Deadpool (ددپول)

Deadpool

کارگردان : Tim Miller

نویسندگان : Rob Liefeld, Fabian Nicieza

بازیگران : Ryan Reynolds, Morena Baccarin, T.J. Miller

خلاصه داستان : فیلم درباره وید ویلسون است. مامور سابق نیرو های ویژه که به یک مزدور تبدیل شده کسی که مورد یک آزمایش شرورانه قرار گرفت که به او قدرت های شفا بخشی تسریع شده بخشید و شخصیت ددپول را به وجود آورد. به همراه توانایی های جدید و حس شوخ طبعی تاریک و مرموز خود، ددپول به دنبال شکار مردی است که تقریبا زندگی او را نابود کرده بود و…

 

www.naghdefarsi.com/images/stories/rooz/12/logo-trans.png

 

 

منتقد: جیمز براردینلی – امتیاز ۸٫۸ از ۱۰

 

 

/wp-content/uploads/media/kunena/attachments/2376/deadpoo-2.jpgددپول فیلمی ساختار شکن است. تا کنون هیچ فیلم کمیک پرخرجی آنقدر محتوای پر ریسکی ارائه نداده است. همچنین ددپول یکی از معدود فیلم های این ژانر است که با درجه نمایشی R (مخصوص بزرگسالان) به اکران در می آید. خدمت آن دسته از تماشاگرانی که اعتقاد دارند ژانر ابرقهرمانی کهنه و قابل پیش بینی شده عرض می کنم که ددپول همان قدر شوک به سیستم راج فیلم های ابرقهرمانی وارد می کند، که چالش آب یخ به شما. بسیاری این انتقاد را به جریان جاری فیلم های ابر قهرمانی وارد می کنند که عموما بیش از اندازه تحت تاثیر موفقیت های تجاری مارول قرار گرفته و همگی کم و بیش از عناصر تکراری و مشخصی از فیلم های مارول تقلید کرده اند که نخ نما شده اند. البته شرکت فاکس قرن بیستم هم استراتژی خاص خود را برای فیلم های ابر قهرمانی ساخت خود دارد که به دلیل افتضاح «چهار شگفت انگیز» در ادامه به آن بی توجهی شد. اما درباره مورد خاص ددپول باید سپاسگزار باشیم که کاراکتر فیلم خود را در ظرف فاکس جای می دهد و نه مارول. تصور آن هم غیرممکن است که مدیران محافظه کار دیزنی اجازه خلق شخصیتی بی پروا مانند کاراکتر فیلم دد پول را در یکی از فیلم های مارولی خود می دادند. در مقایسه با ددپول، فیلم نگهبانان کهکشان اثری مودب و خودش بر و رو می باشد.

/wp-content/uploads/media/kunena/attachments/2376/deadpoo-3.jpgددپول پاسخی است به نیاز آنانی که از ژانر سوپر قهرمانی خسته شده اند. هیچ خط قرمزی در فیلم وجود نداره و هر چیز را که بتوان هجو کرد، هجو شده است. با تمام این اوصاف و علیرغم انتقادات تند و تیز به این ژانر، هنوز هم ددپول پاسخ نیاز تماشاگر پاپکون خور خود را می دهد. با تمام این احوالات فیلم هنوز هم هسته مشخص هالیوودی خود را دارد (هر چند که پیدا کردن آن سخت است). در ابتدای فیلم خود شخصیت راوی داستان به ما می گوید که با فیلمی عاشقانه طرف هستیم و ددپول در در پایان این جمله را به ما ثابت می کند. هرچقدر هم که اکران های خاص شب والنتاین ممکن است خنده دار و مسخره به نظر آید، در پایان با رسیدن به حرف راوی این نکته به ما ثابت می شود که ددپول هم در اصل خود را تحت عنوان محصولی مخصوص همین شب به ما عرضه کرده است. داستان اورجینال فیلم به صورت فلش بک به گفته می شود. در زمان حال اما کاراکتر اصلی فیلم (با بازی رایان رینولدز)، که از قضا مشکل کنترل خشم دارد به بیننده معرفی می شود. ددپول به علت شبیه بودن بیش از حد صورتش به پنیر محلی تازه، ماسک بر صورت می زند و به دنبال برآورده ساختن تنها آرزوی همیشگی خود که همان کشتن آجاکس (با بازی اد اسکرین) به راه می افتد. آجاکس مردی است که باعث عمر جاودان و البته کریه المنظری شخصیت اصلی فیلم شده است. او اعتقاد دارد که آجاکس باعث قطع شدن رابطه خود با ونسا (با بازی مورنا باسارین) شده و او را به شکلی غیر انسانی مورد شنجه قرار داده است.

/wp-content/uploads/media/kunena/attachments/2376/deadpoo-4.jpgددپول یک کلاسیک ضد قرمانی است که ما را بابت اینکه خود را محدود رعایت اخلاق مداری و عضلات پیچیده فیلم های سوپر قهرمانی نمی کند، به تحسین وا می دارد. کاراکتر فیلم بابت کشت و کشتار، نقص عضو یا حتی شکنجه دیگران هیچ احساس عذاب وجدانی ندارد. البته او این رفتار را چندان هم بدون دلیل انجام نمی دهد، اما کوچکترینِ این دلایل کافی است تا او هیچ احساس پشیمانی از انجام اعمال خشن خود نداشته باشد. استایل نا متعارف فیلمساز (تیم میلر) در ددپول با کمک فیلمنامه نویس و رایان رینولدز باعث می شود تا ما با فیلمی به اصطلاح ساختار شکن روبرو باشیم. فیلم به صورت مستقیم با مخاطب صحبت می کند (داستان را روایت می کند)، و علاوه بر آن خود نیز از این نکته آگاه است که دارد از یک فیلم و بالاخص ژانر سوپر قهرمانی صحبت می کند. مثلا جایی در فیلم از ملاقات با پروفسور اکس می گوید و سپس بدون تعلل از خود با صدای بلند سوال می کند کدامیک، استیوارت یا مکوای؟! از نقطه نظر رفتاری ددپول سبک «کیک اس» را به استفاده می گرد و از بعد شخصیت پردازی سبک «جیغ» را. ما از همان لحظه اول متوجه می شویم  که با سبکی متفاوت از کمیک بوک روبرو هستیم و مدت زمان فیلم هم آن قدری کوتاه در نظر گرفته شده (۱۰۵ دقیقه) که مخاطب از محیط غریبی که در آن قرا میگیرد خسته و دلزده نشود.

/wp-content/uploads/media/kunena/attachments/2376/deadpoo-6.jpgرایان رینولدز در جایی گفت بود ددپول آخرین فیلم سوپر قهرمانی است که در آن بازی می کند. این اولین باری نبود که رینلدز در فیلمی سوپر قهرمانی ظاهر می شد. وی قبلا در فیلم X-Men Origins نیز به ایفای نقش پرداخته بود. هر چند تا الان رینولدز احتمالا به خاطر حضور در فاجعه فانوس سبز به خاطر ما سپرده شده، اما سابقه او در فیلم های Blade: Trinity و R.I.P.D باعث شده بود تا عده ای از علاقمندانش از او عاجزانه درخواست کنند دور فیلم هایی از این سبک را خط بکشد. اما رینولدز با ددپول وجه دیگری از هنر خود را به نمایش میگذارد. زبان بازی های او در فیلم کاملا به کاراکتر آن می آید و آن را باور پذیر و زنده می کند، تا جایی که بیننده ناخواسته نسبت به سرنوشت وید ویلسون (کاراکتر فیلم) حساس می شود. نسخه ابتدایی فیلمنامه کاراکتر های جهش یافته بیشتری را داخل فیلم کرده بود، اما در نهایت شاید تنها دو گروه (کلوژرها و موجوداتی با نام عجیب با نام نگاسونیک تینیج وارهد) وارد فیلم می شوند. در مقایسه با سایر ابرقهرمانی ها، فیلم از جلوه های ویژه به مراتب سبک تری استفاده می کند، اما قطعا بخش زیادی از همین بودجه محدود صرف این دو گروه کاراکتر جهش یافته فیلم شده است. هیچ کدام از شخصیت های منفی فیلم نه کاملا سیاه و نه تاثیر گذار هستند، این محدودیت ها ضرر چندانی را هم متوجه ددپول نکرده است; اصولا ددپول از اون گونه فیلم هایی نیست که نیاز به شخصیت قوی و کاریزماتیک منفی داشته باشد.

/wp-content/uploads/media/kunena/attachments/2376/deadpoo-5.jpgهیجان و بحث علاقمندان حول این فیلم قابل درک است. دلیل آینکه ددپول یک فیلم متفاوت است. تنها قانونی که فیلم زیر بار آن می رود این است که شخصیت مثبت باید با شخصیت منفی بجنگد و نه با کسی دیگر. ددپول برای موفقیت با یکی دو چالش مواجه است. اول اینکه شاید ماه فوریه بهترین زمان برای اکران یک ابر قهرمانی کمیک بوکی نباشد و دوم درجه نمایش R فیلم است که قطعا طیف بالایی از مخاطبین این گونه فیلم ها را از تماشای آن باز می دارد. اما ددپول به شکل غیر قابل باوری سرگردم کننده است و همین نکته با کمک قدرت بالای تبلیغات دهان به دهان فیلم را از همین حالا به یکی از برنده های بلامنازع سال ۲۰۱۶ تبدیل می کند.

اختصاصی نقد فارسی

مترجم: مهدی افشارها

 

کپی برداری و نقل این مطلب به هر شکل (از جمله برای همه نشریه‌ها، وبلاگ‌ها و سایت های اینترنتی) بدون ذکر دقیق کلمات “منبع: سایت نقد فارسی” ممنوع است و شامل پیگرد قضایی می شود.

 

 

 
ممکن است شما دوست داشته باشید

107
دیدگاه بگذارید

Please Login to comment
107 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
39 Comment authors
امیر احمد علویsadegh123yasin80ارمینسپهر حاجي پور Recent comment authors
  Subscribe  
Notify of
Arman7
Guest
Member
Arman7

انصافا ددپول فراتر از حد انتظارم خوب بود ولی به نظرم جا داشت به مراتب بهتر باشه.
ضمن اینکه چرا همیشه سعی میکنید مقایسه کنید؟
اگر از دیدن فیلم لذت بردین فیلم رسالتش رو انجام داده هر چند اگر هم قرار باشه مقایسه بشه هیچ مجموعه ابر قهرمانانه ای به سه گانه نولان نمیرسه.

Arman7
Guest
Member
Arman7

ارمین:با سلام. فیلم بی نظیری بود!!! من این فیلمو به پیشنهاد یه سی دی فروش دیدم!! از مثبت ۱۸ بودنشم خبری نداشتم و دد پول اصلا از شخصیت های مورد علاقه من نبود!! ولی با گذشت تقریبا ۲۰ دقیقه از فیلم فهمیدم که پولمو دور نریختم!!! احساسی که بعد از دیدن فیلم های بتمن به من دست نداد!!! قبل از دیدن فیلم میدونستم که با یه فیلم ابر قهرمانی کلیشه ای روبرو نیستم و فیلم هم دقیقا همینطور بود!!! غیر کلیشه ای!!! کلا دد پول از هر نظر ادمو میخکوب خودش میکرد!!! نبود محتوای اضافی که فیلم رو از خط… ادامه »

a.sadeghi
Member
Member
a.sadeghi

فیلم خوبی بود ایده کلی اون شبیه فیلم Kick-Ass هست ولی با جلو های ویژه بیشتر

ارمین
Guest
Member
ارمین

با سلام. فیلم بی نظیری بود!!! من این فیلمو به پیشنهاد یه سی دی فروش دیدم!! از مثبت ۱۸ بودنشم خبری نداشتم و دد پول اصلا از شخصیت های مورد علاقه من نبود!! ولی با گذشت تقریبا ۲۰ دقیقه از فیلم فهمیدم که پولمو دور نریختم!!! احساسی که بعد از دیدن فیلم های بتمن به من دست نداد!!! قبل از دیدن فیلم میدونستم که با یه فیلم ابر قهرمانی کلیشه ای روبرو نیستم و فیلم هم دقیقا همینطور بود!!! غیر کلیشه ای!!! کلا دد پول از هر نظر ادمو میخکوب خودش میکرد!!! نبود محتوای اضافی که فیلم رو از خط… ادامه »

امیرمحمد لرستانی
Member
Member
امیرمحمد لرستانی
mehdi mym
Guest
Member
mehdi mym

دوستان ی سوال داشتم
برای دیدن این فیلم از قبل باید مردان ایکس رو دیده باشم ؟؟
لطفا جواب بدید ممنون

donyaye30nama
Guest
Member
donyaye30nama

سلام عرض می کنم خدمت شما من اولین باری است که نظر میدم شاید بدون هیچ دروغی بتونم بگم تو ماه بیش از ۶۰ فیلم میبینم از فیلم های مورد علاقهی من امسال اول فیلم روننت بود بعد فیلم روم و بعد هم همین فیلم که بی شک فوق العاده بود

Ali_Tou
Guest
Member
Ali_Tou

ahad:بله دوباره فیلمی با درون مایه مبتذل مورد توجه قرار گرفته

من تریلرش رو دیدم
جلوه های ویژه و اکشنش که بچه بازی بود ..

دیالوگ ها هم که ۹۰ درصدشون فحش بودند

حالم ار هر چی فیلم ابرقهرمانیه به هم می خوره دیگه

قدیما یه مرد عنکبوتی دوست داشتنی داشتیم ..یه دونه هم بتمن

الان دیگه اونقدر بهشون پرداخته شده که حال به هم زن شدند

Wolf of Wall Street که با درون مایه مبتذلش دیگه مزخرف ترین فیلم تاریخه نه؟ 😀

fardad tornado
Member
Member
fardad tornado

این فیلم نگاهی نو به سینمای ابر قهرمانی داره و شاید بشه اون رو کور سویه امیدی برای پرداخت هرچه بیشتر به داستان و محتوا در کنار جلوه های ویژه دونست . البته این فیلم بنظر این حقیر به لحاظ جلوه های ویژه فاصله بسیار زیادی با آثار مطرح در این سبک مثل همان هایی که دوستان اشاره کردند داره . بهر روی ساخت این اثر جسورانه مسیری نو رو در برابر فیلم سازان این سبک قرار خواهد داد . امید که با پرداخت و دقت نظر بیشتر فیلم سازان در آینده شاهد آثار ابرقهرمانی ای برتر و لذت بخش… ادامه »

hd
Guest
Member
hd

Dead-Pool: Hossein7mg: benjamin:این فیلم فیلم خوبی هست ولی وقتی با بتمن نولان و سه گانه مرد عنکبوتی سام ریمی و مردان ایکس برایان سینگر مقایسه می شه تبدیل به یک فیلم درجه ۲ و یا حتی ۳ که با پاپکورن می شه تا آخرش دید تبدیل می شه من عاشق سگانه نولانم من به شخصه عاشق خود نولان و تمام کاراش هستم،، اما کمیک ادامه اداره سینما ادامه داره،، نولان بتمن رو از فضای فانتزی کشید بیرون که بسیار کار نویی بود و باعث شد کارش بگیره،، حتی تو یه سایت دیدم یک نفر بعد از دیدن تریلر فیلم بتمن… ادامه »

Hossein7mg
Guest
Member
Hossein7mg

Dead-Pool: Hossein7mg: benjamin:این فیلم فیلم خوبی هست ولی وقتی با بتمن نولان و سه گانه مرد عنکبوتی سام ریمی و مردان ایکس برایان سینگر مقایسه می شه تبدیل به یک فیلم درجه ۲ و یا حتی ۳ که با پاپکورن می شه تا آخرش دید تبدیل می شه من عاشق سگانه نولانم من به شخصه عاشق خود نولان و تمام کاراش هستم،، اما کمیک ادامه اداره سینما ادامه داره،، نولان بتمن رو از فضای فانتزی کشید بیرون که بسیار کار نویی بود و باعث شد کارش بگیره،، حتی تو یه سایت دیدم یک نفر بعد از دیدن تریلر فیلم بتمن… ادامه »

Dead-Pool
Guest
Member
Dead-Pool

Hossein7mg: benjamin:این فیلم فیلم خوبی هست ولی وقتی با بتمن نولان و سه گانه مرد عنکبوتی سام ریمی و مردان ایکس برایان سینگر مقایسه می شه تبدیل به یک فیلم درجه ۲ و یا حتی ۳ که با پاپکورن می شه تا آخرش دید تبدیل می شه من عاشق سگانه نولانم من به شخصه عاشق خود نولان و تمام کاراش هستم،، اما کمیک ادامه اداره سینما ادامه داره،، نولان بتمن رو از فضای فانتزی کشید بیرون که بسیار کار نویی بود و باعث شد کارش بگیره،، حتی تو یه سایت دیدم یک نفر بعد از دیدن تریلر فیلم بتمن علیه… ادامه »

Hossein7mg
Guest
Member
Hossein7mg

benjamin:این فیلم فیلم خوبی هست ولی وقتی با بتمن نولان و سه گانه مرد عنکبوتی سام ریمی و مردان ایکس برایان سینگر مقایسه می شه تبدیل به یک فیلم درجه ۲ و یا حتی ۳ که با پاپکورن می شه تا آخرش دید تبدیل می شه من عاشق سگانه نولانم من به شخصه عاشق خود نولان و تمام کاراش هستم،، اما کمیک ادامه اداره سینما ادامه داره،، نولان بتمن رو از فضای فانتزی کشید بیرون که بسیار کار نویی بود و باعث شد کارش بگیره،، حتی تو یه سایت دیدم یک نفر بعد از دیدن تریلر فیلم بتمن علیه سوپر… ادامه »

amin666
Guest
Member
amin666

خواهش می کنم نقد فیلم های خوب تاریخ سینما رو بیشتر بذارید و منظورم از نقد واقعا نقد هست نه این چیزایی که مثلا برادینلی مینویسه اینا معرفی فیلم هست و نقد نیست …. البته میدونم دو مورد بسیاری از فیلم ها این نقد ها تو ارشیوتون هست و ممنونم بابت این ولی فکر میکنم باتوجه با اسم سایت بازم بیشتر میتونید رو این قضیه کیر کنید و نقدای خوب مهم بیشتر میتونه مخاطب جذب کنه و سواد سینمایی رو بالا ببره تا صرفا معرفی فیلمای جدید که البته اونم درجای خودش بسیار خوبه

mahziyar
Member
Member
mahziyar

اقای افشارها نقد فیلم ترامبو رو قرار نمیدید؟بابا پارسال روزی حداقل یک نقد میذاشتین

مريل
Guest
Member
مريل

ahad: halle: ahad:بله دوباره فیلمی با درون مایه مبتذل مورد توجه قرار گرفته من تریلرش رو دیدم جلوه های ویژه و اکشنش که بچه بازی بود .. دیالوگ ها هم که ۹۰ درصدشون فحش بودند حالم ار هر چی فیلم ابرقهرمانیه به هم می خوره دیگه قدیما یه مرد عنکبوتی دوست داشتنی داشتیم ..یه دونه هم بتمن الان دیگه اونقدر بهشون پرداخته شده که حال به هم زن شدند درون مایه مبتذل؟؟؟؟؟؟؟؟؟ 😀 😆 کلاس چندمی؟؟؟؟؟چندتا فیلم تو عمرت دیدی؟؟؟؟؟؟ هه هه هه خندیدم اول ابتدایی می رم ..فیلم چی هست اصلا ? می دونم اکثرا از فیلمهایی که محتواشون… ادامه »

Omid35
Guest
Member
Omid35

آقایون لطفا الکی نظر ندن و بذارین فیلم بیاد یه وقت فیلم خوبی باشه بهتره زود قضاوت نکنیم

halle
Guest
Member
halle

ahad: halle: ahad:بله دوباره فیلمی با درون مایه مبتذل مورد توجه قرار گرفته من تریلرش رو دیدم جلوه های ویژه و اکشنش که بچه بازی بود .. دیالوگ ها هم که ۹۰ درصدشون فحش بودند حالم ار هر چی فیلم ابرقهرمانیه به هم می خوره دیگه قدیما یه مرد عنکبوتی دوست داشتنی داشتیم ..یه دونه هم بتمن الان دیگه اونقدر بهشون پرداخته شده که حال به هم زن شدند درون مایه مبتذل؟؟؟؟؟؟؟؟؟ 😀 😆 کلاس چندمی؟؟؟؟؟چندتا فیلم تو عمرت دیدی؟؟؟؟؟؟ هه هه هه خندیدم اول ابتدایی می رم ..فیلم چی هست اصلا ? می دونم اکثرا از فیلمهایی که محتواشون… ادامه »

امیر صوفی
Member
Member
امیر صوفی

halle:

ahad:بله دوباره فیلمی با درون مایه مبتذل مورد توجه قرار گرفته

من تریلرش رو دیدم
جلوه های ویژه و اکشنش که بچه بازی بود ..

دیالوگ ها هم که ۹۰ درصدشون فحش بودند

حالم ار هر چی فیلم ابرقهرمانیه به هم می خوره دیگه

قدیما یه مرد عنکبوتی دوست داشتنی داشتیم ..یه دونه هم بتمن

الان دیگه اونقدر بهشون پرداخته شده که حال به هم زن شدند

درون مایه مبتذل؟؟؟؟؟؟؟؟؟ 😀 😆 کلاس چندمی؟؟؟؟؟چندتا فیلم تو عمرت دیدی؟؟؟؟؟؟

درست صحبت کن

احد
Member
Member
احد

halle: ahad:بله دوباره فیلمی با درون مایه مبتذل مورد توجه قرار گرفته من تریلرش رو دیدم جلوه های ویژه و اکشنش که بچه بازی بود .. دیالوگ ها هم که ۹۰ درصدشون فحش بودند حالم ار هر چی فیلم ابرقهرمانیه به هم می خوره دیگه قدیما یه مرد عنکبوتی دوست داشتنی داشتیم ..یه دونه هم بتمن الان دیگه اونقدر بهشون پرداخته شده که حال به هم زن شدند درون مایه مبتذل؟؟؟؟؟؟؟؟؟ 😀 😆 کلاس چندمی؟؟؟؟؟چندتا فیلم تو عمرت دیدی؟؟؟؟؟؟ هه هه هه خندیدم اول ابتدایی می رم ..فیلم چی هست اصلا ? می دونم اکثرا از فیلمهایی که محتواشون فحش… ادامه »

halle
Guest
Member
halle

ahad:بله دوباره فیلمی با درون مایه مبتذل مورد توجه قرار گرفته

من تریلرش رو دیدم
جلوه های ویژه و اکشنش که بچه بازی بود ..

دیالوگ ها هم که ۹۰ درصدشون فحش بودند

حالم ار هر چی فیلم ابرقهرمانیه به هم می خوره دیگه

قدیما یه مرد عنکبوتی دوست داشتنی داشتیم ..یه دونه هم بتمن

الان دیگه اونقدر بهشون پرداخته شده که حال به هم زن شدند

درون مایه مبتذل؟؟؟؟؟؟؟؟؟ 😀 😆 کلاس چندمی؟؟؟؟؟چندتا فیلم تو عمرت دیدی؟؟؟؟؟؟

احد
Member
Member
احد

بله دوباره فیلمی با درون مایه مبتذل مورد توجه قرار گرفته

من تریلرش رو دیدم
جلوه های ویژه و اکشنش که بچه بازی بود ..

دیالوگ ها هم که ۹۰ درصدشون فحش بودند

حالم ار هر چی فیلم ابرقهرمانیه به هم می خوره دیگه

قدیما یه مرد عنکبوتی دوست داشتنی داشتیم ..یه دونه هم بتمن

الان دیگه اونقدر بهشون پرداخته شده که حال به هم زن شدند

همین
Guest
Member
همین

مشکل سالهای اخیر هالیوود در مورد فیلمهای ابر قهرمانی، تکرار بود. از تکرار در ساختار گرفته تا شخصیت پردازی و حتی دیالوگ ها. به نظر میرسه این مشکل تا حد زیادی در ددپول رفع شده باشه.
یک انتقاد هم از آقای مهدی افشارها: این متن پر از غلظ املایی هست.

Francis Underwood
Member
Member
Francis Underwood

با تشکر از ترجمه.بزرگترین موفقیت فیلم فروشش بوده در طی ۳ روز اخر هفته ۱۳۵ میلیون دلار فقط تو امریکا فروخته و رکورد بهترین افتتاحیه ماه فوریه که در اختیار فیلم مزخرف fifty shades of grey بوده رو بشکنه.ولی از همه شگفت انگیز تر رکورد فروش بیشترین افتتاحیه ی درجه R که متعلق به قسمت دوم ماتریکس بود رو با اختلاف نزدیک به ۴۰ میلیون دلار به نام خودش ثبت کنه!امیدوارم فیلم همچنان بفروش باشه.

Hossein7mg
Guest
Member
Hossein7mg

به شخصه عاشق فیلمهای کمیک بوکی در جهان بسیارند و امروز می توان اکشن ترس و درام و دیگر ژانرها همه با هم،در فیلمای کمیک دید. عده ای مصل من طرفدار دنیای دی سی کامیکس و دارک و غمگین اون هستند و عده ای طرفدار مارول که اکثرا فیلما و شخصیت های خنده دار و کمدی هستند، حالا اختلاف سلیقه اس نه اینکه بخام از یه شرکت بد بگم ولی من هیچ وقت نتونستم با دنیای مارول ارتباط برقرار کنم جز شخصیت اسپایدر منش،، تمام شخصیت های مارول کمدی هستن و دنیای فان و سفیدی دارند،، هیچوقت نمی تونی ببینی… ادامه »

جیسون
Guest
Member
جیسون

من تریلر به همراه نسخه کامل (پرده ای) فیلم رو دیدم
بی تعارف نظرم اینه که شخصیت ددپول بیشتر به کاراکتر بازیهای کامپوتری شبیه و به هیچ وجه ابهت بتمن رو نداره
نکته مهم اینکه در بشخهایی از فیلم رایانه ای بودن ددپول به وضوح قابل مشاهدست (خصوصا حرکات صورت)
شکل و شمایل، رفتار و حرکات این کاراکتر به هیچ وجه مورد پسند منی که بزرگسالم قرار نگرفت
حالا خودتون ببینید و قضاوت کنید
موردی که باعث شد خیلیها مشتاق دیدنش باشن رتبه سنی ۱۸ سال بود
این نظر شخصیم بود، امیدوارم کسی دلخور نشه

mr.alians
Guest
Member
mr.alians

benjamin:این فیلم فیلم خوبی هست ولی وقتی با بتمن نولان و سه گانه مرد عنکبوتی سام ریمی و مردان ایکس برایان سینگر مقایسه می شه تبدیل به یک فیلم درجه ۲ و یا حتی ۳ که با پاپکورن می شه تا آخرش دید تبدیل می شه

چرا وقتی هنوز فیلمرو ندیدی الکی مقایسه میکنی؟!

HADI NAVAZANDE
Member
Member
HADI NAVAZANDE

benjamin:این فیلم فیلم خوبی هست ولی وقتی با[b] بتمن [/b]نولان و سه گانه [b]مرد عنکبوتی[/b] سام ریمی و [b]مردان ایکس[/b] برایان سینگر مقایسه می شه تبدیل به یک فیلم درجه ۲ و یا حتی ۳ که با پاپکورن می شه تا آخرش دید تبدیل می شه

بتمن و نولان بحثشون کلا سوای اینهاست و فکر نمیکنم هیچ ژانر ابرقهرمانی بتونه جاشون بگیره

امیر صوفی
Member
Member
امیر صوفی

FEIZ:

amir tpl:افسوس که سینما پر شده از سوپرمن و اسپایدر من و … .

وایی، وایی، شما به جمع عظیمی از کمیک فن ها و کمیک دوستان اهانت کردین، مگه این دست فیلم ها با شما چیکار کردن؟!! مگه این دست فیلم ها جایه سازندگان اون نوع از فیلم سینمایی هایی که شما می پسندید رو گرفتن؟!! خوب شما نبین، زورت که نکردن، نظر دادن یه چیز یه دیدگاهه ولی این اهانت، چرا چون تو این دنیای عرضه و تقاضا برای هر نوع خواسته و علاقه و… ایی چیزی برای پوشش دادن وجود داره.

باشه

FEIZ
Guest
Member
FEIZ

amir tpl:افسوس که سینما پر شده از سوپرمن و اسپایدر من و … .

وایی، وایی، شما به جمع عظیمی از کمیک فن ها و کمیک دوستان اهانت کردین، مگه این دست فیلم ها با شما چیکار کردن؟!! مگه این دست فیلم ها جایه سازندگان اون نوع از فیلم سینمایی هایی که شما می پسندید رو گرفتن؟!! خوب شما نبین، زورت که نکردن، نظر دادن یه چیز یه دیدگاهه ولی این اهانت، چرا چون تو این دنیای عرضه و تقاضا برای هر نوع خواسته و علاقه و… ایی چیزی برای پوشش دادن وجود داره.

امیر صوفی
Member
Member
امیر صوفی

افسوس که سینما پر شده از سوپرمن و اسپایدر من و … .

bent ben
Member
Member
bent ben

این فیلم فیلم خوبی هست ولی وقتی با[b] بتمن [/b]نولان و سه گانه [b]مرد عنکبوتی[/b] سام ریمی و [b]مردان ایکس[/b] برایان سینگر مقایسه می شه تبدیل به یک فیلم درجه ۲ و یا حتی ۳ که با پاپکورن می شه تا آخرش دید تبدیل می شه

Admin
Member

mika:زنبود سبز ؟؟؟
رینولدز قبلا نقش فانوس سبز رو بازی کرده بود!
green lantern

ممنون. اصلاح شد. حواسم نبود به جای فانوس نوشتم زنبور!

نمره فیلم هم اصلاح شد، اما از این پس نمرات فیلم به سمت اولین عدد رند گرد خواهد شد. مثلا نمره این فیلم در مقایس ۱۰ همان ۹ خواهد بود

Fukrey
Guest
Member
Fukrey

فیلم قشنگی بود لذت بردم خصوصا با اون موسیقی خوبش

mika
Guest
Member
mika

زنبود سبز ؟؟؟
رینولدز قبلا نقش فانوس سبز رو بازی کرده بود!
green lantern

Member
Member

توی همه سایتها (حتی imdb) ژانر فیلمو زدند "اکشن،ماجرایی،کمدی" در صورتی که اگه عکسهای این فیلمو به یک بچه سه ساله هم نشون بدید میفهمه که ژانر اصلیش علمی-تخیلیه! 😮

mmmmm
Guest
Member
mmmmm

مدتی قبل ای جی ان اعلام کرده بود تولید این فیلم بخش بسیار یزرگیش رو مدیون حمایتهای جیمز کامرون و دیوید فینچره.از همون موقع فهمیدم با فیلم خوبی طرفیم.

mehdi p
Guest
Member
mehdi p

سلام و خسته نباشید. جیمز براردینلی نمره ی ۸٫۸ داده . نمره ی ی ۹ نداده . فکر کنم اشتباه زدید

gollum
Member
Member
gollum

۹ 😮

محمد
Member
Member
محمد

همین درجه ‏R‏ کافیه تا فیلمو ببیم!