The Conjuring (احضار)


خلاصه داستان:

دو متخصص مشهور امور ماوراءالطبیعه برای کمک به خانواده ای که در یک خانه روستایی قربانی روح های موجود در خانه شده اند می روند و ...


نقد و بررسی فیلم به قلم James Berardinelli (جیمز براردینِلی)

نمره 8.8 از 10

“The Conjuring/احضار” از آن دسته فیلم هایی است که این روزها خیلی کمیاب شده اند،فیلمی ترسناک با درجه بندی سنی R (درجه بندی سنی محدود یا Restricted،افراد زیر 17 سال با حضور والدین مجاز به تماشای این فیلم ها هستند) که به جای تکیه بر خون و خشونت،برای ترساندن مخاطب خود از هراس و تعلیق بهره می برد.البته این به معنی خالی بودن فیلم از صحنه های هولناک و دل به هم زن نیست،اما به طور کلی فیلمی از گونه خانه اشباح است و بریدن ها و تکه تکه کردن های معمول در فیلم های موسوم به اسلشر (دسته ای از فیلم های ترسناک با محوریت یک قاتل روانی که چهره خود را با ماسک پوشانده است) و فیلم های ترسناک سخیف در آن کمتر دیده می شوند.اگر بخواهیم از یک لغت برای توصیف “The Conjuring/احضار” استفاده کنیم آن لغت دلهره آور است.هاله ای فراگیر از دلهره فیلم را احاطه کرده که کمبود کشت و کشتار و اجسام تیز در فیلم را جبران می کند.

 

کارگردان فیلم جیمز ون حرفه فیلم سازی خود را یک دهه قبل با فیلم “Saw/اره” آغاز کرد،که از معدود فیلم های نوآورانه در سبک اسلشر به حساب می آید.جیمز ون بعد از قسمت اول فیلم “Saw/اره” از کارگردانی در این سری فیلم کنار کشید (پیش از آنکه شرکت “Lionsgate/لاینز گیت” با تبدیل آن به یک فیلم دنباله دار به شهرت آن آسیب بزند،اما در امر نویسندگی و تهیه کنندگی در بسیاری قسمت های بعدی مشارکت کرد) و در پروژه های دیگری مشغول شد.او در سال 2010 فیلم “Insidious/موذی” را ساخت که از بهترین فیلم های ترسناک سال های اخیر است،فیلمی که بسیاری از عناصر آن جلا داده شده و در “The Conjuring/احضار” به کار رفته اند.کیفیت تولید “The Conjuring/احضار” از “Insidious/موذی” بالاتر بوده و فیلم به همان اندازه ترسناک از کار درآمده است و مایه تحقیر بسیاری از فیلم های به اصطلاح ترسناک نوجوانانه است که این روزها مجتمع های سینمایی را اشغال کرده اند.

 

برچسب “بر اساس داستانی واقعی” که به فیلم زده شده را می توان نوعی حقه به حساب آورد.جواز ساخت فیلم با داستانی گرفته شده که پایه های آن بر حقیقت سست است.افراد نام برده شده در فیلم واقعی هستند،بررسی های ماوراءالطبیعه ای هم صورت گرفته و به تبع آن جن گیری نیز انجام شده،اما مرز واقعیت در فیلم تا همین جاست و بقیه وقایع خیالی هستند.سازندگان فیلم تعمدا تلاشی برای مستند بودن تمام وقایع فیلم نمی کنند و ارواح و دیوها را به نوعی واقعی جلوه می دهند که در نتیجه آن مخاطب نیز به جای کنجکاوی در تمایز واقعیت و خیال با آن ها همراه می شود.

 

وقایع در سال 1971 در نیو انگلند رخ می دهند.فیلم وقت زیادی را صرف مقدمه چینی کرده و مسیر دو گروه مختلف از شخصیت ها را روایت می کند که در نهایت با هم تلاقی می کنند.اد و لورن وارن (پاتریک ویلسون و ورا فارمیگا) دو متخصص مشهور امور ماوراءالطبیعه (دیو شناسی!) هستند که در تمام منطقه شمال شرقی آمریکا برای بررسی موارد مشکوک ماوراءالطبیعه سفر می کنند.آن ها بیشتر اوقات برای اتفاقات به ظاهر شبح مانند و شیطانی توضیحاتی طبیعی و منطقی پیدا می کنند و هنگامی که نیاز به جن گیری باشد،از دوست کشیش خود برای انجام آن کمک می گیرند.آن ها برخلاف دیگر قهرمانان داستان های ارواح،افرادی باهوش و مقاوم هستند که خونسردی خود را از دست نمی دهند و در صورت وخامت شرایط دیگران را آرام می کنند.آن ها به نوعی یادآور شخصیت سم لومیس (دانالد پلیزنس) در فیلم هالووین هستند.

 

قربانیان اعضای خانواده “Perron/پرن” هستند،راجر پدر خانواده (ران لیوینگستون)،کرولین مادر خانواده (لیلی تیلر) و دختران آن ها آندره آ (شنلی کزول)،ننسی (هیلی مک فارلند)،کریستین (جویی کینگ)،سیندی (مکنزی فوی) و ایپریل (کایلا دیور) هستند.مدت زیادی از اقامت آن ها در خانه رویایی خود نگذشته که حوادث عجیبی شروع به رخ دادن می کنند.صدای بلند و ناگهانی در شب،کبودی های عجیب روی بدن،صدای دست زدن در اتاق های خالی و جسد یک سگ اولین نشانه های غیر عادی بودن اوضاع در این خانه روستایی هستند.هنگامی که وارن ها به خواسته کرولین برای کمک می آیند شرایط برای اعضای خانواده وخیم شده است.

 

جیمز ون استاد دست کاری ذهن مخاطبان خود است و از تمام امکانات موجود برای افزایش تنش موجود در فیلم بهره می برد.در بعضی صحنه ها دوربین را در زوایایی نوآورانه حرکت می دهد (مثل صحنه ای که یکی از دختران با دید اول شخص نگاهی به زیر تخت خواب می اندازد) و یا از برداشت های بلند استفاده می کند.در بعضی دیگر از صحنه ها زاویه مورد انتظار مخاطب را بدون آنکه اتفاقی بیفتد نمایش داده و اتفاق مورد نظر در لحظه ای که انتظار نمی رود و در زاویه ای متفاوت رخ می دهد.محل قرارگیری و حرکات دوربین دقیق و حساب شده هستند و تفاوت بین یک فیلم خانه اشباحی درجه یک با یک فیلم معمولی را به خوبی به رخ می کشند.موسیقی متن ناموزون جوزف بیشارا نیز بدون اینکه فیلم را کسل کننده و غیر معقول کند به اثرگذاری آن کمک کرده است.از جلوه های ویژه کامپیوتری نیز به اندازه و به جا استفاده شده است که این خود نمود دیگری از تسلط این کارگردان زبر دست است.

 

پاتریک ویلسون که در فیلم “Insidious/موذی” نقش اول را به عهده داشت (همچنین در دنباله آن به کارگردانی جیمز ون که سپتامبر 2013 روی پرده می رود) در این فیلم به همکاری با جیمز ون ادامه می دهد.او به همراه ورا فارمیگا زوج فوق العاده ای را در فیلم تشکیل می دهند.آن ها نقش زوجی دوست داشتنی را بازی می کنند که وجودشان خالی از شرارت بوده و در کمک به دیگران از هیچ چیز دریغ نمی کنند.آرامش در ظاهر و حرکات آن ها موج می زند،درست برخلاف ران لیوینگستون و لیلی تیلر (پدر و مادر خانواده)،افرادی عادی و منطقی که حال خود را قربانی نیرویی ماورایی یافته و عنان از کف داده اند.به طور کلی به لطف بازی های خوب،شخصیت ها باور پذیر از کار درآمده اند.البته عامل دیگر در باور پذیر شدن آن ها انجام ندادن کارهای احمقانه ای است (به جز یک یا دو مورد استثنا) که از شخصیت های دیگر فیلم های ترسناک دیده می شود.

 

“The Conjuring/احضار” معجون خوش ترکیبی از انواع تعلیق و ترس را ارائه می دهد و دو ساعت دلهره آور را رقم می زند.پایان داستان کمی ضعیف است،اما ناامید کننده نیست و به طور کلی داستان را به خوبی جمع بندی می کند.یکی دیگر از نکاتی که در فیلم های ترسناک کمتر دیده می شود،معمولا چند نقطه مبهم را باقی می گذارند تا به راحتی دنباله ای برای آن بسازند.این فیلم یک هدیه تابستانی به هواداران واقعی فیلم های ترسناک است،فیلمی که آرامش ذهنی آن ها را به هم بریزد و آن ها را از ترس از جا بپراند،توصیه آخر اینکه دوستداران فیلم های ترسناک این فیلم را از دست ندهند.

اختصاصی نقد فارسی

مترجم:رضا اسدی

 

 

کپی برداری و نقل این مطلب به هر شکل (از جمله برای همه نشریه ها،وبلاگ ها و سایت های اینترنتی) بدون ذکر دقیق کلمات “منبع:سایت نقد فارسی” ممنوع است و شامل پیگرد قضایی می شود.

 


ممکن است شما دوست داشته باشید

148
دیدگاه بگذارید

Please Login to comment
148 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
106 Comment authors
ترانهحامد69نجاتیامیر احمد علویJOKER77 Recent comment authors
  Subscribe  
Notify of
پیام
Guest
Member
پیام

به نظر من فیلم ترسناک و جالبی یود از این جهت که باور کردن داستان فیلم هم سخته هم غیر قابل انکار
البته نباید از کارگردانیه خوبش و همچنین بازیه فوق العاده ی ورا فارمیگا چشم پوشی کرد مثل بازیه زیباش تو فیلم اورفن که اگه ندیدینش توصیه میکنم حتما ببینینش…

عسل
Guest
Member
عسل

تنها فیلمهای ترسناک خوبی که دیدم فقط sinister,Insidious2 و the conjuring بوده البته تا الان اگه این سه تا رو ندیدید اصلا بی خیال فیلم های ترسناک بشین.حتما اول باید اول اینارو ببینید.

زهرا غلامی
Guest
Member
زهرا غلامی

عالی بودویکی از بهترین فیلم های ترسناکی بود که تا به حال دیده بودم…مثل بقیه ی فیلم های ترسناک کلیشه ای نبود و آدمو واقعا میترسوند…

ali newati
Member
Member
ali newati

باعث شد به فیلم های ترسناک ایمان بیارم . فکر نمیکردم دیگه فیلمی ساخته بشه که بتونه باعث ترس بشه . تو فیلم از غافلگیری خیلی خوب استفاده شده بود

nell
Guest
Member
nell

این فیلم عالی بود بعد از مدتها یه فیلم ترسناک قشنگ دیدم که واقعا لذت بردم بازی شخصیت کارولین که مادر بچه ها بود عالی بود فقط یه جاهایی گریمش زیاد جالب نبود ولی کلا فیلمه خوشساختی بود و بسیار سرگرم کننده دست کارگردانش و بازیگراش درد نکنه این ایرانیا برن یه کم یاد بگیرن با این فیلمایه بی معنیشون.

حسین رضایی
Member
Member
حسین رضایی

برید گمشید بى ناموس ها 😆

setare
Guest
Member
setare

in film aliye.harf nadare,,,,,man ke ta 1 hafte natunestam bekhabam…vaghan dastanesh vaghiye..arusake anabel vaghan vujud dare va tahvil dade shude be muze…..to majale ham neveshte ke vagheyiye .hatman bebinid

FaridTWD
Guest
Member
FaridTWD

خیلی خوب بود بعضی از جاهاش واقعا ترسیدم 🙁 😉 حتما ببینید

Leila M
Guest
Member
Leila M

فیلم خوبی بود.هیجان و ترس رو داشت و خوشبختانه چندش آور نبود.چندجا خیلی ترسبدم 😥 اما به نظر و سلیقه ی من ۸) خیلی تند و سریع تمومش کرده بودند.یه جورایی انگار عجله داشتند زود تموم بشه خیال ما راحت بشه.شاید اگه فقط ده دقیقه اضافه تر روی آخرش کار میکردند بیشتر میپسندیدم. :-* این نظر منه 🙂

mohsen051
Guest
Member
mohsen051

هیچ چیز مثل فیلم insidious )موذی( نمیشه این اولین و اخرین فیلم ترسناک خوبی بود که دیدم

سارا
Guest
Member
سارا

از دیدن این فیلم واقعا لذت بردم.در این فیلم برعکس فیلم های اویل دد،هاستل، پیچ اشتباه و… که از صحنه های چندش آور برای ترسوندن مخاطب استفاده کردن،استفاده نشده.کسانی که فیلم هایی به سبک جنگیر رو میپسندن حتما این فیلم رو ببینن.

علی فشخورانی
Guest
Member
علی فشخورانی

تنها فیلم قشنگی که امسال دیدم این فیلم و the hangover3 بوده البته ۲٫۳تا فیلم قشنگ دیگه ام بود اما اینا بهترینا بودند.

ارسلان
Guest
Member
ارسلان

این یک فیلم تجاری و برای سینمای بدنه بود و ساخته شده تا مخاطبش رو سرگرم کنه.در این حد هم باید از فیلم انتظار داشت که به نظرم در سطح فیلم های تجاری و بدنهفیلم خوبی شده. مهمترین نکته ای که به حس ترس و دلهره مخاطب دامن میزنه همین نوشته اول فیلمه که میگه فیلم بر اساس داستان واقعی ساخته شده و این نکته در تمام مدت تماشای فیلم در ذهن مخاطب هست که این اتفاقات واقعی هستن.هر چند بعضی جاهامخصوصا آخر فیلم معلومه که داستان هست و نه واقعیت. من خیلی علاقه ای به دیدن فیلم های ژانر… ادامه »

شیـــــدا
Guest
Member

فیلمی بسیار عالی
جوری که بیننده تا چند مدت بعد دیدن فلیم هنوز در خاطرش هست.
بدون خشونت طلبی و اغراق زیادی ادم رو به هیجان میاره.
خسته نباشیدی محکم باید به کارگردان فیلم و عوامل فیلم گفت. 🙂

سام
Guest
Member

۴۰ دقیقه اول فیلم خوبه اما بعدش کارگردان به اطرافیان گفته هر کی کار ترسناک بلده یا توی فیلم دیده بیاد وسط اجرا کنه…
اگر توجه کرده باشید از چند فیلم ترسناک کپی شده.مثل: جنگیر- جنگیری امیلی رز- جنگیری آمریکایی. خیلی توی فیلم زیاده روی شده و پایان ضعیفی داره.

rashid mousavi
Member
Member
rashid mousavi

به نظرم باید بزاریش توی لیست ۱۰ فیلم ترسناک تاریخ سینما. واقعا یه سر و گردن از فیلمهای چندش آور و حال به هم زن که به اسم ترسناک به خوردمون میدن بالاتر بود

Hamidney
Guest
Member
Hamidney

خیلی وقت بود که بعد از جنگیر فیلم ترسناکی ندیده بودم که خوب از آب دربیاد. conjuring خیلی خوب بود هم کارگردانیش هم فیلمنامه ش همه ماهرانه بودن. البته عمق و قوتی که فیلنامه ی جنگیر داره هیچ فیلم ترسناک دیگه ای نداره و این فیلم بهترین فیلم ترسناک بعد از جنگیر هست به نظرم.

Ali EsmaeilBeyk
Guest
Member
Ali EsmaeilBeyk

این فیلم واقعا ترسناک بود. تو سال ۲۰۱۳ من دو تا فیلم ترسناک خوب دیدم یکی این و یکی هم Evil Dead. ولی به نظرم این حتی از Evil Dead هم بهتر بود. من که خیلی خوشم اومد. امتیاز من به این فیلم ۹/۵ از ۱۰٫

شایان
Guest
Member
شایان

انصافا یکی از بهترین فیلم ترسناکایی بود که دیدم.
منم فیلمای اسلشر رو دوست دارم ولی از این نوع فیلم بیشتر خوشم میاد چون هنر کارگردان رو نشون میده.
درمورد سینیستر و ماما هم باید بگم فیلمای قشنگی بودن ولی یجور ضعف تو فیلمنامه احساس میشه که باعث میشه بیننده کمتر احساس ترس کنه.ولی این فیلم هم از نظر فیلمنامه و هم از نظر کارگردانی بینظیر بود.

رجبزاده
Guest
Member
رجبزاده

گرچه من به جن و پری اعتقاد ندارم ولی فیلم رئالیسم است و از موجوادت غریبه خبری نیست. مهمترین ویژگی فیلم استفاده از تعلیق (معلق نگه داشتن) برای ایجاد دلهره و هراس است. فیلم در نیمه اول خود توانسته با تدوین و موسیقی و فیلمبرداری بدون نشان دادن هیچ عنصر ترسناکی دلهره در بیننده ایجاد کند. در نیمه دوم فیلم که رازها بر ملا میشود بیم و هراس (ترس از ناشناخته) جایش را به ترس و وحشت (از عناصر شناخته شده) میدهد. برخلاف فیلمهای دیگر از این ژانر مثل جن‌گیر، فیلم وارد مسائل ایدئولوژیک نمیشود. شرارت در این فیلم متعلق… ادامه »

Vahid Graphic
Guest
Member
Vahid Graphic

شاهکار بود . بهترین فیلم ترسناک تمتم عمرم

bahar....
Guest
Member
bahar....

The conjuring توی این چند سال اخیر بهترین فیلم ترسناکی بود که دیدم.. و اگر بخوام فیلم هایی که این چند سال دیدم و رتبه بندی کنم.. ۱٫The conjuring رتبه ی ۸٫۵ داشته باشه.. ۲٫Sinister رتبه ی ۷ داره می تونست بهتر از این هم باشه.. اما من از سبک فیلم هایی که هیچ کاری نمی تونی بکنی و راه نجاتی نیست.. زیاد خوشم نمیاد.. ۳٫scream.4 2011 رتبه ی ۶٫۵ ۴٫ collection . Evil dead و The Cabin in the Woods رتبه ی ۶ فیلم mama هم می تونست توی این رتبه باشه شروع خوبی داشت اما آخرش خیلی خوب… ادامه »

گسلاخ
Guest
Member

خوب بود . تو این چند سال وجود فیلمهای ترسناک با موضوع غنی تر مانند sinister – mama – possession وهمین فیلم آخری یعنی conjuringوهمچنین به همراه فیلم کلاسیکی مثل evil dead 2013 تونسته مفهوم horror را از slasher و چرندیاتی مثل wrong turn و texas chainsaw جدا کنه و واقعیت یه فیلم ترسناک نشان بده . در کل یه لیست از ۲۰ فیلم ترسناک از ۲۰۱۰ تا الان در اختیار دوستان میزارم که نسبتا تونستن مخاطبان را راضی نگه دارن . البته یه توضیح مختصر هم میدم ۱- The conjuring خوش ساخت – به دلیل برگرفته شدن از یک… ادامه »

Mahmood
Guest
Member
Mahmood

من زیاد فیلم ترسناک نمی بینم و کلا درخشش و جن گیر و cabin in the woods رو دیدم و فقط یه کوچولو سر جن گیر ترسیدم. ولی تریلر این فیلم رو که دیدم داشتم زهره ترک میشدم 😆

شاید تو لیست تماشا نره ولی دانلود حتما میشه برا وقتی که زد به سرم ! به نظرم فیلم خیلی خوبی خواهد بود.

برهود
Guest
Member
برهود

فیلم خوبی بود … ولی اگر یه فیلم نیم ساعته از محل کار ما می گرفتند پرفروش ترین فیلم وحشتناک می شد .

Ali EsmaeilBeyk
Guest
Member
Ali EsmaeilBeyk

مهبد تتلو: darker:امتیازش تو imdb 8 هستش.. نقدهای خیلی خوبی هم نوشته شده براش…تریلرش هم خوب بود بی صبرانه منتظر تسخه های با کیفیت بالای این فیلم به خصوص با صدای DTS هستم darker:امتیازش تو imdb 8 هستش.. نقدهای خیلی خوبی هم نوشته شده براش…تریلرش هم خوب بود بی صبرانه منتظر تسخه های با کیفیت بالای این فیلم به خصوص با صدای DTS هستم داداش عزیزم من یکی دو روز پیش نسخه پرده ای این فیلمو دیدم .منتظر این فیلم نشین چون واقعا مذخرفه.بعد خودت بگو با وجود اویل دد۲۰۱۳ آدم باید منتظر اینطور فیلم ها بشینه؟ باهات موافقم این… ادامه »

Amin Ebrahimi
Member
Member
Amin Ebrahimi

دوستم رفته بود سینما دیده بود. گفتش اونجوری که می گفتن نبوده.
(البته سلیقه ایه )

diba
Guest
Member
diba

اره برقی تگزاس صحنه های چندش آور داره اما واقعا ترسناکه

ناشناس
Guest
Member
ناشناس

نادر:به جز فیلم درخشش آقای استنلی کوبریک هیچوقت از فیلم های به اصطلاح ترسناک (مبتذل و حال بهم زن) خوشم نمی یومد ولی شاید این یکی خ.ب باشه با توجه به اینکه برادینلی بهش ۳٫۵ داده

درخشش هم یه جاهایی حال بهم زن بود البته نه واسه خاطر صحنه های مبتذل!
اونجایی که جک در رو میشکنه!
چهره جک اونجا طوری که بیننده متوجه میشه داره ادای روانی بودن در میاره! زنش هم الکی داد میزنه و وانمود میکنه ترسیده!

محمد سوری
Member
Member
محمد سوری

ALM: hyperspace:فیلم اره ی این کارگردان واقعا جالب و زیبا بود.هرچند دنباله های تجاریش به این مجموعه گند زدند.بعد از فیلم mama مدتی بود فیلم ترسناک خوبی ساخته نشده بود.امیدوارم این فیلم خوب از آب در اومده باشه(اینطور که از نقد معلومه دراومده.جیمز برادینلی راحت ۳٫۵ از ۴ نمیده.هرچند خیلی زیاد ۳ از ۴ میده) واقعا به نظرت Mama قشنگ بود؟؟؟ ضعیف ترین فیلم ترسناکی که توی زندگیم دیدم Mama بود 😡 mama درسته جلوه های ویژه ی ضعیف و پایان بندی بدی داشت،اما در تمام فیلم حس تعلیق از جنس گیلرمو دل تورویی وجود داشت.به هر حال توی سالی… ادامه »

مهبد تتلو
Guest
Member
مهبد تتلو

نادر:به جز فیلم درخشش آقای استنلی کوبریک هیچوقت از فیلم های به اصطلاح ترسناک (مبتذل و حال بهم زن) خوشم نمی یومد ولی شاید این یکی خ.ب باشه با توجه به اینکه برادینلی بهش ۳٫۵ داده

گل گفتی این فیلم ها حال بهم زنین تا ترسناک.

مهبد تتلو
Guest
Member
مهبد تتلو

darker:امتیازش تو imdb 8 هستش.. نقدهای خیلی خوبی هم نوشته شده براش…تریلرش هم خوب بود بی صبرانه منتظر تسخه های با کیفیت بالای این فیلم به خصوص با صدای DTS هستم

darker:امتیازش تو imdb 8 هستش.. نقدهای خیلی خوبی هم نوشته شده براش…تریلرش هم خوب بود بی صبرانه منتظر تسخه های با کیفیت بالای این فیلم به خصوص با صدای DTS هستم

داداش عزیزم من یکی دو روز پیش نسخه پرده ای این فیلمو دیدم .منتظر این فیلم نشین چون واقعا مذخرفه.بعد خودت بگو با وجود اویل دد۲۰۱۳ آدم باید منتظر اینطور فیلم ها بشینه؟

darker
Guest
Member
darker

امتیازش تو imdb 8 هستش.. نقدهای خیلی خوبی هم نوشته شده براش…تریلرش هم خوب بود بی صبرانه منتظر تسخه های با کیفیت بالای این فیلم به خصوص با صدای DTS هستم

نادر
Guest
Member
نادر

به جز فیلم درخشش آقای استنلی کوبریک هیچوقت از فیلم های به اصطلاح ترسناک (مبتذل و حال بهم زن) خوشم نمی یومد ولی شاید این یکی خ.ب باشه با توجه به اینکه برادینلی بهش ۳٫۵ داده

مهران ----
Member
Member
مهران ----

[b]رفت تو لیست تماشا[/b]

آرمین سهرابی
Member
Member
آرمین سهرابی

ورا فارمیگا و پاتریک ویلسون که بازیگرای دوست داشتنی هستند. برادینلی هم که نمره خوبی به فیلم داده. بعد از مدت ها انگار قراره یه فیلم ترسناک درست و حسابی ببینیم

ALM
Guest
Member
ALM

hyperspace:فیلم اره ی این کارگردان واقعا جالب و زیبا بود.هرچند دنباله های تجاریش به این مجموعه گند زدند.بعد از فیلم mama مدتی بود فیلم ترسناک خوبی ساخته نشده بود.امیدوارم این فیلم خوب از آب در اومده باشه(اینطور که از نقد معلومه دراومده.جیمز برادینلی راحت ۳٫۵ از ۴ نمیده.هرچند خیلی زیاد ۳ از ۴ میده)

واقعا به نظرت Mama قشنگ بود؟؟؟
ضعیف ترین فیلم ترسناکی که توی زندگیم دیدم Mama بود 😡

محمد سوری
Member
Member
محمد سوری

فیلم اره ی این کارگردان واقعا جالب و زیبا بود.هرچند دنباله های تجاریش به این مجموعه گند زدند.بعد از فیلم mama مدتی بود فیلم ترسناک خوبی ساخته نشده بود.امیدوارم این فیلم خوب از آب در اومده باشه(اینطور که از نقد معلومه دراومده.جیمز برادینلی راحت ۳٫۵ از ۴ نمیده.هرچند خیلی زیاد ۳ از ۴ میده)

pourya ziamanesh
Guest
Member
pourya ziamanesh

بعد از سال‌ها شاهد نمره خوب از برادینلی شدیم!!
فیلمو باید نگاه کرد

P78
Member
Member
P78

با این که از فیلمای ترسناک خیلی میترسم ولی فکرکنم خیلی عالی باشه