The Revenant (از گور برخاسته)


خلاصه داستان:

در دهه ۱۸۲۰، مرزنشينی به نام هيو گلاس تصميم میگيرد که از آنهایی که او را بعد از حمله خرس رها کردند تا کشته شود انتقام بگيرد.


تصاویر فیلم:

نقد و بررسی فیلم به قلم James Berardinelli (جیمز براردینِلی)

نمره 8.8 از 10

«از گور برخاسته»(The Revenant) ، اولين فيلم الخاندرو گونزالز ايناريتو بعد از فيلم اسکاری «مرد پرندهای»( Birdman)، چيزی بين کارهای ترنس ماليک و سام پکينپا است. همان قدر که ترکيب اين دو فيلم ممکن است جالب به نظر برسد، حاصل کار جواب داده و گاهی اوقات اثری شگرف بر جای گذاشته است. در سالی که در آن بيش از پنج فيلم به تقابل انسان با طبيعت و بقای انسان پرداختهاند [«مريخی»( The Martian)، «اورست»(Everest)، «در دل دريا»( In the Heart of the Sea) و «پياده روی در جنگل»( A Walk in the Woods)]، «ازگور برخاسته» تا به امروز بيرحمترين، چالش انگيزترين و شگفت انگيزترين آنها است.

«از گور برخاسته» برگرفته از رمان مايکل پانک است که آن نيز به نوبه خود يک برداشت داستانی از زندگی مرزنشی افسانهای، هيو گلاس (لئوناردو دی کاپريو)، مردی که از حمله خرس زنده ماند و به سختی آسيب ديد، بيش از ۲۰۰ مايل در دنيای وحشی سال ۱۸۲۳ سفر کرد تا نجات پيدا کرد، است. فيلمنامه (که با همکاری ايناريتو و مارک ال اسميت نوشته شده است)، با استفاده از ماتريال کتاب، سفر گلاس را، چه جسمی و چه عاطفی، از طريق اضافه کردن يک پسر پاونی، هاوک (فارست گولاک)، و دليلی ملموستر برای انتقام گرفتن از مردانی که او را رها کردهاند، جان فيتزجرالد (تام هاردی) و جيم بريجر (ويل پولتر)، تقويت کرده است.

«از گور برخاسته» گاهی اوقات به مدد فيلمبرداری فوق العاده امانوئل لوبزکی، که سرزمينی منجمد و زمستانی را به سرزمينی ممنوعه و زيبا بدل کرده است، رويا گونه میشود. فيلم با نماهای زمينی به روی آسمان از لابه لای درختان زيباتر شده و صحنههای ممتد زيادی از اين دست در فيلم وجود دارد (هر چند قابل مقايسه با فيلمبرداری تک شاتی «مرد پرندهای»، که دومين اسکال متوالی را برای لوبزکی به ارمغان آورد، نيستند). مقايسه اين اثر با ماليک تصادفی نيست؛ لوبزکی فيلمبردار پنج فيلم اخير ماليک از «دنيای جديد»( The New World) به بعد بوده است.

راضی کردن اين بازيگران و عوامل با بی ميلی از نوع جيمز کامرونی توسط ايناريتو الحق کار بسيار دشواری بوده است. (دی کاپريو، که در فيلم تايتانيک جيمز کامرون بازی کرده است، ظاهراً علاقهای به انجام برخی کارهایی که ايناريتو از وی میخواسته نداشته است). فيلم در لوکيشنی در يک آب و هوای سرد با استفاده از نور طبيعی (نه صحنههای استوديویی با شرايط زمستانی شبيه سازی شده کامپيوتری) فيلمبرداری شده است. رئاليسم روی پرده را میتوان در سالن سينما حس کرد. مقاومت در برابر ضرورت پوشيدن کت و چمباتمه زدن روی صندلی تقريباً غير ممکن است.

واژه revenant به جسد زنده شدهای اشاره دارد که از مرگ برگشته است تا به زندگی سر بزند. اين توصيفِ درخوری برای فيلم است. کاراکتر اول فيلم، گلاس، بعد از ناقص ماندن عمليات جمع کردن خز عده ای مسيرياب توسط جنگجوهای آريکارا، آنها را به سوی جای امنی هدايت میکند، که مورد هجوم خرسی قرار میگيرد و تا يک قدمی مرگ پيش میرود. گرچه گلاس موفق به کشتن خرس گريزلی میشود، اما از نظر ساير اعضای گروه زخمهای مهلکی برداشته است. فرمانده، اندرو هنری [دامنال گليسون، که به مراتب نقش کوچکتری نسبت به «نيرو برمی خيزد»( The Force Awakens) اينجا دارد]، تصميم میگيرد که به راه خود ادامه دهد اما سه نفر را باقی میگذارد تا از گلاس مادامی که زنده است مراقبت کنند (و وقتی مُرد دفنش کنند). اين سه نفر پسر دورگهی پاونی گلاس، هاوک؛ جيم بريجر جوان و اثرپذير؛ و جان فيتزجرالد بدبين هستند.

مدت کوتاهی بعد از دور شدن گروه، فيتزجرالد تصميم میگيرد که بهترين راه حل برای همه اين است که گلاس را از اين بدبختی راحت کنند. وقتی که هاوک اعتراض میکند، فيتزجرالد او را با خنجر میکشد و بعد گلاس را زنده به گور میکند. او و بريجز محل را ترک میکنند اما گلاس میتواند از گور بيرون بيايد، داغ روی زخمهای عميق خود بگذارد، پای شکستهاش را مداوا کند و مسير طولانی به سمت سرزمينهای متمدن را در پيش بگيرد. اين سفر تقريباً نيمی از ۱۵۰ و چند دقيقه زمان فيلم را در برمیگيرد و خام ترين و ابتدایی ترين بازی دی کاپريو از زمان بازيگریاش را نمايش میدهد. اين نقش برای بازيگری که اعتبارش به خاطر پولساز بودنش در گيشه است هيچ چيز جذاب يا شيفته کنندهای وجود ندارد.

در فيلمی که پر است از لحظات بيقرار کننده و به ياد ماندنی، ناراحت کنندهترين صحنه میتواند صحنه حمله خرس باشد. «ازگوربرخاسته» که بدون کاتهای پياپی نمايش داده میشود نمایی واقعی از آنچه ممکن است هنگام رو در رو شدن انسان با يک خرس مادر عظيم الجثه که میخواهد از تولههايش محافظت کند رخ دهد را نشان میدهد. اين صحنه خونين و بيرحمانه است و برای برخی بينندهها ممکن است غيرقابل تحمل باشد. هشدار به افرادی که میخواهند «از گور برخاسته» را ببينند: اين سکانس نه به بيننده و نه به بازيگر رحم نمی کند.

ايناريتو لحن محزونی را انتخاب کرده است. فيلمهای انتقامی اغلب توسط هيجان و پيش بينی پيش میروند. اما هيچ يک اينجا چندان مشهود نيستند. «از گوربرخاسته» فيلمی آهستهتر و جدیتر است. به لحاظ فنی، «از گوربرخاسته»، يک وسترن است اما مانند اکثر فيلمهای اخير اين ژانر میتوان آن را يک وسترن «تجديد نظر خواه» در نظر گرفت چون در آن از کابویها و سرخ پوستهای کليشهای خبری نيست و بيشتر در آن تفسيرهای متعادلی بر اساس طبيعت انسان ديده میشود. يعنی برخی از بوميان آمريکایی جنگ طلب و تشنه خون تصوير شدهاند و برخی ديگر به کمک گلاس میآيند. از سوی ديگر، هِنری مفيد و سمپاتيک است در حالی که فيتزجرالد شخصيت منفی اصلی فيلم است.

«از گور برخاسته» نوعی تجربه است- نگاهی احساسیتر و ويران کننده به يک زنده ماندن ظاهراً غيرممکن در مقايسه با حتی «مریخی» (هر چند میتوانم ثابت کنم که مريخی فيلم بهتری است). شايد چيزی که در اين فيلم تاثيرگذارتر است ميزان متفاوت بودن آن با «مرد پرنده ای»- چيزی که نشان میدهد ايناريتو هنوز با خودش و بازيگرانش در چالش است- باشد. «از گور برخاسته» فيلم مناسبی برای همه نيست- خواسته آن از بينندهاش فراتر از فيلمهای متوسط است- اما برای افرادی که موضوع فيلم برايشان مهم است، اين فيلم در ميان به ياد ماندنی ترين آثار سال ۲۰۱۵ خواهد بود.

اختصاصی نقد فارسی

مترجم: محمدرضا سیلاوی

 

کپی برداری و نقل این مطلب به هر شکل (از جمله برای همه نشریه‌ها، وبلاگ‌ها و سایت های اینترنتی) بدون ذکر دقیق کلمات “منبع: سایت نقد فارسی” ممنوع است و شامل پیگرد قضایی می شود.

 

 


151
دیدگاه بگذارید

Please Login to comment
151 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
55 Comment authors
ابوالفضل7saeedsurena Recent comment authors
  Subscribe  
Notify of
هادی.6136
Guest
Member
هادی.6136

با سلام … اولین چیزی که راجع به فیلم میشه گفت فیلمنامه هستش که ایناریتو که هیچ … هر کارگردان بزرگ دیگه هم میخواست روش کار کنه بهتر از این در نمیومد .برای نمونه شخصیت پسر دیکاپریو اصلا پرداخت نشده و با چندتا فلش بک اون حسانتقام رو برای بیننده منطقی جلوه نمیده. ولی به نظرم دیکاپریو لیاقت اسکار رو بابت این فیلم داشت . تمامی ری اکشنهاش درست و بجا بود نه اگزجره بود نه خنثی … بطور فوق العاده ای عالی بود . نکته دیگه اینکه روند فیلم از اواسطش کند میشه و به جزئیات می پردازه که… ادامه »

tara_mosavi
Guest
Member
tara_mosavi

Ali KD: tara_mosavi:من واقعا هنوز ***یدم چرا از این فیلم انقدر تعریف شد اگه فقط بحث طبیعت باشه می گم طبیعت فوق العاده ای بود و فیلم برداری زیبایی داشت اما واقعا این فیلم ۱۵۰ دقیقه یا داره خودشو رو زمین می کشه یا صحنه های خونریزیه ۶ دقیقه ام می خواد انتقام بگیره که می گه آخر سر انتقام دست خداست ولی با این حال می فرستتش داخل رودخانه که سرخ پوستا بکشنش پس حرفی ام که زده باز بی معنیه آخه چرا اسپویل میکنی؟ Ali KD: tara_mosavi:من واقعا هنوز ***یدم چرا از این فیلم انقدر تعریف شد اگه… ادامه »

فرزانه
Guest
Member
فرزانه

babakbb: با عزت:فیلمی فاشیستی با دستان پشت پرده ی صهیونیسم که هدفشون فقط ترویج خشونت و عقاید کپک زدشون میان مسلموناست و اون خرس هم نماد مسلمونهای ازاده و جنگجوئه که کارگردان یهودی فیلم خواسته مسلمونا رو مثل حیوان نشون بده.دیکاپریو هم که یکی از افتضاح ترین بازیهاش رو دیدم البته خودشم زیاد مالی نیست.هالیووده دیگه.انتظار دیگه ای هم ازش نمیره.بهتره از این به بعد خالیوود صداش کنیم تا هالیوود. دوست عزیز میشه لطفا تلویزیون رو خاموش کنی و دو ساعت و نیم وقت محترمت رو برای اینجور فیلما نزاری ؟ برو کانال دو کیمیا داره فکر کنم این قسمت… ادامه »

سارااااا
Guest
Member
سارااااا

این فیلم برای من خیلی زیبا و تماشایی بود اما حیف که من خیلی خوب داستانشو میدئنستم قبل از اینکه ببینم و تنها چیزی ک نمیدونستم این بود که یه پسر داشت که کشته میشه و انتقام اون رو میگیره.

babakbb
Guest
Member
babakbb

من دیشب این فیلم رو دیدم و بسیار لذت بردم اما اگر کمی اغراق کمتر داشت خیلی جذابتر میشد . سکانسی که گلاس میره اسب بدزده و همه دنبالش میکنن خیلی خیلی به مهاجمان نزدیکه و اونا همشون توی تیراندازی قهار و عالی هستن اما به راحتی از دل اونا فرار میکنه . با اینکه بهتر بود اسب ها دورتر بودن تا این دزدی و فرار بهتر به نظر میرسید. زمانی هم که با اسب سقوط میکنه و با اون شتاب میفته روی درخت مسلما تا برسه روی زمین آسیب میبینه چرا که این آدم هنوز صدمات مبارزه اش با… ادامه »

babakbb
Guest
Member
babakbb

با عزت:فیلمی فاشیستی با دستان پشت پرده ی صهیونیسم که هدفشون فقط ترویج خشونت و عقاید کپک زدشون میان مسلموناست و اون خرس هم نماد مسلمونهای ازاده و جنگجوئه که کارگردان یهودی فیلم خواسته مسلمونا رو مثل حیوان نشون بده.دیکاپریو هم که یکی از افتضاح ترین بازیهاش رو دیدم البته خودشم زیاد مالی نیست.هالیووده دیگه.انتظار دیگه ای هم ازش نمیره.بهتره از این به بعد خالیوود صداش کنیم تا هالیوود. دوست عزیز میشه لطفا تلویزیون رو خاموش کنی و دو ساعت و نیم وقت محترمت رو برای اینجور فیلما نزاری ؟ برو کانال دو کیمیا داره فکر کنم این قسمت کیمیا… ادامه »

ز. نجاتی
Guest
Member
ز. نجاتی

فیلم بسیار تاثیرگذار بود و طبعا خشن. بازی دی کاپریو مثل همیشه العاده و شایسته ی اسکار بود. سه صحنه ی خیلی novel داشت که نظیرشو تو فیلمهای دیگه ندیده بودم: سقوط با اسب از دره و پرتاپ شدن در درخت پناه بردن به گرمای بدن اسب فریب دادن هاردی در انتهای فیلم ( دی کاپریو جنازه ی کاپتان به جای خودش به صورت ایستاده رو بر روی اسب قرار داده بود) و باید بگم از طولانی بودن کشمکش دو کاراکتر مثیت و منفی پایانی فیلم خیلی خوشم اومد اما کاش کارگردان پیام فیلم رو در انتها انقدر شفاف و… ادامه »

Ali KD
Guest
Member
Ali KD

tara_mosavi:من واقعا هنوز ***یدم چرا از این فیلم انقدر تعریف شد اگه فقط بحث طبیعت باشه می گم طبیعت فوق العاده ای بود و فیلم برداری زیبایی داشت اما واقعا این فیلم ۱۵۰ دقیقه یا داره خودشو رو زمین می کشه یا صحنه های خونریزیه ۶ دقیقه ام می خواد انتقام بگیره که می گه آخر سر انتقام دست خداست ولی با این حال می فرستتش داخل رودخانه که سرخ پوستا بکشنش پس حرفی ام که زده باز بی معنیه

آخه چرا اسپویل میکنی؟

tara_mosavi
Guest
Member
tara_mosavi

من واقعا هنوز نفهمیدم چرا از این فیلم انقدر تعریف شد اگه فقط بحث طبیعت باشه می گم طبیعت فوق العاده ای بود و فیلم برداری زیبایی داشت اما واقعا این فیلم ۱۵۰ دقیقه یا داره خودشو رو زمین می کشه یا صحنه های خونریزیه ۶ دقیقه ام می خواد انتقام بگیره که می گه آخر سر انتقام دست خداست ولی با این حال می فرستتش داخل رودخانه که سرخ پوستا بکشنش پس حرفی ام که زده باز بی معنیه

شهرام
Guest
Member
شهرام

من این فیلم رو شنبه تو سینما دیدم. باید اعتراف کنم یه جاهایی خوابم گرفت. یه جاهایی هم میخکوب شدم. بغل دستی های من که سه تا خانم بودن اکثر صحنه های حساس فیلم چشماشون رو میبستن و جیغ میزدن. تو سکانس آخر فیلم هم که خشونت فیلم ده برابر بدتر از کارهای تارانتینو هستش.
من مسحور نماهای زیبای فیلم شدم. بازی دی کاپریو هم خوب بود به نظرم. سرما رو هم تا عمق وجودم احساس کردم.

Ali KD
Guest
Member
Ali KD

hgwkwed:این جا ی مشکلی داره هرکی می تونه نظر خودش لایک کنه!

آره.کاش یجوری این رو درست کنن 😐

hgwkwed
Guest
Member
hgwkwed

این جا ی مشکلی داره هرکی می تونه نظر خودش لایک کنه!

هاشم مرادمند
Guest
Member

نقد و بررسی: آخرین فیلم ایناریتو ، مستند حیاط وحشی را میماند که حیوانی ناطق قهرمان آن است. قهرمانی که به واسطه تجربه ها و حرفه اش پیوندی عمیق با طبیعت دارد. تصاویری زیبا از جنگل های سردسیر به واسطه فیلمبرداری هنرمندانه، جلوه های ویژه نزدیک به واقعیت و بازی خوب دیکاپریو بیننده را در دل طبیعت با شخصیت اصلی فیلم همراه می کند. در مجموع فیلم بازگشته یا از گور برخاسته فیلمی جذاب و سرگرم کننده است به شرط آنکه بیننده فارغ از نگاه منتقدانه و صرفا برای گذران دو ساعت و نیم زمان خود به دیدن آن بنشیند.… ادامه »

مهران
Guest
Member
مهران

من نمیگم ادم دلواپس باشه… ولی گاهی اون رو به احمق بودن باید ترجیح داد!

طوفان
Guest
Member
طوفان

یک فیلم عالی با بازی عالی تر دیکاپریو . نمیدونم چرا اینجا از بازی دیکاپریو انتقاد شده اگر این فیلم فیلم خوبی است فقط به دلیل هنرنمکایی دیکاپریو است و بس بدون دیکاپریو این فیلم فیلم نمی شد.

سینا خزیمه
Guest
Member
سینا خزیمه

فیلم در خلق فضا و بسیاری صحنه های نفس گیر طبیعتا موفق هست اما به لحاظ ساختمان و شکل فیلم و منطق داستانی و شخصیت ها اساسا مشکل داره و میشه گفت چندان هم فیلم خوبی نیست…نباید مرعوب بخش تکنیکی فیلم که شدیدا قوی هم هست ، قرار گرفت . اونچه برای من بسیار بسیار جالب بود در این نوشته اشاره به ترکیب پکین پا و مالیک دو تن از فیلمسازان محبوبم بود…من در جای جای فیلم به یاد این دو بزرگ سینما میفتادم.

Saman-1988
Guest
Member
Saman-1988

مازیارخان: با عزت:فیلمی فاشیستی با دستان پشت پرده ی صهیونیسم که هدفشون فقط ترویج خشونت و عقاید کپک زدشون میان مسلموناست و اون خرس هم نماد مسلمونهای ازاده و جنگجوئه که کارگردان یهودی فیلم خواسته مسلمونا رو مثل حیوان نشون بده.دیکاپریو هم که یکی از افتضاح ترین بازیهاش رو دیدم البته خودشم زیاد مالی نیست.هالیووده دیگه.انتظار دیگه ای هم ازش نمیره.بهتره از این به بعد خالیوود صداش کنیم تا هالیوود. دوستان اینجا لازمه که شما رو با این منتقد بزرگ و فرهیخته که اغلب مستعار کامنت میزاره چون دوست نداره ریا باشه ، بیشتر آشنا بکنم…. ایشون در آتش سوزی… ادامه »

مازیارخان
Guest
Member
مازیارخان

با عزت:فیلمی فاشیستی با دستان پشت پرده ی صهیونیسم که هدفشون فقط ترویج خشونت و عقاید کپک زدشون میان مسلموناست و اون خرس هم نماد مسلمونهای ازاده و جنگجوئه که کارگردان یهودی فیلم خواسته مسلمونا رو مثل حیوان نشون بده.دیکاپریو هم که یکی از افتضاح ترین بازیهاش رو دیدم البته خودشم زیاد مالی نیست.هالیووده دیگه.انتظار دیگه ای هم ازش نمیره.بهتره از این به بعد خالیوود صداش کنیم تا هالیوود. دوستان اینجا لازمه که شما رو با این منتقد بزرگ و فرهیخته که اغلب مستعار کامنت میزاره چون دوست نداره ریا باشه ، بیشتر آشنا بکنم…. ایشون در آتش سوزی سفارت… ادامه »

علي پور
Guest
Member
علي پور

فیلم جالبی نبود در کل خیلی داستانش ضعیف و قابل پیش بینی بود فقط باید تو طول فیلم دلخوش باشه آدم که دیکاپریو و تام هاردیو میبینه همین

hgwkwed
Guest
Member
hgwkwed

فروش آمریکای شمالی اش از جنگ ستارگان بیشتر بود اگر تو چین اکران بشه می ترکونه

احسان 2
Guest
Member
احسان 2

فیلمنامه =۰
فیلمبرداری =۱۰ از ۱۰
شات های دوربین اینقدر خیره کننده هست
مخصوصاً سقوط اسب به دره که من چندین بار
بارها و بارها به عقب زدم تا دوباره ببینم
خیلی زحمت کشیده شده بابت این فیلم
تقریباً خانومم نصف فیلم چشمشو بسته بود یا من نمیذاشتم ببینه !

الى
Guest
Member
الى

با عزت:فیلمی فاشیستی با دستان پشت پرده ی صهیونیسم که هدفشون فقط ترویج خشونت و عقاید کپک زدشون میان مسلموناست و اون خرس هم نماد مسلمونهای ازاده و جنگجوئه که کارگردان یهودی فیلم خواسته مسلمونا رو مثل حیوان نشون بده.دیکاپریو هم که یکی از افتضاح ترین بازیهاش رو دیدم البته خودشم زیاد مالی نیست.هالیووده دیگه.انتظار دیگه ای هم ازش نمیره.بهتره از این به بعد خالیوود صداش کنیم تا هالیوود. اى بابا این چه وضعشه هیفده تا کامنت یاید صبر کنیم تا یک مسلمان انقلابى، آگاه و هشیار بیاد به ما در مورد توطئه هاى کثیف و خطرناک این فیلمهاى فاسد… ادامه »

Ali KD
Guest
Member
Ali KD

saber: با عزت:فیلمی فاشیستی با دستان پشت پرده ی صهیونیسم که هدفشون فقط ترویج خشونت و عقاید کپک زدشون میان مسلموناست و اون خرس هم نماد مسلمونهای ازاده و جنگجوئه که کارگردان یهودی فیلم خواسته مسلمونا رو مثل حیوان نشون بده.دیکاپریو هم که یکی از افتضاح ترین بازیهاش رو دیدم البته خودشم زیاد مالی نیست.هالیووده دیگه.انتظار دیگه ای هم ازش نمیره.بهتره از این به بعد خالیوود صداش کنیم تا هالیوود. چه ربطی داره؟شما احمقای تندرو هستید که همه چیزو به گند کشیدید.من با اسلام هیچ مشکلی ندارم(اگه خواستی بگی کافر!!!!)ولی با شما خنگا مشکل دارم.به جای اینکه با منطق حرف… ادامه »

saber
Guest
Member
saber

با عزت:فیلمی فاشیستی با دستان پشت پرده ی صهیونیسم که هدفشون فقط ترویج خشونت و عقاید کپک زدشون میان مسلموناست و اون خرس هم نماد مسلمونهای ازاده و جنگجوئه که کارگردان یهودی فیلم خواسته مسلمونا رو مثل حیوان نشون بده.دیکاپریو هم که یکی از افتضاح ترین بازیهاش رو دیدم البته خودشم زیاد مالی نیست.هالیووده دیگه.انتظار دیگه ای هم ازش نمیره.بهتره از این به بعد خالیوود صداش کنیم تا هالیوود. چه ربطی داره؟شما احمقای تندرو هستید که همه چیزو به گند کشیدید.من با اسلام هیچ مشکلی ندارم(اگه خواستی بگی کافر!!!!)ولی با شما خنگا مشکل دارم.به جای اینکه با منطق حرف بزنید… ادامه »

Rya
Guest
Member
Rya

دادا تو نقدت میگی فیلم ضعیفهه؟؟؟؟؟ این فیلم هرچی جایزه گلدن گلوب و و جایزه های جشنواره های مختلفو برده

alipour
Guest
Member
alipour

دلت خوشه فیلمو نقد کردی!
فقط داستانشو تعریف کردی!
حالا خوبه نوشتی نقد تو با این فیلمو اون فیلم مقایسه کردی این اسمش نقد نیست مقایست! 😮

mahmoood
Guest
Member
mahmoood

حقیقتا فیلم خوبی نیست
به نظرم زیادی داره چوب خوب بودن بردمن رو میخوره نیمه اول فیلم جذابه و ادم دوست داره دنبال کنه ولی دیگه نیمه دوم کاملا لو رفته است و بیش از حد قابل پیش بینی

Farid mcconaughey
Guest
Member
Farid mcconaughey

ناموسا عجب فیلمی بود. 😆 😆
جلوه های ویژه،فیلمنامه،فیلم برداری و … همه چی میزون بود
بازی دیکاپریو نیاز به تعریف نداره همه میدونن که محشره
ولی واقعا دم تام هاردی گرم این بشر امسال تو mad max وRevenant ترکوووووند هر دوتاشون باهم کاندید ۲۲ تا اسکار شدن

hossein7mg
Guest
Member
hossein7mg

نتونستم تحمل کنم و با کیفیت dvdscr دیدم. خب بازی لیوناردو دیکاپریو از کل فیلم سطحش بالاتر بود. اگر دیکاپریو و هاردی در فیلم خوش نمی درخشیدن فیلم چیزه خاصی نداشت.. بازی بی نقص دی کاپریو بر همگان ثابته (مصل همیشه) ولی به نظرم دی کاپریو خیلی بهتر ازین هم قبلنا بوده و باید سالها پیش اوسکار می گرفته.. من به ایناریتو و خود فیلم نمره ۶٫۵ از ۱۰ ولی به بازی حضرت دیکاپریو ۱۰ از ۱۰ میدم.. میشد با حضور نوابغی مصل دی کاپریو و هاردی این فیلمو بهتر ساخت و ب نظرم کارگردان از همه داشته هاش استفاده… ادامه »

Amir BK
Guest
Member
Amir BK

فیلمش یکم خسته کنندس ولی دیکاپریو از خودش هم بهتر بازی کرد هم انتخاب اسم فیلم هم انتخاب صحنه ها عالی بود من که با هر ثانیه فیلم حال کردم

mr.soorem
Guest
Member
mr.soorem

سلام دوستان به حرف های اینا گوش ندین این هغ ذهنشون توسط رائفی پور شست و شو شده خودشونم متوجه نیستن
اصلا هیچی گوش نکنین و باور نکنین

d0nyaye30nama
Guest
Member
d0nyaye30nama

فیلمش عالی مخصوصا چون دو تا از بهتزین بازیگران جهان توشن دیکاپریو با تام هاردی

استقلال 4444
Guest
Member
استقلال 4444

با عرض سلام و احترام فیلم بازگشته یا RENEVANT یا از گور برخاسته بهترین فیلم دارام سال ۲۰۱۵ انتخاب شد در جشنواره گلدن گلوب شد از نظر هنری شاید از اسکار هم با ارزش تر باشد شک نکید در سال ۲۰۱۶ این فیلم کاندید بهترین فیلم جشنواره اسکار در هالیود میشود

رامین دائی
Member
Member
رامین دائی

این فیلم رو همراه با چای داغ ببینید! REVENANT شاید یک ژانر هم باید به ژانر های این فیلم اضافه بشه اونهم مستند هست! حس واقعی که به بیننده میده و آدم توی فضای فیلم غرق میشه هنر فیلم برداری این فیلم باعث میشه لحظه ای خسته کننده نباشه نوع حرکات دوربین فقط و فقط منحصر به این فیلم هست ، اوایل فیلم به شخصه شوکه شده بودم 🙂 موضوع فیلم آنچنان عظیم نیست و میشه گفت قبلا هم همین روال رو توی فیلم ها دیدیم! اما اینجوری؟ غیر ممکنه باشه دیکاپریو اوج هنر خودش رو برای این فیلم نگه… ادامه »

ali goli
Member
Member
ali goli

sparsanik:فکر کنم امسال جایزه اسکار برسه به اون خرسی که تو فیلم به دیکاپریو حمله کرده 😀

آخه چرا اسپویل 😥 😡
نکن اینچنین دا
فکر کنم باس با کیفیت dvdscr ببینمش آخه دست همه ست احتمال اسپویل بیشتر خیلی بالا می ره

صادق پارسانیک
Member
Member
صادق پارسانیک

فکر کنم امسال جایزه اسکار برسه به اون خرسی که تو فیلم به دیکاپریو حمله کرده 😀

علیرضا ظفری
Member
Member
علیرضا ظفری

درود اگه امکانش هست top 10 براردینلی رو هم بزارید

milad
Member
Member
milad

این فیلم خام ترین و ابتدایی ترین بازی دی کاپریو از زمان بازیگریاش را نمایش میدهد 😮
این براردینلی مثل اینکه حالش خوش نیستا

مهران ----
Member
Member
مهران ----

خیلی تو کفم اینو هشت نفرت انگیز رو‌ ببینم
حالا حالاها باید انتظار بلوری رو بکشیم 🙁

ali ruzegar
Member
Member
ali ruzegar

نقد برادینلی رو مخه
میگه از مریخی فیلم ضعیف تریه 😆 😮
امسال بهترین فیلم به نظرم revenant بوده بعدشم hateful eight
ولی برادینلی به این ۸/۸ داده و به هشت نفرت انگیز ده از ده
به نظرم آکادمی میتونه امسال برا دومین بار متوالی به ایناریتو اسکار بهترین فیلم رو بده