Michael Douglas (مایکل دوگلاس)

بازیگر

مایکِل کِرک داگلاس هنرپیشه آمریکایی و فرزند کرک داگلاس، بازیگر مشهور سینمای هالیوود است. او دو جایزهٔ اسکار در مقام تهیه‌کنندهٔ فیلم پرواز بر فراز آشیانهٔ فاخته و بازیگر فیلم وال‌استریت دریافت کرده‌است. مایکل داگلاس برای فعالیت‌هایش در حمایت از “دین یهود”، جایزه یک میلیون دلاری جنسیس را در اسرائیل دریافت کرد.مایکل داگلاس بازیگر سینما و تلویزیون است. وی سال 1323 چشم به جهان گشود. از مهم‌ترین آثار مایکل داگلاس می‌توان به بازیگری در فیلم مرد مورچه ای، فیلم بازی و فیلم بی استفاده (بلا استفاده) اشاره کرد.

مایکل داگلاس نخستین بار در سینما حضور یافته و سال 1357 در 34 سالگی در فیلم Coma به کارگردانی مایکل کرایتون بازی کرده است. گرچه موفقیت این اثر نسبت به آثار شاخص بعدیش مانند فیلم مرد مورچه ای، بیشتر نبود اما تجربه خوبی برای مایکل داگلاس محسوب می‌شود و همکاری با هنرمندانی همچون Rip Torn، جنویو بوژو، Elizabeth Ashley و Richard Widmark را تجربه کرد.

مایکل داگلاس در سال 1394 دوره‌ی پرتلاشی را در عرصه سینما و تلویزیون گذراند و در اثر مهمی بازی کرده است. اثر مهم مایکل داگلاس در این سال، بازیگری در فیلم مرد مورچه ای به کارگردانی پیتون رید محسوب می‌شود.

شاید یکی از مهم‌ترین بخش‌های بیوگرافی مایکل داگلاس بازی در فیلم مرد مورچه ای بوده است. مایکل داگلاس سال 1394 در 71 سالگی در فیلم مرد مورچه ای نقش مهمی بازی کرده است که توانست با مهارت خود، آن نقش و همچنین خودش را میان مخاطبان سینما مطرح کند. او در این فیلم با پیتون رید همکاری داشته است. مایکل داگلاس توانست با بازی در فیلم مرد مورچه ای تجربه بازیگری موفقی برای خود رقم بزند و همکاری در کنار بازیگرانی نظیر پل راد، کوری استول، اوانجلین لیلی و بابی کاناوله بر تجارب او افزود.

مایکل داگلاس علاوه‌بر فیلم مرد مورچه ای، سال 1376 در 53 سالگی در فیلم بازی نیز بازی کرده است. مایکل داگلاس این‌بار با دیوید فینچر یعنی کارگردان فیلم بازی و هنرمندانی چون دبورا کارا آنگر، شان پن، جیمز ربهورن و پیتر دونات همکاری داشت.

در این سال‌ها مایکل داگلاس با هنرمندان بسیاری تجربه‌ی کار داشته است اما جالب است بدانید که در میان بازیگران دنی دویتو با 4 مرتبه، پیتر دونات با 3 مرتبه، کاتلین ترنر با 3 مرتبه، مارتین دونوان با 2 مرتبه و Sarita Choudhury با 2 مرتبه بیشترین همکاری را با مایکل داگلاس داشته‌اند.ممکن است شما دوست داشته باشید
نظرات