The Kings Speech (سخنرانی پادشاه)

کارگردان: Tom Hooper (تام هوپر)
نویسنده: David Seidler (دیوید سایدلر),
8.0
88
0.95

خلاصه داستان:

داستان پادشاه جرج ششم (پدر ملکه الیزابت)، پادشاه بریتانیا و ایرلند شمالی که بر تخت می‌نشیند بدون آن که آمادگی‌اش را داشته باشد و لکنت زبان در ادامه سلطنتش تردید ایجاد کرده است ...


نقد و بررسی فیلم به قلم Movahed Montaghem (موحد منتقم)

نقد و بررسی کامل فیلم

 

زندگی جرج ششم و مشکل لکنت او در دوران جنگ جهانی دوم بر پرده سینما در فیلم The King’s Speech

بشر از دیر باز که زندگی اجتماعی خود را آغازیده بود و جامعه را تشکیل داد، برای ابراز اهداف وتمایلات خود، و همرنگ کردن خود با اجتماعی که در آن می زیسته به سخن سرایی می پرداخت. اهمیت تأثیر و نفوذ سخنرانی ها و اظهارنظرهای مقامات کشورها در دوران معاصر با پیشرفت سریع صنایع ارتباطی و سیستم های چندرسانه ای نمود بیشتری یافته است. اگر شما لباس زیبایی بپوشید دلیل بر اعتبار و شخصیت متعالی شما نیست. اگر سوار بهترین ماشین هستید دلیل بر سطح سواد و اطلاعات شما نمی شود، اما همین که در میان جمع توانستید خوب سخن بگویید همه شما را تحسین خواهند کرد، و به شهامت و رشادت رفتار شما غبطه خواهند خورد!

فیلم تازه تام هوپر با نام سخنرانی پادشاه هم درباره همین موضوع است.چگونه می توان بدون اینکه آدم  باشهامتی باشید بتوانید چنان سخنرانی کنید که اینگونه به نظر برسید!

پس از فیلم ملکه این بار نوبت به پادشاه انگلیس رسیده که بخت خود را در سینما بیازماید! آمریکایی ها عاشق سلطنت و خاندان های سلطنتی  هستند. چراکه برای مدت طولانی آنها هیچ جوابی برای این نیازشان نداشتند. از این رو هیچ پادشاه انگلیسی هیچ داستان موفق  و تحسین شده امریکایی  به اندازه «جرج توسری خور ششم» نداشته است. داستان درباره پادشاهی است که توانست بر مشکل لکنت  خودش غلبه کند و مردم کشورش را بر علیه هیتلر پشتیبانی کند! فیلم درباره روابط بین پادشاه ششم انگلیس جرج ششم (پدر ملکه الیزابت) با بازی خیره کننده کالین فیرث و دکتر معالجش  استرالیایی  اش جفری راش است که تلاش می کند مشکل لکنت  او رابرطرف کند و به او قوت قلب دهد. فیلم بر  اساس داستانی واقعی درباره‌ی‌ پادشاه جورج ششم ساخته شده است.

در بحبوحه جنگ دوم جهانی که  بسیاری از مردم انتظار سخنرانی از پادشاه را داشتند، تا از لحاظ عاطفی با او ارتباط برقرار کنند و پادشاه به آنها قوت قلب دهد، جرج ششم پادشاه انگلیس در صحبت روزمره‌اش هم دچار لکنت بود. او در مقابل مردمی که سخنرانی‌های درخشان و آتشین آدولف هیتلر را که به روانی ادا می‌شدند و کاملا بر مردم تاثیر می گذاشتند درمانده بود. تا بیست سال پیش از آن،‌ پادشاه بودن هنوز یک چیز بصری بود. تا زمانی که شما با ظاهری مناسب روی اسب سوار بودید یا می‌توانستید از کالسکه یا از بالکن برای مردم دست تکان دهید، همه چیز خوب به نظر می‌رسید، و می‌توانستید نقش خود در مراسم را اجرا کنید. اما ناگهان جرج با لحظه‌ای روبه‌رو می‌شود که پادشاه بودن به معنای لزوم صحبت برای مردم از طریق رادیو برای 58 کشور جزو امپراتوری بریتانیای آن زمان است.

کارگردانی درخشان تام هوپر بیننده را با یک فیلم تمیز از سینمای انگلیس با خیل عظیمی از بازی های درجه یک روبرو می کند. فیلم همانند ملکه وارد زدوبند های خانواده ی سلطنتی انگلسی می شود  و به طرز مو شکافانه ای اطلاعات جالبی به بینندگانش می دهد.

شاهزاده آلبرت (کالین فرث) از مشکل لکنت بدی که دارد رنج می برد و به هیچ عنوان خوشش نمی آید که در جمع مورد توجه باشد. خوشبختانه برادر او ادوارد (گای پیرس) از مورد توجه قرار گرفتن خوشش می آید و به دنبال این، طبیعی است که او جانشین پدرش جرج پنجم (مایکل گامبون) شود، اما ادوارد در صدد برمی آید به خاطر زنی که دوستش دارد شهرتی فراتر برای خودش دست و پا کند و در نتیجه از سلطنت استعفا می دهد. (طبق قوانین سلطنتی انگلستان پادشاه نمی تواند با یک زن بیوه ازدواج کند. از آنجا که ادوارد هشتم شیفته یک بیوه زن آمریکایی به نام بانو والیس سیمپسون شد، عشق و ازدواج با او را به سلطنت ترجیح داد و از مقام پادشاهی کناره گرفت.)

معلوم است که چه کسی باید جانشین شاه شود! الیزابت همسر آلبرت (هلنا بونهم کارتر). یک زبان درمان غیر عادی استرالیایی با نام لیونل لو (جفری راش) را استخدام می کند تا به همراهی یک فرد دیگر، آلبرت را تبدیل به یک سخنگوی شجاع در دنیا بکند!

کارگردان فیلم تام هوپر به همراه نویسنده دیوید سیدلر سواد بسیار بالایی دارند و فیلمی درام و در بعضی صحنه ها کمدی ساخته اند درباره رفاقت و دوستی که با قلب شما بازی می کند! در ژانر خسته کننده زندگینامه های سلطنتی سخنرانی پادشاه خودش را خارج از هر چیزی که شما به این ژانر نسبت می دهید قرار می دهد. کالین فرث که سال قبل برای بازی در فیلم یک مرد تنها نامزد اسکار شده بود، باید این انتظار را داشته باشد که اگر برنده اسکار نشود حداقل این بازی شگفت انگیز دوباره نامزدی اسکار را برایش به ارمغان بیاورد!

فیلم آنچنان بودجه ای ندارد که بخواهد شکوه و عظمت  تاجگذاری را نشان بدهد. ولی به جایش فیلنامه ای دارد بس عظیم و با شکوه! شما کاملاً با روابط و شخصیت های داستان همراه، و نگران سخنرانی و لکنت پادشاه می شوید! فیمنامه بر مبنای دو کلمه نوشته شده: اکشن نه! فیلنامه امکانی برای قدرت نمایی بازیگرانش فراهم کرده است. نتیجه اش شده فیلمی گرم به همراه صحنه های کمدی قوی و یک داستان فوق العاده لذت بخش درباره انسان های  عجیب و غریب در انتهای قرن پر چالش بیستم، که بازی بازیگرانش بهترین دلیل تماشای فیلم است!

شما در عصر ارتباطات بی سیم  و تکنولوژی، وقتی به فیلم نگاه می کنید تاریخ  برایتان خنده دار به نظر می رسد. به خاطر اینکه تنها کاری که پادشاه باید بکند این است که برود پشت یک میکروفون بشیند و از آنجا  با مردمش سخن بگوید!

جفری راش که به خاطر بازی در فیلم درخشش (1997)برنده جایزه اسکار شده  خیلی بامزه و طناز است. او کسی است که منبع الهام پادشاه می شود و جسورانه به پادشاه می گوید «بازی من»! فیلم دارای دیالوگهای سیاسی بسیار زیرکانه ای است و شما را یاد جمله معروف جان اف کندی می اندازد که می گوید: «امروزه لغات و عبارات برای شکل دهی تصویر ذهنی شنوندگان بکار می روند و نه حل معضلات کشور!»

اگر شما لباس زیبایی بپوشید دلیل بر اعتبار و شخصیت متعالی شما نیست. اگر سوار بهترین ماشین هستید دلیل بر سطح سواد و اطلاعات شما نمی شود، اما همین که در میان جمع توانستید خوب سخن بگویید همه شما را تحسین خواهند کرد، و به شهامت و رشادت رفتار شما غبطه خواهند خورد!

فیلم سخنرانی پادشاه درباره دو مرد است که به تنهایی چشم اندازی تاریخی از  احساس را در یکی از بهترین فیلمهای سال خلق می کنند. به طوری که شما را در توصیف زیبایی های فیلم به لکنت می اندازد!

نقد و بررسی برایان اوروندورف

 

فیلم «سخنرانی پادشاه» بسیار مرا تکان داد. داستان رفاقت دو مرد. باید نگریست. باید فیلم را دید و گفت عجب! عجب تلاش و رفاقتی میان دو مرد در این عصر سیاه مرگ عاطفه و ارتباط انسانی. عصری که در قضاوت غلط انسانها توسط خود انسانها اسیر شده است. به نظر من، در این فیلم هوشمندی و آسیب پذیری به تصویر کشیده می شود.

جورج ششم (کولین فرت) که برتی هم صدایش میکنند  و در آستانه پادشاهی انگلستان است، دارای مشکل فن بیان و لکنت است و از این عارضه سخت رنج میبرد. طبیعیست که این برای یک پادشاه که باید در پیشگاه ملت سخن بگوید، بهیچوجه صورت خوشی ندارد. لذا، جورج با یاری همسر خود یعنی الیزابت (هلن بونهام کارتر) تحت بهترین درمانها قرار می گیرد اما نهایتا ره به جایی نمی برد که نمی برد. در لحظه ای که جورج احساس ناامیدی تمام می کند، پای لیونل لاگ (جفری راش که در واقع هم بازیگر بی نظیریست و هم متخصص گفتاردرمانی) به داستان  باز میشود. الیزابت، وی را نزد برتی یا همان جورج ششم می برد. لیونل، مردی را می بیند که غرق در افسردگی و احساس عجز است.

لیونل، برتی را در مسیر رفاقت قرار می دهد و با  وی بنای دوستی برادرانه میگذارد. تمرینها و تلاشها برای رفع عارضه برتی آغاز شده و ادامه می یابد. ورق جایی برمیگردد که موضوع برادر عیاش برتی یعنی ادوارد (گای پیرس) مطرح میشود. لذا برتی از جای برمی خیزد تا نقش مهمی را در خانواده به عهده بگیرد. تام هوپر (کارگردان) و دیوید سیدلر (فیلمنامه نویس)، تکه ای از تاریخ را کنده و به زیباترین شکل نمایش داده اند. یعنی دغدغه و چگونگی برخورد با مردم را با کمروئی و عدم اعتماد بنفس شخصی جورج ششم درآمیخته اند تا این شاهکار را شاهد باشیم. این فیلم، در مورد زندگی هنری ششم است اما فراتر از آن به هزارتوی انسانی به نام برتی –جدای از پادشاه بودنش- سفر کرده و لکنت و به طبع آن عدم اعتماد بنفس وی در مقابل نورافکن رسانه ها را به مخاطب نشان میدهد و به ما میگوید که برتی خود را نفرین شده میداند. براستی، هوپر پرتره بسیار شاخص و بکری را از این شخصیت ارائه داده است.

در شب تاریک این خجلت و سرافکندگی و نفرین، نوری درخشان چون لیونل برای برتی از راه میرسد. لیونل، انسانی مستقل و آزاده است که بهیچوجه تحت یوق عنوان پادشاهی قرار نمی گیرد، اما احترام مقام برتی را حفظ کرده و جایگاه وی و اهمیت آن را به او نشان میدهد و به او میگوید که کیست و چرا باید علاج یابد. به او قدرت کلام را میفهماند؛ چگونگی تسخیر مخاطب را می شناساند؛ از او میخواهد که بدون خستگی تمرینهای روزانه خود بر روی دیافراگمش را انجام دهد؛ و جلسات پرسش و پاسخ و بحث آزاد روزانه برای او میگذارد. لیونل، نه تنها در پی رفع اشکال عارضه کلامی برتی است، بلکه میخواهد اعتماد بنفس وی را هم به او بشناساند. روانشناسی است که کنار بیمار خود می نشیند و از او میخواهد که برایش از ناامیدیها و کمبودهای درونی اش حرف بزند. یکی از شیرین ترین و بکرترین صحنه های فیلم مربوط میشود به صحنه رویارویی دو مرد که در آن، هر دو، احساس عدم راحتی توام با خوشبینی نسبت به اعتماد به یکدیگر را دارند و این تناقض لحظه ای ملموس و لطیف و جذاب یعنی توانایی و ریزبینی استادانه سیدلر در نوشتن فیلمنامه.

هوپر سعی کرده تا با اشاره به آغاز جنگ جهانی دوم و خونریزی ذاتی آن، از شخصیت گرایی در داستان گریخته و با زیرکی تمام، به مخاطب این سوزن و جوالدوز را بزند که یک وقت کاملا درگیر شخصیت اصلی داستان و غرق در نوازش عاطفی نشوی تا حدی که از واقعیت اطراف دور بمانی؛ چرا که همه زندگی این نیست و در کنار روایت احساسی مردی غمگین و ضعیف که روند رو به رشدی را طی میکند، ما با جهانی پر از واقعیت تلخ دارای کشمکش و خون، فراتر از دربار وی روبرو هستیم.

اما از هر چه بگذریم، سخن بازیگری در این فیلم خوش است. حقیقتا و براستی بازیگری در این فیلم، فوق العاده است. کولین فرت و جفری راش شاهکاری را برای خود رقم زده اند. خیلی هنر میخواهد که در فضای نظم خشک و دسیپلین دربار انگلیس که فیلم آن را از این دو بازیگر طلب میکند، اینگونه راحت، ملموس، برادرانه، مهربان، فداکارانه و قدرتمند همدیگر را در بازی ساپورت و حمایت کنند. لیونل اینگونه فداکارانه در جایگاه یک گفتاردرمانگر، سعی در تقویت وقار و منش مربوط به جایگاه برتی در وی با توسل بر گفتار قدرتمند دارد و در روند این تلاش صمیمی به حقیقتی بسیار زیبا میرسد. لیونل، پی می برد که برتی آسیب پذیر، خارج از فضای کاخ، چه روح سازگاری برای یک «رفیق و برادر خوب بودن» می تواند داشته باشد. برتی ساده، برتی انسان، برتی معمولی، برتی آزاد از وسواسها، خشکی ها و دسیپلین دربار. گره محکم و عاطفی یک انسان نیازمند و ضعیف در لباس یک پادشاه پرجلال با یک انسان قدرتمند و توانا در لباس یک معلم ساده را هیچ نفر سومی ولو در خانواده سلطنتی نمی تواند از هم باز کند. عاطفه ها، فراتر از دربارها و کاخهای نمادین و ظاهری پادشاهان حرکت میکنند و در بستر قلبهای نیازمند آدمیان گرفتار عصر تاریک کنونی، نقش می بندند. عاطفه را فرمولی و معادله ای و خطی نیست.

 

منابع :

پرده سینما

ترجمه: محمدرضا صامتی


49
دیدگاه بگذارید

Please Login to comment
49 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
30 Comment authors
Shiva Molaeisiyavoshایلیاد Recent comment authors
  Subscribe  
Notify of
trackback
Member

… [Trackback]

[…] Read More Info here to that Topic: naghdefarsi.com/title/the-kings-speech/ […]

Member
Member
Mohammad Khosravi

کاری به اسکار ندارم که اغلب بد سلیقه س . نقطه قوت فیلم بازی کالین فرث و نقطه ضعف قابل پیشبینی بودن تک تک اتفاقاتش بود

Member
Member
Mohammad Reza

قبل از آخرین سخنرانی، وقتی اعلام میکنن فقط ۲۰ ثانیه مونده، برتی یه نقس عمیق میکشه. انقدر استرس داشتم که منم ناخودآگاه همزمان باهاش نفس عمیق کشیدم 🙂

محمد رحمانى
Guest
Member
محمد رحمانى

در اینجا سه بازى معرکه از سه بازیگر درجه ۱ داریم. اینقدر بازى ها زیبا بود که تا مدت ها یاد آدم مى مونه.

ایلیاد
Guest
Member
ایلیاد

واقعا باید به بریتانیا تبریک گفت به خاطر این فضای بازی که برای هنرمندا میذاره و به راحتی میذاره یه فیلمی ساخته بشه که کل خانواده سلطنتی و روابط و کارهاشون رو این طور به طنز بکشه و اینقدر تیکه بندازن بهشون… فیلم در عین روال داستانی که داشت، به تحقیق در کنارش نکته های ظریفی درباره معضلات نظام سلطنتی داره، دیالوگ هایی که بین برتی و لایونل رد و بدل می شه بسیار پر بار هست و بعضی هاش کلی حرف و انتقاد پشتش داشت… علی الخصوص مونولوگ های برتی هنگام عصبانیتش… حرکات چهره شون بی نظیر بود بازی… ادامه »

Shiva Molaei
Member
Member
Shiva Molaei

به شدت فیلم رو دوست داشتم
به نظرم اسکار شایسته ی این فیلم بود
فیلمنامه ی بی نقصی داشت.همینطور کارگردانی و بازی ها هم عالی بودن
هیچ ایرادی بش وارد نیست از نظر من.

n n.
Member
Member
n n.

اینکه کاملا مشخص هست بردیا جان چون این فیلم با یه اهدافی ساخته شده بود. اینگلیسی ها هر وقت از نظر اقتصادی یا یه چیزایی مثل این در تنگنا قرار میگیرن یه هم چین فیلمایی میسازن تا اقتدار گذشتشون رو یه بار دیگه به همه یهداوری کنن. فیلم سخنرانی پادشاه هم یه هم چین فیلمی بود. و خب خودمون هم میدونیم اسکار یه چیز تحریف شده اس و فقط به فیلمایه ……… جایزه میده.

Masood
Guest
Member
Masood

این فیلم هر چند ممکنه لایق اسکار باشه ولی به نظر من بیننده پسند نیست و بیشتر کسل کننده بود.

برديا
Guest
Member
برديا

تاحدودی با امید موافقم و نمی فهمم چرا اسکار و بفتا با وجود قوی سیاه و سرآغاز این فیلم را غرق جایزه کردند.با این حال دیدنش تجربه نسبتا خوبی بود.

omid
Member
Member
omid

با وجود قوی سیاه. اینسپشن. شبکه اجتماعی و ۱۰۰ البته شاتر ایلند به نظرم حقش اسکار نبود مثل سال قبل که هارت لاکر یهو جوایز رو ربود و حق خیلی ها مثل حرامزاده های لعنتی و منطقه۹ خورده شد …

sara
Member
Member
sara

نمی دونم چرا این قدر از این فیلم بدم میاد به نظرم کسل کننده بود واز اولش هم اخرش معلوم بود

شیوا
Guest
Member
شیوا

من متاسفانه فیلم رو با زبان اصلی و بدون زیرنویس دیدم، به خاطر همین چیز زیادی از قشنگیش نفهمیدم، بیشتر به نظرم کسل کنننده بود، البته با خوندن نقد شما یه چیزایی فهمیدم اما هیچی مثل دونستن مکالمه بازیگرا تو فیلم نمیشه، میخاستم ببینم نمیشه شما ترجمه فیلمنامه اش یا فقط دیالوگای بازیگرا رو بزارید؟

صبا
Guest
Member
صبا

با سلام. خواهش میکنم به من بگید این فیلم از کجا گیر بیارم؟

مهدی افشارها
Guest
Member
مهدی افشارها

جاسپر:باتشکر اگر من خواستم بعضی از نقد های شما را در سایتم قرار بدم با ذکر منبع این اجازه رو به من میدهید

بله دوست عزیز. مشکلی نیست

علی
Member
Member

باتشکر اگر من خواستم بعضی از نقد های شما را در سایتم قرار بدم با ذکر منبع این اجازه رو به من میدهید

ارمین مولودی
Guest
Member
ارمین مولودی

این نقدتونم خوب بود.این اقای منتقم کیه؟تازه اومده.از طرف من ازش تشکر کنید اونقد فیلم کارلوسش عم خیلی جالب بود.اگه میشه ایمیلش رو بگذارید باهاش یه صحبتی داشته باشم 😛 .ممنون میشم

مهدی افشارها
Guest
Member
مهدی افشارها

leila:من دانشجوی دکترای گفتاردرمانی هستم. اولین باری که یک فیلم عالی در زمینه اختلالات گفتاری ساخته شده این هم به این خوبی . در ضمن واژه لکنت زبان غلط است . فقط لکنت. قبلا چون تصور می شده علت لکنت در بدکاری عضله زبان است به آن لکنت زبان می گفتند.واژه درست لکنت است

سلام.
خیلی ممنونم.منم یه چیز از شما یاد گرفتم. تمام واژه های لکنت زبان به لکنت خالی تغییر پیدا کردند

leila
Guest
Member
leila

من دانشجوی دکترای گفتاردرمانی هستم. اولین باری که یک فیلم عالی در زمینه اختلالات گفتاری ساخته شده این هم به این خوبی . در ضمن واژه لکنت زبان غلط است . فقط لکنت. قبلا چون تصور می شده علت لکنت در بدکاری عضله زبان است به آن لکنت زبان می گفتند.واژه درست لکنت است

رامین
Guest
Member
رامین

یک فیلم بسیار زیبا. فقط ببینیدش.
دست دوستان عزیز هم درد نکند بابت زحمتهاشون تویی سایت.

مهدی افشارها
Guest
Member
مهدی افشارها

فریدون:این نقد بالایی که تکراری بود؟سرکار بودیما

نه دوست عزیز. نقد جدید پایین نقد قبلی هست. هر ۲ نقد هستند. هم قدیمی تر و هم جدید تر

فریدون
Guest
Member
فریدون

این نقد بالایی که تکراری بود؟سرکار بودیما

طیبی
Guest
Member
طیبی

مهدی افشارها:بله. درست میفرمائید. جدا از آن مشکلات دیگری نیز همراه دارد!! ولی شما بفرمائید که کدام عکس این گونه است تا ما آن را برداریم. ممنون از کمکتان

عکس اخر

مهدی افشارها
Guest
Member
مهدی افشارها

بله. درست میفرمائید. جدا از آن مشکلات دیگری نیز همراه دارد!! ولی شما بفرمائید که کدام عکس این گونه است تا ما آن را برداریم. ممنون از کمکتان

طیبی
Guest
Member
طیبی

لطفا در نقد هایتان از عکس های سک -سی استفاده نکنید.اعتبار سایتتان را پایین می اورند!

نوری
Guest
Member
نوری

لینک تریلر فیلم هارو هم پایین هر نقد بزاری د.ممنون.خیلی جالب بود

نیما
Guest
Member
نیما

لطفا بیایید با هم دوست باشیم!
منم عاشق فیلم های فرانسوی و انگلیسی هستم. اصلا موقع تماشا یه حس دیگه به آدم میدن

سارا
Guest
Member
سارا

سلام.بنده فقط قصد این را داشتم که بگویم فلان سایت نقد متفاوت ارائه داده است و قصد تبلیغ نداشتم.بهرحال زحمتی که شما برای آپدیت بودن این سایت می کشید بر کسی پوشیده نیست و از این بابت از شما ممنونم. فکر می کنم این بحث همینجا تمام شود بهتره. به امید اینکه روزی خودتان شخصا نقد بنویسید. باز هم بابت زحماتی که می کشید ممنونم

شهرام
Guest
Member
شهرام

من عاشق انگلیس و فیلم های انگلیسی هستم .نقد شما و عکس هاتون هم ادمو وسوسه میکنه بره انگلیس!کاش بشه یه روز برم

ارمان
Guest
Member
ارمان

خانم ساراخان من اون سایت رو دیدم .در بهترین حالت یک سایت درجه۲ سینماییه!میخوای تبلیغ سایت کنی چرا اینجوری؟؟اینجوری بدتر ادم با یه توقع بالا میره تو سایت بعدمیبینه چیزی نداره ناامیدمیشه!زنده باد نقد فارسی!اینجوری ادامه بدی تاچندسال دیگه سایت اول ایران میشی(البته سینمایی)!!

manager
Guest
Member
manager

سارا:آقایان نقد نوشتن فرق می کند با ترجمه کردن! شما در سایت نقدهایی را قرار می دهید و ترجمه میکنید که مربوط به سایت های دیگر است و خودتان را به زحمت نمی اندازید .خواندن انگلیسی کاری ندارد. سایت شما خوب است چون همه مطالب سایتهای دیگر را یکجا جمع می کند اما سایت مووی.. مدیرانش همگی از چند سال پیش زمانی که هیچ سایتی درباره نقد فیلم به زبان پارسی وجود نداشت نقد می نوشتند. حداقل خوبی اش این هست که ترجمه نمی کنه و همیشه ایده های تازه برای ارائه دارد. دوست عزیز خانم سارا. باید خدمتتان عرض… ادامه »

سارا
Guest
Member
سارا

آقایان نقد نوشتن فرق می کند با ترجمه کردن! شما در سایت نقدهایی را قرار می دهید که مربوط به سایت های دیگر است و خودتان را به زحمت نمی اندازید .خواندن انگلیسی که کاری ندارد. سایت شما خوب است چون همه مطالب سایتهای دیگر را یکجا جمع می کند اما سایت — مدیرانش همگی از چند سال پیش زمانی که هیچ سایتی درباره نقد فیلم به زبان پارسی وجود نداشت نقد می نوشتند. حداقل خوبی اش این هست که ترجمه نمی کنه و همیشه ایده های تازه برای ارائه دارد.

محمد سبزی
Guest
Member
محمد سبزی

سارا:نقد خوبی بود اما این نقد همه جا پیدا می شود! شما هم ترجیحا خودتان نقد بنویسید وگرنه از سایتهای دیگر مطلب گذاشتن که کاری ندارد. من تنها سایتی که دیدم نقد اختصاصی از این فیلم کرده بود سایت مووی مگ ( moviemag.ir ) بود که بسیار هم زیبا نوشته بود.

نقد فارسی و پرده سینما هردو بهتر از اون سایت مووی مگ هستند.انگار چندتا بچه دارن اون سایتو راهنمایی میکنن

کرمان
Guest
Member
کرمان

مهدی افشارها:دوست عزیز. این نقد، نقد خوبیست. وقتی آقای منتقم این نقد را نوشته ما دلیلی برای دوباره نوشتن این مطلب نمی بینیم، به جای آن می توانیم نقدی را ترجمه کنیم که سایت های دیگر ندارند تا شما به تمام فیلم های روز آشنا شوید. بیشتر از ۸۰% از نقد های این سایت ترجمه خودمان از سایت های معتبر دنیاست و مطالبی مثل این تعداد کمی را شامل می شوند. منبع اصلی این مطلب هم همانی است که ما دز زیر مطلب ذکر کرده ایم. سایت پرده سینما. تمام.

۱۰۰%تایید میشه

میترا
Guest
Member
میترا

من عاشق اون پوستره شدم که داره با تردید به بلندگو نگاه میکنه!خیلی جالبه!نقدتون هم عالی بود.زنده باشید

مهدی افشارها
Guest
Member
مهدی افشارها

دوست عزیز. این نقد، نقد خوبیست. وقتی آقای منتقم این نقد را نوشته ما دلیلی برای دوباره نوشتن این مطلب نمی بینیم، به جای آن می توانیم نقدی را ترجمه کنیم که سایت های دیگر ندارند تا شما به تمام فیلم های روز آشنا شوید. بیشتر از ۸۰% از نقد های این سایت ترجمه خودمان از سایت های معتبر دنیاست و مطالبی مثل این تعداد کمی را شامل می شوند. منبع اصلی این مطلب هم همانی است که ما دز زیر مطلب ذکر کرده ایم. سایت پرده سینما. تمام.

سارا
Guest
Member
سارا

نقد خوبی بود اما این نقد همه جا پیدا می شود! شما هم ترجیحا خودتان نقد بنویسید وگرنه از سایتهای دیگر مطلب گذاشتن که کاری ندارد. من تنها سایتی که دیدم نقد اختصاصی از این فیلم کرده بود سایت — بود که بسیار هم زیبا نوشته بود.

احسان
Guest
Member
احسان

جلب بود!

مهدی افشارها
Guest
Member
مهدی افشارها

این فیلم جزو امید داران اصلی اسکار امسال است. اگر هم روزنامه بانی فیلم که تمام مطالبش از منابع دیگر می باشد این نقد را چاپ کرده گناه ما چیه؟! در ضمن ما که اکثر نقدهایمان را خودمان ترجمه مبکنیم. خدمت دوست عزیزم هم بگم که بله. این فیلم به تازگی اکران شده ولی جزو ۵ فیلم پرفروش هفته قرار نگرفته. اصولا خیلی از فیلم های اسکاری بخش اصلی فروششان مربوط به بعد از گرفتن اسکارشان می باشد نه قبل از آن . نمونش هم گنجینه رنج ، شیکاگو و چند فیلم دیگه

حمیدرضا1367
Guest
Member
حمیدرضا1367

این فیلم مگه اکران شده؟؟

محسن
Guest
Member
محسن

سایتی توی ایران نیست که این نقد رو نزاشته باشه.از تالار های گفتگو بگیر تا وبلاگ ها وسایتها.روزنامه ارمان وبانی فیلم و …هم این نقد روچاپ کردن!خیلی جالبه!