Alien: Covenant (بیگانه: پیمان)


خلاصه داستان:

پیمان کشتی مسعمره‌ای است که خدمه آن عازم یک سیاره در سمت دور کهکشان قرار دارد هستند. آنها فکر میکنند آنجا بهشت ناشناخته است اما در اصل جهان خطرناک و تاریکی است. هنگامی که آنها جهان خطرناک را کشف میکنند یک خطر بزرگ، آنها را تهدید میکند و آنها باید برای...


تصاویر فیلم:

نقد و بررسی فیلم به قلم Todd McCarthy (تاد مککارتی)

نشریه The Hollywood Reporter

نمره 9 از 10

 

پنج سال پیش که اسکات فیلم پرومتئوس را ساخت، قصد داشت داستان جدیدی را در دل دنیای بیگانه گسترش دهد. این فیلم با استقبال متوسط مواجه شد و کمپانی فاکس تصمیم گرفت روش دیگری برای ادامه‌ی این مجموعه فیلم به کار ببندد. با این حال، به محض اراده‌ی اسکات برای ساخت فیلم جدیدی از بیگانه که به فیلم اصلی شبیه‌تر و از فضای پرومتئوس دور باشد، تهیه‌کنندگان چراغ سبز نشان دادند.

 

پنج سال پیش که اسکات فیلم پرومتئوس را ساخت، قصد داشت داستان جدیدی را در دل دنیای بیگانه گسترش دهد. او چندان علاقه نداشت که زنومورف‌هایی (موجودات خارجی) را که برای اولین بار در سال 1979 به دنیای سینما آورد، دوباره نمایش دهد ولی خب مقتضیات تجاری این شرایط را مهیا کرد. بنابراین، اگرچه پرومتئوس شامل خرده‌پیرنگی درباره‌ی سرمنشا بیگانگان بود اما عمدتا مشقت‌های سفر فضایی برای کشف سرچشمه‌ی حیات را مطرح می‌کرد. فیلم مذکور با استقبال متوسط مواجه شد و کمپانی فاکس تصمیم گرفت روش دیگری برای ادامه‌ی این مجموعه فیلم به کار ببندد که مفهوم متغیری از این دنیا و درباره‌ی تاریخچه‌ی پسابیگانگان بود. با این حال، به محض اراده‌ی اسکات برای ساخت فیلم جدیدی از بیگانه که به فیلم اصلی شبیه‌تر و از فضای پرومتئوس دور باشد، تهیه‌کنندگان چراغ سبز نشان دادند.

 

بیگانه: پیمان داستانی را شرح می‌دهد که قائم به ذات جذاب است در حالی که نیم‌نگاهی هم به هدف غایی دارد. با وجود این که این فیلم رشته‌های داستانیِ معلق در پایان پرومتئوس را به هم گره می‌زند، هدف اصلی آن دادن تولدی دوباره به زنومورفی (موجود خارجی) نام آشناست. «مایکل فسبندر» دوباره در فیلم حضور دارد.

 

فیلم بیگانه: پیمان بیشتر به دنباله‌ای از پرومتئوس شباهت دارد تا پیش‌درآمدی به بیگانه. همانند مجموعه فیلم اخیر سیاره‌ی میمون‌ها، این فیلم نیز داستانی را شرح می‌دهد که قائم به ذات جذاب است در حالی که نیم‌نگاهی هم به هدف غایی دارد. با وجود این که بیگانه: پیمان رشته‌های داستانیِ معلق در پایان پرومتئوس را به هم گره می‌زند، هدف اصلی آن دادن تولدی دوباره به زنومورفی (موجود خارجی) نام آشناست تا این که افسانه‌‌ای از این دنیا را بسط و توسعه دهد. تنها بازیگری که در پرومتئوس حضور داشت و در این فیلم نیز بازی می‌کند، «مایکل فسبندر» است که دو نقش را بر عهده دارد: دیوید ربات انسان‌نما و والتر برادر کوچک‌تر دیوید.

 

بیگانه: پیمان ترکیبی از ایده‌های علمی‌تخیلی فوق‌العاده و تلاطم‌های ترسناک و شوک‌کننده‌ی فیلم‌های اسلشر می‌باشد. اسکات نتوانسته این المان‌های متفاوت و ناهمگون را مانند 38 سال پیش به خوبی ترکیب و تلفیق کند بیگانه: پیمان ترکیبی از خوب و بد است.

 

بیگانه: پیمان ترکیبی از ایده‌های علمی‌تخیلی فوق‌العاده و تلاطم‌های ترسناک و شوک‌کننده‌ی فیلم‌های اسلشر می‌باشد. اسکات که نتوانسته این المان‌های متفاوت و ناهمگون را مانند 38 سال پیش به خوبی ترکیب و تلفیق کند، از لحاظ لحنی نیز ریسک کرده؛ از این جهت که فیلم در بهترین حالت توانسته وحشت‌زایی و تنش و هیجانی در حد بیگانه بیافریند. در بدترین اوقات هم، فیلم گرفتار همان اغراق و مبالغه‌ای می‌شود که گاها پرومتئوس را از مسیر اصلی منحرف می‌ساخت. بیگانه: پیمان ترکیبی از خوب و بد است. تماشای نواختن موسیقی توسط دو ربات انسان‌نما و مشاهده‌ی تامل و تعمق آنان در باب هستی، و در آخر بوسه‌ی فسبندر از فسبندر (اشاره به نقش دو ربات که فسبندر ایفا می‌کند) مسلما کسل‌کننده است. البته فیلم با نمایش زنومورف جدید (که نسبت به نسخه‌ی اصلی واقعی‌تر به نظر می‌رسد) و کشتار انسان‌ها به دست آن، تا حدودی این کاستی را جبران می‌کند. در برخی از صحنه‌ها، اسکات از فیلم‌های ترسناک دهه 80 وام گرفته.

 

فیلم طبق سنت آثار علمی‌تخیلی با نمایش رزمناوی که با سرعتی در حد سرعت نور در حال پیمایش فضاست، آغاز می‌شود. روی عرشه‌ی فضاپیما، دو هزار نفر در خواب عمیق فرو رفته‌اند. تنها فرد هوشیار، والترِ ربات است که می‌تواند تمامی فعالیت‌های روزانه را بدون هیچ کمکی انجام دهد. تا اینکه فضاپیما به مشکل برخورده و او بالاجبار خدمه‌ را بیدار می‌کند. تمام افراد از فرایند انجمادزدایی جان سالم به در می‌برند غیر از کاپیتان «برانسون (جیمز فرانکو)» که در آتش می‌سوزد. کاپیتان جدید «اورام (بیلی کروداپ)» تجربه‌ی چندانی در رهبری فضاپیما ندارد و همسر برانسون، «دانیلز (کاترین واترستون)»، پس از مرگ همسرش تمرکزش را از دست داده و نمی‌تواند وظیفه‌ی خود را به نحو احسن انجام دهد. پس از انجام تعمیرات لازم، اورام تصمیم می‌گیرد به جای به خواب برگرداندن خدمه‌ برای طی هفت سال باقیمانده از سفر، مسیر فضاپیما را به سمت سیاره‌ای قابل سکونت به منظور اکتشاف تغییر دهد. دانیلز با این تصمیم مخالفت می‌کند ولی بقیه موافقند. اما سیاره آن‌گونه که آنان تصور می‌کنند نیست. چون اصلا به عنوان منطقه‌ای برای اکتشاف توسط کاشفان مجهز مناسب نیست، حتی نمی‌توان روی سطح سیاره با فضاپیما ارتباط برقرار کرد.

 

جلوه‌های ویژه فیلم دیدنی است. اسکات بیشتر زمان فیلم را به نمایش بیگانه اختصاص داده که خوشبختانه همین امر موجب بازیابی شکوه از دست‌رفته‌ی او از زمان فیلم اول بیگانه‌ شده است. فیلمنامه در تلاش است تا کاراکتر دیوید را جالب جلوه دهد، اما در بیشتر بخش‌های فیلم از یک موجود خودشیفته و آرام فراتر نمی‌رود. می‌خواهند دانیلز را به عنوان یک قهرمان بزن بهادر جا بیندازند، ولی او تنها می‌تواند یک ریپلی (شخصیت اصلی در فیلم بیگانه) درجه دوم باشد.

 

جلوه‌های ویژه‌ی فیلم به عنوان بهترین‌های این مجموعه با پرومتئوس رقابت می‌کند. شاید به این دلیل که در سایر فیلم‌ها (خصوصا در آثار فراموش شده‌ای چون بیگانه علیه غارتگر و دنباله‌ی منحوس آن)، زنومورف اغلب در سایه دیده می‌شد. اسکات بیشتر زمان فیلم را به نمایش بیگانه اختصاص داده که خوشبختانه همین امر موجب بازیابی شکوه از دست‌رفته‌ی او از زمان فیلم اول بیگانه‌ شده است. طی سالیان اخیر، به طرز ناامیدکننده‌ای از بین بردن این موجودات، آسان نمایش داده می‌شد ولی در بیگانه: پیمان از این خبرها نیست. موسیقی متن «جِد کِرزل» بدون این که کپی‌برداری از موسیقی «جری گلداسمیت» در سال 1979 باشد، یاد و خاطره‌ی آن را تداعی می‌کند.

 

کاراکترهای فیلم همانند دیگر فیلم‌های اسلشر، دوبعدی و ساده هستند. فیلمنامه در تلاش است تا کاراکتر دیوید را جالب جلوه دهد، اما در بیشتر بخش‌های فیلم از یک موجود خودشیفته و آرام فراتر نمی‌رود. می‌خواهند دانیلز را به عنوان یک قهرمان بزن بهادر جا بیندازند، ولی او تنها می‌تواند یک ریپلی (شخصیت اصلی در فیلم بیگانه) درجه دوم باشد. قطعا حضور «سیگورنی ویور» در بیگانه 1 و 2 به عنوان عامل وحدت‌بخش بین این دو فیلم تاثیر بسزایی داشت. اسکات هم این را می‌داند. شاید به همین دلیل صدای کامپیوتر فضاپیما که متعلق به «لورلای کینگ» می‌باشد در ابتدا شبیه صدای ویور به نظر می‌رسد!

 

آن‌هایی که برای تماشای خون و هیجان به مجموعه‌ی بیگانه علاقه دارند، مسلما از تماشای بیگانه: پیمان بیشتر از پرومتئوس راضی خواهند بود. آن‌هایی که پرومتئوس را به دلیل تزریق مباحث علمی‌تخیلیِ صرف به کالبد داستانش می‌ستودند، شاید از تماشای این فیلم ناامید شوند.

 

بیشتر خدمه‌ی فضاپیما سیاهی‌لشکر هستند. به یاد آورید فیلمنامه‌های بیگانه و بیگانگان را که چقدر دقیق و موثر کاراکترهایی که حتی حضور چندانی در فیلم نداشتند را معرفی می‌کردند. شخصیت کین با بازی «جان هرت»، برت با بازی «هری دین استنتون»، هادسون با هنرمندی «بیل پکستون»، یا حتی واسکز با بازی «جنت گلدستاین». متاسفانه در فیلمنامه‌ی این فیلم نمی‌توان چنین شخصیت‌پردازی دقیقی را خاطرنشان کرد. به عنوان مثال، اورام با بازی «بیل کروداپ» مرد ایمان معرفی می‌شود اما فقط همین! چیزی دیگری نمی‌بینیم. «دنی مک‌براید» هم علی‌رغم فرصت زیادی که در اختیارش گذاشته شده اسکلتی بیش نیست.

 

بیگانه فیلم بزرگ و ماندگاری بود که بیگانه: پیمان می‌خواهد شبیه آن باشد و صدالبته فیلم جدید اسکات یک اثر سرگرم‌کننده‌ی علمی‌تخیلی/ترسناک 2 ساعته با بودجه‌ای کلان است. اما نمی‌توان از این حقیقت چشم پوشید که دنباله‌های یک اثر هرچقدر هم خوب باشند، باز هم نمی‌توانند در حد و اندازه‌های آن ظاهر شوند.

 

آن‌هایی که برای تماشای خون و هیجان به مجموعه‌ی بیگانه علاقه دارند، مسلما از تماشای بیگانه: پیمان بیشتر از پرومتئوس راضی خواهند بود. اگرچه این اثر قطعا یکی دو پله پایین‌تر از دو قسمت نخست قرار دارد. آن‌هایی که پرومتئوس را به دلیل تزریق مباحث علمی‌تخیلیِ صرف به کالبد داستانش می‌ستودند، شاید از تماشای این فیلم ناامید شوند. با وجود این که اسکات تفکرات غالب بر نسخه‌ی سال 2012 را دور نینداخته، ولی بسیاری از آن‌ها را در این فیلم به شیوه‌ای سرسری بیان کرده. گویی چیزی از قلم افتاده (اگرچه صادقانه بگویم من از این اقدام اسکات بدم نمی‌آید). بیگانه فیلم بزرگ و ماندگاری بود که بیگانه: پیمان می‌خواهد شبیه آن باشد و صدالبته فیلم جدید اسکات یک اثر سرگرم‌کننده‌ی علمی‌تخیلی/ترسناک 2 ساعته با بودجه‌ای کلان است. اما نمی‌توان از این حقیقت چشم پوشید که دنباله‌های یک اثر هرچقدر هم خوب باشند، باز هم نمی‌توانند در حد و اندازه‌های آن ظاهر شوند.

اختصاصی نقد فارسی

مترجم: بابک مؤیدزاده

منتقد: جیمز براردینلی – امتیاز 7.5 از 10 (3 از 4)

کپی برداری و نقل این مطلب به هر شکل (از جمله برای همه نشریه‌ها، وبلاگ‌ها و سایت های اینترنتی) بدون ذکر دقیق کلمات “منبع: سایت نقد فارسی” ممنوع است و شامل پیگرد قضایی می شود.


ممکن است شما دوست داشته باشید

36

دیدگاه بگذارید

Please Login to comment
36 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
پیمانbenjaminHobbit 2013miladmfarrostami1989 Recent comment authors
  Subscribe  
Notify of
trackback
Member
Digital Transformation Solutions

… [Trackback]

[…] Read More Info here on that Topic: naghdefarsi.com/title/alien-covenant/ […]

trackback
Member
Optoma X307USTi manuals

… [Trackback]

[…] Here you can find 31581 more Information on that Topic: naghdefarsi.com/title/alien-covenant/ […]

trackback
Member
replica watches

… [Trackback]

[…] There you can find 40669 more Info on that Topic: naghdefarsi.com/title/alien-covenant/ […]

trackback
Member
https://maxiextermination.com/pest-control-burbank-ok/

… [Trackback]

[…] Read More Info here on that Topic: naghdefarsi.com/title/alien-covenant/ […]

trackback
Member
track1,2 + pin

… [Trackback]

[…] Read More Info here on that Topic: naghdefarsi.com/title/alien-covenant/ […]

trackback
Member
안전공원

… [Trackback]

[…] Find More on to that Topic: naghdefarsi.com/title/alien-covenant/ […]

trackback
Member
bitcoin evolution review

… [Trackback]

[…] Find More on that Topic: naghdefarsi.com/title/alien-covenant/ […]

trackback
Member
pomeranian puppies for sale near me in usa canada uk australia europe cheap

… [Trackback]

[…] Here you can find 69049 additional Information on that Topic: naghdefarsi.com/title/alien-covenant/ […]

trackback
Member
Juul Pods

… [Trackback]

[…] Here you will find 8919 additional Information on that Topic: naghdefarsi.com/title/alien-covenant/ […]

trackback
Member
affordable rolex replica

… [Trackback]

[…] Read More Info here on that Topic: naghdefarsi.com/title/alien-covenant/ […]

پژمان
Guest
Member
پژمان

ریدم پس یقه کارگردان و تهیه کننده اش

۲ ساعت میخوابیدم لذت بیشتری میبردم!

پیمان
Guest
Member
پیمان

اینکه موجودی سیاه و ترسناک از لب و لوچه آب دهان بریزه، یا سر رو قطع کنه، زنده زنده سینه طرف رو بدره و تکه تکه کنه، عیش و کیف دو نفر رو توی حمام کوفت کنه،سر ببره، پشت و سینه آدم رو سوراخ کنه و به دنیا بیاد یا به. طریق دیگه از دهان طرف بیرون بیاد و زاده بشه و حالا هر صحنه خون و خونریزی دیگه در فیلم که خلاصه اونها رو گفتم، چیزی نیست که منو بترسونه، زیاد دیدیم از اینا از همین کارگردان و بقیه دوستان، تعلیق های خوبی داره اما از اونجایی که نتیجه… ادامه »

بیگ بنگ
Guest
Member
بیگ بنگ

متاسفانه فیلم حرف جدیدی برای گفتن نداشت و ضعف خیال پردازی باعث شد تا در این فیلم تکرار همون ایده های قبلی رو مشاهده کنیم، ظاهرا ناتوانی نویسندگان از ادامه داستان به سمت مورد انتظار ما باعث شده که ادامه داستان فیلم حول محور تقابل انسان و روبات شکل بگیره که نمونه های مشابه اون رو در این ایام چه بصورت فیلم و سریال بسیار دیده ایم و این بسته شدن پنجره ای که در پرومتئوس باز شده بود واقعا من رو بعنوان بیننده و فن این سری نامید کرد…

krbhfbv
Guest
Member
krbhfbv

خوش نام عزیز..سرنوشت دکتر شاو هنوز نامعلومه!!!

مگه ندیدی دیوید جرش داده بود

محمد666
Guest
Member
محمد666

خلاصه بگم بنظر من فیلمه ضعیفیه یا من تونستم تمام اتفاقات فیلم رو حدس بزنم یا شخصیت های فیلم کاملا احمق بودند این فیلم توهینیه به شعور مخاطب نمره من ۱ از ۱۰

مهدی 8009044
Guest
Member
مهدی 8009044

استاد نولان اگر لطفی بکنه یه مجموعه سه تایی از ایلین رو بسازه فک کنم عطش ما رو برای دیدن یه فیلم فلسفی، علمی تخیلی در باره این موجودات و در عین حال منشا زندگی و بشریت برطرف بکنه.

حمیدرضاج
Guest
Member
حمیدرضاج

سلام واقعا بعضی از افراد نمیدونم چطور تفکر میکنند , یه کمپانی اومده یه فیلم تخیلی نادرست به اسم پرومتئوس ساخته و توهمات و تخیلات خودش رو به شکل فیلم درآورده , اینجا همچین میگن فیلم فلسفی و عمیق که هر کی فیلم رو ندیده باشه فکر میکنه چه خبره , خود سازنده هاش هم فکر کنم نمیدونستن بعضیا اینقدر میخوان یه فیلم تخیلی رو جدی بگیرن , فیلم مستند که نیست , فیلم تخیلیه, با نظر Hobbit 2013 هم موافقم , یه شکل یه فیلم تخیلی ببینید ,چرا یه فیلم ساده اینقدر روتون تاثیر میذاره

bent ben
Member
Member
bent ben

فیلم بسیار زیبایی هست . از دیدنش لذت بردم مخصوصا آخرش

دنباله پروتئوس هست فقط خیلی بر اون موضوعات مانور نمی دهد .

در کل عالیه .

۹ از ۱۰

alireza11
Guest
Member
alireza11

باید گفت این فیلم مثالی هست از پیروزی تفکرات گیشه ایی بر ساخت یک فیلم فلسفی و سنگین چون پرومتئوس.

فلسفه و عمق فیلم جذاب پرومتئوس در این فیلم به شدت سلاخی شده و تا حد امکان صحنه های قتل و کشتار انسان ها توسط بیگانه ها قرار داده شده تا در گیشه موفق بشه.

متاسفانه اگر این ادامه پرومتئوس باشه و اینقدر دم دستی به سوالات بزرگ فیلم پرومتئوس پاسخ داده شده باشه باید از ریدلی اسکات ناامید شد.

عقیل زارعی
Member
Member
عقیل زارعی

[quote name=”خوش نام”]فیلم خوبی بود.سرنوشت دکتر شاو هنوز نامعلومه.رباط (دیوید)، بدنبال خلق موجودیست که جسم جاودانی داشته باشد.اول فیلم هم ، خالق دیوید ، بدنبال این است که خالق انسان کیست.در فیلم قبلی Prometheus ، خالق دیوید ، بدنبال خدایان است تا عمری جاودانه داشته باشد.در یک قسمت این فیلم جدید ، دیوید به رباط دیگر می گوید بخاطر اینکه دکتر شاو اورا تعمیر کرده، عاشقش شده.دکتر شاو به احتمال زیاد در نسخه بعدی Alien: Awakening ، در جسم جاودانی بوجود خواهد آمد.[/quote]با تشکر از آقای خوش نام عزیز . دیوید احتمالا چون در فیلم قبلی درک نکرده بودکه خالق… ادامه »

خوش نام
Guest
Member
خوش نام

فیلم خوبی بود.
سرنوشت دکتر شاو هنوز نامعلومه.
رباط (دیوید)، بدنبال خلق موجودیست که جسم جاودانی داشته باشد.
اول فیلم هم ، خالق دیوید ، بدنبال این است که خالق انسان کیست.
در فیلم قبلی Prometheus ، خالق دیوید ، بدنبال خدایان است تا عمری جاودانه داشته باشد.
در یک قسمت این فیلم جدید ، دیوید به رباط دیگر می گوید بخاطر اینکه دکتر شاو اورا تعمیر کرده، عاشقش شده.
دکتر شاو به احتمال زیاد در نسخه بعدی Alien: Awakening ، در جسم جاودانی بوجود خواهد آمد.

شهروز
Guest
Member
شهروز

بعد از دیدن فلم پرومتئوس کلی صحنه سازی تو فکرم کرده بودم , یعنی دنیای مهندسان انسان چه شکلیه اونم با اون سفینه مجهز باید دنیای شگفت انگیزی داشته باشن ولی متاسفانه دنیای خالقان انسان از بومی های افریقایی هم ساده تر بود.

میلاد
Member
Member
میلاد

به نظرم ریدلی اسکات طرفداران ژانر داستانی ای که در پرومتیوس ارائه داده بود رو ناامید کرد. خط سیر داستان و سوالاتی که در پرومتئوس مطرح شده بود رو یهو برای مقاصد تجاری پاک کرد و به هیچ کدوم جوابی نداد. فیلم پرومتئوس نگاه به گذشته و راز خدایان انسانها داشت اما این فیلم نگاهش به تکامل بیگانه هاس بدون اینکه جواب سوالاتی که خلق کرده بود رو به مخاطب بده. تازه اون سوالات رو هم خط زد و پاک کرد!ما در اخر فیلم پرومتئوس دنبال یافتن جواب سوالات عمیق فیلم بودیم اما اینجا دیدیم که دیگه جوابی وجود نداره… ادامه »

rostami
Member
Member
rostami

گروه نقد فیلم

https://t.me/joinchat/CZopFUAkkU_3sgUdA1MySQ

amir ahmad
Guest
Member
amir ahmad

خوب بود
از قسمت اول و دوم alien و Prometheus بهتر نبود ولی از قسمت سوم و چهارم alien خیلی بهتر بود.
و البته این یک چیزه عادیست چون هیچ فیلمی در عرصه علمی تخیلی از alien 1 2 بهتر نیستش.
ولی من در کل خیلی لذت بردم

bent ben
Member
Member
bent ben

[quote name=”Mehdi-Afsharha”][quote name=”benjamin”][quote name=”ARY”][quote name=”benjamin”][quote name=”Mehdi-Afsharha”]من این فیلمو تو سینما دیدم. نظر دوست پایینی تا حد زیادی درسته. اگر پرومتئوس رو دوست داشتید، این فیلم نا امیدتون می کنه. اگر خود بیگانه رو دوست داشتید، این فیلم به پای یکی دو قسمت اول (بخصوص از نظر نوآوری) نمیرسه، اما از بقیه شون بهتره. من دنبال تلفیقی از پرومتئوس، اینتراستالر (از نظر نشون دادن سیاره های دیگه و حیات تو اونا) و همچنین خود بیگانه بودم. تو هیچ کدوم منو راضی نکرد اما خب کلا گرایش به خود بیگانه داره این فیلم.در کل انتظارم از ابداع کننده بیگانه اول (ریدلی اسکات)… ادامه »

bent ben
Member
Member
bent ben

[quote name=”ARY”][quote name=”benjamin”][quote name=”Mehdi-Afsharha”]من این فیلمو تو سینما دیدم. نظر دوست پایینی تا حد زیادی درسته. اگر پرومتئوس رو دوست داشتید، این فیلم نا امیدتون می کنه. اگر خود بیگانه رو دوست داشتید، این فیلم به پای یکی دو قسمت اول (بخصوص از نظر نوآوری) نمیرسه، اما از بقیه شون بهتره. من دنبال تلفیقی از پرومتئوس، اینتراستالر (از نظر نشون دادن سیاره های دیگه و حیات تو اونا) و همچنین خود بیگانه بودم. تو هیچ کدوم منو راضی نکرد اما خب کلا گرایش به خود بیگانه داره این فیلم.در کل انتظارم از ابداع کننده بیگانه اول (ریدلی اسکات) برای این… ادامه »

ARY
Guest
Member
ARY

[quote name=”benjamin”][quote name=”Mehdi-Afsharha”]من این فیلمو تو سینما دیدم. نظر دوست پایینی تا حد زیادی درسته. اگر پرومتئوس رو دوست داشتید، این فیلم نا امیدتون می کنه. اگر خود بیگانه رو دوست داشتید، این فیلم به پای یکی دو قسمت اول (بخصوص از نظر نوآوری) نمیرسه، اما از بقیه شون بهتره. من دنبال تلفیقی از پرومتئوس، اینتراستالر (از نظر نشون دادن سیاره های دیگه و حیات تو اونا) و همچنین خود بیگانه بودم. تو هیچ کدوم منو راضی نکرد اما خب کلا گرایش به خود بیگانه داره این فیلم.در کل انتظارم از ابداع کننده بیگانه اول (ریدلی اسکات) برای این فیلم… ادامه »

bent ben
Member
Member
bent ben

[quote name=”Mehdi-Afsharha”]من این فیلمو تو سینما دیدم. نظر دوست پایینی تا حد زیادی درسته. اگر پرومتئوس رو دوست داشتید، این فیلم نا امیدتون می کنه. اگر خود بیگانه رو دوست داشتید، این فیلم به پای یکی دو قسمت اول (بخصوص از نظر نوآوری) نمیرسه، اما از بقیه شون بهتره. من دنبال تلفیقی از پرومتئوس، اینتراستالر (از نظر نشون دادن سیاره های دیگه و حیات تو اونا) و همچنین خود بیگانه بودم. تو هیچ کدوم منو راضی نکرد اما خب کلا گرایش به خود بیگانه داره این فیلم.در کل انتظارم از ابداع کننده بیگانه اول (ریدلی اسکات) برای این فیلم بیشتر… ادامه »

qwe
Guest
Member
qwe

آن‌هایی که برای تماشای خون و هیجان به مجموعه‌ی بیگانه علاقه دارند، مسلما از تماشای بیگانه: پیمان بیشتر از پرومتئوس راضی خواهند بود. آن‌هایی که پرومتئوس را به دلیل تزریق مباحث علمی‌تخیلیِ صرف به کالبد داستانش می‌ستودند، شاید از تماشای این فیلم ناامید شوند.

هیچی دیگه یعنی داستان صفر

qwe
Guest
Member
qwe

آن‌هایی که برای تماشای خون و هیجان به مجموعه‌ی بیگانه علاقه دارند، مسلما از تماشای بیگانه: پیمان بیشتر از پرومتئوس راضی خواهند بود. آن‌هایی که پرومتئوس را به دلیل تزریق مباحث علمی‌تخیلیِ صرف به کالبد داستانش می‌ستودند، شاید از تماشای این فیلم ناامید شوند.

هیچی دیگه یعنی داستان صفر

bent ben
Member
Member
bent ben

عالی

bent ben
Member
Member
bent ben

عالی