فیلمنامه ساخته نشده بروس لی پس از پنج دهه سریال می‌شود

جیسون کوتاری کارآفرین متولد هنگ کنگ و تهیه کننده ای که فیلم« بلاد شات» با بازی وین دیزل را ساخت، همه حق ساخت« فلوت خاموش» پروژه ای متمرکز بر هنرهای رزمی را که بروس لی در سال ۱۹۷۰ آن را نوشته، خریداری کرد.

این پروژه قرار است در قالب یک سریال کوتاه بر مبنای فیلمنامه ای به قلم جان فوسکو ساخته شود.

داستان« فلوت خاموش» در آینده ای رخ می دهد که بشر از انواع پاندمی ها، آتش سوزی ها و جنگ های داخلی در رنج است و همه سلاح ها و هنرهای رزمی در آن ممنوع شده است. در این میان یک مبارز برای رسیدن به روشنگری تلاش می کند تا بتواند بهترین مبارز دنیا شود.

بروس لی فیلمنامه« فلوت خاموش» را در یک همکاری ۵ ساله با دوستان و هنرجویانش برای آموزش هنرهای رزمی نوشت. در این راه استرلینگ سیلیفانت نویسنده برنده اسکار و جیمز کوبورن بازیگر برنده اسکار با وی همکاری کردند. بروس لی در این نوشته چشم اندازهایش درباره ذات واقعی هنرهای رزمی و معنای زندگی را تصویر کرده است. از این پروژه به عنوان جسورانه ترین پروژه وی یاد می شود.

ساخت این پروژه در سال ۱۹۷۳ و بعد از مرگ غیرمنتظره لی به مرحله عمل نرسید.

کوتاری که مدیرعامل قبلی یک شرکت سرگرمی سازی در زمینه ابرقهرمان ها در ایالات متحده آمریکا بوده، با سونی پیکچرز قراردادی برای ساخت ۵ فیلم را به امضا رسانده است.

وی در این باره گفت:با وجود اینکه ۵ دهه پیش این پروژه نوشته شده و از آن زمان تاکنون دست نخورده باقی مانده است اما به نوعی پیشگویی کننده مشکلات امروز ماست و آرزو دارم تا عدالت را برای این پروژه اجرا و آن را زنده کنم.

وی ادامه داد همواره به زندگی بروس لی علاقه داشته و به بررسی زندگی و حرفه او پرداخته و قصد دارد از بهترین استعدادهای جهان برای ساختن این پروژه استفاده کند تا میلیون ها هوادار لی را خوشحال کند و این کار را به افتخار وی انجام دهد.

کوتاری تاکید کرد که این نوشته از زمان خود بسیار جلوتر بود.

منبع: مهر

ممکن است شما دوست داشته باشید

دیدگاه بگذارید

Please Login to comment
  Subscribe  
Notify of