نسخه جدید فیلم «جن گیر» ساخته نمی‌شود

این کارگردان برنده اسکار در واکنش به شایعاتی پیرامون همکاری او برای نسخه جدید فیلم «جن گیر» اعلام کرد که این نه یک شایعه بلکه یک دروغ است و هیچ انگیزه و پول کافی در دنیا برای راضی کردن او به ساخت نسخه جدید فیلم موفق «جن گیر» وجود ندارد. 

از زمان ساخت فیلم موفق «جن گیر» در سال ۱۹۷۳ که با ۱۰ نامزدی، موفق به کسب دو جایزه اسکار شد، چندین فیلم دیگر بر اساس رمان «جن گیر» نوشته «ویلیام پیتر بلتی» ساخته شده اما «فردکین» در هیچ یک از آنها نقش نداشته است. جدیدترین فیلم بر این اساس «قلمرو: پیش‌درآمدی بر جن‌گیر» به کارگردانی «پل شریدر» در سال ۲۰۰۵ بود. 

آخرین فیلم بلند ساخته «ویلیام فردکین» مستندی با نام «شیطان و پدر آمورث» بود که در سال ۲۰۱۷ ساخته شد و به مقایسه لحظات فیلم معروف «جن‌گیر» با جن‌گیری واقعی پرداخته است. 

فیلم هایی که در ادامه نسخه اصلی «جن گیر» (۱۹۷۳) ساخته شدند هیچ یک به موفقیتی در سطح آن دست نیافتند. «جن گیر ۲: مرتد» در سال ۱۹۷۷ ساخته شد و علی رغم نقش آفرینی «ریچارد برتون» و «لیندا بلر» بازیگر فیلم اصلی «جن گیر»، از آن به عنوان یکی از بدترین فیلم های تاریخ سینما یاد می شود. «جن گیر ۳» به کارگردانی خودِ «ویلیام پیتر بلتی» با بازحورهای بهتری رو به رو شد اما هیچگاه با فیلم اصلی قابل مقایسه نبود. فیلم «جن گیر: آغاز» محصول ۲۰۰۴ نیز از لحاظ هنری و تجاری با یک شکست رو به رو شد. 

«ویلیام فردکین» در ابتدای دهه ۱۹۷۰ میلادی با فیلم‌های «ارتباط فرانسوی» (۱۹۷۱) و «جن‌گیر» (۱۹۷۳) نقش پررنگی در احیای سینمای آمریکا ایفا کرد و در سال ۱۹۷۲ برای «ارتباط فرانسوی» موفق به کسب جایزه اسکار و گلدن گلوب بهترین کارگردانی شد.

جایزه شیر افتخاری جشنواره ونیز، جایزه فیپرشی جشنواره فیلم کن برای فیل «باگ» و همچنین یوزپلنگ طلایی جشنواره «لوکارنو» به پاس یک عمر دستاورد سینمایی از جمله دیگر افتخارات این کارگردان کهنه‌کار محسوب می‌شود.

نسخه جدید فیلم جن گیر,ویلیام فردکین
منبع: ایسنا
ممکن است شما دوست داشته باشید
نظرات