To All the Boys I’ve Loved Before (به تمامی پسرانی که قبلا عاشقشان بوده‌ام)


خلاصه داستان:

لاراجین یک دختر آسیایی-آمریکایی گوشه گیر است که عاشق دوست پسر خواهر بزرگتر خود می شود. اما حس وفاداری به خواهرش وی از از بیان احساس خود باز میدارد.


تصاویر فیلم:

خلاصه نظر منتقدان:

کیمبر میرز – پلی لیست (نمره ۸٫۳ از ۱۰)

در این فیلم پیچیدگی احساسی وجود دارد، که باعث می‌شود تا بهتر از صرفا یک تریلر تبلیغاتی جالب عمل کند.

کیت اربلند – ایندی وایر (نمره ۷٫۵ از ۱۰)

هر لحظه فیلم ممکن است واضح و مشخص باشد، ولی این باعث حواس پرتی شما از لذت تماشای یک قهرمان زن محو نشدنی مثل «لارا جین» که زندگی خود را پیدا می‎‌کند و شاید هم در این راه عاشق شود، نخواهد شد.

کریس ناشاواتی – انترتینمنت ویکلی (نمره ۷٫۵ از ۱۰)

یک فیلم کمدی – رومانتیک نوجوانانه پسند غیر جدی است که قرار نیست انتظاراتی که همه از یک فیلم استودیویی دارند را برآوده کند، ولی در عین حال آن قدری خوشایند و زیباست که شایستگی تماشا را داشته باشد، اگر انتظاراتی که از آن دارید در حد معقولی است.

Rogerebert.com (نمره ۷٫۵ از ۱۰)

این فیلم تقریبا ۱۵ دقیقه زیاد از حد طولانی است. خیلی راحت می‌شد از آن مهمانی نوجوان‌ها در آن عمارت بزرگ گذشت و کار را با نداشتن یک سوتفاهم جدی به پایان رساند. به غیر از آن، این فیلم اوقاتی جالب توجه را برایتان رقم خواهد زد.

امیلی یوشیدا – نیویورک مگزین (نمره ۷ از ۱۰)

«کاندر» یک ستاره آماده شده است، و «سنتینو» نیز به سطح او می‎رسد، همان آدم کله شق و با صدای خش داری که در رویاهای هر نوجوان گوشه گیر و درونگرا وجود دارد و باعث از بین رفتن خجالت‌اش می‌شود. علی رغم شرایط پر پیچ و خم و مسخره‌ای که به وجود می‌آید، بین آن‌ها یک احساس رومانتیک نوجوانانه‌ای وجود دارد که من می‌توانم آن را باور کنم.

کتی والش – لس آنجلس تایمز (نمره ۷ از ۱۰)

«سنتینو» قلب تپنده در مرکز آن چیزی است که برای «به تمامی پسرانی که قبلا دوستشان داشته‌ام» رزرو شده است. او به شدت شبیه به شخصیت‌اش در فیلم است، و بهترین چیزی که می‌تواند را برای این داستان عاشقانه به کار می‌بندد.

تایم (نمره ۷ از ۱۰)

این یک اثر سرراست و دلگرم کننده در مورد عشق‌ اول است و چالش‌هایی که حاصل از اتفاقات و مسائل مرتبط با عصر حاضر است.

راجر مور – مووی نیشن (نمره ۶٫۳ از ۱۰)

«سوزان جانسن» اطمینان حاصل کرده که این اقتباس از رمان «جنی هان» از اولین سکانس تا آخرین سکانس دارای نگاهی پر امید و آرزو و دلربا به مقوله عشق اول داشته باشد.
لزلی فلپرین – هالیوود ریپورتر (نمره ۵ از ۱۰)
نتیجه نهایی خوشایند ولی خام است.

اینکو کانگ – اسلیت (نمره ۳ از ۱۰)

اولین تلاش نویسنده اثر «سوفیا آلوارز» در نوشتن فیلمنامه یک اثر بلند که با اقتباس از اثر طولانی، به شدت درونی و از لحاظ فرهنگی، کاملا مشخص «جنی هان» تبدیل به یک فیلم ۹۷ دقیقه‌ای شده، به زبان ساده، یک خرابکاری است. فیلم تصنعی و تکه تکه و به شکل عجیبی در سینماتوگرافی سرد است، و گویی به شکلی خوش رنگ و لعاب از هیچ و پوچ فیلمبرداری شده است.


نقد و بررسی فیلم به قلم Chris Nashawaty (کریس ناساواتی)

نشریه entertainment weekly (انترتینمنت ویکلی)

نمره 7.5 از 10

وقتی که بحث به فیلم‌های اورجینال می‌رسد، نت فلیکس به نظر می‎‌خواهد تا همه‌ چیز را برای همه اشخاص و سلیقه‌ها مدنظر قرار دهد. این به خودی خود نکته مثبتی است، ولی حداقل تا به اینجا باعث ایجاد یک بحران هویتی شده است: دقیقا یک فیلم اورجینال نت فلیکس چیست؟ این سرویس مختص به استریم شیره فیلم‌هایی را بیرون می‎کشد که به جز تعداد زیادشان، از باقی لحاظ یعنی معیارهای کیفی هنوز حرف چندانی برای گفتن ندارند. آخرین آن‎ها، «به تمام پسرانی که قبلا دوستشان داشته‌ام» (To All the Boys I’ve Loved Before) اثر «سوزان جانسن» (Susan Johnson) یک فیلم کمدی – رومانتیک نوجوانانه پسند غیر جدی است که قرار نیست انتظاراتی که همه از یک فیلم استودیویی دارند را برآوده کند، ولی در عین حال آن قدری خوشایند و زیباست که شایستگی تماشا را داشته باشد، اگر انتظاراتی که از آن دارید در حد معقولی است.

با اقتباس از رمان سال ۲۰۱۴ «جنی هان» (Jenny Han) که شبیه به «دختران بدجنس» (Mean Girls) بود، «به تمامی پسرانی که قبلا دوستشان داشته‎‌ام» ستاره‌اش «لانا کاندر» (Lana Condor، همان «جوبیل» از فیلم «مردان اکس: آخرالزمان») در نقش «لارا جین» است، یک دختر تپل آمریکایی – آسیایی که در دبیرستان گوشه‌گیر است و علاقه پنهانی به دوست پسر خواهر بزرگ‌تر خود («اسرائل بروزارد» (Israel Broussard) با سابقه حضور در «روز مرگت مبارک» (Happy Death Day)) دارد. سخت است که هوس او را یکطرفه بدانیم چرا که او بسیار ترسیده – و نسبت به خواهر خود وفادار است – که بخواهد بگذارد آن‌ها اصلا بفهمند، حتی پس از آن که او وسایل خود را جمع می‌کند تا به سراغ دانشگاه برود، و کلی وقت به آن‌ها بدهد تا با هم سپری کنند. «لارا جین» نامه‌هایی را برای آن پسر نوشته است، ولی هیچ گاه اقدام به ارسال آن‌ها نکرده است. در واقع، او هیچ وقت قصد نداشته تا آن‎ها را ارسال کند. ولی بعدا خواهر کوچک او (با بازی «آنا کاچکارت») تصمیم می‎گیرد تا زندگی عاشقانه پنهانی او را به واقعیت برساند و آن نامه‌‎ها را به دست صاحبش برساند.

در همین حال، برای اینکه او بتواند تا حس حسادت پسری را که به صورت پنهانی دوست دارد برانگیزد تا به او بیشتر از خواهر دوست دختر سابقش فکر کند، «لارا جین» با یک پسر خوشتیپ و جذاب در محل تحصیل خود (با بازی «نوا سنتینو» که ما را به یاد جوانی‌های «مارک رافالو» می‌اندازد) نیز ارتباط برقرار می‎کند تا نقش دوست پسر او را ایفا کند. این حقه، البته، برای تمامی کسانی که فیلم «نمی‌توانی برای من عشق بخری» (Can’t Buy Me Love) محصول سال ۱۹۸۷ آشنا به نظر می‌رسد. و حتی اگر آن را ندیده‌اید، می‌توانید مطمئن باشید که فقط اندکی زمان لازم است تا این نمایش دروغین آن‌ها تبدیل به چیزی واقعی شود.

«به تمامی پسرانی که قبلا عاشقشان بوده‌ام» به شدت شبیه به آثار شبکه دیزنی است، ولی آن محتوایی را ارائه می‌دهد که بیشتر از حد انتظارتان است. و «کاندر» در نقش «لارا جین» یک حس آزادی و خود واقعی‌ات باش دارد که برگ برنده‌اش است و بسیار هم واگیردار عمل می‌کند. حضور «جان کوربت» (John Corbett) در نقش پدر «لارا جین» که همسرش قبلا فوت کرده و قلب او همیشه به سمت و سوی درست میل می‌کند هم ضربه خاصی به فیلم وارد نکرده است. با تمامی ارائه‌های بی کیفیت نت فلیکس، این امکان وجود دارد که «به تمامی پسرانی که قبلا دوستشان داشته‌ام» هم یک جایی گم شود، و به سطحی بین آثاری چون «ماشین‌های ۲» (Cars 2) و «بابل برلین» (Babylon Berlin) یعنی «چیزهایی که شاید شما خوشتان بیاید» قرار بگیرد. این جای شرمساری دارد، خصوصا اگر شما یک نوجوان دارید که سعی دارد تا راه خودش را در دوران دبیرستان پیدا کند.

مترجم: دانیال دهقانی


دیدگاه بگذارید

Please Login to comment
  Subscribe  
Notify of