

این فیلم عالی بود.

ایمان
Guest
Member

سلام . ممنون از سایت خوبتون .
من فکر میکنم اینجای خلاصه داستان رو اشتباه نوشته باشین :
تا صرفا انسان گوشه گیری که در دبیرستان بود نباشد
فکر کنم به جای دبیرستان باید راهنمایی میزاشتین !
با تشکر

adam3
Guest
Member
adam3

نقش خاله در فیلم بسیار پر رنگ بوده گرچه به چند پلان اشاره شده ولی بسیاری از مشکلات چارلی بخاطر همون تماس های خاله با او بوده است!!!

frank castle
Member
Member
frank castle

kourosh::sigh: اگه داستان فیلم مینوشتی بهتر بود من میخواستم ببینم این خاله با چارلی چه کار کرده بود !

دوست عزیز فکر کنم هیچ وقت معلوم نشه چون نویسنده ی کتاب واقعی بوده احتمال داره هیچ وقت تو کتاب اصلی هم اشاره نکرده باشه تا بی آبرو نشه

kourosh
Guest
Member
kourosh

:sigh: اگه داستان فیلم مینوشتی بهتر بود من میخواستم ببینم این خاله با چارلی چه کار کرده بود !

vooroojak
Guest
Member

به منم سر بزن 😛 😛 😛 😛 😛 😛 😛 :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* :-* 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

anti M
Guest
Member
anti M

nol@n:

anti M:چرا نقد فیلم اناکارنینا رو نمیذارید یعنی اینقدر فیلم کم ارزشیه …..

بگذارید فیلمش اکران شود، بعد نقدش را هم میگذارند.

خودم اطلاعی ندارم که اکران شده یا نه ولی توی ویکی پدیا مقدار فروش فیلم رو گذاشته و روزنامه ی گاردین نقدشو گذاشته

nol@n
Guest
Member
nol@n

anti M:چرا نقد فیلم اناکارنینا رو نمیذارید یعنی اینقدر فیلم کم ارزشیه …..

بگذارید فیلمش اکران شود، بعد نقدش را هم میگذارند.

anti M
Guest
Member
anti M

چرا نقد فیلم اناکارنینا رو نمیذارید یعنی اینقدر فیلم کم ارزشیه …..