Donnie Darko (دانی دارکو)

کارگردان : Richard Kelly

نویسنده : Richard Kelly

بازیگران: Jake Gyllenhaal, Jena Malone, Mary McDonnell

خلاصه داستان :

نوجوانی به نام دانی دارکو(جک جلینهال) یک شب توی خواب راه می افتد و از خانه خارج می شود و با خرگوش غول پیکر و زشت رویی به نام فرانک ملاقات می کند که به او می گوید دنیا ۲۸ روز و ۶ساعت و ۴۲ دقیقه و ۱۲ثانیه دیگر نابود خواهد شد…

 

دیدگاه بگذارید

36 نظرات on "Donnie Darko (دانی دارکو)"

  Subscribe  
Notify of
pedram7
Guest
Member

[quote name=”sina000″]سلام یه سوال داشتم.چی شد اخر فیلم که دانی دارکو خندید بعد موتور اومد سرش و مرد؟ یعنی کل فیلم یه خواب بوده؟ چرا وقتی میدونست که موتور میخواد بیوفته تو اتاقش خودشو نجات نداد؟[/quote]
تو خود فیلم این جواب رو داده که استاد فیزیک میگه :
چون اینده از قبل مشخص شده

Mas
Guest
Member

آخر فیلم وقتی طوفان میشه و هواپیمایی که مادر دانی توش بود دچار مشکل میشه،صحنه بعدش جداشدن موتور هواپیماس،فک میکنم همین موتور بوده که از اون زمان وارد زمان گذشته شده و افتاده تو اتاق دانی.
و چیزی که برام جای سواله اینه که هدف همه ی این اتفاقا یعنی حضور راهنما و برگزیده و این داستانا طبق کتاب برای این بوده که جسمی که از حال وارد آینده شده رو برگردونن به زمان خودش،ولی خب انتهای فیلم دیدیم که بازم اون‌موتور جت به خونه‌برخورد کرد،پس دلیل این کارا چی بوده؟

sina000
Guest
Member

سلام یه سوال داشتم.چی شد اخر فیلم که دانی دارکو خندید بعد موتور اومد سرش و مرد؟ یعنی کل فیلم یه خواب بوده؟ چرا وقتی میدونست که موتور میخواد بیوفته تو اتاقش خودشو نجات نداد؟

pɜrsiəs
Guest
Member
خیلی ها اشتباه متوجه شدن که می گن این درباره ی دستکاریه سرنوشت هست اصلا دانی داشتم درباره نظریه مماس می خواند وتحقیق دربارهی اینده می کرد تااینجادرست اماکاری نکرد که بخواد سرنوشت را عوض کند اگه شمااخرفیلم میدید خود کارگردان نوشت:فصل۱۲ {رویاها}وقتی راهنما هااز جهان مماس به جهان اصلی برمی گردن،تمامی رخدادهایی که دیده اندروبه منزله هی خوابی تصور می کنندو…}پس یه نتیجه میشه گرفت که دراون زمان برخورد موتور موشک روح دانی به دنیای مماس میره وطبق زندگی که توی اون دنیا انجام میده اتفاقاتی روخ میده که انگار رویاوواقعیت هیچ فرقی باهم نداردودرون رویایش زندگی میکند وزمانی… ادامه »
M_M
Guest
Member
بی نام:فیلم در مورد اظلاع از آیتده است و دستکاری سرنوشت. طبق سرنوشت باید دانی با سقوط موتور جت می مرد. حال فرض می گیریم که دانی از آینده خبر می داشت که فیلم بر این اساس تعریف میشه. اون لحظه میره توو حیاط و از مرگ نجات پیدا میکنهو همچنین در طول فیلم با اطلاع از آینده خدمات مثبتی رو انجام میده . اما در نهایت این تغییر سرنوشت باعث صدمات خیلی بیشتری میشه مثل مردن نامزدش و مردن مادر و خواهرش در اثر سقوط هواپیما و کشتن پسر با لباس خرگوش. پس نمیتوان با آنچه خدا مقدر ساخته… ادامه »
حدیث
Guest
Member
من خودم اولین بار که این فیلم رو دیدم انقدر مجذوب و عاشقش شدم که خدا میدونه، چون در حال حاظر سینمای هالیوود واقعا بد شده و همینجور فیلمای مسخره ازش بیرون میاد و برای من این فیلم خیلی خاص بود، مخصوصا اینکه من خودم نویسنده م و ژانر داستانام یه جورایی معمایی و گیج کننده س و خواننده باید چن بار بخونی تا بفهمه، فیلمنامه ش از نظرم بی نهایت جالب بود، سفر در زمان، شخصیت پیچیده و بی نظیر دانی که همین فیلم رو بامحتوا و خاص کرده بود. و واقعا درک نمیکنم که کسایی که میگن این… ادامه »
Amir.ab
Guest
Member

اقا انقدر بحث شیطان پرستی نکنین
این فیلم علمی هستش و هیج ربطی به شیطان و خدا نداره
۸۰درصد فیلم در مورد نظریه جهان موازیه و بقیش در مورد نظریه های دیگه و نیم نگاهی فلسفی میکنه
در ضمن شماهایی که فیلمو دیدین هیچی نفهمیدین،این مشکل خودتونه هیچی ازش نفهمیدین نیاین بگین فیلم بد بود که من نفهمیدم مغزتپنپ به کار بندازین

Sepehr Akhoundi
Member
Member
امیر حسین پاکزاد:متاسفانه دوستان معلومه فیلم رو یک بار نگاه کردن و اومدن نظر دادن که این فیلم منکر کننده خداست و فرانک نماد فرامسون و شیطان یا دجال است . .(کوتاه شده) . سپس دانی به مدرسه میره و فرانک به اون میگه که لوله مدرسرو بترکون تا آب مدرسرو بگیره چرا ؟ چون باعث شد مدرسه آب بگیره و تعطیل بشه و گرچن و دانی با هم آشنا بشن همچنین با قدرت هایی که فرد برگزیده داده شده مثل زور زیاد و قدرت کنترل اجسام و در سکانسی میبینیم که تبر توی کله برنزی سگه مجسمه ای یه… ادامه »
بزرگ
Guest
Member

بچه سالا نمیخواد نظر بدن این فیلم برا بزرگاست نه بچه ها

vahiiid
Guest
Member

این فیلم درک بالایی میخواد.یعنی کسایی این فیلمو متوجه میشن که واقعا تو نخ فیلم برن.مثه فیلم بازها..کسایی که برای تفریح میخوان فیلم ببینن توصیه میکنم نبینن چون بنظرشون کسیل کننده ست…

parsa og
Guest
Member

film rajebe jahanaye movazie 🙂

King deNiro
Guest
Member

ما که هیچی نفهمیدیم… 😆 😆 😆

بی نام
Guest
Member
فیلم در مورد اظلاع از آیتده است و دستکاری سرنوشت. طبق سرنوشت باید دانی با سقوط موتور جت می مرد. حال فرض می گیریم که دانی از آینده خبر می داشت که فیلم بر این اساس تعریف میشه. اون لحظه میره توو حیاط و از مرگ نجات پیدا میکنهو همچنین در طول فیلم با اطلاع از آینده خدمات مثبتی رو انجام میده . اما در نهایت این تغییر سرنوشت باعث صدمات خیلی بیشتری میشه مثل مردن نامزدش و مردن مادر و خواهرش در اثر سقوط هواپیما و کشتن پسر با لباس خرگوش. پس نمیتوان با آنچه خدا مقدر ساخته جنگید… ادامه »
مزخرف
Guest
Member

تو گه میخوری وقتی حالیت نیست میای نقد میکنی الکی! مگه مجبوری؟! اسم شخصیتها رو هم حتی بیشتر جاها اشتباه گفتی! زورت کردن مگه بیای نقد کس شعر کنی؟! خواستی یه چیزی گفته باشی دیگه؟! حالیت نیست پس گه اضافی مخور

محسن کماندو
Guest
Member

من خودم فیلم بازم ولی این فیلم یا خیلی پیچیده و پر محتواس که هر کسی درک نمیکنه یا واقعا چرته من که هیچی از این فیلم نفهمیدم آنقدر هم امتیاز دادن تو ای ام دی بی گفتیم چی هست حالا

ترمههه
Guest
Member
bernard:یعنی رسما خراب کرده … فیلمی که لازم بشه واسه اینکه بفهمیش ۴۰ تا نقد راجع بهش بخونی که تو اونام هرکدوم یه چی گفته باشن به درد عمه سازندش میخوره مردک اگه حرفی داشت ، درست حسابی به زبون سینماو قابل فهم می زد هنر کارگردان اینه که حرفش رو (البته اگه حرف حساب باشه ، نه شر و ور) به قابل درک ترین شیوه به تصویر بکشه ، چرا که هیچ کارگردانی قاعدتاٌ فیلم رو واسه خودش نمیسازه و برای مخاطبان هست که فیلم میسازه تا بعبارتی حرفش رو با اون ها درمیون گذاشته باشه، حالا این عمو… ادامه »
aquila alien
Member
Member
با سلام و خسته نباشید به همه دوستان. این مطلب تنها نظر شخصی من در پاسخ به دیدن این فیلم است. با تمامی زیبایی فیلم چه از لحاظ بازی شناختی وچه از نظر فیلم نامه و بحث هیجان انگیز سفر در زمان چه با استفاده از ماشین زمان یا قدرت ذهن انسان باز هم به یک سوال اساسی پاسخ داده نشده واین از ایرادات اصلی آن میباشد: *آیا هدف از سفر در زمان تغییر آن نیست؟ در فیلم در دنیای حقیقی دانی قبل از به وجود آمدن دنیای مماس طبق روال باید در تختخواب خود باشد و بر اثر سقوط… ادامه »
aquila alien
Member
Member
با سلام و خسته نباشید به همه دوستان. این مطلب تنها نظر شخصی من در پاسخ به دیدن این فیلم است. با تمامی زیبایی فیلم چه از لحاظ بازی شناختی وچه از نظر فیلم نامه و بحث هیجان انگیز سفر در زمان چه با استفاده از ماشین زمان یا قدرت ذهن انسان باز هم به یک سوال اساسی پاسخ داده نشده واین از ایرادات اصلی آن میباشد: *آیا هدف از سفر در زمان تغییر آن نیست؟ در فیلم در دنیای حقیقی دانی قبل از به وجود آمدن دنیای مماس طبق روال باید در تختخواب خود باشد و بر اثر سقوط… ادامه »
سجاد الف
Guest
Member
واقعاً عجیبه!!!! درباره فیلمی به این گنگی اینقدر بحث بشه . . . 😡 . من اسم این فیلم رو در لیست (احتمالاً تقلبی) بهترین درامهای تاریخ سینما دیدم و تماشا کردمش . اما دانی دارکو ارزش "فیلم" اطلاق شدن رو نداره . وقتم رو هدر دادم . فیلمی که بعد از دیدنش فهمیدم حدود ۴ میلیون دلار خرجش شده و فقط حدود ۸ میلیون دلار فروخته . البته در ویکی پدیا خوندم "در سال ۲۰۰۴ نسخه‌ی با توضیحات کامل‌تری از فیلم منتشر شد که درک فیلم را آسان‌تر می‌کرد" که بنظرم واقعاً مسخره ست . . . فیلمی ساخته… ادامه »
bernard
Guest
Member
یعنی رسما خراب کرده … فیلمی که لازم بشه واسه اینکه بفهمیش ۴۰ تا نقد راجع بهش بخونی که تو اونام هرکدوم یه چی گفته باشن به درد عمه سازندش میخوره مردک اگه حرفی داشت ، درست حسابی به زبون سینماو قابل فهم می زد هنر کارگردان اینه که حرفش رو (البته اگه حرف حساب باشه ، نه شر و ور) به قابل درک ترین شیوه به تصویر بکشه ، چرا که هیچ کارگردانی قاعدتاٌ فیلم رو واسه خودش نمیسازه و برای مخاطبان هست که فیلم میسازه تا بعبارتی حرفش رو با اون ها درمیون گذاشته باشه، حالا این عمو… ادامه »
امیرحسین پاکزاد
Guest
Member
alit:آقای پاکزاد عزیز شما که ۵بار فیلم رو دیدید، پیشنهاد میکنم یک بار دیگه هم ببینید. دلیل موندن توی تخت دانی در آخر فیلم، نترسیدن اون از مرگ نیست! تو دقیقه ی ۴۵ فیلم وقتی دانی انشا میخونه، به این مطلب اشاره میکنه که من مردم رو نجات میدم ولی فقط خودم نجات پیدا نمیکنم! چون من دانی دارکو هستم! این یه جور سرنوشته براش. همونطور که بابای دانی تو دقیقه ی ۱۷ میگه که فلانی مرد سرنوشتش بود دانی هم میگفتن سرنوشتش اینه و یه جورایی آخر فیلم جوابی هم هست در جمع بندی بحثش با معلم فیزیک در… ادامه »
alit
Guest
Member
آقای پاکزاد عزیز شما که ۵بار فیلم رو دیدید، پیشنهاد میکنم یک بار دیگه هم ببینید. دلیل موندن توی تخت دانی در آخر فیلم، نترسیدن اون از مرگ نیست! تو دقیقه ی ۴۵ فیلم وقتی دانی انشا میخونه، به این مطلب اشاره میکنه که من مردم رو نجات میدم ولی فقط خودم نجات پیدا نمیکنم! چون من دانی دارکو هستم! این یه جور سرنوشته براش. همونطور که بابای دانی تو دقیقه ی ۱۷ میگه که فلانی مرد سرنوشتش بود دانی هم میگفتن سرنوشتش اینه و یه جورایی آخر فیلم جوابی هم هست در جمع بندی بحثش با معلم فیزیک در… ادامه »
امیرحسین پاکزاد
Guest
Member

faezeh:امیر حسین پاکزاد،من بیشتر میخوام بدونم،واسم ایمیلشون کنید لطفا.

آدرس ایمیلتونو به ایمیلم بدید
amirpakzad000000@yahoo.com

faezeh
Guest
Member

امیر حسین پاکزاد،من بیشتر میخوام بدونم،واسم ایمیلشون کنید لطفا.

امیر حسین پاکزاد
Guest
Member
متاسفانه دوستان معلومه فیلم رو یک بار نگاه کردن و اومدن نظر دادن که این فیلم منکر کننده خداست و فرانک نماد فرامسون و شیطان یا دجال است این کامل ترین نقد برای فارسی زبانان است و نقد اونای دیگه که فرانک نماد خداست و از این نقد های مسخره رو فراموش کنید اول این فیلم فیلمی نیست که بشه یک بار نگاه کرد و نتیجه گیری کرد از اول شروع میکنم دانی بالای تپه بیدار میشه و میخنده درست موقعی که اخر فیلم میخنده و میخوابه و موتور هواپیما روش میفته تا اینجا داشته باشید روز ۲ اکتبر دانی… ادامه »
امیر حسین پاکزاد
Guest
Member
من فیلمو تا اخر دیدم و از نوع فیلم هایی که پاسخ رو باید خودتون پیدا کنید و صرفا طرح یه سواله من از نظر شک داشتن به وجود خدا فیلمو نگاه نکردم این فیلم بیشتر نشون دادن ترس از مرگه جایی که اون مرد که درباره ترس از مرگ صحبت میکنه و جیک اونو رد میکنه و خرگوش میگه میتونی ازش ایراد بگیری یعنی مرگ در تنهایی خیلی ترسناکه و خرگوش اونو از تنها مردن میترسونه و واقعا جیک از تنهایی مردن میترسه و خدا رویایی براش درست میکنه که نشون میده تمام عزیزانت مردن حتی دوست دخترش و… ادامه »
Abe
Member
Member

Nemesis:

ebigoli:بهترین فیلم علمی تخیلی که تا به حال دیدم. با چاشنی درام و تراژدی که خوب از آب در اومده بود. بازی جیلنهال هم عالی بود.

اصلا می دونی فیلم با چه ف می نویسن . نظر میدی

منظورت چیه؟ اکه با نظرم مشکل داری صریح بگو. چرا بی احترامی میکنی؟
البته اینطوری که تو صحبت میکنی انگار با خودم مشکل داری نه با نظرم. در هر صورت در خدمتم.

Nemesis
Guest
Member

ebigoli:بهترین فیلم علمی تخیلی که تا به حال دیدم. با چاشنی درام و تراژدی که خوب از آب در اومده بود. بازی جیلنهال هم عالی بود.

اصلا می دونی فیلم با چه ف می نویسن . نظر میدی

Rastapapulus
Guest
Member
ingenious:ممنون اقا مسعود در مورد شماره یک و دو کاملا باهات موافقم اما در مورد شماره ۳ : من کتابهای طرح بزرگ و تاریخچه زمان رو دارم و تا حدودی خوندمشون و هاکینگ در یکی از جملاتش میگه : ( مادامی که جهان اغازی دارد میتوان فرض کرد افریدگاری دارد اما اگر مرز و کرانه ای نداشته باشد جهان صرفا هست بدون اغاز و پایان انگاه چه جایگاهی برای افریننده میتوان متصور شد ؟ ) . در واقع هاکینگ در اون سال هیچ وقت نگفت که خدا را انکار میکند و در واقع در مورد وجود خدا تردید داشت اما… ادامه »
ingenious
Guest
Member
ممنون اقا مسعود در مورد شماره یک و دو کاملا باهات موافقم اما در مورد شماره ۳ : من کتابهای طرح بزرگ و تاریخچه زمان رو دارم و تا حدودی خوندمشون و هاکینگ در یکی از جملاتش میگه : ( مادامی که جهان اغازی دارد میتوان فرض کرد افریدگاری دارد اما اگر مرز و کرانه ای نداشته باشد جهان صرفا هست بدون اغاز و پایان انگاه چه جایگاهی برای افریننده میتوان متصور شد ؟ ) . در واقع هاکینگ در اون سال هیچ وقت نگفت که خدا را انکار میکند و در واقع در مورد وجود خدا تردید داشت اما… ادامه »
masoodp
Guest
Member
سلام مجدد در پاسخ به ingenious عزیز ۱- فیلم رو با زیرنویس انگلیسی و فارسی توامان دیدم،چند نکته که شاید به دردتان بخورد،نخست در مورد خود فیلم: دنی در فیلم صرفا کمی احساس گمگشتگی می کند در مورد خدا،و سرگشتگی اش وجودی است نه فلسفی،و تا نیمه فیلم،آنجا که به روانشناس می گوید که دنبال خدا گشتن مسخره است اگر همه مان تنها بمیریم. بعد در بحث دومش با آن معلم فیزیک می گوید، آنجا که بحث ساخت ماشین زمان می رسد،معلم می گوید ممکن نیست،و دنی می گوید اگر خدا زمان رو تعیین کند،چیزی رو نمیشه تغییر داد (که… ادامه »
ingenious
Guest
Member
masoodp:با سلام من به این فیلم امتیاز ۸ از ۱۰ میدم،فیلم از نظر فیلمنامه و کارگردانی فوق العاده بود، مرا به یاد مالهالند درایو لینچ انداخت و آن نگاه سورئال بونوئل و لینچ به حقیقت و خیال… از طرفی از نظر فیلم های نوجوانانه،نظیر چنین عمقی را برای دیگر فیلم ها بیاد نمی آورم، و بازی جیلنهال نیز کم نظیر بود! بنظرم خیلی سخت فهم نبود فیلم،اگر کمی از روانشناسی و فیزیک اطلاعات داشته باشیم… در مورد اون دوستمون هم که ربطش داده بود به فراماسونری،باید بگم،این فیلم هیچ ربطی غیر از ربط های من در آوردی متوهم به فیلم… ادامه »
masoodp
Guest
Member
با سلام من به این فیلم امتیاز ۸ از ۱۰ میدم،فیلم از نظر فیلمنامه و کارگردانی فوق العاده بود، مرا به یاد مالهالند درایو لینچ انداخت و آن نگاه سورئال بونوئل و لینچ به حقیقت و خیال… از طرفی از نظر فیلم های نوجوانانه،نظیر چنین عمقی را برای دیگر فیلم ها بیاد نمی آورم، و بازی جیلنهال نیز کم نظیر بود! بنظرم خیلی سخت فهم نبود فیلم،اگر کمی از روانشناسی و فیزیک اطلاعات داشته باشیم… در مورد اون دوستمون هم که ربطش داده بود به فراماسونری،باید بگم،این فیلم هیچ ربطی غیر از ربط های من در آوردی متوهم به فیلم… ادامه »
ingenious
Guest
Member

اصلا از فیلم خوشم نیومد . سرتاسر این فیلم نماده برای درکش باید یه سیما گر حرفه ای باشی یا اعتقادات کارگردانو قبول داشته باشی به نظرم فیلم میخواد بگه خدایی وجود نداره و وجود کتاب استفن هاکینگ و خداناباوری دانی دارکو این رو اثبات میکنه .

َMinoo
Guest
Member

ماسونها به زور می خوان لوسیفر تک جشم که نمادی از شیطان هست رو جای خدا بزارن،و از هر ابزاری استفاده می کنند.میخواد فیزیک بشه یا چیز دیگه! چرا چشم راستش کور میشه؟و…

Abe
Member
Member

بهترین فیلم علمی تخیلی که تا به حال دیدم. با چاشنی درام و تراژدی که خوب از آب در اومده بود. بازی جیلنهال هم عالی بود.