The Counselor (مشاور)


خلاصه داستان:

یک وکیل درگیر قاچاق مواد مخدر می شود و در دردسر می افتد و ...


تصاویر فیلم:

نقد و بررسی فیلم به قلم James Berardinelli (جیمز براردینِلی)

نمره 5 از 10

وقتی اولین بار در مورد “The Counselor/مشاور” شنیدم فیلم بلافاصله در لیست فیلم هایی قرار گرفت که از آن ها توقع زیادی دارم.استعدادهای حاضر در فیلم دیدن آن را به یک ضرورت تبدیل می کرد:ریدلی اسکات در مقام کارگردان؛کُرمَک مک کارتی،نویسنده کتاب “No Country For Old Men/جایی برای پیرمردها نیست”،در اولین تجربه فیلم نامه نویسی خود؛و بازیگرانی درجه یک هم چون مایکل فَسبِندِر،پِنِلوپی کروز و برد پیت.بعد کم کم نشانه های نگران کننده شروع به خود نمایی کردند:تبلیغات کم سر و صدا،شرکت نکردن فیلم در جشنواره ها و مصاحبه های اندک.حال که به شخصه فیلم را دیده ام می توانم بی میلی و تردید استودیو در انجام تبلیغات برای فیلم را درک کنم.”The Counselor/مشاور” بیش تر از این که فیلم بدی باشد ناامید کننده است،بسیار ناامید کننده.

بیش تر مشکلات فیلم از فیلم نامه مک کارتی آب می خورند که خوب از کار در نیامده است.گویی او عناصر مرکزی “No Country For Old Men/جایی برای پیرمردها نیست” را وام گرفته و آن هایی که خوب بودند را کوچک و آن هایی که ناامید کننده بودند را بزرگ کرده و گسترش داده است.هسته داستانی “The Counselor/مشاور” آش دهان سوزی نیست و هیجاناتی که در آن وجود دارند در ذات داستان نیستند و بیش تر به طور مصنوعی به آن اضافه شده اند.نمای بزرگ تعقیب و گریز اتومبیل موجود در فیلم خالی از تعلیق است،زیرا یک نتیجه منطقی بیش تر نمی تواند داشته باشد.سایر نماهای ظاهرا هیجان انگیز نیز به همین مشکل دچار هستند.داستان فیلم شخصیت هایش را بدون گذاشتن راه فراری گیر انداخته است.ما به عنوان بینندگان فیلم تنها کاری که انجام می دهیم این است که برای اتفاقی که می دانیم قرار است رخ دهد منتظر می مانیم.از طرفی فیلم آن قدر ناگهانی تمام می شود که انگار اسکات چند صفحه آخر فیلم نامه اش را گم کرده بوده و در هنگام خروج از سالن سینما سوال “یعنی همه اش همین بود؟” مدام در ذهنم تکرار می شد.

علی رغم طبیعت محدود خط روایی فیلم،تا دلتان بخواهد در آن روده درازی و پر حرفی وجود دارد.گویی شخصیت های فیلم مسموم شده اند و دائما دیالوگ بالا می آورند.همین طور یک روند حرف می زنند و فلسفه می بافند اما تنها بخش های کمی از آن چه که می گویند جذابیت و ارزش شنیدن دارد.فیلم متظاهرانه است و موفق به درگیر کردن ذهن بیننده نیز نمی شود.گفت و گوی سه دقیقه ایی در اوایل فیلم در باب الماس از نشانه های ابتدایی است که درباره ضرب آهنگ کند فیلم هشدار می دهد.جالب ترین گفت و گوی فیلم جایی است که راینِر (خاویر باردِم) توضیح می دهد چگونه دوست دختر غارتگرش،مَلکینا (کمرون دیاز) با ماشین او سکس کرده است!در حین توضیحات باردِم،برای درک بهتر بیننده از شرایط تصاویری ارائه می شوند که مقایسه با یک گربه ماهی هم بخشی از این تصاویر است.در نهایت باردِم اذعان می کند که از دیدن این نمایش زیاد لذت نبرده،زیرا زیادی مهبلی بوده است!

دیالوگ زیاد داشتن آن قدرها هم بد نیست-دلیل موفقیت بسیاری از فیلم های فرانسوی این است که شخصیت هایشان یک دم ساکت نمی شوند-اما در این جا گویی بیش تر شخصیت ها فقط به این دلیل در فیلم حضور دارند که مونولوگ های طولانی بگویند.مک کارتی یک خط روایی باریک و کم رمق در مورد محموله موادی که گم و گور شده روایت و آن را به تعداد زیادی شخصیت پر حرف مزین کرده است.هم دردی کردن با این شخصیت ها بسیار مشکل و تقریبا غیر ممکن است،زیرا آن ها نه تنها از نظر اخلاقی وضعیت خوبی ندارند بلکه کسل کننده هم هستند. شخصیت اصلی فیلم (مایکل فَسبِندِر) که تنها با نام مشاور صدایش می زنند (او یک وکیل مدافع است) ظاهرا قرار بوده بین وسوسه انجام کار خلاف و عشق یک زن خوب (پِنِلوپی کروز) گیر بیفتد،اما او خیلی راحت و خون سرد به نظر می رسد و نشانی از این درگیری ذهنی در او دیده نمی شود.او برای تهیه پول مورد نیاز برای خرید حلقه ازدواج الماس 8/3 قیراطی و به هم زدن یک زندگی مرفه درگیر قاچاق مواد مخدر می شود و همان طور که قابل پیش بینی هم هست همه چیز به هم می ریزد و نتیجه کار فاجعه بار است.جذاب ترین شخصیت فیلم مَلکینا است،زیرا او به طرز بی قید و شرطی شرور است و باید گفت بیننده با یک آدم خوار واقعی طرف است.این شاید جالب ترین نقش آفرینی کمرون دیاز در سال های اخیر باشد،اما در این فیلم به هدر رفته است.لااقل مایکل فَسبِندِر و برد پیت می توانند تظاهر کنند که این فیلم اصلا وجود ندارد و روی تبلیغ ” 12Years A Slave/فیلم دوازده سال بردگی” متمرکز شوند.

اختصاصی نقد فارسی

مترجم:رضا اسدی

 

کپی برداری و نقل این مطلب به هر شکل (از جمله برای همه نشریه ها،وبلاگ ها و سایت های اینترنتی) بدون ذکر دقیق کلمات “منبع:سایت نقد فارسی” ممنوع است و شامل پیگرد قضایی می شود.

 

 


ممکن است شما دوست داشته باشید

51

دیدگاه بگذارید

Please Login to comment
51 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
24 Comment authors
شکوهپیمان ...محمد ناصر -Mr.Mosi Recent comment authors
  Subscribe  
Notify of
trackback
Member
copy iwc swiss

… [Trackback]

[…] Read More to that Topic: naghdefarsi.com/title/the-counselor/ […]

trackback
Member
vao fun88

… [Trackback]

[…] Read More to that Topic: naghdefarsi.com/title/the-counselor/ […]

trackback
Member
الخليج للاخبار

… [Trackback]

[…] Find More to that Topic: naghdefarsi.com/title/the-counselor/ […]

trackback
Member
cbd

… [Trackback]

[…] There you can find 71944 more Info to that Topic: naghdefarsi.com/title/the-counselor/ […]

trackback
Member
w88

… [Trackback]

[…] Find More on that Topic: naghdefarsi.com/title/the-counselor/ […]

trackback
Member
https://pracabiznes.com.pl/forum/

… [Trackback]

[…] Here you will find 26405 additional Info on that Topic: naghdefarsi.com/title/the-counselor/ […]

trackback
Member
w88

… [Trackback]

[…] Here you can find 2243 more Info on that Topic: naghdefarsi.com/title/the-counselor/ […]

trackback
Member
Crypto Investing

… [Trackback]

[…] Information to that Topic: naghdefarsi.com/title/the-counselor/ […]

شکوه
Guest
Member
شکوه

خوب نقدش کردی..با اینکه مر از بازیگر خوب بود اما فیلم نامه افتضاح بود

پیمان ...
Member
Member
پیمان ...

ناصر –:در ضمن به عنوان یه فارغ التحصیل زبان و ادبیات انگلیسی (البته هیچ افتخاری توش نیست، فحشم ندید) بهتون بگم اگه فیلمارو با زیرنویس فارسی تماشا میکنید واقعا انتظار نداشته باشید چیزی از فیلم رو بفهمید. این زیرنویس ها توسط یک عده افراد غیر حرفه ای و تکثیر کنندگان غیر مجاز، از روی فایل زیرنویس انگلیسی بدون دیدن فیلم و چند خط در میان ترجمه میشه که واقعا جز شاهکارهای بشریه. من یه بررسی خودم انجام دادم ۸۰ تا ۹۰ درصد موارد ترجمه فارسی کاملا بی ربطه. مثلا دوست عزیزمون اینجا گفته: "تو حقیقت هیچ گرمایی وجود نداره" در… ادامه »

پیمان ...
Member
Member
پیمان ...

معذرت میخوام.ولی من بانظرهمه مخالفم.من فیلمو دیدم واقعا به ابعاد منفی روابط زناشویی خیلی خوب پرداخته بود.فقط ازلحاظ بخش مافیایی که فیلم داشت ضعیف بود.

محمد
Member
Member
محمد

ریدلی اسکات به حق یکی از بهترین علمی-تخیلی سازهاست(بیگانه،بلید رانر،پرومتئوس).فیلمهای تاریخی(گلادیاتور،قلمرو پادشاهی)،گنگستری(گنگستر امریکایی) و جنگی(سقوط شاهین سیاه) رو هم عالی میسازه.ولی باید قبول کنیم فیلم نا امید کننده هم کم نداره.به نظرم این فیلم همراه با کلاهبرداری آمریکایی نا امید کننده ترین فیلمای چند سال اخیر بودن.

ناصر -
Guest
Member
ناصر -

در ضمن به عنوان یه فارغ التحصیل زبان و ادبیات انگلیسی (البته هیچ افتخاری توش نیست، فحشم ندید) بهتون بگم اگه فیلمارو با زیرنویس فارسی تماشا میکنید واقعا انتظار نداشته باشید چیزی از فیلم رو بفهمید. این زیرنویس ها توسط یک عده افراد غیر حرفه ای و تکثیر کنندگان غیر مجاز، از روی فایل زیرنویس انگلیسی بدون دیدن فیلم و چند خط در میان ترجمه میشه که واقعا جز شاهکارهای بشریه. من یه بررسی خودم انجام دادم ۸۰ تا ۹۰ درصد موارد ترجمه فارسی کاملا بی ربطه. مثلا دوست عزیزمون اینجا گفته: "تو حقیقت هیچ گرمایی وجود نداره" در حالی… ادامه »

ناصر -
Guest
Member
ناصر -

اولا اسکات فیلم پادشاهی اسمانها را در کارنامه خود دارد و کسانی که این فیلمو دیدن میدونن که تو هالیوود همچین فیلمی نادره، بعدشم این فیلم بنظرم خیلی تاثیر کذاره. موضوع فراگیر و جهانی نداره اما کاملا بیننده رو وادار به قکر میکنه، زیاده خواهی بشر و عدم توجه به وسیله در رسیدن به هدف…
البته صحبت های تاجر الماس درباره یهود رو درک نکردم اگه کسی فهمید بگه.
موسیقی بسیار گیرایی هم داشت.

مصطفی پهلوانی
Member
Member
مصطفی پهلوانی

حیف این همه بازیگر خوب که به خاطر یک فیلم نامه خیلی خیلی ضعیف به فنا رفت ! 😥

Zahre Shirin
Guest
Member
Zahre Shirin

با سلام، علیرغم حضور بازیگرهای سرشناس و پروموشن وحشتناکی که پیش از ارائه فیلم منتشر شداز بابت دیدن این فیلم واقعا حس مغموم شدن دارم، خیلی خیلی بدرد نخور بود، اولین فیلمی بود که وقتی تموم شد بخاطر بی سر و ته بودنش شوکه شدم، به هیچ وجه دیدنش توصیه نمی شود.

امیر 42
Guest
Member
امیر 42

راستش انتظار داشتم اینجا در مورد داستان فیلم بحث بشه تا کلکل های به ظاهر متعصب و توخالی. من خیلی از صحنه های فیلم رو درک نکردم. به هر حال یکی از عحیبی ترین فیلم هایی بود که تاحالا دیدم. شاید نباید بعد از یه بار دیدن فیلم نظر بدم ولی فکر می کنم فیلم توی همون لحظات اول کل داستان رو به جورایی تعریف کرد. کامرون دیاز توی دیالوگش گفت تو حقیقت هیچ گرمایی وجود نداره.

امیر
Guest
Member
امیر

با سلام خدمت دوستان. بنده قبل از هر چیز اعتراف کنم که چیزی از صنعت فیلم سازی و هنر فیلم نمی دونم ومعمولا فیلم ها رو بر اساس تاثیری که رو من داشتن می سنجم یا پیشنهاد می کنم. سعی می کنم کمتر در مورد فیلم ها نظر بدم اما در مورد این فیلم چندان نتونستم با نظرات برادینلی موافق باشم هر چند که خب سواد سینمایی ایشون بسیار فراتر از من هست. به نظر من این فیلم اون قدرها هم بد نبود. فکر نمی کنم حتما تمام فیلم های تو این ژانر دارای ضرباهنگ تندی باشن. با این که… ادامه »

N1MA94
Guest
Member
N1MA94

یکی از ضعیف ترین فیلم هایی که تو چند وقت اخیر دیدم. توصیه میکنم که نبینید این فیلمو. :sigh:

erfan114
Guest
Member
erfan114

مجموعه فیلم های روانشناختی برتر جهان
/http://www.psychologytest.ir
همراه با نقد و معرفی و تصحیح مجدد
[email protected]

آرمین سهرابی
Member
Member
آرمین سهرابی

تشکر از رضا اسدی بابت ترجمه.
اگه میشه نقد blue is the warmest color رو بذارید، تو لینک خبر در مورد فیلم نوشته بودید نقد بزودی ولی انگار فراموش شد
با تشکر

تيتراژ
Guest
Member
تيتراژ

maloos:یکی از دوستان از کارگردان های خوب مد نظر بنده پرسید که پاسخ این است :
بله دوست عزیز چرا که نه
از سینمای هنردوست میشه به آنتوان سالیسیا، اینگمیر ماراتتا، جویی لمانی، بلا تار، کیشلوفسکی و چند نفر دیگر اشاره کرد
از سینمای مستقل هالیوودی میشه به برادران کوئن اشاره کرد.
اما از سینمای هالیوودی میشه به برایان سینگر، مارتین اسکورسیسی، کریستوفر نولان و یکی دو تای دیگه اشاره کرد.
امثال ریدلی اسکات ها، دنی بویل ها، اسپیلبرگ ها و …. به سختی کارگردان به حساب میان. بزرگشون نکنیم

به چالش کشیدن الکی تخصص شما عقب افتاده هاست

DEZMOND
Guest
Member
DEZMOND

maloos:کارگردان بنجل ساز دوباره شکست خورد آقای اسکات به نمایندگی از بسیج دانشجویی دانشگاه اعلام می کنم که جمع کردن این همه بازیگر خوب کمکی به شما نخواهد کرد. بهتر است به گذشته باز گردید . بنجل های قبلیتان کمتر بنجل بودند maloos:من نظر خودم و دانشگاه رو گفتم واقعا نمیفهمم چرا برخورد اینطوریه آیا نباید برای نظر دیگران ارزش قائل باشیم؟ خدا در سوره ی عصر میفرماید: ان الانسان لفی خسر خدا همه ما را آدم کند توصیه می کنم برین فیلمای ابر شاهکار برادر بسیجیتون استاد ده نمکی رو ببینید و طرف یه همچین کارگردانایی مثه ریدلی اسکات… ادامه »

www.freedlmovie.com
Guest
Member
www.freedlmovie.com

دانلود فیلم ، سریال و انیمیشن با لینک مستقیم و رایگان در:
http://www.freedlmovie.com
http://www.freedlmovie.com
http://www.freedlmovie.com
http://www.freedlmovie.com

frank castle
Member
Member
frank castle

maloos:یکی از دوستان از کارگردان های خوب مد نظر بنده پرسید که پاسخ این است : بله دوست عزیز چرا که نه از سینمای هنردوست میشه به آنتوان سالیسیا، اینگمیر ماراتتا، جویی لمانی، بلا تار، کیشلوفسکی و چند نفر دیگر اشاره کرد از سینمای مستقل هالیوودی میشه به برادران کوئن اشاره کرد. اما از سینمای هالیوودی میشه به برایان سینگر، مارتین اسکورسیسی، کریستوفر نولان و یکی دو تای دیگه اشاره کرد. امثال ریدلی اسکات ها، دنی بویل ها، اسپیلبرگ ها و …. به سختی کارگردان به حساب میان. بزرگشون نکنیم رو چه حسابی اسپیلبرگ کارگدان نیست وبرایان سینگر هست ؟؟… ادامه »

آرش.آرش
Guest
Member
آرش.آرش

maloos:یکی از دوستان از کارگردان های خوب مد نظر بنده پرسید که پاسخ این است : بله دوست عزیز چرا که نه از سینمای هنردوست میشه به آنتوان سالیسیا، اینگمیر ماراتتا، جویی لمانی، بلا تار، کیشلوفسکی و چند نفر دیگر اشاره کرد از سینمای مستقل هالیوودی میشه به برادران کوئن اشاره کرد. اما از سینمای هالیوودی میشه به برایان سینگر، مارتین اسکورسیسی، کریستوفر نولان و یکی دو تای دیگه اشاره کرد. امثال ریدلی اسکات ها، دنی بویل ها، اسپیلبرگ ها و …. به سختی کارگردان به حساب میان. بزرگشون نکنیم سینما به تمام این کارگردانها با سبک های مختلف احتیاج… ادامه »

علیرضا نوری
Member
Member

maloos:یکی از دوستان از کارگردان های خوب مد نظر بنده پرسید که پاسخ این است : بله دوست عزیز چرا که نه از سینمای هنردوست میشه به آنتوان سالیسیا، اینگمیر ماراتتا، جویی لمانی، بلا تار، کیشلوفسکی و چند نفر دیگر اشاره کرد از سینمای مستقل هالیوودی میشه به برادران کوئن اشاره کرد. اما از سینمای هالیوودی میشه به برایان سینگر، مارتین اسکورسیسی، کریستوفر نولان و یکی دو تای دیگه اشاره کرد. امثال ریدلی اسکات ها، دنی بویل ها، اسپیلبرگ ها و …. به سختی کارگردان به حساب میان. بزرگشون نکنیم این دوستانی که نام بردی چون به سلیقه ی تو… ادامه »

علیرضا نوری
Member
Member

maloos:من نظر خودم و دانشگاه رو گفتم
واقعا نمیفهمم چرا برخورد اینطوریه
آیا نباید برای نظر دیگران ارزش قائل باشیم؟
خدا در سوره ی عصر میفرماید:
ان الانسان لفی خسر
خدا همه ما را آدم کند

اگه میخواید نظرتون رو بگید یه به نظر من بذارید. مثل این میمونه که من بگم پرسپولیس که تیم آشغالیه. این جوری حرف زدن مثل این میمونه که به طرف فحش بدی به جای اینکه نظرتو بگی. خدا همه مان را آدم کند.

epochgh
Guest
Member
epochgh

maloos:کارگردان بنجل ساز دوباره شکست خورد
آقای اسکات به نمایندگی از بسیج دانشجویی دانشگاه اعلام می کنم که جمع کردن این همه بازیگر خوب کمکی به شما نخواهد کرد. بهتر است به گذشته باز گردید . بنجل های قبلیتان کمتر بنجل بودند

جدی نگیرید دوستان ! ملوس خان دارن شوخی میکنن ….

یاور
Guest
Member
یاور

maloos:من نظر خودم و دانشگاه رو گفتم واقعا نمیفهمم چرا برخورد اینطوریه آیا نباید برای نظر دیگران ارزش قائل باشیم؟ خدا در سوره ی عصر میفرماید: ان الانسان لفی خسر خدا همه ما را آدم کند تونظرخودت روگفتی یا ازطرف بسیج دانشجویی یا دانشگاه؟پس حتما توسخنگوی دانشگاه هستی دیگه؟ ۲-باتوجه به کارگردانهای مدنظری که گفتی فکرکنم تو دانشجونباشی بلکه یک فارغالتحصیل ارشدباشی یامگه اینکه غیرازاین دانشجویی هستی که باچند اسم که نام بردی فقط اسامی رو بدونند که بعید میدونم!وسینمای هنردوستی که نام بردی همون سینمای مستقل هست که ریشه امریکایی اون هنوزهم بافیلمهای همون کوئن هاوترنس مالیک ادامه داره… ادامه »

Maloosjaan
Guest
Member
Maloosjaan

یکی از دوستان از کارگردان های خوب مد نظر بنده پرسید که پاسخ این است :
بله دوست عزیز چرا که نه
از سینمای هنردوست میشه به آنتوان سالیسیا، اینگمیر ماراتتا، جویی لمانی، بلا تار، کیشلوفسکی و چند نفر دیگر اشاره کرد
از سینمای مستقل هالیوودی میشه به برادران کوئن اشاره کرد.
اما از سینمای هالیوودی میشه به برایان سینگر، مارتین اسکورسیسی، کریستوفر نولان و یکی دو تای دیگه اشاره کرد.
امثال ریدلی اسکات ها، دنی بویل ها، اسپیلبرگ ها و …. به سختی کارگردان به حساب میان. بزرگشون نکنیم

Maloosjaan
Guest
Member
Maloosjaan

من نظر خودم و دانشگاه رو گفتم
واقعا نمیفهمم چرا برخورد اینطوریه
آیا نباید برای نظر دیگران ارزش قائل باشیم؟
خدا در سوره ی عصر میفرماید:
ان الانسان لفی خسر
خدا همه ما را آدم کند

علیرضا نوری
Member
Member

maloos:کارگردان بنجل ساز دوباره شکست خورد
آقای اسکات به نمایندگی از بسیج دانشجویی دانشگاه اعلام می کنم که جمع کردن این همه بازیگر خوب کمکی به شما نخواهد کرد. بهتر است به گذشته باز گردید . بنجل های قبلیتان کمتر بنجل بودند

جناب ملوس.اگه یه "به نظر من" به این گفته ی "به نظر من" احمقانت اضافه کنی، ناراحتی پیش نمیاد.

یاور
Guest
Member
یاور

درضمن : یادم رفت نظرشخصی خودم رودرباره شما دوست عزی،ازطرف انجمن حمایت از کارگردانهای نامی وباتجربه وانجمن فارغ التحصیلان و فیلمسازان بی پول وبی پارتی اعلام کنم
مخاطب دوزاری!
مخاطب بنجل!
مخاطب بسیجی قلابی!
مخاطب دشمن پدرکشته ریدلی اسکات!
وچه وچه وچه وچه!

یاور
Guest
Member
یاور

جناب ملوسسسس! میشه ازتون بپرسم که درمرکزخرید بنجل بازار فیلمهای بنجلی مثل بیگانه/بلیدرانر/تلما ولوییز/هانیبال/قلمروبهشت/گلادیاتور/سقوط بلک ها/گنگسترامریکایی و…دردسترس هست یانه؟! اسامی فیلمهای بالاروخوندی؟تازه یه بخشی ازتجربیات متنوع ریدلی اسکات بودند. قرارنیست با یک یاچندفیلم ضعیف برکارگردانهایی که حاصل ۳۵سال(اززمان فیلم بیگانه)زحمت وعمرشان هست ،یه جوجه ننری امثال شماکه اصلا نمیدونند چه موقع ازواژه بسیج استفاده کنند ،بیان وایراد بگیرند. خوراک شما همون بتمن ها(با اینکه هم فیلم وبخصوص کارگردانش رو دوست دارم )و ایرون من هاو سوپرمن هاوگرین لن هاوواجمن هاوچه میدونم هاوغیره وذالک هستند. فعلا که دانشجویی وحالا حالا ها زمان زیاد میبره تاشاید شاید روزی ریدلی اسکات رو بتونی… ادامه »

amir mohammad 2 sadeghi
Member
Member
amir mohammad 2 sadeghi

فیلم عالیه معرکس!!!!!
پیشنهاد میکنم ببینین

mojtaba89
Guest
Member
mojtaba89

ما که هیچ کدوم فیلم رو ندیدیم اما از اونجایی که ریدلی اسکات خیلی وقته نتونسته فیلم خوب و موفقی بسازه ، معلوم بود این یکی هم چندان اثر خوبی نیست چرا که یه کارگردان خوب و باتجربه ، روی فیلمنامه ای که ضعفهای آشکار زیادی داره کار نمی کنه .

Small maloos
Guest
Member
Small maloos

maloos:کارگردان بنجل ساز دوباره شکست خورد
آقای اسکات به نمایندگی از بسیج دانشجویی دانشگاه اعلام می کنم که جمع کردن این همه بازیگر خوب کمکی به شما نخواهد کرد. بهتر است به گذشته باز گردید . بنجل های قبلیتان کمتر بنجل بودند

بنجل ساز؟ تو فکر کردی خیلی نمک داری؟
اول بلید رانر و گلادیاتورش رو ببین که ۱۰ تا فیلم این آواتار مسخرت میارزه. ضمنا فیلم نامه خراب بوده , بند آخر رو بخون , منتقد از کارگردانی تعریف کرده.

Maloosjaan
Guest
Member
Maloosjaan

کارگردان بنجل ساز دوباره شکست خورد
آقای اسکات به نمایندگی از بسیج دانشجویی دانشگاه اعلام می کنم که جمع کردن این همه بازیگر خوب کمکی به شما نخواهد کرد. بهتر است به گذشته باز گردید . بنجل های قبلیتان کمتر بنجل بودند

رابرت دنيرو
Member
Member
رابرت دنيرو

خیلی منتظرش بودم ولی مثل اینکه ……… 😡