آخرین خبرها و شایعات در مورد بازیگران، داستان و تاریخ انتشار فیلم «گلادیاتور ۲»

فیلم «گلادیاتور» (Gladiator) که در سال ۲۰۰۰ منتشر شد را با القاب بسیاری تحسین کرده اند، یک فیلم حماسی تاریخی هیجان انگیز که برنده چندین جایزه اسکار از جمله بهترین فیلم سال شده و از بهترین فیلم های رزومه طولانی و قابل توجه ریدلی اسکات به شمار می آید. داستان فیلم در مورد شخصیت ماکسیموس (راسل کرو) بود، یک ژنرال رومی و از نزدیکان مورد اعتماد امپراطور مارکوس اورلیوس که بعد از مرگ امپراطور توسط فرزند او، کومودوس (خواکین فینیکس)، دستگیر شده و مجبور می شود به صف گلادیاتورها پیوسته و برای سرگرمی تماشاگران رومی تا سر حد مرگ در نبردهایی وحشیانه حضور داشته باشد.

فیلم گلادیاتور ۲,اخبار فیلم و سینما,خبرهای فیلم و سینما,اخبار سینمای جهان

در پایان این فیلم ماکسیموس در دوئل با کومودوس در میدان مبارزه گلادیاتورها از او انتقام می گیرد اما بعد از کشتن امپراطور جدید به دلیل جراحت هایی که برداشته خود نیز جان می دهد. او سپس در یک پایان ناراحت کننده در دنیای پس از مرگ به همسر و پسرش که بدست کومودوس کشته شده بودند می پیوندد. به نظر می رسید این پایان طوری طراحی شده بود که دیگر هیچ ادامه ای برای این فیلم امکان پذیر و متصور نباشد. با این وجود، در نوامبر ۲۰۱۸ اعلام شد که ریدلی اسکات قسمت دوم «گلادیاتور» را نیز کارگردانی خواهد کرد. بدین ترتیب سوالات زیادی در مورد ادامه داستان فیلم و بازیگرانی که در آن بازی خواهند کرد در ذهن طرفداران این فیلم شگل گرفت.

تاریخ انتشار «گلادیاتور ۲»

فیلم گلادیاتور ۲,اخبار فیلم و سینما,خبرهای فیلم و سینما,اخبار سینمای جهان

تاکنون هیچ تاریخ رسمی برای انتشار «گلادیاتور ۲» تعیین نشده، فیلمی که هنوز در مراحل اولیه تولید قرار دارد. تنها چیزی که می دانیم این است که اسکات کارهای زیادی پیشی روی خود دارد. این کارگردان مشهور در کنار قسمت دوم «گلادیاتور»، اکنون بیش از ۴ پروژه دیگر را در دست ساخت دارد: پیش درآمدی بی نام از فیلم کلاسیک خودش «بیگانه» (Alien)، درام تاریخی «آخرین دوئل» (The Last Duel)، تریلر سیاسی «ملکه و کشور» (Queen and Country) و فیلم جنگی حماسی «نبرد بریتانیا» (Battle of Britain). علاوه بر این ها، وی کارگردانی اپیزودهایی از سریال علمی تخیلی «بزرگ شده توسط گرگ ها» (Raised by Wolves) محصول شبکه TNT را نیز بر عهده داشته و به عنوان تهیه کننده نیز با پروژه های بسیار دیگری مرتبط است.

فیلم گلادیاتور ۲,اخبار فیلم و سینما,خبرهای فیلم و سینما,اخبار سینمای جهان

ریدلی اسکات کارگردانی بوده که همواره به شلوغ بودن برنامه کاری علاقمند بوده اما در هر پروژه به طور کامل تنها بر روی آن پروژه متمرکز می شود. از آنجا که تمامی پروژه های او اکنون در مرحله نوشتن فیلمنامه قرار دارند، هنوز معلوم نیست که کدام یک از این پروژه ها زودتر از بقیه وارد مرحله تولید و فیلم برداری می شوند. با این وجود حدس بسیاری این است که به احتمال فراوان اولین پروژه او پیش درآمد «بیگانه» خواهد بود و بعد از آن نیز به سراغ دنباله «گلادیاتور» خواهد رفت. با این وجود در بهترین شرایط نیز نباید انتظار نمایش این فیلم را قبل از سال ۲۰۲۰ داشت.

بازیگران قسمت دوم «گلادیاتور»

فیلم گلادیاتور ۲,اخبار فیلم و سینما,خبرهای فیلم و سینما,اخبار سینمای جهان

تا این لحظه هنوز هیچ صحبتی در مورد بازیگران دنباله «گلادیاتور» توس ریدلی اسکات صورت نگرفته اما سوال اصلی طرفداران این فیلم این است که آیا راسل کرو در هر شکل و قالبی به این داستان بازخواهد گشت یا خیر. با توجه به این که فیلمنامه این فیلم هنوز در مراحل اولیه نگارش قرار دارد اما به نظر می رسد که احتمال بازگشت راسل کرو به نقش ماکسیموس در هر شکلی بسیار زیاد خواهد بود. یکی از راه های بازگشت کرو به این داستان از طریق فلش بک هاست و نباید فراموش کرد که او اکنون ۲۰ سال پیرتر از زمانی است که در فیلم اصلی نقش ماکسیموس را بازی  کرد. اما تجربه های اخیر در فیلم های بلاک باستری مانند فیلم های استودیو مارول نشان داده که این موضوع دیگر مانند گذشته محدود کننده نبوده و به کمک جلوه های ویژه کامپیوتری می توان پیری را از چهره بازیگران و شخصیت ها زدود.

داستان دنباله «گلادیاتور»

فیلم گلادیاتور ۲,اخبار فیلم و سینما,خبرهای فیلم و سینما,اخبار سینمای جهان

وقتی که اعلام شد دنباله فیلم «گلادیاتور» توسط ریدلی اسکات ساخته خواهد شد، مجله ددلاین ادعا کرد که قسمت دوم این فیلم حماسی توجه خود را از ماکسیموس به داستان لوسیوس، خواهر زاده کومودوس، در بزرگسالی تغییر خواهد داد. در فیلم اصلی «گلادیاتور»، لوسیوس پسری حدود ۱۰ ساله بود که پس از مخالفت های مادرش، لوسیلا، با سیاست های کومودوس، توسط او مورد تهدید قرار گرفت. طرفداران «گلادیاتور» به یاد دارند که لوسیوس در مبارزه پایانی و مرگبار بین کومودوس و ماکسیموس حضور داشت و می توان ادعا کرد که نتیجه این نبرد تاثیر بسیار زیادی بر روی زندگی و آینده این پسربچه خواهد داشت. هنوز نمی دانیم که تمرکز داستان قسمت دوم فیلم بر چه شخصیتی خواهد بود اما از آنجا که دستکم در عنوان این دنباله به واژه «گلادیاتور» اشاره خواهد شد، به نظر می رسد که لوسیوس به هر شکلی مجبور به مبارزه در میدان نبرد شود.

فیلم گلادیاتور ۲,اخبار فیلم و سینما,خبرهای فیلم و سینما,اخبار سینمای جهان

همچنین باید گفت که هنوز مشخص نشده آیا اسپنسر تریتر کلارک بار دیگر در این نقش باز خواهد گشت یا خیر اما لازم به ذکر است که این بازیگر در فیلم «آسیب ناپذیر» (Unbreakable) ام نایت شیامالان در سال ۲۰۰۰ در نقش یک کودک ظاهر شده و بعدها  در دنباله این فیلم با نام «شیشه» ( Glass) در سال ۲۰۱۹ بار دیگر نقش خود را تکرار کرد. از این رو دور از ذهن نیست که اتفاقی مشابه در مورد دنباله فیلم «گلادیاتور» نیز رخ دهد. همچنین تهیه کننده فیلم اذعان کرده که داستان قسمت دوم «گلادیاتور» چندین دهه پس از اتفاقات داستان قسمت اصلی رخ خواهد داد. این موضوع می تواند به حضور شخصیت لوسیوس در بزرگسالی در متن این داستان تاکید داشته باشد که ممکن است با تشکیل دوباره جمهوری روم همراه شود.


منبع:rooziato.com


 

ممکن است شما دوست داشته باشید

دیدگاه بگذارید

Please Login to comment
  Subscribe  
Notify of