پرویز پورحسینی رهسپار خانه ابدی شد

صبح یکشنبه، ۹ آذرماه مراسم تشییع این بازیگر قدیمی برگزار و پیکر وی در طبقه بالایی مزار همسرش( ناهید ارسباران) به خاک سپرده شد.

برای برگزاری این مراسم که برای رعایت پروتکل های بهداشتی دوران کرونا (corona) امکان حضور افراد بیشتری نبود، فاطمه معتمدآریا( رئیس انجمن بازیگران خانه سینما)، احمد امینی، فرخ نعمتی، سهیلا رضوی، عباس جمشیدی و شهرام گیل آبادی( مدیرعامل خانه تئاتر) حضور داشتند.

پرویز پورحسینی بعد از حدود دو هفته ایستادگی در برابر ویروس کرونا بامداد روز جمعه، هفتم آذر در بیمارستان از دنیا رفت.

این بازیگر قدیمی تئاتر، سینما و تلویزیون که متولد سال ۱۳۲۰ بود و بازیگری را در دهه ۴۰ با بازی در تله تئاترهای زیادی آغاز کرد و بعد به بازی در« هزار دستان» علی حاتمی رسید. پورحسینی سال ۵۱« چشمه» را با آربی آوانسیان تجربه کرد و دهه های ۶۰ و ۷۰ سال های پرباری برای فعالیت این بازیگر در سینما شدند تا جایی که در نزدیک به ۳۰ فیلم سینمایی نقش های مختلفی را با کارگردان هایی که هر کدام اسم و رسمی داشتند یا بعدها سری در میان سرها درآوردند ایفا کرد؛ از« کمال الملک» علی حاتمی و« مردی که موش شد» احمد بخشی گرفته تا« طلسم» داریوش فرهنگ،« باشو غریبه کوچک» بهرام بیضایی،« رابطه» پوران درخشنده،« بهار در پاییز» مهدی فخیم زاده،« ایستگاه» یدالله صمدی،« کشتی آنجلیکا» محمد بزرگ نیا،« کمیته مجازات» علی حاتمی و« مریم مقدس» شهریار بحرانی.

وی علاوه بر سینما و تئاتر، در تلویزیون هم اثرهای ماندگاری را به یادگار گذاشته است.

پرویزپورحسینی
منبع: ایسنا
ممکن است شما دوست داشته باشید

دیدگاه بگذارید

Please Login to comment
  Subscribe  
Notify of