زمان پخش اولین فیلم با موضوع کرونا اعلام شد

فیلم  علمی – تخیلی «پرنده آوازخوان» به کارگردانی آدام میسون از اولین فیلم‌های ساخته شده در دوران شیوع کرونا به جای اکران و نمایش در سالن‌های سینما، قرار است از طریق «پی‌ وی‌ او دی» (سایت‌های اشتراک فیلم) در دسترس مخاطبان قرار بگیرد.

از ۱۱ دسامبر ۲۰۲۰  کاربران سایت‌های اشتراک فیلم قادر خواهند بود این فیلم را به مبلغ ۱۹.۹۹ دلار به مدت ۴۸ساعت کرایه کنند. اس تی ایکس اینترتینمنت، شرکت پخش‌کننده این فیلم، اعلام کرده که فیلم پرنده آوازخوان پس از انتشار در پی وی او دی در شبکه‌های رسانه‌ای اینترنتی نیز منتشر خواهد شد.

اس تی ایکس به نام پلتفرم اینترنتی نمایش فیلم که قرار است فیلم پرنده آوازخوان از طریق آن انتشار یابد، اشاره‌ای نکرده است.  آدام فوگلسون، رئیس گروه تصاویر متحرک اس تی ایکس فیلمز در این باره می‌گوید: ویروس همه‌گیر کرونا بر تمام جنبه‌های کار ما از ساخت و تولید آثار سینمایی گرفته تا انتشار آنها تاثیر مخربی گذاشته است. اما فیلم پرنده آوازخوان نمونه‌ای است که از طریق آن نشان داده شد که حتی می‌توان در دوره شیوع ویروس کرونا نیز راه‌های موثر و سودآوری در زمینه انتشار فیلم‌ها پیدا کرد. اس تی ایکس اینترتینمنت با انتشار این فیلم نشان داد که کار ساخت و تولید فیلم در این دوران دشوار همچنان باید ادامه یابد. پرنده آوازخوان فیلمی مهیج است که در زمان حال درباره مشکلات فعلی با مخاطبان خود سخن می‌گوید و آنان را در زمان نمایش فیلم از شدت هیجان بر لبه صندلی‌هایشان میخکوب می‌کند. 

فیلم پرنده آوازخوان با موضوع کرونا,اخبار فیلم و سینما,خبرهای فیلم و سینما,اخبار سینمای جهان

رعایت پروتکل‌ها در زمان فیلمبرداری

فیلم “پرنده آوازخوان” از جمله اولین فیلم‌هایی است که در دوران شیوع کرونا ضمن رعایت پروتکل‌های سفت و سخت مرتبط با این ویروس، ساخته شده است. در زمان فیلمبرداری پرنده آوازخوان حضور بیش از ۴۰ نفر از عوامل تولید فیلم به دلیل نیاز به رعایت پروتکل‌های مرتبط با فاصله‌گذاری اجتماعی، ممنوع شده بود.  تولید این فیلم که در ۸ ژانویه ۲۰۲۰ آغاز شده بود، از سوی انجمن بازیگران سینما و فدراسیون هنرمندان رادیو و تلویزیون آمریکا، به مدت یک روز متوقف شد.  تریلری از این فیلم در اکتبر ۲۰۲۰ به نمایش درآمده بود که از سوی منتقدان با استقبال خوبی مواجه نشد؛ از یک سو آنها به اضافه کردن روایتی عاشقانه به موضوع فیلم انتقاد داشتند و از سویی دیگر نیز معتقد بودند بنا به ملاحظات بهداشتی و ایمنی، لزومی نداشت فیلمبرداری از این فیلم با به خطر انداختن عوامل فیلم ادامه یابد.

کرونا، محور اصلی داستان

موضوع جالب اینکه شیوع کرونا موضوع اصلی و محوری  داستان فیلم پرنده آوازخوان است. در این فیلم که به کارگردانی آدام میسون ساخته شده بازیگرانی نظیرای جی کاپا، سوفیا کارسون، برادلی ویتفورد، پیتر استوماره و دمی مور ایفای نقش می‌کنند. این فیلم به موضوع وضعیت بهداشتی ۲ سال آینده و به دنیایی فرضی که همچنان ویروس کرونا  در آن پابرجاست و قرنطینه همچنان ادامه دارد، می‌پردازد؛ سال ۲۰۲۴ است و ویروس کرونا جهش یافته و دنیا در چهارمین سال شیوع این ویروس به سر می‌برد. در این شرایط در آمریکا مردم مبتلا به ویروس را برخلاف تمایل باطنی‌شان به زور از خانه‌هایشان خارج کرده‌اند و در کمپ‌های ویژه قرنطینه استقرار داده‌اند.

منبع: همشهری

ممکن است شما دوست داشته باشید

دیدگاه بگذارید

Please Login to comment
  Subscribe  
Notify of