فروش ۲۰۰ میلیون دلاری« تنت» تنها در ۲ هفته!

به نقل از ورایتی، فیلم سینمایی« تنت» علی رغم فروش ضعیف در آمریکا، در گیشه جهانی رقم ۲۰۰ میلیون دلار را به نام خود ثبت کرد.

فیلم سینمایی« تنت» که با هزینه کلان دویست میلیون دلاری به کارگردانی« کریستوفر نولان» ساخته شده، در گیشه جهانی از مرز ۲۰۰ میلیون دلار عبور کرد.

فیلم« تنت»( Tenet) ساخته« کریستوفر نولان» در حالی که سینماهای ایالات متحده در تلاش برای جذب مخاطب در شرایط شیوع ویروس کرونا هستند، در سطح جهانی از مرز ۲۰۰ میلیون دلار عبور کرد.

این فیلم هیجان انگیز علمی تخیلی که در آن روایت به صورت وارونگی زمان به تصویر کشیده شده ، در دومین آخر هفته اکران خود در آمریکا و کانادا ۶.۷ میلیون دلار درآمد کسب کرد که نشان دهنده کاهش ۲۹ درصدی در مقایسه با آخر هفته اکران افتتاحیه است.

در ابتدای اکران، برادران وارنر، استودیوی سازنده« تنت»، تخمین زده بودند که این فیلم می تواند ۲۰ میلیون دلار کسب کند. در صورتی که فیلم از جمعه تا یکشنبه در آمریکای شمالی تنها ۹ میلیون دلار فروش داشت. به طور سنتی، استودیوها هر روز اطلاعات گیشه را به اشتراک می گذارند، اما در مورد « تنت» چنین نبوده است.

کمپانی« برادران وارنر» می دانست که این فیلم در میان همه گیری ویروس کرونا با فروشی کند آغاز خواهد شد، اما این استودیو امیدوار بود که« تنت» در آمریکا عملکرد بهتری داشته باشد.

کمتر از یک هفته بعد از اکران داخلی فیلم« تنت»، کمپانی« برادران وارنر» اکران دنباله فیلم ابرقهرمانی« زن شگفت انگیز۱۹۸۴» را از ماه اکتبر به روز کریسمس به تأخیر انداخت.

تقریباً ۶۵ تا ۷۵ درصد سالن های سینما در آمریکا بازگشایی شده اند، اما بازارهای بزرگی مانند نیویورک، لس آنجلس و سان فرانسیسکو بسته هستند.

سینماهایی که فعالیت خود را از سر گرفته اند این کار را با کاهش ظرفیت انجام داده اند و فروش بلیط را به طور خودکار محدود می کنند.

کمپانی برادران وارنر ابراز خوشبینی کرد که با باز شدن بازارهای اصلی سینما در آمریکا، فروش این فیلم بهبود خواهد یافت.

« تنت»( Tenet)، یک فیلم آمریکایی در حال اکران در ژانر علمی تخیلی اکشن دلهره آور به نویسندگی، تهیه کنندگی و کارگردانی کریستوفر نولان است که در سال ۲۰۲۰ اکران خواهد شد. جان دیوید واشنگتن، رابرت پتینسون، الیزابت دبیکی، مایکل کین، کنت برانا و آرون تایلر- جانسون ستارگان فیلم هستند.

« تنت» ابتدا قرار بود در ماه ژوئیه ۲۰۲۰ به روی پرده برود اما به دلیل شیوع کووید ۱۹، نمایش آن دو بار به تأخیر افتاد. بالاخره اکران این فیلم در تاریخ ۲ سپتامبر ۲۰۲۰ توسط برادران وارنر به صورت آی مکس، ۳۵ میلی متری و ۷۰ میلی متری آغاز شد.

« تنت» با نظرات مثبت منتقدان همراه بود. تیم بازیگری و وجه فنی فیلم ستایش شد اما از نظر پیچیدگی و گنگ بودن داستان و ضعف در شخصیت پردازی مورد انتقاد قرار گرفت.

داستان فیلم از این قرار است که دو جاسوس بین المللی حرفه ای برای جلوگیری از وقوع جنگ جهانی سوم، درگیر ماجرا و توطئه ای پیچیده می شوند از جمله یک فناوری بی مانند که امکان وارونگی زمان را به بشر داده است.

خبر ساخت« تنت» از اینجا آغاز شد که در ژانویه ۲۰۱۹ اعلام شد که کریستوفر نولان ساخت فیلم جدید خود را آغاز کرده است و سپس اعلام شد که فیلم در تاریخ ۱۷ ژوئیه ۲۰۲۰ اکران خواهد شد. در مارس ۲۰۱۹ اعلام شد که رابرت پتینسون، جان دیوید واشنگتن و الیزابت دبیکی به عنوان بازیگران اصلی فیلم به پروژه پیوسته اند.

فیلم برداری فیلم از مه ۲۰۱۹ آغاز شد.« تنت» در هفت کشور از جمله بریتانیا، هند، دانمارک و ایتالیا جلوی دوربین رفت. در می ۲۰۱۹، عنوان« تنت» برای فیلم اعلام شد و سپس خبر رسید که کنت برانا، دیمپل کاپادیا، آرون تایلر- جانسون، کلیمانس پوزی و مایکل کین به گروه بازیگران فیلم اضافه شدند. نولان این فیلم را نیز همچون آثار قبلی خود با دوربین ۷۰ میلی متری آی مکس که بسیار به آن علاقه دارد، فیلم برداری کرده است.

بعد از« پرستیژ» و« بی خوابی » این سومین فیلم نولان است که« هانس زیمر» ساخت موسیقی آن را برعهده ندارد. وظیفه آهنگسازی این فیلم برعهده« لودویگ گورانسون» است که در سال ۲۰۱۸ برای ساخت موسیقی فیلم« پلنگ سیاه» برنده جایزه اسکار بهترین موسیقی فیلم شد.

منبع: راه دانا

ممکن است شما دوست داشته باشید

دیدگاه بگذارید

Please Login to comment
  Subscribe  
Notify of