حراج نسخه های کمیاب از فیلمنامه های« پدرخوانده» و« محله چینی ها»

بنیاد رابرت اوانز مدیر فقید سابق پارامونت تعدادی از گرانبهاترین دارایی های خود را از قبیل نسخه های کمیابی از فیلمنامه های شاهکارهای دهه هفتاد میلادی که ممکن است گرانترین شان ۱۰ هزار دلار ارزش داشته باشد، به حراج می گذارد.

حراج جولین به تازگی اعلام کرده است روز ۲۴ اکتبر سال جاری برخی از اقلام مربوط به بنیاد رابرت اوانز تهیه کننده نامدار هالیوود را که پشت تعدادی از آثار بهترین فیلمسازان دهه ۷۰ آمریکا همچون کوپولا، پولانسکی و لومت بود، به حراج می گذارد.

اوانز سال گذشته در ۸۹ سالگی از دنیا رفت. او بین سال های ۱۹۶۷ تا ۱۹۷۴ مدیر پارامونت بود. در طی این سالها پارامونت فیلم های مطرحی چون« داستان عشق»،« پدرخوانده»،« محله چینی ها»،« بچه رزماری»،« سرپیکو» و« پدرخوانده ۲» را تولید کرد.

در میان بالغ بر ۶۰۰ قلم وسیله متعلق به بنیاد اوانز سه تا جذاب ترین های این حراج قطعاً فیلمنامه های« پدرخوانده»،« پدرخوانده ۲» و« محله چینی ها» است. تخمین زده می شود فیلمنامه« پدرخوانده» که شامل حاشیه نگاری خود اوانز و همینطور نظراتش بر گروه بازیگران است بین ۳ تا ۵ هزار دلار فروخته شود، سومین پیش نویس فیلمنامه« محله چینی ها» هم پیش بینی می شود گرانتر از« پدرخوانده» و بین ۸ تا ۱۰ هزار دلار فروخته شود. فیلمنامه« پدرخوانده ۲» هم احتمالا ارزان ترین آنها خواهد بود و بین هزار تا ۲ هزار دلار فروخته شود.

این حراجی روز شنبه ۲۴ اکتبر در بورلی هیلز کالیفرنیا به صورت آنلاین برگزار می شود.

ممکن است شما دوست داشته باشید

دیدگاه بگذارید

Please Login to comment
  Subscribe  
Notify of