Whiplash (شلاق)

کارگردان: Damien Chazelle (دمِین چزل)
نویسنده: Damien Chazelle (دمِین چزل),
8.5
88
0.93

خلاصه داستان:

یک موسیقیدان جوان در تلاش است تا خود را به بهترین درامر تبدیل کند و...


تصاویر فیلم:

نقد و بررسی فیلم به قلم Roger Moore (راجر مور)

نشریه McClatchy-Tribune News Service

نمره 10 از 10

تنها در صورت درز فايل ويدئویی يا صوتی به بيرون ممکن است متوجه بدرفتاری مربيانی مانند بابی نايت، کسی که نوازنده‌ها را محکم می‌گرفت و سعی می‌کرد خفه کند، يا مايک رايس، که به توپ‌های بسکتبال لگد می‌زد و به شنيع‌ترين وجه ممکن بازيکن جديد جذب می‌کرد، شويم.

 

توجيه های آن‌ها را می‌شنويم، سری تکان می‌دهيم و شاهد تنزل موقعيت آن‌ها نزد دادگاه اذهان عمومی هستيم.

ترنس فلچر، بابی نايتی با باتوم است، مرد ستمگر برنامه گروه جاز کنسرواتوار باشکوه شافر نيويورک. به عنوان گردن کلفتی دمدمی مزاج، او تنها به اين دليل [از ديگران] تعريف و تمجيد می‌کند تا بتواند آن‌هایی که ازشان تعريف کرده است – شامل نوازنده های ترومپت، بونز(Bones)، باس و درام- را با زشت‌ترين کلمات و وحشيگری غيرقابل تصور خرد و تخريب کند.

بازيگر برجسته سينما، جِی کِی سيمونز، کسی است که توانسته نقش ترنس فلچر، به عنوان فردی با علايم بيماری جنون دوشخصيتی، را با مهارت هر چه تمام از طريق تغير حالت، لحن و حجم صدا در فيلم «شلاق / Whiplash» ايفا نمايد.

«شلاق» درباره گردن کلفت يک گروه موسيقی و آخرين هدفش، نوازنده درامی است که آن قدر مشتاق حضور در ميان بهترين‌های موسيقی جاز است که حاضر است آنقدر بنوازد تا خون از سرانگشتان دردناکش به روی درام شتک بزند. مايلز تلر، بازيگر «حالا تماشایی شد/Spectacular Now» حسن نيت خود را در صحنه ای در ابتدای فيلم، که در آن صحنه مشغول تمرين است، به بيننده ثابت می‌کند. او می‌تواند بنوازد. و در بقيه مدت فيلم، تلر رفتار مناسبی را با سيمونز در نبردِ جذاب آرزوها، در نزول موسيقی به وادی جنون، باهدف رسيدن به کمال حفظ می‌کند. فلچر با اين جمله خود را به اندرو (تلر) معرفی می‌کند: «می دونی من کیام؟» فلچر بيرون از اتاق‌های تمرين گروه های رده پايين خيلی سر به زير است، اما سايه تهديدگر وی را می‌توان از شيشه بخار گرفته درب اتاق تمرين حس کرد.

«می دونی من دنبال نوازنده‌ها هستم؟»

اندرو لبخند می‌زند و به علامت تاييد سر تکان می‌دهد. اما در اين جلسه خطری احساس می‌شود، نوعی عدم صميميت و تهديد ناشی از آنچه از خدعه‌ها و تست‌های فلچر ممکن است نصيب اين بچه شود. فلچر، تلر را با گفتن اين که «چرا وايستادی؟» می‌زند و بعد با گفتن «من گفتم دوباره بزنی (بنوازی)؟» دوباره او را می‌زند.

سناريوی «شلاق» در ابتدا توسط کارگردان و نويسنده اين اثر، ديمين چازل، برای فيلم کوتاهی به نام «پيانوی بزرگ/ Grand Piano» نوشته شده بود. «شلاق» ما را با دنيای دشوار و اعصاب خرد کن جلسات تمرين گروه های بزرگ کلاسيک، براي مثال «کاروان» و گروه «شلاق / Whiplash »، آشنا می‌کند. تمام نوازنده های جوان عصبی هستند. از دست رفتن موقعيت گروه در جدول پرفروش‌ها و محبوب‌های هفتگی می‌تواند منجر به از دست دادن کنترل اين باسيست يا آن درامر شود. چون آن‌ها می‌دانند که فلچر عصبانی و باهوش از کوره در خواهد رفت. اندرو به کندی متوجه اين قضيه می‌شود، او به عنوان جايگزين درامر اصلی وارد گروه می‌شود، البته با هدف ترساندن و تهديد درامر اصلی. فلچر افراد را با اردنگی بيرون می‌کند تا تنها يک پيام را مخابره کند. او مرتب وسط تمرينات چک می‌کند که چه کسی «خارج» می‌زند. او چيز، آن هم نه چيزهای سبک، به سمت بچه‌ها پرت می‌کند.

و بيشترين سختگيری را در مورد درامرها به کار می‌برد. قبل از تجزيه گروه «شلاق»، سه نفر از اعضای گروه را از پا می‌اندازد، با فرياد می‌گويد که دوست دارد چه نت‌هایی را بشنود، از آن‌ها می‌خواهد با سرعت بيشتری بنوازند، بارها و بارها با گفتن اين جمله نااميد کننده که «اين گامِ مورد نظر من نيست» به نوازنده‌ها توهين می‌کند.

پدر مطلقه اندرو(با بازی پل ريسر)، که نويسنده ای بی فروغ است، از پسرش حمايت می‌کند. اما از اين عليه او استفاده می‌شود. تلر در سينمای نمايش دهنده فيلم‌های کلاسيک منهتن، که پاتوق او و پدر عشق فيلمش است، عاشق دختر بانمکی (با بازی مليسا بنويست) می‌شود. دخترک چگونه خود را با اتفاقات سادومازوخيستی که هر روز در جلسات تمرين رخ می‌دهند، وفق می‌دهد؟

چازل گام و تنش صحنه‌ها را با کات‌های سريع و کلوزآپ های دقيق از فلوت‌های خيس، ترومپت‌های خالی و درام‌های کوک شده بالا می‌برد. او هرگز به نوازنده‌ها اجازه نمی‌دهد تا احساس راحتی کنند يا با نوازنده ديگر صحبت کنند. اين فيلم مانند تمام فيلم‌های ديگر اين ژانر پارانوييدی است و اندروی جيغ جيغو (پسر جديده) تنها استخوان ديگری برای دندان‌های تيز فلچر است.

فيلمنامه و سيمونز، که به خاطر نقشش در سريال «نزديکتر/Closer» و نقش اديتور بدخلق، جی جوناه جيمسون، در «مرد عنکبوتی/Spiderman» به يادش می‌آوريم، از فلچر هيولایی ساخته‌اند و بعد به دنبال راهی برای توضيح او می‌گردند. از فلچر همچنين نيمه احساساتی و خوش مشربی نيز می‌بينيم. سيمونز فرد جذابی است، و به همين دليل هم به او آگهی‌های تلويزيونی بيمه داده می‌شود. اما «شلاق» يادمان می‌دهد که ديگر هرگز به او اعتماد نکنيم.

بازی تلر فوق‌العاده است و به بيننده اندک اميدی می‌دهد که پوست اين پسرک آن قدری دوام می‌آورد تا زير ضربات فلچر پينه ببندد. البته اگر اشتياقش برای مقبول واقع شدن قبلاً ديوانه‌اش نکند.

اختصاصی نقد فارسی

مترجم: محمدرضا سیلاوی

کپی برداری و نقل این مطلب به هر شکل (از جمله برای همه نشریه‌ها، وبلاگ‌ها و سایت های اینترنتی) بدون ذکر دقیق کلمات “منبع: سایت نقد فارسی” ممنوع است و شامل پیگرد قضایی می شود.

 


ممکن است شما دوست داشته باشید

57
دیدگاه بگذارید

Please Login to comment
57 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
33 Comment authors
payman hosseynimoviewormزهرادیاناتارا ش Recent comment authors
  Subscribe  
Notify of
فیلم   دوست
Guest
Member
فیلم دوست

فیلم خوبی بود
در همین حد

زهرا
Member
Member
زهرا

شاهکار بود،چقدر خوش موقع دیدمش،درست زمانی که دارم از هدفم ناامید میشم.واقعا فیلم الهام بخشی بود برام
به نظرم موضوع فیلم از یه جهاتی با فیلم black swan آرنوفسکی قابل مقایسه اس

زهرا
Member
Member
زهرا

شاهکار بود،چقدر خوش موقع دیدمش،درست زمانی که دارم از هدفم ناامید میشم.واقعا فیلم الهام بخشی بود برام
به نظرم موضوع فیلم از یه جهاتی با فیلم black swan آرنوفسکی قابل مقایسه اس

دیانا
Guest
Member
دیانا

چرا نقدش انقدر کس گفته؟ 😐
بهتر از این فیلم هم میشه؟
برای رسیدن به هدفای بزرگ باید تحمل کرد یه سری چیزا رو
استادای سخت گیری داشتم ک اشک منو دراوردن ولی منو به اوج رسوندن.
اونوقت اومده میگه گردن کلفته فلان

فاضل lpl
Guest
Member
فاضل lpl

rebellious: ایلیاد: rebellious:به نظرم چندان فیلم خوبی نبود فکر میکنم اساسا چنین رفتاری با ماهیت موسیقی و کلا هنر مغایر باشه همین روندی که توی فیلم نشون داده شد توی ارکستر سمفونیک هم دیده می شه که باعث می شه اساسا حس از اجرای موزیک برداشته بشه و فقط تکینک جایگزینش بشه حالا فیلم اومده پشت سر این رهبر وایستاده و میگه کارش درسته، این یعنی نابود کردن موسیقی آدماش هم خیلی سطحین… تمام پرسوناژها درکشون از موسیقی و هدفشون تو موسیقی خیلییی سطحی بود اینکه همه ازشون حرف بزنن یا بشناسنشون یا…. شوخی هم با هنر نیست! فکر کنم… ادامه »

حامد حیدری
Guest
Member
حامد حیدری

فیلم اونقدر منو درگیر خودش کرده بود که اعتراف میکنم در دقیقه ۱۵ فیلم وقتی اندرو دیر به کلاس رسید و در کلاسو باز کرد رفت تو من یه لحظه نگاه به ساعت خودم کردم که ببینمساعت چنده و اندرو با چقدر تاخیر به کلاس رسیده 😆
یعنی قشنگ خودمو در طول فیلم به جای اون حس می کردم و این میتونه ویژگی یه فیلم فوق العاده باشه

طاهر فرج زاده
Guest
Member
طاهر فرج زاده

عالی. بی عیب و نقص. شاهکار. فلچر مردی سمبلیک از یک رهبر، یک راهنما، یک برانگیزاننده، و یک شمس موسیقیایی. لذت دیدن این فیلم به اندازه ی لذت به دست آوردن بهشت است.

mj ha
Member
Member
mj ha

چندتا نکته جالب داشت این فیلم:
۱-صحبتهای نقش اول و دوست دخترش موقع به هم زدن به نظرم با مکالمه آیزنبرگ و مارا داخل شبکه اجتماعی قابل مقایسه است
۲-پیام این فیلم-البته نظر شخصی است-دنبال علاقه رفتن و تلاش در راه اون بود
۳-صحنه تصادف یاد تصادف باردم تو فیلم "جایی برای.."انداختم.
۴-و البته مکالمه شام با فامیلها که بیانگر اصالت مسیر یا نتیجه است(البته این دو مفهوم باید با فرهنگ آمریکایی تطبیق داده شود).

تارا ش
Guest
Member
تارا ش

فیلم قشنگی بود و بهم چسبید! شاید به خاطر اینکه اونو با دوستم توی اسکایپ دیدم! ایده ی اون بود و خیلی جالب! من فیلم رو پخش کردم و توی اسکایب اسکرسن لپتاپم رو با دوستم به اشتراک گذاشتم و صدا رو بالا بردم و اون بدون اینکه کنارم باشه توی یه کشور دیگه و با یه زبون دیگه و بدون داشتن فایل فیلم روی لپتاپش، فیلم رو با من دید و لذت برد … خیلی عالی بود و شما هم امتحانش کنید! تجربه ی عجیبیه! همین

Saeed.H
Guest
Member

قشنگ بود،هیچ چیز بدیـ در موردش نمیشه گفت،بنظرم فیلم کاملیـ‌ بود ۸)

آدرین دانش
Guest
Member
آدرین دانش

حسین kpax:دوش دیوانه شدم عشق مرا دید و بگفت آمدم نعره مزن جامه مدر هیچ مگو من به گوش تو سخن‌های نهان خواهم گفت سر بجنبان که بلی جز که به سر هیچ مگو این فیلم انگار برگرفته از فلسفه مولاناست! زمان دیدن فیلم دقیقا یاد ابیات بالا افتادم، یک نوازنده (ترامپر) جوان سرش به کار خودش گرم است تا اینکه همچون مولانا با دیدن شمس به جنون (عرفانی) رسیده و از همه چیز زندگی عادی خود چشم پوشی میکند (حتی از معشوقه زیبا و جوانی که تازه با او آشنا شده). بنظرم از بعضی جهات شبیه فیلم افسانه ۱۹۰۰… ادامه »

کارن
Guest
Member
کارن

سلام خداییش توی فیلم های ۲۰۱۴ کی دیدم مثلا Nightcrawler و Gone.Gir این فیلم بهتر بود ضمنا از قسمتی که اندرو در رستوران به دوست دخترش گفت می خوام حواسم جمع شه و نمی خوام باهات باشم خیلی بدم اومد به نظرم کاره اندرو بد بود

hma
Guest
Member
hma

صحنه ای رو که اندرو برمیگرده و بی برنامه شروع به نواختن میکنه رو خیلی خیلی دوست داشتم. 😀 خیلی فیلم قشنگی بود. 😛

pouriya rezaali
Member
Member
pouriya rezaali

انصافا قشنگ بود … همین دو ساعت پیش فیلم رو دیدم
مفهوم (نابرده رنج گنج میسر نمیشود ) رو به خوبی به نمایش گزاشت

محمدرضا قیصری
Guest
Member
محمدرضا قیصری

به نظرم شاخص ترین نکته ی این فیلم بازی فوق العاده ی جی.کی.سیمونزه که خیلی خوب از پس این نقش بر اومده/

حسین kpax
Guest
Member
حسین kpax

دوش دیوانه شدم عشق مرا دید و بگفت آمدم نعره مزن جامه مدر هیچ مگو من به گوش تو سخن‌های نهان خواهم گفت سر بجنبان که بلی جز که به سر هیچ مگو این فیلم انگار برگرفته از فلسفه مولاناست! زمان دیدن فیلم دقیقا یاد ابیات بالا افتادم، یک نوازنده (ترامپر) جوان سرش به کار خودش گرم است تا اینکه همچون مولانا با دیدن شمس به جنون (عرفانی) رسیده و از همه چیز زندگی عادی خود چشم پوشی میکند (حتی از معشوقه زیبا و جوانی که تازه با او آشنا شده). بنظرم از بعضی جهات شبیه فیلم افسانه ۱۹۰۰ بود… ادامه »

alirezash98
Guest
Member
alirezash98

سیمونز منو به وجد اورد.. .
فیلم بسیار خوبی بود…
میدونم هدف فیلم این بود که بگه نابرد رنج گنج میسر نمیشود" اما از لحاظ موسیقیایی فیلم واقعا میلنگید…موسیقی جز سرشار از احساسه اما یه ذره از اون احساس در بطن فیلم بازتاب نشد…درسته هدف فیلم موییقی نبود اما آیا واقعا تصویر قشنگی از موسیقی جز ارائه داد…همه هنر آموزا با دستای لرزون ساز میزدن…. به نظرم تنها نقدی که برش وارده همینه…

ارسلان
Guest
Member
ارسلان

ضربان قلبم همش بالا پایین میرفت سر این فیلم. خیلی خوب بود

alimallah
Guest
Member
alimallah

فیلم خیلی خوبی بود.فیلمنامه خوبی داشت.
احتمالا تا چند ساعت بعد هم جایزه بهترین تدوین و بهترین بازیگر مکمل مرد رو میگیره

titanfall
Guest
Member
titanfall

شـــــــــــــــــــــاهکار

masoodp
Guest
Member
masoodp

با سلام یکی از بهترین فیلم های امسال و بهترین فیلم های موسیقی محور تاریخ سینما که شایسته امتیاز ۹ از ۱۰ است بنظرم… حقیقتا فیلم کم نقصی بود، با اینکه شاید من خیلی به موسیقی جاز علاقه ندارم، ولی فیلم خیره نگهم میداشت، و کاملا شما رو درگیر میکنه، تو گویی شما هم یک درامیستین که میخواین سری توی سرها بلند کنین! از طرفی وضع دردناک هنرمندان جوون به زیبایی ترسیم کرده بود، و بازی استادانه رهبر موسیقی گروه، که واقعا بچه ها رو تا مرز نابودیشون جلو میبرد، تا شاید یک چیزی ازشون دربیاد… بنظر من یه کم… ادامه »

m.r.h
Guest
Member
m.r.h

مرسی
بهترین فیلم سال بی برو برگرد
تا قبل از این فکر میکردم edge of tommarow
بهترین فیلمیه که امسال دیدم ولی حالا…..
البته فیلمی که همه منتظرش هستیم رو ندیدم
interstellar

reza rostamian
Member
Member
reza rostamian

فـــــــــــرزاد: Meysam -1sds358f:این فیلم رو همین دیروز دیدم . میتونم بگم در کنار interstellar نولان و birdman ایناریتو بهترین فیلمهای امسالم بودند. فیلمنامه محکم، بازیهای تماشایی، فیلمبرداری عالی و کارگردانی پر از جزئیات فیلم Whiplash رو به یک فیلم تماشایی تبدیل کرده که ارزش چند بار دیدن رو داره . در مورد Interstellar و Whiplash کاملا باهاتون موافقم دتوی فیلمای ۲۰۱۴ عالی بودن ولی birdman اصلا فیلم جالبی به نظرم نیومد و خیلی کسل کننده و داستان نه چندان جذابشو هم خیلی معمولی در اورده بود . واقعا چی داشت این فیلم !؟ اگه چیز خاصی داره بگید تا من… ادامه »

نیما هوشمند
Guest
Member
نیما هوشمند

فیلمی که حتی یک دیالوگ یا سکانس اضافه نداشت و همه چیز سر جای درستش قرار گرفته بود فیلم دو بازیگر اصلی دارد و بقیه در فرع قرار می گیرند.

فیلم تلاشی است برای نشان دادن تحقق آرزوهای انسانی که گاه به خودخواهی و غرور ختم می شوند.

آرش arash
Guest
Member
آرش arash

ترجمه این متن خیلی ضعیف بود

حجت
Guest
Member
حجت

Was Cool As F*** !!!

آرش عظیمی
Guest
Member
آرش عظیمی

لطفا فیلمهای مشابه به همین سبک و داستان معرفی کنید

amirreza kalantary
Member
Member
amirreza kalantary

اوه محشر بود محشر!!

فـــــــــــرزاد
Guest
Member
فـــــــــــرزاد

این کارگردان و نویسنده ینی "دیمین شزل" با این فیلم که دومین فیلمشه و با این سنش (۳۰ سال) ، نشون داد یه کارگردان بزرگ در حال معرفی به دنیای سینماس .. قطعا این نویسنده و کارگردان در اینده ی نزدیک فیلمهای بزرگی رو به دنیای سینما هدیه خواهد داد … Whiplash فیلم ماندگاری خواهد شد .. صدا برداریِ قوی ، نور پردازی عالی ، تصویر برداری جذاب و پر از خلاقیت و ریزِ کاری برای نزدیک کردن حس بیننده به حسِ نقش اول فیلم ، تدوین و زمان بندی عالی و بدون کوچکترین کمو زیاد ، بازیگری هم که… ادامه »

فـــــــــــرزاد
Guest
Member
فـــــــــــرزاد

Meysam -1sds358f:این فیلم رو همین دیروز دیدم . میتونم بگم در کنار interstellar نولان و birdman ایناریتو بهترین فیلمهای امسالم بودند. فیلمنامه محکم، بازیهای تماشایی، فیلمبرداری عالی و کارگردانی پر از جزئیات فیلم Whiplash رو به یک فیلم تماشایی تبدیل کرده که ارزش چند بار دیدن رو داره . در مورد Interstellar و Whiplash کاملا باهاتون موافقم دتوی فیلمای ۲۰۱۴ عالی بودن ولی birdman اصلا فیلم جالبی به نظرم نیومد و خیلی کسل کننده و داستان نه چندان جذابشو هم خیلی معمولی در اورده بود . واقعا چی داشت این فیلم !؟ اگه چیز خاصی داره بگید تا من به… ادامه »

shamim
Guest
Member
shamim

فیلم فوق العاده ای بود ….مدات زمان فیلم دقیقا مناسب با موضوع بود نه بیش از حد طولانی و نه بیش از حد کوتاه …حاشیه اضافی نداشت و دقیقا تمامی فیلم متناسب با موضوع بود

Meysam -1sds358f
Guest
Member
Meysam -1sds358f

این فیلم رو همین دیروز دیدم . میتونم بگم در کنار interstellar نولان و birdman ایناریتو بهترین فیلمهای امسالم بودند. فیلمنامه محکم، بازیهای تماشایی، فیلمبرداری عالی و کارگردانی پر از جزئیات فیلم Whiplash رو به یک فیلم تماشایی تبدیل کرده که ارزش چند بار دیدن رو داره .

rebellious
Guest
Member
rebellious

rebellious: ایلیاد: rebellious:به نظرم چندان فیلم خوبی نبود فکر میکنم اساسا چنین رفتاری با ماهیت موسیقی و کلا هنر مغایر باشه همین روندی که توی فیلم نشون داده شد توی ارکستر سمفونیک هم دیده می شه که باعث می شه اساسا حس از اجرای موزیک برداشته بشه و فقط تکینک جایگزینش بشه حالا فیلم اومده پشت سر این رهبر وایستاده و میگه کارش درسته، این یعنی نابود کردن موسیقی آدماش هم خیلی سطحین… تمام پرسوناژها درکشون از موسیقی و هدفشون تو موسیقی خیلییی سطحی بود اینکه همه ازشون حرف بزنن یا بشناسنشون یا…. شوخی هم با هنر نیست! فکر کنم… ادامه »

rebellious
Guest
Member
rebellious

ایلیاد: rebellious:به نظرم چندان فیلم خوبی نبود فکر میکنم اساسا چنین رفتاری با ماهیت موسیقی و کلا هنر مغایر باشه همین روندی که توی فیلم نشون داده شد توی ارکستر سمفونیک هم دیده می شه که باعث می شه اساسا حس از اجرای موزیک برداشته بشه و فقط تکینک جایگزینش بشه حالا فیلم اومده پشت سر این رهبر وایستاده و میگه کارش درسته، این یعنی نابود کردن موسیقی آدماش هم خیلی سطحین… تمام پرسوناژها درکشون از موسیقی و هدفشون تو موسیقی خیلییی سطحی بود اینکه همه ازشون حرف بزنن یا بشناسنشون یا…. شوخی هم با هنر نیست! فکر کنم بیشتر… ادامه »

ایلیاد
Guest
Member
ایلیاد

rebellious:به نظرم چندان فیلم خوبی نبود فکر میکنم اساسا چنین رفتاری با ماهیت موسیقی و کلا هنر مغایر باشه همین روندی که توی فیلم نشون داده شد توی ارکستر سمفونیک هم دیده می شه که باعث می شه اساسا حس از اجرای موزیک برداشته بشه و فقط تکینک جایگزینش بشه حالا فیلم اومده پشت سر این رهبر وایستاده و میگه کارش درسته، این یعنی نابود کردن موسیقی آدماش هم خیلی سطحین… تمام پرسوناژها درکشون از موسیقی و هدفشون تو موسیقی خیلییی سطحی بود اینکه همه ازشون حرف بزنن یا بشناسنشون یا…. شوخی هم با هنر نیست! فکر کنم بیشتر داستان… ادامه »

arash atefi
Member
Member
arash atefi

چندین بار این فیلم رو تو چند روز گذشته نگاه کردم به خدا قسم هنوزم وقت دیدن این فیلم نفس کشیدن برام سخته

rebellious
Guest
Member
rebellious

به نظرم چندان فیلم خوبی نبود فکر میکنم اساسا چنین رفتاری با ماهیت موسیقی و کلا هنر مغایر باشه همین روندی که توی فیلم نشون داده شد توی ارکستر سمفونیک هم دیده می شه که باعث می شه اساسا حس از اجرای موزیک برداشته بشه و فقط تکینک جایگزینش بشه حالا فیلم اومده پشت سر این رهبر وایستاده و میگه کارش درسته، این یعنی نابود کردن موسیقی آدماش هم خیلی سطحین… تمام پرسوناژها درکشون از موسیقی و هدفشون تو موسیقی خیلییی سطحی بود اینکه همه ازشون حرف بزنن یا بشناسنشون یا…. شوخی هم با هنر نیست! فکر کنم بیشتر داستان… ادامه »

iman armani
Member
Member
iman armani

ارزش چند بار دیدن رو داره

mohsen mehrad
Member
Member
mohsen mehrad

خیلی از Miles Teller خوشم نمیاد ولی باید فیلم خوبی باشه که ارزش دیدن رو حتما داره

Ahmad arsh
Member
Member
Ahmad arsh

به نظر فیلم خوبی میاد …