تغییر قوانین جایزه بهترین فیلم در اسکار

آکادمی علوم و هنرهای سینمایی اسکار الزامات جدیدی برای افزایش تنوع نژادی و جنسیتی در شاخه بهترین فیلم اعمال خواهد کرد.

 این چهار استاندارد جدید از نود و ششمین دوره جوایز سینمایی اسکار در سال ۲۰۲۴ اعمال خواهد شد و فیلم ها برای واجد شرایط شدن در شاخه بهترین فیلم این جوایز باید حداقل حایز دو استاندارد آن باشند.

این چهار استاندارد مربوط به نمایش فیلم، عوامل، استودیو و فرصت هایی برای آموزش و بیشرفت در دیگر جنبه های توسعه و اکران فیلم است.

بر این اساس، فیلم ها برای واجد شرایط شدن در شاخه بهترین فیلم باید حداقل یک شخصیت اصلی و یا یک شخصیت مکمل مهم از اقلیت های قومی و نژادی داشته باشند، حداقل ۳۰ درصد از نقش های ثانویه باید از اقلیت های قومی و نژادی باشند یا خط اصلی داستان، مضمون و یا روایت بر روی این گروه از اقلیت ها متمرکز باشد.

بر اساس اعلام آکادمی، اقلیت ها شامل زنان، رنگین پوستان یا افرادی با معلولیت می شود.

شاخه بهترین فیلم اسکار که به تهیه کننده فیلم اعطاء می شود، تنها شاخه ای از این جوایز است که همه اعضای اکادمی حق رأی دادن برای آنرا دارند.

تغییر قوانین جایزه بهترین فیلم در مراسم اسکار,اخبار هنرمندان,خبرهای هنرمندان,جشنواره

دسته دوم از استانداردهای شاخه بهترین فیلم اسکار به رهبری خلاقانه و ترکیب عوامل فیلم مربوط است. یک فیلم برای واجد شرایط شدن در شاخه بهترین فیلم اسکار باید حداقل دارای دو سمت کلیدی و یا دو مدیر دپارتمان از اقلیت های نژادی جنسیتی و جنسی داشته باشد، یا حداقل ۶ نفر از تیم عوامل فیلم از این اقلیت ها باشند یا ۳۰ درصد از این عوامل فیلم از اقلیت ها باشند.

دسته سوم از این استانداردها به فرصت های آموزشی و کارآموزی با حقوق برای دیگر عوامل است که نقش های کلیدی در فیلم بر عهده ندارند و دسته چهارم استانداردها نیز به تیمهای بازاریابی، تبلیغات و توزیع آثار سینمایی مرتبط است.

فیلم های از نود و ششمین دوره جوایز سینمایی اسکار که در سال ۲۰۲۴ برگزار می شود، باید حداقل دارای دو استاندارد از چهار استاندارد اعلام شده باشند تا واحد شرایط رقابت در شاخه بهترین فیلم اسکار شوند.

نود و سومین دوره جوایز سینمایی اسکار ۲۵ آوریل ۲۰۲۱ (۵ اردیبهشت ماه ۱۴۰۰) برگزار می شود.

منبع: گاردین

ممکن است شما دوست داشته باشید

دیدگاه بگذارید

Please Login to comment
  Subscribe  
Notify of