نامزدهای اسکار ۲۰۱۸ معرفی شدند

آکادمی علوم و هنرهای سینمایی نامزدهای جوایز اسکار ۲۰۱۸ را معرفی کرد.

تیفانی هدیش و اندی سرکیس، عصر سه‌شنبه به وقت ایران با همراهی جان بیلی رئیس آکادمی علوم و هنرهای سینمایی، اسامی نامزدهای نودمین دوره جوایز اسکار را در ساموئل گلدوین تیه‌تر در بورلی هیلز، کالیفرنیا، اعلام کردند.

«شکل آب» گی‌یرمو دل تورو با ۱۳ نامزدی پیشتار نامزدهای جوایز اسکار امسال است. «دانکرک» کریستوفر نولان با ۸ نامزدی بعد از «شکل آب» قرار دارد و «سه بیلبورد بیرون ابینگ، میزوری» مارتین مک‌دونا ۷ نامزدی به دست آورده است. هر سه فیلم در بخش اسکار بهترین فیلم نامزد شده‌اند.

مراسم نودمین دوره جوایز اسکار یکشنبه چهارم مارس (بامداد دوشنبه ۱۴ اسفند به وقت ایران) در دالبی تیه‌تر در هالیوود، لس آنجلس برگزار برگزار می‌شود. جیمی کیمل برای دومین سال پیاپی اجرای جوایز سالانه آکادمی را به عهده دارد.

فهرست نامزدهای نودمین دوره جوایز اسکار به شرح زیر است:

بهترین فیلم:

«مرا به نامت صدا کن» (⁣Call Me by Your Name)
«تاریک‌ترین ساعت» (⁣Darkest Hour)
«دانکرک» (⁣Dunkirk)
«برو بیرون» (Get Out)
«لیدی برد» (⁣Lady Bird)
«جامه شبح» (Phantom Thread)
«پست» (⁣The Post)
«شکل آب» (⁣The Shape of Water)
«سه بیلبورد بیرون ابینگ، میزوری» (⁣Three Billboards Outside Ebbing, Missouri)


بهترین کارگردان:

کریستوفر نولان برای «دانکرک» (⁣Dunkirk)
«جردن پیل» برای «برو بیرون» (Get Out)
«پل توماس اندرسن» برای «جامه شبح» (Phantom Thread)
«گرتا گرویگ» برای «لیدی برد» (⁣Lady Bird)
«گی‌یرمو دل تورو» برای «شکل آب» (⁣The Shape of Water)

 

بهترین فیلمنامه غیراقتباسی:

«بیمار بزرگ» (The Big Sick)
«برو بیرون» (Get Out)
«لیدی برد» (⁣Lady Bird)
«شکل آب» (⁣The Shape of Water)
«سه بیلبورد بیرون ابینگ، میزوری» (⁣Three Billboards Outside Ebbing, Missouri)

 

بهترین فیلمنامه اقتباسی:

«مرا به نامت صدا کن» (⁣Call Me by Your Name)
«هنرمند فاجعه» (The Disaster Artist)
«لوگان» (Logan)
«بازی مالی» (⁣Molly’s Game)
«لجنزار» (Mudbound)

بهترین بازیگر مرذ:

«تیموتی شالامه» برای «مرا به نامت صدا کن» (⁣Call Me by Your Name)
«دنیل دی‌لوییس» برای «جامه شبح» (⁣Phantom Thread)
«دانیل کالویا» برای «برو بیرون» (Get Out)
«گری اولدمن» برای «تاریک‌ترین ساعت» (⁣Darkest Hour)
«دنزل واشنگتن» برای «آقای رومن جی. ایزراییل» (⁣Roman J. Israel, Esq.)

بهترین بازیگر زن:

«سالی هاوکینز» برای «شکل آب» (⁣The Shape of Water)
«فرانسیس مکدورمند» برای «سه بیلبورد بیرون ابینگ، میزوری» (⁣ Three Billboards Outside Ebbing, Missouri)
«مارگو رابی» برای «من، تونیا» (⁣I, Tonya)
«سیرشا رونان» برای «لیدی برد» (⁣Lady Bird)
«مریل استریپ» برای «پست» (⁣The Post)

بهترین بازیگر نقش مکمل مرد:

«ویلم دفو» برای «پروژه فلوریدا» (⁣⁣The Florida Project)
«وودی هارلسون» برای «سه بیلبیورد بیرون از ابینگ، میزوری» (⁣Three Billboards Outside Ebbing, Missouri)
«ریچارد جنکینز» برای «شکل آب» (⁣The Shape of Water)
«کریستوفر پلامر» برای «همه پول‌های دنیا» (⁣All the Money in the World)
«سم راکول» برای (Three Billboards Outside Ebbing, Missouri)

بهترین بازیگر نقش مکمل زن:

«مری جی. بلایج» برای «لجنزار» (Mudbound)
«آلیسن جنی» برای «من، تونیا» (⁣I, Tonya)
«لزلی منویل» برای «جامه شبح» (Phantom Thread)
«لوری متکالف» برای «لیدی برد» (⁣Lady Bird)
«اکتاویا اسپنسر» برای «شکل آب» (⁣The Shape of Water)

بهترین انیمیشن بلند:

«بچه رئیس» (The Boss Baby)
«نان‌آور» (The Breadwinner)
«کوکو» (Coco)
«فردیناند» (Ferdinand)
«ونسان دوست‌داشتنی» (Loving Vincent)

بهترین انیمیشن کوتاه:

«بسکتبال عزیز» (Dear Basketball)
«مهمانی در هوای آزاد» (Garden Party)
«لو» (Lou)
«فضای منفی» (Negative Space)
«ریتم‌های نفرت‌انگیز» (Revolting Rhymes)

بهترین فیلم مستند بلند:

«آباکوس: به اندازه کافی کوچک برای زندانی شدن» (Abacus: Small Enough to Jail)
«چهره‌ها، مکان‌ها» (Faces Places)
«ایکاروس» (Icarus)
«آخرین مردان در حلب» (Last Man in Aleppo)
«جزیره قوی» (Strong Island)

 

بهترین مستند کوتاه:

«ادیت+ادی» (Edith and Eddie)
«بهشت ترافیک در بزرگراه ۴۰۵ است» (Heaven Is A Traffic Jam on the 405)
«هرویین» (Heroin(e))
«مهارت‌های چاقو» (Knife Skills)
«توقف در ترافیک» (Traffic Stop)

بهترین فیلم غیرانگلیسی زبان:

«یک زن شگفت‌انگیز» (A Fantastic Woman)
«توهین» (The Insult)
«بی‌عشق» (Loveless)
«بر جسم و روح» (On Body and Soul)
«میدان» (The Square)

بهترین فیلمبرداری:

«بلید رانر ۲۰۴۹» (Blade Runner 2049)
«تاریک‌ترین ساعت» (⁣Darkest Hour)
«دانکرک» (⁣Dunkirk)
«لجنزار» (Mudbound)
«شکل آب» (The Shape of Water)

بهترین تدوین:

«بیبی راننده» (⁣Baby Driver)
«دانکرک» (⁣Dunkirk)
«من، تونیا» (⁣I, Tonya)
«شکل آب» (The Shape of Water)
«سه بیلبورد بیرون ابینگ، میزوری» (⁣Three Billboards Outside Ebbing, Missouri)

بهترين جلوه‌های ویژه:

«بلید رانر ۲۰۴۹» (Blade Runner 2049)
«نگهبانان کهکشان بخش ۲» (Guardians of the Galaxy Vol. 2)
«کونگ: جزیره جمجمه» (Kong: Skull Island)
«جنگ ستارگان: آخرین جدای» (Star Wars: The Last Jedi)
«جنگ برای سیاره میمون‌ها» (War for the Planet of the Apes)

 

بهترین چهره‌پردازی:

«تاریک‌ترین ساعت» (⁣Darkest Hour)
«ویکتوریا و عبدل» (⁣Victoria & Abdul)
«شگفتی» (Wonder)

بهترین طراحی لباس:

«دیو و دلبر» (Beauty and the Beast)
«تاریک‌ترین ساعت» (⁣Darkest Hour)
«جامه شبح» (Phantom Thread)
«شکل آب» (The Shape of Water)
«ویکتوریا و عبدل» (⁣Victoria & Abdul)

بهترین طراحی صحنه:

«دیو و دلبر» (Beauty and the Beast)
«بلید رانر ۲۰۴۹» (Blade Runner 2049)
«تاریک‌ترین ساعت» (⁣Darkest Hour)
«دانکرک» (⁣Dunkirk)
«شکل آب» (The Shape of Water)

بهترین موسیقی متن:

«دانکرک» (⁣Dunkirk)
«جامه شبح» (Phantom Thread)
«شکل آب» (The Shape of Water)
«جنگ ستارگان: آخرین جدای» (Star Wars: The Last Jedi)
«سه بیلبورد بیرون ابینگ، میزوری» (⁣Three Billboards Outside Ebbing, Missouri)

بهترین ترانه:

«رودخانه قدرتمند» (Mighty River, Mudbound)
«معمای عشق» (Mystery of Love, Call Me By Your Name)
«مرا به یاد بیاور» (Remember Me, Coco)
«برای چیزی بایست» (Stand Up For Something, Marshall)
«این من هستم» (This Is Me, The Greatest Showman)

بهترین صدابرداری:

«بیبی راننده» (⁣Baby Driver)
«بلید رانر ۲۰۴۹» (Blade Runner 2049)
«دانکرک» (⁣Dunkirk)
«شکل آب» (The Shape of Water)
«جنگ ستارگان: آخرین جدای» (Star Wars: The Last Jedi)

بهترین صداگذاری:

«بیبی راننده» (⁣Baby Driver)
«بلید رانر ۲۰۴۹» (Blade Runner 2049)
«دانکرک» (⁣Dunkirk)
«شکل آب» (The Shape of Water)
«جنگ ستارگان: آخرین جدای» (Star Wars: The Last Jedi)

بهترین فیلم کوتاه زنده:

«ابتدایی دیکب» (DeKalb Elementary)
«ساعت ۱۱» (The Eleven O’Clock)
«برادرزاده من امت» (My Nephew Emmett)
«بچه ساکت» (The Silent Child)
«واتو ووت/همه ما» (Watu Wote/All of Us)

ممکن است شما دوست داشته باشید

دیدگاه بگذارید

2 نظرات on "نامزدهای اسکار ۲۰۱۸ معرفی شدند"

  Subscribe  
Notify of
شبنم
Guest
Member

چقدر عجیب!! در بخش فیلمهای غیر انگلیسی زبان in the fade که هم جایزه گلدن گلوب و هم جایزه انجمن منتقدان رو گرفت، حتی نامزده هم نشده!!

morty
Guest
Member

به امید پیروزی بزرگترین بازیگر تاریخ سینما دنیل دی لوئیس