Robert De Niro (رابرت دنیرو)

بازیگر

ابرت دِ نیرو ‏ بازیگر، کارگردان و تهیه‌کننده آمریکایی است. از اولین فیلم‌های خوب وی می‌توان به فیلم خیابان‌های پایین شهر اشاره نمود. بعد از عدم دریافت نقش سانتینو کورلئونه در فیلم پدرخوانده، نقش ویتو کورلئونه در قسمت دوم همین فیلم به وی داده شد. وی برنده جایزه اسکار بهترین نقش مکمل مرد بخاطر بازی در این فیلم شد.رابرت دنیرو بازیگر سینما و تلویزیون است. وی سال 1322 چشم به جهان گشود. از مهم‌ترین آثار رابرت دنیرو می‌توان به بازیگری در فیلم پدرخوانده: قسمت دوم، فیلم رفقای خوب و فیلم راننده تاکسی اشاره کرد.

رابرت دنیرو نخستین بار در سینما حضور یافته و سال 1344 در 22 سالگی در فیلم سه اتاق در منهتن به کارگردانی Marcel Carné بازی کرده است. گرچه موفقیت این اثر نسبت به آثار شاخص بعدیش مانند فیلم پدرخوانده: قسمت دوم، بیشتر نبود اما تجربه خوبی برای رابرت دنیرو محسوب می‌شود و همکاری با هنرمندانی همچون آنی ژیراردو، Maurice Ronet، O.E. Hasse و Margaret Nolan را تجربه کرد.

رابرت دنیرو در سال 1353 دوره‌ی پرتلاشی را در عرصه سینما و تلویزیون گذراند و در اثر مهمی بازی کرده است. اثر مهم رابرت دنیرو در این سال، بازیگری در فیلم پدرخوانده: قسمت دوم به کارگردانی فرانسیس فورد کاپولا محسوب می‌شود.

شاید یکی از مهم‌ترین بخش‌های بیوگرافی رابرت دنیرو بازی در فیلم پدرخوانده: قسمت دوم بوده است. رابرت دنیرو سال 1353 در 31 سالگی در فیلم پدرخوانده: قسمت دوم نقش مهمی بازی کرده است که توانست با مهارت خود، آن نقش و همچنین خودش را میان مخاطبان سینما مطرح کند. او در این فیلم با فرانسیس فورد کاپولا همکاری داشته است. رابرت دنیرو توانست با بازی در فیلم پدرخوانده: قسمت دوم تجربه بازیگری موفقی برای خود رقم بزند و همکاری در کنار بازیگرانی نظیر آل پاچینو، رابرت دووال، دایان کیتن و جان کازال بر تجارب او افزود.

رابرت دنیرو علاوه‌بر فیلم پدرخوانده: قسمت دوم، سال 1369 در 47 سالگی در فیلم رفقای خوب نیز بازی کرده است. رابرت دنیرو این‌بار با مارتین اسکورسیزی یعنی کارگردان فیلم رفقای خوب و هنرمندانی چون ری لیوتا، جو پشی، لورین براکو و پل سوروینو همکاری داشت.

با اینکه رابرت دنیرو را بیشتر بعنوان بازیگر می‌شناسیم، اما در حرفه‌های دیگر نیز فعال بوده است. رابرت دنیرو علاوه‌بر بازیگر به‌عنوان کارگردان نیز در سینما و تلویزیون فعالیت داشته است. مهم‌ترین آثار رابرت دنیرو در حرفه‌ی کارگردان، فیلم چوپان خوب و فیلم یک داستان برانکسی است.

در این سال‌ها رابرت دنیرو با هنرمندان بسیاری تجربه‌ی کار داشته است اما جالب است بدانید که در میان بازیگران هاروی کایتل با 6 مرتبه، جو پشی با 6 مرتبه، بری پریموس با 5 مرتبه، مارتین اسکورسیزی با 4 مرتبه و فرنک وینسنت با 4 مرتبه بیشترین همکاری را با رابرت دنیرو داشته‌اند.ممکن است شما دوست داشته باشید
نظرات