نقد و بررسی فیلم In The Mood For Love (در حال و هوای عشق)

کارگردان : Kar Wai Wong

نویسنده : Kar Wai Wong

بازیگران : Tony Chiu Wai Leung, Maggie Cheung, Ping Lam Siu

خلاصه داستان : هنگ کنک سال های ۱۹۶۰. اقای چو (تونی لونگ) و خانم چان (مگی چنگ) به تازگی به همسایگی هم در امده اند. همسران انها به دلیل شرایط کاری همیشه در سفر هستند. اقای چو یک روز خانم چان را به نوشیدنی دعوت می کند، انها از همسرانشان و سفرهایشان صحبت می کنند. هر دوی انها به به نقاط مشترکی در مورد همسرانشان رسیده و به انها مشکوک می شوند، نکند که همسران در سفر با هم در ارتباط باشند اما داستان فقط این نیست و خود این تلاش برای حل معما قصه را وارد مرحله تازه ای میکند و …

 

25
دیدگاه بگذارید

Please Login to comment
25 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
17 Comment authors
rezasamaneh nooriDamoonSains Recent comment authors
  Subscribe  
Notify of
Member
Member
viran a

اینهمه تعریف کردین ، من فیلمو ک دیدم فقط توش روزمرگی دو نفر بود..واقعا در حدی نیس،،فقط موسیقیش شاهکاره همین

reza_
Guest
Member
reza_

واقعن آدم دیگه از دیدن یک فیلم دیگه چه انتظاری می تونه داشته باشه … فقط لذت بردم

ماهی
Guest
Member
ماهی

چقدر فیلم قشنگی بود چقدر خوش شانس بودم که امروز تونستم این فیلم بسیار زیبا رو ببینم .
باید دوباره سباره ببینم . معرکه بود خیلی تحت تاثیر قرار گرفتم .بغضم گرفته .

ماهی
Guest
Member
ماهی

چقدر فیلم قشنگی بود چقدر خوش شانس بودم که امروز تونستم این فیلم بسیار زیبا رو ببینم .
باید دوباره سباره ببینم . معرکه بود خیلی تحت تاثیر قرار گرفتم .بغضم گرفته .

reza
Member
Member
reza

در رابطه با فیلم هم باید بگم واقعا عالی بود و سکانس های خلاقانه ی بسیاری در فیلم به کار برده شده بود و موسیقی که حرف اول رو میزید .در کل یکی از فیلم هایی هستش که قراره چندین ماه یادم بمونه

reza
Member
Member
reza

به نظر من هر فیلم رو باید در فرهنگ خودش برسی کرد کسی که ندونه ژاپنی ها هاراکیری یا خودکشی رو یه نوع افتخار میدونن شاید در بعضی از فیلم ها احساس پوچی کنه آخر فیلم،در این فیلم هم حسرت خوردن برای یک عشق پاک که با اوضاع سال ۱۹۶۲ به نمایش دراومده هیچ منافاتی با فیلم بی وفا که رابطه جنسی مطرح هستش نداره.در فرهنگ اسیای شرق اگر دقت کرده باشین در اخیلی از فیلم ها عاشق به معشوق نمیرسه و این نوع عشق رو عشق واقعی میدونن و ما ایرانی ها هم مستثنی از این حرف نیستیم .به… ادامه »

samaneh noori
Member
Member
samaneh noori

Orson: samaneh524:فیلم در حال و هوای عاشقی ، بسیار تفکر برانگیز و تاثیر گذاره . به دلیل اینکه در پایان فیلم برای بیننده کلی سوال بوجود میاره و بعد میشه با تفکر عمیق تر برای اونها پاسخ هایی پیدا کرد . مثلا چرا این زن مرد عاشق هم شدن؟ چرا بعد از فهمیدن خیانت همسرانشون اونها رو ترک نکردن ؟ چرا همانند همسرانشون آزادانه دنبال امیال خودشون نمیرن؟ و با هم ارتباط نزدیکتری برقرار نمی کنن؟ همونطور که در پایان کازابلانکا سوالهایی همانند چرا ریک معشوقه ی خودش رو فرستاد رفت؟ بوجود میاد و… تفاوت این عاشقانه ها با دیگر… ادامه »

Damoon
Member
Member
Damoon

samaneh524:فیلم در حال و هوای عاشقی ، بسیار تفکر برانگیز و تاثیر گذاره . به دلیل اینکه در پایان فیلم برای بیننده کلی سوال بوجود میاره و بعد میشه با تفکر عمیق تر برای اونها پاسخ هایی پیدا کرد . مثلا چرا این زن مرد عاشق هم شدن؟ چرا بعد از فهمیدن خیانت همسرانشون اونها رو ترک نکردن ؟ چرا همانند همسرانشون آزادانه دنبال امیال خودشون نمیرن؟ و با هم ارتباط نزدیکتری برقرار نمی کنن؟ همونطور که در پایان کازابلانکا سوالهایی همانند چرا ریک معشوقه ی خودش رو فرستاد رفت؟ بوجود میاد و… تفاوت این عاشقانه ها با دیگر فیلمها… ادامه »

samaneh noori
Member
Member
samaneh noori

فیلم در حال و هوای عاشقی ، بسیار تفکر برانگیز و تاثیر گذاره . به دلیل اینکه در پایان فیلم برای بیننده کلی سوال بوجود میاره و بعد میشه با تفکر عمیق تر برای اونها پاسخ هایی پیدا کرد . مثلا چرا این زن مرد عاشق هم شدن؟ چرا بعد از فهمیدن خیانت همسرانشون اونها رو ترک نکردن ؟ چرا همانند همسرانشون آزادانه دنبال امیال خودشون نمیرن؟ و با هم ارتباط نزدیکتری برقرار نمی کنن؟ همونطور که در پایان کازابلانکا سوالهایی همانند چرا ریک معشوقه ی خودش رو فرستاد رفت؟ بوجود میاد و… تفاوت این عاشقانه ها با دیگر فیلمها… ادامه »

Sains
Guest
Member
Sains

دلیل اینکه زن همسرشو رها نمیکنه چیه؟ اگه خیانت مرد در کار نبود یه چیزی…اما چرا موند که حالا حسرت به دل باشه

ali.m
Member
Member
ali.m

سلام در تکمیل جواب دوست شماره (۵) باید بگم که هنرپیشه زن فیلم بی وفا،دایان لین است و ایشون همسر جاش برولین(پیرمردها وطن ندارند)هستند.جناب دل تورو(شماره ۷) کاملآ عالی فرموده اید و احسنت.این فیلم از معدود آثار تاریخ سینماست که عشق رو به معنای واقعی و خالصش نشون داده و خوشبختانه هیچ اشاره ی کوچکی هم به مساله جنسی نداره که استثنا شده از دیگر آثار.بازم افسوس میخورم که چرا فیلم شاهکار کارول اثر تاد هاینز نیز مثل این فیلم بی تفاوت به مساله جنسی نشد؟ و عشق خالص رو نشون نداد؟که اگر چنین میشد ارزشش بازم بیش از الان… ادامه »

کیارش دادگر
Member
Member
کیارش دادگر

شماره اتاقی که مرد فیلم داخل هتل گرفته بود ۲۰۴۶ بود و اسم فیلم بعدی از این سه گانه هم ۲۰۴۶ بود.

وحید سلطان نسب
Guest
Member
وحید سلطان نسب

چهره زن بازیگر در فیلم آنقدر اثیری و نرم و موسیقایی است که انسان را به یاد معشوق بچگی-آن موجود ساده و حسرت انگیز- میاندازد. موسیقی فیلم به گونه ای عجیب با تصویر زن، عشق از دست رفته و لطافت رابطه شرقی مسلک عشقی درآمیخته

سنور
Guest
Member
سنور

وقتی سو به آپارتمان خود باز میگردد و کنار پنجره به اتاق چو نگاه میکند ، نگاهی پراز حسرت و نوستالوژی نگاهی که هریک از

سنور
Guest
Member
سنور

وقتی سو به آپارتمان خود باز میگردد و کنار پنجره به اتاق چو نگاه میکند ، نگاهی پراز حسرت و نوستالوژی نگاهی که هریک از ما تجربه کرده ایم و احساسسو را درک میکنیم ،
ممنونم خیلی خوب بیان کردید

mansooreh
Guest
Member
mansooreh

موسیقی فیلم عالی بود و فیلم بیشتر موفقیتشو مدیون این موسیقیه

Abe
Member
Member
Abe

این فیلم یکی از احساسی ترین فیلمهای تاریخ سینماست. از محتوا و داستان که بگذریم در ساختار فنی فیلم با نکات خوبی مواجه میشیم. یکی از جنبه های قوی که روی احساسی تر شدن فیلم تاکید میکنه رنگبندی و موسیقی بینظیری هست که استفاده شده. فیلمبرداری شاهکاره. دیالوگ ها همگی مناسب هستند و سکانس زایدی در فیلم وجود نداره. شخصیت پردازی و بازیگردانی هم فوق العاده هست. سکانس پایانی نقطه ی اوج فیلمه که بی شک یکی از زیبا ترین پایانبندی های تاریخ سینما بشمار میره. در کل فیلمیه که همه میتونن با دیدنش لذت ببرن و همدردی کنن.

سجاد
Member
Member
سجاد

رابطه ای که در فیلم تصویر میشه، بی منطق، حسرت بر انگیز و تا حدودی اوتیسم گونه است! این حسرت یا همون عشق شکست خورده یا همون عشق افلاطونی از چه چیزی نشات میگیره؟ از دیدگاه عقلانی، سنت، اخلاقیات و فقدان برقراری ارتباط و دیالوگ بین ۲ شخص باعث به وجود اومدن این حسرت میشه، ولی مسئله اینجاست که کارگردان ما برای منتقل کردن این حس، روایتی بی قاعده و بی ارتباط با دنیای اطراف از دو کارکتر اصلی نشون میده که به نظرم منجر میشه به عدم همزاد پنداری با این شخصیت ها. البته سنت های شرقی بیگانه با… ادامه »

alireza tt
Member
Member
alireza tt

به نظرم بهترین ترکیب فیلمبرداری و موسیقی و رنگ تاریخ مال این فیلمه.شاهکاری با داستانی متفاوت از داستانهای عاشقی دیگه که مثل فیلمای دیگه عشق رو به مساله جنسی نمی جسبونه.

آیلین
Guest
Member
آیلین

بسیار ممنونم ازتون..کاش یه کم سرعت اینترنتم بالا بود میتونستم دانلودش کنم 😐 بازم ممنون

صبا اسلامی
Member
Member
صبا اسلامی

آیلین:با سلام. من تقریبا هشت سال پیش یه فیلم خارجی نگا کردم ک متاسفانه اصلا به خاطرم نمیاد اسم اون فیلم چیهاگه بهم کمک کنین اسمشو پیدا کنم ممنون میشم. داستان فیلم از این قرار بود ک یه زن متاهلی ک خیلی زندگیشو دوست داشت نا خواسته با یه مرد جوون دیگه ای رابطه رو شرو میکنهو از نظر جنسی خیلی وابسته اون میشه.ولی خود زنه بعد از رابطش خیلی افسرده میشه و شوهرش بهش شک میکنه و در نهایت میفهمه که زنش بهش خیانت میکنه..و در اخر شوهره اون پسره رو میکشه………………اگه کمکم کنین اسم فیلمه رو پیدا کنم… ادامه »

آیلین
Guest
Member
آیلین

با سلام. من تقریبا هشت سال پیش یه فیلم خارجی نگا کردم ک متاسفانه اصلا به خاطرم نمیاد اسم اون فیلم چیهاگه بهم کمک کنین اسمشو پیدا کنم ممنون میشم. داستان فیلم از این قرار بود ک یه زن متاهلی ک خیلی زندگیشو دوست داشت نا خواسته با یه مرد جوون دیگه ای رابطه رو شرو میکنهو از نظر جنسی خیلی وابسته اون میشه.ولی خود زنه بعد از رابطش خیلی افسرده میشه و شوهرش بهش شک میکنه و در نهایت میفهمه که زنش بهش خیانت میکنه..و در اخر شوهره اون پسره رو میکشه………………اگه کمکم کنین اسم فیلمه رو پیدا کنم… ادامه »

سهیل a
Guest
Member
سهیل a

ما هیچ ، ما نگاه!!

hasan.sofla
Guest
Member
hasan.sofla

من دیشب این فیلمو دیدم….
موسیقی فیلم که عالی بود…
واقعا اگه کسی تو این شرایط قرار نگرفته باشه نمیتونه این فیلمو درک کنه..اما اگه چشیده باشه این فیلم پره لحظه هات زیبا اما دردناکه..

در کل عالی ی ی ی ی ی ی ی ی 😉

احسان ریاحین
Member
Member
احسان ریاحین

یک عاشقانه ساده اما زیبا