واکنش کرملین به حذف کاراکتر «ولادیمر پوتین» از دو فیلم هالیوودی

سخنگوی دفتر ریاست جمهوری روسیه در واکنش به خبر حذف شخصیت پوتین از دو فیلم هالیوودی آماده اکران اظهار بی‌اطلاعی کرد. روز گذشته، خبرگزاری‌ رسمی دولت روسیه به نقل از دمیتری پسکوف سخنگوی کرملین نوشت: «ما از موضوع این فیلم‌ها کاملا بی‌اطلاعیم».

سه روز پیش، خبری منتشر شد مبنی بر این که استودیوهای هالیوودی از ترس حمله هکرهای روسی به قصد انتقامجویی، اقدام به حذف شخصیت پوتین از دو فیلم «گنجشک قرمز» (محصول فاکس) و «کورسک» (محصول اروپاکورپ) کرده‌اند.

به گزارش «هالیوود ریپورتر»، سخنگوی کرملین در ادامه توضیحات خود اضافه کرده است: «ما اطلاعی نداریم سازندگان این فیلم‌ها چه کسانی هستند و موضوع‌شان چیست.» تریلر جاسوسی «گنجشک قرمز» جدیدترین ساخته فرانسیس لارنس کارگردان سری فیلم‌های «بازی بقا» است که در این فیلم هم با جنیفر لارنس ستاره مجموعه سینمایی یاد شده همکاری کرده است.

جرمی آیرنز، جوئل ادگرتن و شارلوت رمپلینگ نیز در محصول جدید فاکس ایفای نقش کرده‌اند. این فیلم روایتگر ماجرای یک جاسوس روسی (جنیفر لارنس) است که از سوی سازمان سیا استخدام می‌شود تا به عنوان جاسوس دوجانبه فعالیت کند.

درام فرانسوی-بلژیکی «کورسک» هم جدیدترین ساخته توماس وینتربرگ فیلمساز دانمارکی و کارگردان فیلم تحسین شده «شکار» (۲۰۱۲) است که با بازی ماتیاس اسخونارتس، کالین فرث، ماکس فون سیدو و لیا سیدو مقابل دوربین رفته است. وینتربرگ جدیدترین فیلم خود را به زبان انگلیسی و با سرمایه‌گذاری کمپانی لوک بسون سینماگر مطرح فرانسوی ساخته است. ماجرای این فیلم بر اساس رمان رابرت مور با عنوان «به وقت مردن» روایت می‌شود که به شرح فاجعه زیردریایی کورسک در سال ۲۰۰۰ پرداخته است. این فاجعه درست چند ماه بعد از رسیدن پوتین به مقام ریاست جمهوری در دور اول زمامداری‌اش رخ داد.


منبع: آی‌سینما

ممکن است شما دوست داشته باشید

دیدگاه بگذارید

Please Login to comment
  Subscribe  
Notify of