شروع ناامیدکننده «مردان ایکس» در گیشه آمریکا

این فیلم به نویسندگی و کارگردانی «سیمون کینبرگ» که بر اساس شخصیت‌های مجموعه کتاب‌های مصور کمپانی مارول ساخته شده و دوازدهمین قسمت در دنیای سینمایی «مردان ایکس» است علی‌رغم فروش بسیار ناامیدکننده در سینماهای آمریکا، در گیشه بین‌الملل نمایش بهتری داشت و ۱۰۷ میلیون دلار در ۵۳ کشور فروخت.

«دارک فینیکس» با احتساب فروش ۳۳ میلیون دلاری در آمریکا و ۱۰۷ میلیون دلاری گیشه بین‌الملل، مجموع فروش جهانی خود را در نخستین هفته اکران به ۱۴۰ میلیون دلار رسید. این فیلم که با بودجه ۲۰۰ میلیون دلاری ساخته شده ظاهراً در ادامه اکران باید بیشتر بر روی گیشه بین‌المللی حساب باز کند.

این فیلم که دنباله‌ای بر فیلم «مردان ایکس: آپوکالیپس» محسوب می‌شود و با بازی «جیمز مک‌آووی»، «مایکل فاسبندر»، «جنیفر لارنس»، «نیکلاس هولت»، و «جسیکا چستین» همراه است بهترین فروش آغازین را با ۴۵.۶ میلیون دلار در چین رقم زد و پس از آن کره جنوبی با ۵.۷ میلیون دلار، مکزیک با ۵ میلیون دلار و بریتانیا با ۴.۹ میلیون دلار بالاترین فروش را داشتند.

انیمیشن «زندگی مخفیانه حیوانات خانگی ۲» که دنباله‌ای بر قسمت اول این انیمیشن در سال ۲۰۱۶ است نیز این هفته ۱۶ میلیون دلار از محل سینماهای ۳۰ کشور فروخت تا مجموع فروش جهانی خود را تا به امروز به ۹۷ میلیون دلار ارتقا دهد.

قسمت نخست انیمیشن «زندگی مخفیانه حیوانات خانگی» در نهایت به فروش ۸۷۵ میلیون دلاری در گیشه جهانی دست یافت.

فیلم جدید «علاء‌الدین» کمپانی دیزنی که بر اساس انیمیشن معروف و کلاسیک آن ساخته شده نیز این هفته ۶۷.۶ میلیون دلار در ۵۵ کشور فروخت تا فروش خارجی‌اش را به ۳۷۲.۵ میلیون دلار برساند. فروش جهانی این فیلم هم‌اکنون رقمی بالغ بر ۶۰۰ میلیون دلار است.

ممکن است شما دوست داشته باشید

1
دیدگاه بگذارید

Please Login to comment
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Recent comment authors
  Subscribe  
Notify of
Member
Member
mohammad farahani

سخت منتظر آمدن این فیلم هستم . ما گروه سینما مینما میخوایم این فیلم رو نقد کنیم و برای شما ارسال کنیم و اگر خوب بود در سایتتون بنام خودمان برایمان منتشر کنید .