True Detective (کارآگاه واقعی) نقد فصل دوم اضافه شد

 

خالق : Nic Pizzolatto

بازیگران : Matthew McConaughey, Woody Harrelson, Michelle Monaghan

خلاصه داستان(فصل اول) : دو کاراگاه در لویزیانا به نام های «راست کول» و «مارتین هارت» به دنبال یک قاتل زنجیره ای هستند که پرونده قتلهایش ۱۷ سال است که بسته نشده است…

خلاصه داستان:(فصل دوم) :کشف یک قتل عجیب در جنوب کالیفرنیا توسط افسر گشت بزرگراه کالیفرنیا، پل وودراف، منجر به بروز توطئهای میشود که فرانک سیمون خلافکار (وینس وان)، کارآگاه ری ولکورو از شهر جرم زده وینسی (کالین فارل) و سرکارآگاه ونچورا کانتی، آنی بزریدس (ریچل مک ادامز)، را گرفتار می کند.

 

www.naghdefarsi.com/images/stories/rooz/12/logo-trans.png

 

نقد و بررسی فصل دوم

 

منتقد: بِن تراورس (indieWIRE) – امتیاز ۶.۷ از ۱۰ (B-)

 

 

/wp-content/uploads/media/kunena/attachments/9266/TrueDetective1.jpgدر حالی که بسیاری بر سر این که چه چیزی فصل اول «کارآگاه واقعی»(True Detective) را به چنین تجربه جذابی تبدیل کرد اختلاف نظر دارند، بسیاری بر این باورند که این سریال بخش عمدهای از موفقیت خود را مدیون اسرارآمیز بودنش بود؛ داستانی اسرارآمیز که با کارگردانی ماهرانه، انتخاب درست بازیگران اصلی و بازیهای فوق العادهای که باعث شدند کلمات خالق داستان، نیک پیزولاتو، با طراوتی منحصر به فرد روی صفحه تلویزیون جان بگیرند. با این حال این سریال درباره معما نبود. در پایان، فیلمنامه تنها ابزاری برای رسیدن به یک پایان بود و این محصول تلویزیونی چیزی فراتر از نمایش جنایت بود و کارهای زیادی با شخصیت هایش کرد. فصل دوم این سنت اساسی را زنده نگه میدارد، حتی وقتی که فیلمنامه بیش از آنچه باید محوریت سریال را بر عهده میگیرد.

/wp-content/uploads/media/kunena/attachments/9266/TrueDetective2.jpgفصل دوم که با کارآگاهها و لوکیشن جدید برگشته است، نیازی ندارد که برای داشتن داستان خاص خودش بیش از حد تلاش کند. آن دقیقاً داستان خودش را دارد، و کاملاً از ماجراهای لوییزیانایی راست کول و مارتی هارت جدا است. متاسفانه، این فصل تقریباً به لحاظ لحن نیز متفاوت است. دو اپیزود اول جاستین لین بیشتر از نبود یک سبک هیپنوتیک رنج می برد، به عنوان کارگردان چهار قسمت از فیلمهای «سریع و خشن»(Fast and Furious)، او به جای این که مانند کری فوکوناگا در فصل اول در خلوتگاههای زشت هر لوکیشن فرو برود، بیش از حد بر نماهای بالاسری بین ایالتی برای خلق تصاویر مربوط به فصل کالیفرنیای جنوبی تمرکز کرده است. رنگ ها، قاب بندی و کارهای هنری بی ثمر نیستند، اما به جز چند صحنه تصادفی زیبای خیره کننده، چیزی به انسجام بصری این کار اضافه نمی کند.

/wp-content/uploads/media/kunena/attachments/9266/TrueDetective3.jpgفیلمنامه پیزولاتو رنگ و بوی آثار او را ندارد. بدون این که بخواهیم داستان را لو بدهیم-کما این که اکثر افرادی که این نقد را میخوانند احتمالاً قبلاً حداقل چند اپیزود اول سریال را دیدهاند- فصل جدید مشخصاً فاقد آن لحظات رنگی است که به جذابیت زیاد فصل اول کمک کردند. بسیاری انتقادات از مارتی و راست را به شخصیتهای ناسازگار بازیگرانش نسبت داده بودند، اما به نظر میرسد که پیزولاتو میداند که چه وقتی جای شوخی را با درام عوض کند. داستان فصل دوم او اجازه کمتری به بروز چنین اتفاقاتی داده است، به طوری که سریال به شدت چسبیده به فیلمنامه پیش میرود.

/wp-content/uploads/media/kunena/attachments/9266/TrueDetective4.jpgهمچنین فصل دوم فضای تاریکتری نسبت به فصل اول دارد. در این فصل شاهد شکنجه شدن، کشته شدن و بسته شدن به درخت هیچ زنی نیستیم، اما نبود بی پروایی توام با یک نیاز جدید برای توضیحات صریح و مفهوم باعث شده که سه اپیزود اول کمی خسته کننده بشوند. در طول اپیزود اول، آنی بزریدس (ریچل مک آدامز) و همکارش هنگام آمدن از یک مصاحبه نمایش داده می شوند. چند جمله کوتاه بین این دو رد و بدل می شود و بعد به صحنه بعدی برده میشویم. این تبادل دیالوگ از آن جهت قابل توجه است که فصل دوم پر است از نمونه هایی که ظاهراً تنها برای گفتن این که «ما آن کار قبلی را تکرار نمیکنیم» از جانب پیزولاتو گنجانده شدهاند. دیگر خبری از آن لحظات طولانی و فلسفی بین همکارها نیست. همچنین دیگر خبری از گفتگوهای اتاق بازجویی که منجر به فلاش بکهایی (ویژگی که به سرعت شناخته و نادیده گرفته میشود) می شوند نیست. . همچنین دیگر خبری از جستجوی چندین ده ساله برای یافتن یک قاتل سریالی نیست.

/wp-content/uploads/media/kunena/attachments/9266/TrueDetective5.jpgآنچه باعث ناامیدی از این حذفیات میشود این نیست که بینندهها دقیقاً خواهان آنچه قبلاً دیدهاند هستند، بلکه این است که این داستان جدید زمانی بهترین نتیجه را میدهد که پیزولاتو از صفاتی استفاده میکند که قویاً آنها را رد میکند. وقتی که معلوم میشود که شخصیت وینس وان (تنها بازیگر اصلی که پلیس نیست) لزوماً شخصیت منفی اصلی نیست، داستان تعجیل میکند. نقب به گذشته این کاراکتر در فصل اول به قدری کامل بوده که بحث درباره حواشی آن خسته کننده شده است؛ اما این اطلاعات در اپیزودهای ۲ و ۳ به کارمان می آیند. در نهایت حتی پیزولاتو دوباره سراغ آن ماشین سواری های قبلی میرود- و گرچه سازگاری بین کارآگاهها کمتر جالب است- آنها برخی از لذت بخش ترین لحظات این فصل جوان را رقم میزنند.

/wp-content/uploads/media/kunena/attachments/9266/TrueDetective6.jpgوقتی این صحنهها پخش میشوند- زمانی که داستان به حاشیه میرود و شخصیتها میتوانند نفسی تازه کنند-«کارآگاه واقعی» حس فصل قبلی و بهتر خود را در ما ایجاد نمیکند. انتظار میرود که آنها وقتی با هم هستند بهتر عمل کنند. چنین چیزی را میتوان در طول رانندگیهای طولانی، بازجویی از مظنونین یا وقتی که به عملیات فراخوانده میشوند دید، چهار شخصیت اصلی دائم با روحیهای فریبنده با هم در تعاطی هستند. چه کالین فارل در نقش یک تاجر سودازده، چه تیلور کیچ در نقش پلیس موتورسوار نظامی سابق، چه ریچل مک ادامز در نقش پلیس سختکوش و چه وان در نقش جنایکار نادم همگی شخصیتهای عالی پیزولاتو هستند که همیشه در اوجند. هیچ یک از این هنرپیشهها شبیه دو کارآگاه قبلی این مجموعه نیستند و خوشبختانه هیچ یک سعی هم نمیکنند که باشند. از این بابت خیلی نگران وان بودم، با توجه به سابقه کمدی وی میترسیدم نتواند از پس نقش جدیاش بربیاید، اما حتی او هم دنبال ماجراجویی نمیرود. تمام بازیگرها نقش خود را میشناسند و به خوبی میتوان از همین سه اپیزود اول خیز آنها به سمت یک نمایش عالی را حس کرد.

/wp-content/uploads/media/kunena/attachments/9266/TrueDetective7.jpgبازی مک آدامز به خصوص برجسته تر است و در همان ابتدای فصل دوم میتوانید پیشرفت او را پیش بینی کنید. بعد از پخش سه اپیزود، شکی نیست که او میتواند از پس هر مانعی پیش رویش بربیاید. ستاره معارف فیلمهای رومانس کمدی خیلی راحت در نقش آنی فرورفته است، و نقش را از آن خود کرده و توانسته بر برخی از صحنههای مقدماتی دشوار مملو از اطلاعات غلبه کند. به جای همپوشانی این صحنهها، مک آدامز به مغز شخصیت خود کات میزند، و از ایفای کلیشههای مرسوم زنهای پلیس قبلی سرباز می زند. آنی که نه زیاد قوی و نه زیاد ضعیف است پلیس مورد اعتماد گروه است.

و بالاخره کلید ماجرا. فصل اول از داستان جنایی خود برای نشان دادن مسیر رستگاری به دو کارآگاه استفاده کرد. فصل دوم چهار روح گمشده را نشان میدهد که به دنبال راهی برای رهایی هستند و یکی باید آنها را به سوی روشنایی هدایت کند. و این شخص کسی نیست جز آنی. علیرغم این که هنوز اپیزودهای زیادی از این فصل پخش نشده است، اما به نظر میرسد که او میتواند همچنان این گروه را به سمت روشنایی هدایت کند.

اختصاصی نقد فارسی

مترجم: محمدرضا سیلاوی

 

کپی برداری و نقل این مطلب به هر شکل (از جمله برای همه نشریه‌ها، وبلاگ‌ها و سایت های اینترنتی) بدون ذکر دقیق کلمات “منبع: سایت نقد فارسی” ممنوع است و شامل پیگرد قضایی می شود.

 

 

 


 

نقد و بررسی فصل اول

 

منتقد: تیم گودمَن (The Hollywood Reporter) – امتیاز ۱۰ از ۱۰

 

 

یکی از مزایایی که باعث می‌شود مقوله درام همیشه برای بیننده‌ها (و منتقدها) جذاب باشد این است که نویسنده‌ها و کارگردان‌ها-شاید تحت تأثیر فشار دیده شدن حتی در میان بهترین‌ها- مرتب لحن‌ها، ضرب آهنگ‌ها و اثرات بصری چشمگیرتری را آزمایش می‌کنند.

این آزمایش در برخی از بهترین درام‌های سال ۲۰۱۳ مانند «بازگشته‌ها / The Returned»، «اصلاح / Rectify»، «برادچرچ / Broadchurch» و غیره دیده شد. در این سریال‌ها چیز (گاهی اوقات چیزهای) متمایزی وجود داشت که باعث می‌شد بینندگان دقیق و موشکاف متوجه اتفاق جدیدی که در زوایای گیرنده تلویزیونی شان رخ می‌داد بشوند. و با فرا رسیدن سال ۲۰۱۴ می‌توانیم مجموعه برجسته و جذاب «کارآگاه واقعی / True Detectives» محصول شبکه HBO را به این فهرست اضافه کنیم.

گرچه سال جدید تازه شروع شده، اما قلباً مطمئنیم که «کارآگاه واقعی» از جایگاه خاصی در فهرست بهترین آثار پایان سال برخوردار خواهد بود. چه کسی قادر است در طول ۱۱ ماه آینده این اثر فوق‌العاده را فراموش کند؟ مطمئناً هر اتفاقی بیفتد، این سریال جزء بهترین‌های پایان سال خواهد بود.

«کارآگاه واقعی» سه ویژگی بسیار اثرگذار دارد. بازی‌های مَتیو مَک‌کاناهِی و وودی هَریلسون بهتر از همیشه هستند. فیلمنامه نوشته خالق سریال و رمان نویس، نیک پیزولاتو، بین تک گویی های جسورانه و لحظات متمایزی که به وسیله یک نثر وزین پیش می‌روند در نوسان است. و در نهایت، کارگردان کری فوکوناگا که توانسته یک حس زیبا و کشدار از مکان (این سریال در لوئیزیانا فیلم‌برداری شده است) را خلق کند. با توجه به این که پیزولاتو هر هشت قسمت را نوشته و فوکوناگا هر هشت قسمت را کارگردانی کرده، شاهد نوعی حس پیدا از یک نگاه مشترک هستیم (حداقل در چهار قسمتی که توسط HBO پخش شده‌اند که این طور بوده). شاید به همین دلیل باشد که این سریال تا این حد به خود متکی است، به طوری که انگار فصل سوم آن در حال پخش است.

«کارگاه واقعی» درباره دو کارگاه مختلف است، یکی بازپرسی کهنه کار و دیگری جرم شناسی دانشگاهی و بی تجربه است، که برای تحقیق درباره یک قتل با انگیزه های پنهان و احتمالاً وجود یک قاتل سریالی با هم همکار می‌شوند.

این پرونده به قدری خاص است که مشابه آن هرگز در دایره تحقیقات جنایی لوئیزیانا سابقه نداشته.

داستان سریال بین سال‌های ۱۹۹۵، زمانی که دو کارآگاه به نام‌های مارتین هارت (با بازی وودی هَریلسون) و راست کول (با بازی مَتیو مَک‌کاناهِی) روی پرونده ای کار می‌کنند، و ۲۰۱۲، زمانی که دو کارآگاه دیگر، که روی یک پرونده بسیار مشابه با پرونده آن‌ها (المان‌ها در اختیار عموم قرار داده نمی‌شوند چون ممکن است کسی آن‌ها را تقلید کند) کار می‌کنند، به صورت جداگانه با هارت و کول مصاحبه می‌کنند. پیزولاتو از اعتبار داشتن مهارت زیاد در فرم دادن به ساختار فیلمنامه و داشتن استعداد یک رمان نویس برای نقل داستان برخوردار است. تغییر چشمگیر مَک‌کاناهِی و هَریلسون از ۱۹۹۵ تا ۲۰۱۲ واقعاً تأثیر گذار است. تغییر شکل‌های فیزیکی باورنکردنی هستند.

فلاش بک و فورواردهای متعدد و رو شدن جزئیات پرونده و پیچیدگی‌های شخصی هارت و کول بیننده را در هر قسمت پای تلویزیون میخکوب می‌کنند، در حالی که این اثر نیم نگاهی هم به تأثیر رابطه آن‌ها بر تغییر افراد اطرافشان به مرور زمان دارد.

آیا یک فرضیه قاتل مخفی/سریالی مؤلفه جدیدی است؟ آیا مفهوم الگوهای نامتجانس که یکدیگر را به چالش می‌کشند یک اتفاق تازه است؟ مسلماً نه. ولی آنچه باعث شده تا «کارآگاه واقعی» تحسین همگان را بر انگیزد عبارتست از استعاره های داستان گویی آشنا که با بازی‌های درخشان و منطقی مَک‌کاناهِی و هَریلسون جان می‌گیرند، مهارت پیزولاتو در تغییر لحن داستان و توانایی فوکوناگا در به تصویر کشیدن یک نمای دیدنی از خصوصیات گسترده و متباین لوئیزیانا ضمن به کار بردن گریزهای گسسته و قاب بندی غیرمعمول. این‌ها را کنار هم بگذارید تا به سریالی برسید که خیلی آرام و بی صدا به شما نزدیک می‌شود چون در آنِ واحد برایتان هم آشنا و هم ناآشنا است.

غیر از بازیگران اصلی شاهد بازی‌های بسیار خوب دیگری نیز هستیم، از جمله می‌توان به بازی میشِل موناهان در نقش مَگی هارت و کِوین دان در نقش رئیس هارت و کول اشاره کرد. مصاحبه های سال ۲۰۱۲ نیز توسط دو کارآگاه جدید با بازی مایکل پاتس و توری کیتِلز انجام می‌شوند.

گرچه ساختار داستان گویی سریال تغییری نمی‌کند، اما در هر هشت قسمت آن شاهد یک داستان و بازیگران جدید هستیم.

آیا در بازگشت مَک‌کاناهِی و هَریلسون برای ایفای نقش در یک مجموعه ۸ یا ۱۶ قسمتی جدید چیز خاصی نهفته است؟ چرا که نه! بدون شک بازی‌های آن‌ها در موفقیت این سریال سهم بسزایی داشته است. اما تازه نگه داشتن روند این اثر نیز می‌تواند جالب باشد- به خصوص اگر پیزولاتو همچنان پای کار بماند.

راستی تا از یادم نرفته بگویم که تی بون بِرنِت در رأس گروه موسیقی «کارآگاه واقعی» قرار دارد، و تأثیر این موسیقی [بر بیننده] انکار ناشدنی است. آهنگ‌هایی بی عیب و نقص حسن ختام آن هستند و فاکتور مهمی در موفقیت این سریال محسوب می‌شود.

«کارآگاه واقعی»، که در سالی نمایش داده شد که گفته می‌شود بعد از ۵ سال رکود، بهترین سال برای نمایش سریال‌های درام (به قولی رنسانس دوران ما) است، توانست به کیفیت این آثار به طرز قابل توجهی بیفزاید. چه کسی فکر می‌کرد این قدر زود استانداردها ارتقا پیدا کنند؟

اختصاصی نقد فارسی

مترجم: محمدرضا سیلاوی

 

کپی برداری و نقل این مطلب به هر شکل (از جمله برای همه نشریه‌ها، وبلاگ‌ها و سایت های اینترنتی) بدون ذکر دقیق کلمات “منبع: سایت نقد فارسی” ممنوع است و شامل پیگرد قضایی می شود.

 

 

ممکن است شما دوست داشته باشید

51
دیدگاه بگذارید

Please Login to comment
51 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
30 Comment authors
jmacمهران ----مهرداد امینی نسبFrancis Underwood Recent comment authors
  Subscribe  
Notify of
حسین hosein
Guest
Member
حسین hosein

خدا کنه تو فصل سه متیو مک کانهی وودی هارلینسون وکالین فارل با هم باشن یعنی میترکونن وینس وان هم باشه خوبه

CR.7
Guest
Member
CR.7

Ramtin:فصل دوم سریال عالی بود البته نمیدونم چه دلیلی داشت که بزنن همرو بکشن سوالی که میمونه اینه فصل دوم نقش منفی ها پیروز شدن و پسر شهردار تونست جایگاه رو بگیره پدر خودشو به قتل برسونه و همچنین کارگاه زن زنده موند سوالی که مونده فصل سوم ربط به فصل دوم داره چون فصل دوم همه نقش اولیا کشته شدن قراره چطوری فصل دوم و سوم رو با هم چفت کنن وقتی کارگاه کشته شدن 😕 😕 فصل اول بهتر بود یا دوم فصل اول فقط بخاطر دیالوگ و بازیه متیو مک کاناهی بود که فصل اول فصل خوبی… ادامه »

Ramtin
Guest
Member
Ramtin

فصل دوم سریال عالی بود البته نمیدونم چه دلیلی داشت که بزنن همرو بکشن سوالی که میمونه اینه فصل دوم نقش منفی ها پیروز شدن و پسر شهردار تونست جایگاه رو بگیره پدر خودشو به قتل برسونه و همچنین کارگاه زن زنده موند سوالی که مونده فصل سوم ربط به فصل دوم داره چون فصل دوم همه نقش اولیا کشته شدن قراره چطوری فصل دوم و سوم رو با هم چفت کنن وقتی کارگاه کشته شدن 😕 😕 فصل اول بهتر بود یا دوم فصل اول فقط بخاطر دیالوگ و بازیه متیو مک کاناهی بود که فصل اول فصل خوبی… ادامه »

Ramtin
Guest
Member
Ramtin

فصل دوم سریال عالی بود البته نمیدونم چه دلیلی داشت که بزنن همرو بکشن سوالی که میمونه اینه فصل دوم نقش منفی ها پیروز شدن و پسر شهردار تونست جایگاه رو بگیره پدر خودشو به قتل برسونه و همچنین کارگاه زن زنده موند سوالی که مونده فصل سوم ربط به فصل دوم داره چون فصل دوم همه نقش اولیا کشته شدن قراره چطوری فصل دوم و سوم رو با هم چفت کنن وقتی کارگاه کشته شدن 😕 😕 فصل اول بهتر بود یا دوم فصل اول فقط بخاطر دیالوگ و بازیه متیو مک کاناهی بود که فصل اول فصل خوبی… ادامه »

حسین hosein
Guest
Member
حسین hosein

فصل دو هم تمام شد.. در یک کلمه عالی بود

منتظر فصل سومم

A
Guest
Member
A

حالا که فصل دو هم تموم شد باید بگم هر دو فصل عالی بودن.اگر یکم منطقی نگاه کنیم فصل دو هم خیلی خوب بود مخصوصا داستانش. خود منم با دیدن فصل اول جوگیر بازی اینا شدم اما پایان رضایت بخشی واسه من نداشت. پیچیدگی بیشتر و شخصیت پردازی و داستان پیچیده تر از ویژگی های فصل دوم بود که البته ایراداتی هم داشت.
به هر حال امیدوارم فصل های بعدی هم بسازن.

ن.م
Guest
Member
ن.م

خیلی ها مسحور شخصیت "راست" در فصل اول شدن. دیالوگ های سنگین هم زیاد بود. اما حرف هایی که بین دو کارآگاه در فصل یک زده می شد، راه به کجا برد؟ بله همه ما از حرف های قشنگ خوشمون میاد ولی نه اینکه از گوینده ش شخصیتِ پر مدعایی بسازه. دیالوگ های فصل اول طبل تو خالی نبود وقتی آخرش بعد از اون همه جستجو و درگیری، دم دستی ترین جنایتکار رو از بین بردن؟ وقتی فهمیدن این جنایت تا چه حد و تا چه رده های بالایی ریشه دوونده، به کشتن یه روانی راضی شدن. بعد اون همه… ادامه »

rooney
Guest
Member
rooney

فصل اول بینظیر
فصل دوم مزخرف به تمام معنا
یکی بیاد به من بگه داستان فصل ۲ در مورد چی بود؟
کارگردانی و داستان و ریتم فصل ۲ افتضاح بود.مخاطبو گیج میکرد.
یکی از ایرادات بسیار واضح فیلم انتخاب نادرست بازیگران به خصوص وینس وان بود که اصلا بازی خوبی از خودشون به نمایش نگذاشتند.هنوز علت انتخاب بازیگرای فصل ۲ رو نفهمیدم.بازیگرای فصل ۱ در حد اسکار بازی کردند.
چه پایان بد و ضد حالی داشت. 😡 😡

ايمان شفاعتيان
Guest
Member
ايمان شفاعتيان

من این سریا(فصل اولشو) زندگی کردم! !!!!!لذتی که از بازی مک کوناهی بردم هنوز تو وجودمه.خدا رو شاکرم در زمانی زندگی میکنم که توفیق دیدن این سریال رو بهم داد.همه سریال رو تو دو روز پشت سر هم که تعطیلی بود در نهایت آرامش دیدم و باهاش زندگی کردم!

♦ȘȟϵҲƿɘаȐ♦
Member
Member
♦ȘȟϵҲƿɘаȐ♦

Masih Shaqooei:اواخر قسمت چهارم، یه سکانس پنج دقیقه‌ای هست که اوج هنر کارگردان و مک‌کاناهی رو نشون می‌ده.

واقعا اونجا که بین سیاه ها هستو تو گیرو ویری اصلا یک جوری بازی می کرد که من میخکوب داشتم تمام حرکاتشو چک می کردم

frank castle
Member
Member
frank castle

من قبل پخشش می گفتم که عمرا به اون موفقیت برسه. موفقیت فصل اول این سریال ۷۰ ۸۰ درصدش به خاطر ترکیب بازیگری و کارگردانی قوی کار بود و بقیه اش هم هایپ و احساسات بیننده ها ناشی از کاراکتر راست . حالا که دیگه راست نیست فقط داستان سریال مونده می بینیم هیچی نداشته که موفق باشه . هرچند من خودم این فصل رو دوست دارم ولی فوق العاده نمی دونمش. همانطور که فصل قبل رو جز بازی و کاراکتر مک کاناهی فوق العاده نمی دونستم

thabtenam thabtenam
Member
Member
thabtenam thabtenam

سلام دوستان یه فیلمی بود که چند نفر سوار کامیون پر از طلا بود که در نهایت اون طلاهارو تو دریا از دست دادن. اسمه فیلمه چی بود؟

milad
Member
Member
milad

چون تو فصل دوم Matthew McConaughey نیست عمرا ازنظر زیبایی سریال به فصل اولش برسه حالا هر چقدر هم داستان بهتری داشته باشه نسبت به فصل اولش بازم فصل اول با بازی مMatthew McConaughey یه چیز تکرار نشدنی بود

مهرداد امینی نسب
Member
Member
مهرداد امینی نسب

در اینجا بیشتر دنبال کتید

تاپیک True Detective

http://www.naghdefarsi.com/forum.html?view=topic&catid=104&id=94435&start=30

مهرداد امینی نسب
Member
Member
مهرداد امینی نسب

خب با تشکر از رضا سیلاوی عزیز با ترجمه ی خوبش-من فعلا دو قسمتی که از فصل دوم اومده رو دیدم واقعا لذت بخشه تقریبا نفوذ زیاد نیک پازولتا باعث شده که فیلمبرداری کارگردانی زیاد تغیر نکنه البته لوکشین و فضا از مکانی سنتی (مینسوتا)به فصای صنعتی(کالیفرنا)تغیر کرده البته خلاف فصل اول این فصل داستان های بیشتر و سوپرایز های بیشتری داره-

Francis Underwood
Member
Member
Francis Underwood

متاسفانه مثل اینکه فصل دوم به گرد پای فصل اول هم نمیرسه.تا اینجای کار هم که متاش ۶۱ شده.

ali goli
Member
Member
ali goli

تا قسمت ۴ که دیوانس نبود

mp
Guest
Member
mp

فقط در یه جمله میشه گفت : مک کاناهی در این سریال بازیگری رو به معنی واقعی پاره کرده.

sia nem
Member
Member
sia nem

Qomi:از اون سریالهایی که آدم دوست داره بعد از هر قسمتش بشینه با بقیه در موردش بحث کنه. البته خیلی عامه پسند و فانتزی نیست. بازی مک‌کاناهی عالیه. داستان خیلی روانه با وجود پیچیدگی زیاد. البته من خودم خیلی تو نقد حرفه ای نیستم ولی به نظرم این سریال کلیشه‌ای نبود و به همین خاطر خیلی عالیه کلا. چرا عزیز قسمتی که قاتل رو می کشند در آخر فیلم کلیشه است من شاید بالای ۱۰۰ تا فیلم دیدم که دقیقا به این صورت قاتلی را می کشند از فیلم به این زیبایی انتظار داشتم که این قسمت را تا جاییکه… ادامه »

amirhosain
Guest
Member
amirhosain

سریال عالی ای بود و تمام المانهای لازم برای یه اثر درام رو به خوبی داشت و اون دوستی که میگه سکانس آخر بیمارستان جالب نبود اتفاقا حسن ختام خوبی برای سریال بود تمام بغض های راست در طول ۱۲ سالی که سریال دنبال میکرد یکجا شکست و چهره ی زیبای درونی اون مرد رو نشون داد احساسش رو برای اولین بار کاملا نشون داد

jamal
Guest
Member
jamal

جلوی بیمارستان روی ویلچر حرفهایی از دهن راست بیرون اومد که شدیدا شخصیتی که ازش ساخته بودم تو ذهنم رو نابود کرد. کاش اون ۵ دقیقه توی این سریال نبود.کل سریال فوق العاده بود ولی اون ۵ دقیقه لعنتی واقعا سطح سریال به این خوبی رو پایین اورد. متاسفم

ارشد الهیات
Guest
Member
ارشد الهیات

قسمت اول را که دیدم گفتم فایده نداشت ولش کن خیلی جذابترش هست ولی بعد از یک هفته که برگشتم قسمت ۲ را دیدم و در این میان فیلم گرگ وال استریت را دیدم که متیو هم اونجا بازی کرده چون با این بازیگر و بازیاش آشنا نبودم متوجه شدم که دارم یه شاهکار را میبینم. منتظر فصل ۲ هستم.

thabtenam thabtenam
Member
Member
thabtenam thabtenam

از اون سریالهایی که آدم دوست داره بعد از هر قسمتش بشینه با بقیه در موردش بحث کنه. البته خیلی عامه پسند و فانتزی نیست. بازی مک‌کاناهی عالیه. داستان خیلی روانه با وجود پیچیدگی زیاد. البته من خودم خیلی تو نقد حرفه ای نیستم ولی به نظرم این سریال کلیشه‌ای نبود و به همین خاطر خیلی عالیه کلا.

sia nem
Member
Member
sia nem

بعد از فرار از زندان بهترین سریالی بود که دیدم مخصوصا با بازیگران مثل مک کاناهی و Woody Harrelson..داستان به اندازه کافی خشن پر رمز و راز و پیچیده هست…داستان خیلی روان و کاملا شفاف عنوان می شه.امکان داره کمی انتهای فیلم کلیشه باشه که شاید نمی شده کاریش کرد ولی انتهای ۱۰ دقیقه به کل داستان به این زیبایی اصلا ایراد نداره

Mr.legendary
Guest
Member
Mr.legendary

«کارآگاه واقعی سه ویژگی بسیار اثرگذار دارد. بازی‌های مَتیو مَک‌کاناهِی و وودی هَریلسون بهتر از همیشه هستند»
این بهتر از همیشه هستند واقعا در خصوص مککاناهی خیلی مسخره ست
این بازیگر از اون دسته از بازیگراییه که در هر ژانری میتونه نقششو ایفا کنه

parviz_lastkey
Guest
Member
parviz_lastkey

من نمی خوام با یه سریال دیگه مقایسش کنم . ولی تو سبک و ژانر خودش عالی بود . بازی وودی هریسون اگه نشه گفت از متیو بهتره کمترم نبود . به نظر من ریتشم اصلام کند نبود . با برکینگ بدم نمیشه مقایسش کرد ولی از نظر کارگردانی و بازیگری میشه گفت بهتر بود

مهرداد امینی نسب
Member
Member
مهرداد امینی نسب

یک روز به صورت کاملا اتفاقی با این سریال آشنا شدم و واقعا تبدیل به بهترین سریال زندگیم شد برای اولین بار بازیکران درجه یک تو یه سریال بازی فوق العاده ی متیو مک کوناههی ،وودی هارلسون،میشل موناگان،و دوداریو واقعا همه عالی بودن داستان فیلم فوقالعاده بود یک سریال دیالوگ محور زیبا و کارگردانی هم که خیلی خوب بود و کلا از روایت غیر خطی بودنش حال می داد
در کل محشر بود

مهدی حسین زاده
Member
Member
مهدی حسین زاده

فوق العاده خوبه این سریال , بازی متیو مک کانهی استثنائیه

aali
Guest
Member
aali

مهمترین و بهترین نکته این سریال نوع روایتش هست که عالبه و خیلی از جذابیت و موفقیت داستان به خاطر همین نوع روایتشه

برکینگ بد
Guest
Member
برکینگ بد

miladx:واقعا از برکنگ بد خیلی بهتره .برکینگ بد قسمت بیخودی زیاد داشت ولی ترو دتکتیو شاهکار بود

کارآگاهان واقعی مینی سریال محسوب میشه یعنی کل داستان در ۱ فصل تمام میشه ولی سریالی مثل برکینگ بد سریال محسوب میشه و میتونه چند فصل داشته باشه پس اینکه چند قسمت به قول شما بیخود داشته باشه چیز خاصی نیست

milad afshar
Member
Member
milad afshar

واقعا از برکنگ بد خیلی بهتره .برکینگ بد قسمت بیخودی زیاد داشت ولی ترو دتکتیو شاهکار بود

مانیا صادقی
Member
Member
مانیا صادقی

این سریال ویژگیهای خوب زیادی داشت برای اینکه یهو بین طرفدارای سریالای جنایی و حتی کسایی که اونقدرام علاقه به این ژانر ندارن صدا کنه، اما به نظرم سریال فقط در همین حد خوب بود نه دیگه درحدی که بعضیا اونو فوق العاده یا خارق العاده و غیره(!) خطاب میکنن

من که شخصا از دو قسمت پایانی و اون شکلی که قاتل معرفی شد به بیننده رو دوس نداشتم…

TWO SOULS
Guest
Member
TWO SOULS

همه چیش خوب بود …به جز اون مدلی که فهمیدند قاتل کیه …(آخه از گوش 😡 😡 😡 ) یکی هم پایان کلیشه ای …

Masih Shaqooei
Member
Member
Masih Shaqooei

اواخر قسمت چهارم، یه سکانس پنج دقیقه‌ای هست که اوج هنر کارگردان و مک‌کاناهی رو نشون می‌ده.

روزبه اورک
Guest
Member
روزبه اورک

Ema:سریالش حرف نداره بعد بریکینگ بد یه سریال عالیه. وقتی به قسمت چهار رسید جوری بود که انگار صد قسمته دارم نگاهش میکنم

بهتر از بریکینگ بد که هست فقط ازمشکلاتش ریتم کند و البته اجرای نادرست غافلگیری بطوریکه بعد از اینکه میفهمیم که قاتل کیست شوکه نمیشویم که با توجه به فیلمنامه باید بشویم ضمنا ازروحیات قاتل غیریک سکانس چیزدیگری نمیبینیم دردیگرموارداین سریال عالی بوده

vsg24
Member
Member
vsg24

سریال خوبیه.

hamid alizadeh
Member
Member
hamid alizadeh

یه نکته منفی بین طرفدارای این سریال این بود که متیو مک کانهی رو تا عرش بالا میبردن و کمتر توجهی به وودی هارلسن میشد. این نقد جزو معدود مقالاتی هست که به وودی هارلسن به اندازه مک کانهی بها داده. 🙄 هر چند خودم حس میکردم بعضی لحظات بازی هارلسن به مک کانهی می چربه با این حال جفتشون عالی بودن ۸) البته سریال بی عیبی نبود. مهم ترین ضعفش ریتم کندش. یه وقتایی خیلی کند میشد البته کل سریال اینطور نبود ولی خب یکی از معابش همین ریتم کند بود 😐 البته نمیدونم فاز اینایی که میگن این… ادامه »

برکینگ بد
Guest
Member
برکینگ بد

dante payne:بهترین سریال تاریخ تلویزیون و بازی مک کاناهی هم بهترین بازی تاریخ تلوزیون

چه خبرته بابا …. در حد بهترین تاریخ تلویزیون نیستااااا … دوستان یکم کمتر جو زده بشید

dante payne
Member
Member
dante payne

بهترین سریال تاریخ تلویزیون و بازی مک کاناهی هم بهترین بازی تاریخ تلوزیون

Ema
Guest
Member
Ema

سریالش حرف نداره بعد بریکینگ بد یه سریال عالیه. وقتی به قسمت چهار رسید جوری بود که انگار صد قسمته دارم نگاهش میکنم