جایزه افتخاری «تروفو» برای «جولین مور»

جشنواره بین‌المللی فیلم «جیفونی» ایتالیا مهم‌ترین جایزه سالانه خود را به «جولین مور» بازیگر برنده اسکار می‌دهد.

به گزارش هالیوود ریپورتر، «جولین مور» برای دریافت جایزه افتخاری «فرانسوا تروفو» از جشنواره بین‌المللی فیلم «جیفونی» به کشور ایتالیا خواهد رفت، جایزه‌ای که پیش از این به چهره‌های سرشناسی چون «عباس کیارستمی»، «میکل‌انجلو آنتونیونی»، «باد اسپنسر»، «بن کینگزلی»، «ژان رنو»، «آلبرتو سوردی»، «ادوارد نورتون» و «آلن ریکمن» اعطاء شده است.

جشنواره فیلم «جیفونی» ایتالیا یکی از بزرگترین رویدادهای سینمایی جهان ویژه کودکان و نوجوانان است و هر ساله میزبان هزاران نفر کودک و نوجوان از سراسر جهان است که برای آموختن درباره فیلمسازی و قضاوت درباره فیلم‌ها در قالب هیئت داوران به این رویداد سینمایی می‌آیند و فرصت ملاقات با ستاره‌های سینمایی را نیز پیدا می‌کنند.

«فرانسوا تروفو» کارگردان نامدار موج نوی سینمای فرانسه نیز در سال ۱۹۸۲ از این جشنواره دیدن کرد و چنان تحت تاثیر قرار گرفت که در نامه‌ای نوشت: “در میان تمامی جشنواره‌های سینمایی، جشنواره تیفونی از همه ضروری‌تر است”.

«جولین مور» بازیگر برنده اسکار آمریکایی که امسال به عنوان دریافت‌کننده جایزه سینمایی «تروفو» انتخاب شده است، سابقه همکاری با کارگردانان بزرگی چون «رابرت آلتمن»، «استیون اسپیلبرگ»، برادران «کوئن»، «پاول توماس اندرسون»، «گاس ون سنت» و «تاد هینس» دارد.

«مور» علاوه بر کسب جایزه اسکار بازیگری برای فیلم «هنوز آلیس»، چهار بار دیگر برای بازی در فیلم‌های «دور از بهشت» (۲۰۰۲)، «ساعت‌ها» (۲۰۰۲)، «پایان رابطه» (۱۹۹۹) و «شب‌های بوگی» (۱۹۹۷) نامزد اسکار شده است و برای بازی در فیلم «تغییر بازی» (۲۰۱۲) موفق به کسی جایزه گلدن گلوب و امی نیز شده است.

جهل‌وهفتمین جشنواره بین‌المللی فیلم «جیفونی» از تاریخ ۱۴ تا ۲۲ جولای (۲۲ تا ۳۱ تیر) در ایتالیا برگزار می‌شود.


منبع: ایسنا

ممکن است شما دوست داشته باشید

دیدگاه بگذارید

Please Login to comment
  Subscribe  
Notify of