«دیگر هرگز برف نمی‌بارد» اولین فیلم اسکار ۲۰۲۱

فیلم سینمایی “دیگر هرگز برف نمی‌بارد” ساخته مالگوژاتا شوموفسکا که در بخش مسابقه هفتاد و هفتمین جشنواره فیلم ونیز حضور دارد، به نمایندگی از لهستان به آکادمی اسکار معرفی شد.

 لهستان اولین کشور دنیاست که نماینده خود را برای حضور در بخش اسکار بهترین فیلم بلند بین المللی به آکادمی معرفی می کند. “دیگر هرگز برف نمی بارد” ساخته مشترک شوموفسکا و میخال انگلرت است و این دو فیلمنامه را هم نوشته و آنرا تهیه کرده اند.

الک اوتگوف و آگاتا کولشا بازیگران اصلی این فیلم کمدی هستند و داستان درباره یک مهاجر اوکراینی است که در لهستان ماساژور است. او به تدریج در یک جامعه بسته در مقام یک مرشد برای مشتریان خود ظاهر می شود. “دیگر هرگز برف نمی بارد” تابستان امسال در بخش مسابقه جشنواره فیلم ونیز روی پرده میرود و بعد از آن وقت دارد در فصل جوایز برای درخشیدن در اسکار ۲۰۲۱ آماده شود که با دو ماه تأخیر اوایل اردیبهشت ماه سال آینده برگزار می شود.

فیلم دیگر هرگز برف نمی‌بارد,اخبار فیلم و سینما,خبرهای فیلم و سینما,اخبار سینمای جهان

شوموفسکا ۴۷ ساله جایزه خرس نقره ای و جایزه بزرگ هیأت داوران جشنواره برلین را در کارنامه دارد و در ۲۰۱۶ هم عضو هیأت داوران بخش مسابقه برلین به ریاست مریل استریپ بود. او دو سال قبل  یکی از داوران بخش مسابقه هفتاد و پنجمین جشنواره فیلم ونیز به ریاست گی یرمو دل تورو بود و امسال باید با “دیگر هرگز برف نمی بارد” در آن رقابت کند.

لهستان تا امروز ۱۲ بار نامزد دریافت جایزه اسکار بهترین فیلم خارجی یا بهترین فیلم بین المللی شده و یک بار با “ایدا” به کارگردانی پاول پاولیکوفسکی آنرا برده است. اولین نامزدی لهستان در اسکار در ۱۹۶۳ با” چاقو در آب” رومن پولانسکی بود و آخرین آن در دو سال اخیر با” جنگ سرد “پاولیکوفسکی” بدن مسیح” یان کوماسا.

منبع: همشهری آنلاین

ممکن است شما دوست داشته باشید

دیدگاه بگذارید

Please Login to comment
  Subscribe  
Notify of