۲۵ فیلم سینمایی در بین فیلم‌های منتخب فهرست ملی ثبت فیلم آمریکا قرار گرفتند

« شوالیه تاریکی»،« پرتقال کوکی»،« زنبق های مزرعه»،« باشگاه جوی لاک» و فیلم های ایدا لوپینو و کاترین بیگلو از جمله فیلم هایی هستند که در بین فیلم های منتخب« فهرست ملی ثبت فیلم» قرار گرفتند.

« نبرد قرن»( ۱۹۲۷) با بازی لورل و هاردی، یک فیلم کوتاه از چارلی چاپلین محصول سال ۱۹۱۴،« شرک»( ۲۰۰۱)، فیلم های مهیجی مثل« تعلیق»،« مرد بازو طلایی» و فیلم های ژانر موسیقی مثل« اتاقی در آسمان گریس» و« برادران بلوز» هم در این فهرست هستند. در این لیست، ۷ فیلم که توسط رنگین پوست ها ساخته شده نیز وجود دارند.

فهرست ملی ثبت فیلم یکی از مهمترین فهرست ها برای ثبت تاریخ، و فرهنگ در ایالات متحده آمریکا محسوب می شود. بر اساس قوانین، این فهرست ملی هر سال، ۲۵ فیلم را حداقل از ۱۰ سال گذشته که به صورت تاریخی یا فرهنگی تاثیرگذار بوده اند، انتخاب می کنند. با فیلم هایی که امسال انتخاب شد، تعداد آثار ثبت شده در این فهرست به ۸۰۰ مورد رسید.

کریستوفر نولان کارگردان« شوالیه تاریکی»، در مورد حضور فیلمش در لیست ملی ثبت فیلم گفت:این انتخاب نه تنها یک افتخار بزرگ برای کسانی است که در تولید این سه گانه همکاری داشتند، بلکه احترامی نیز به همه هنرمند ها و نویسندگانی است که دهه ها روی شخصیت بتمن کار کردند.

فهرست ملی ثبت فیلم

فهرست ملی ثبت فیلم (به انگلیسی: National Film Registry) نام یک فهرست ویژه فیلم‌های سینمایی محصول آمریکا است که از سال ۱۹۸۸ میلادی در کتابخانه ملی کنگره آمریکا تأسیس شده‌است. هر ساله تعداد ۲۵ فیلم سینمایی آمریکایی که دارای تأثیر فرهنگی و تاریخی برجسته، یا از نظر زیبایی، قابل توجه هستند در آن قرار می‌گیرد. تا سال ۲۰۱۱ تعداد ۵۷۵ فیلم به این فهرست اضافه شد

منبع: باشگاه خبرنگاران

ممکن است شما دوست داشته باشید

دیدگاه بگذارید

Please Login to comment
  Subscribe  
Notify of