نقد و بررسی انیمیشن The Lego Movie (فیلم لگو)

کارگردان : Phil Lord, Christopher Miller

نویسنده : Phil Lord, Christopher Miller

 

 

 

 

صداپیشگان : Will Arnett, Elizabeth Banks, Craig Berry

خلاصه داستان :

 

www.naghdefarsi.com/images/stories/rooz/12/logo-trans.png

 

 

منتقد: اوون گلایبرمن Owen Gleiberman (اینترتینمنت ویکلی) – امتیاز: ۱۰ از ۱۰

 

 

انیمیشن سازها نسبت به دیگر فیلمسازان از آزادی عمل بیشتری برخوردارند – از نظر تئوری، آنها می توانند هر چیزی را به تصویر بکشند – اما بیایید صادق باشیم. در چند سال گذشته، حجم زیادی از فیلم های کارتونی دیجیتال محصول استودیوهای بزرگ و با شیوه ای خوشایند و سبکی که موفقیت آن در بازار امتحان خود را پس داده ساخته شده که در واقع ما به کلی از غافلگیر شدن در دنیای انیمیشن ها ناامید شده ایم.

 

انیمیشن «یخ زده»، با اینکه دوستش داشتم، ملغمه ای بود از عناصر بیش از حد آشنای شاهزاده، کمک دست و سفری برای رسیدن به رستگاری و رهایی. و اینکه به یاد بیاوریم آخرین باری که یکی از آثار پیکسار باعث شد غافلگیر و هیجان زده شویم کار سختی است. این مسئله بخشی از دلیل آن است که «فیلم لگو» تا به این حد سرمست کننده و به شدت هیجان انگیز و سرگرم کننده است. شاید این انیمیشن مجموعه ی شتابزده ی کودکانه ای باشد که از وسایل بازی پلاستیکی ساخته شده، اما ریتم تندی دارد و اصیل و تازه است، از نظر مفهومی بی پرواست، از نظر بصری خیره کننده است و ده ها بار هوشمندانه تر، زیرکانه تر و خنده دار تر از آن است که لازم بود. و در آخر یک کمدی انیمیشنی است که در هیچ لحظه ای دست از غافلگیر کردن شما بر نمی دارد.

 

«فیلم لگو» علاوه بر این به شیوه ای حیرت آمیز ماهرانه ساخته شده است. کارگردانان اثر، فیل لرد و کریستوفر میلر فیلم را تقریباً به کلی با تصویرسازی دیجیتال ساخته اند اما آنها شیوه ی ابتدایی و فوق العاده ی انیمیشن استاپ موشن را جایگزین کرده اند و دنیایی ساخته از لگو ها خلق کرده اند که انگار تکه به تکه روی هم چیده شده است. مانند «داستان اسباب بازی» در ۱۹ سال پیش، فیلم طوری چشم شما را فریب می دهد که فکر می کنید مشغول تماشای چیزهای پلاستیکی واقعی هستیم که حرکت می کنند و ارتباط فیلم به «داستان اسباب بازی» همین جا تمام نمی شود. «فیلم لگو» مثل همان انیمیشن، دنیایی ماورائی مورد علاقه ی کودکان خلق می کند که در آن اسباب بازی هایی که به نمایش در می آیند هم شیء هستند و هم شخصیت. ساختارهای قابل فهم لگو های قلابی تلاش واضح برای باور پذیری را قابل درک می کند.

 

امت بریکوسکی (با صداپیشگی کریس پرت) یک کارگر ساختمان سازی معمولی است، یک شمایل کوچک ساخته از لگو که جای سرش دندانه ای دارد. هر روز، به همراه همسایه هایش خانواده ی بریکسبرگ، با لذت به تماشای یک قسمت از مجموعه ی کمدی موقعیتی به نام “شلوار من کجاست؟” می نشیند، برای خریدن یک لیوان قهوه ۳۷ چوخ چاپیده می شود و با نسخه ی روبوتی شده ی آهنگ سر حال آور “همه چیز فوق العاده است” همخوانی می کند.«فیلم لگو» توهین بزرگی به نظام فاشیست حاکم بر عالم سرگرمی است که امروزه در شرکت های زیر دست آن هر لذت لحظه ای بایستی از قبل به بیننده دیکته و امر شود. با استفاده از دنیایی متشکل از آجرهای ساختمانی لگو شکل، آن هم برای تقلیدی مسخره آمیز از همنوایی چندش آور دنیای ما، «فیلم لگو» حتی از «وال-ای» هم گزنده تر به نظر می رسد، زیرا گستاخی آن را دارد که خط داستانی “خیزش یک قهرمان” خود را نیز به سخره بگیرد. با نشان دادن استهزائی خالی از احساس، یک جادوگر سپید مو به نام ویچروویوس (با صداپیشگی مورگان فریمن) و گروهی از ابرقهرمان های پر حرفی از بتمن (با صداپیشگی ویل آرنت) تا فانوس سبز (با صداپیشگی جوناه هیل) تا شخصیتی مانند آبراهام لینکلن (با صداپیشگی اورویل فورته) فیلم با هوشمندی تمام وقار و هیبت بیش از حد بزرگ شده ی ساخت مجموعه فیلم های فانتزی را با طنزی گزنده مورد حمله قرار می دهد.

معمولاً توقع می رود که قهرمان داستان پیرو و مقلد کسی نباشد اما امت، که تمام شخصیت یک وسیله ی کوچک که از آن آبنبات بیرون می آید را دارد، حقیقتاً شخص متفاوتی نیست. این بخشی از گستاخی واژگونه ی فیلم است. او که توسط یک شمایل لگوی مؤنث و جذاب به نام ویالدستایل (با صداپیشگی الیزابت بنکس) فریب خورده و اغوا شده، با گروهی فرد رانده شده از اجتماع دمخور می شود که فکر می کنند او “سازنده ی ارشد” است؛ یعنی کسی که می تواند رئیس جمهور بیزینس (با صداپیشگی ویل فرل) را را از کار بر کنار کند را از کار بر کنار کند.او مدیر اجرایی تمام ساخت و سازها و رئیس کل ملت و ارباب تجارت و شخصیت خبیثی مانند دارث ویدر (شخصیت منفی در مجموعه فیلم های «جنگ ستارگان») است. طنز فیلم خیلی نامربوط و بی هوا، فارغ از وابستگی های حزبی و گروهی است (تصور کنید انیمیشن «گروه آمریکا» با «مجموعه ی انیمیشنی مرد خانواده» ترکیب شود. البته با وجود اینکه «فیلم لگو» در نزدیکی های پایان خود در موردی به جاده خاکی می زند و از چهارچوب داستان گویی خارج می شود که به نظر لازم نمی رسید، همین خارج شدن از چهارچوب هم باز می تواند حال و هوای فیلم را برساند: اگر شما بسازیدش، زندگی فوق العاده خواهد بود.

 

اختصاصی نقد فارسی

مترجم: الهام بای

 

کپی برداری و نقل این مطلب به هر شکل (از جمله برای همه نشریه ها،وبلاگ ها و سایت های اینترنتی) بدون ذکر دقیق کلمات “منبع:سایت نقد فارسی” ممنوع است و شامل پیگرد قضایی می شود.

 

 

43
دیدگاه بگذارید

Please Login to comment
43 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
33 Comment authors
فیلم   دوستوحید بفانوparsikulaكدوتنبل Recent comment authors
  Subscribe  
Notify of
وحید ب
Guest
Member
وحید ب

parsikula: یکی مثل شما: Prof. Ayub: EHSAN-EM: سید حمید: فرهاد: ayub.s: Ali-Awake:با سلام،در جایی از فیلم یکی به شخصیت اصلی داستان(متاسفانه اسمش رو نمیدانم چون فقط تریلرش رو دیدم)اونیکه کارمنده،میگه طبق پیشگوئی منجی تو هستی!!!آیا به نظر شما اعتقادات و مهدویت را نشانه نگرفتند؟؟؟!!!چنانچه در سالهای اخیر بحث منجی موعود در سینمای غرب رونق گرفته.بنده حقیر نقد مذکور را خواندم ولی متاسفانه هیچ اشاره ای به آن نشده بود.خواهشم این است از کنار اینها به راحتی رد نشیم.به امید ظهور مهدی موعود. یا علی… از همون اولین باری که تریلر این انیمیشن رو دیدم فهمیدم میخواد در مورد ظهور و… ادامه »

parsikula
Guest
Member
parsikula

یکی مثل شما: Prof. Ayub: EHSAN-EM: سید حمید: فرهاد: ayub.s: Ali-Awake:با سلام،در جایی از فیلم یکی به شخصیت اصلی داستان(متاسفانه اسمش رو نمیدانم چون فقط تریلرش رو دیدم)اونیکه کارمنده،میگه طبق پیشگوئی منجی تو هستی!!!آیا به نظر شما اعتقادات و مهدویت را نشانه نگرفتند؟؟؟!!!چنانچه در سالهای اخیر بحث منجی موعود در سینمای غرب رونق گرفته.بنده حقیر نقد مذکور را خواندم ولی متاسفانه هیچ اشاره ای به آن نشده بود.خواهشم این است از کنار اینها به راحتی رد نشیم.به امید ظهور مهدی موعود. یا علی… از همون اولین باری که تریلر این انیمیشن رو دیدم فهمیدم میخواد در مورد ظهور و اینجور… ادامه »

فانو
Guest
Member
فانو

کدوتنبل:دوستان این یه سؤال صادقانه ست: من به این داستانها و جر و بحثاى منجى و آخرالزمان و توطئه و … کارى ندارم، اما این فیلم واقعا به چه دلیل اینقدر مورد توجه واقع شد؟! میدونین دوستان راستش یکى از راههایى که من ازش استفاده میکنم تا بفهمم چه فیلمى خوبه و چه فیلمى نه، خوندن نظرات شماها تو این سایت خوب نقدفارسى هستش. اینجا و از میون نظرات گاه متضاد میشه فهمید بالاخره یه فیلمى ارزش دیدن داره یا وه. اومدم نظرات زیر نقد و بررسى این انیمیشنو خوندم و بنظرم اومد باید انیمیشن خوبى باشه. پس دانلودش کردم… ادامه »

parsa emam
Member
Member
parsa emam

به نظر من تو بین کارتون های امسال از همه بهتر همین بود…فارغ از این که چه پیامی و با چه هدفی داشت، فیلمی بود که پیمش رو – هرقدر هم خوب یا بد – به درستی منتقل کرد…ولی کلاً بعضی دوستان راست میگن که فیلم با ما دشمنه…داره میگه منجی یکی هست مثل خود ما بلکه هم ضعیف، میگه جهان رو یه کسی اتفاقی درست کرده، حتی یه جا میگه "شما منو نمیشناسین ولی من توی تلوزیونم پس میتونین بهم اعتماد کنین" یعنی از این واضح تر که آمریکا می خواد بگه رسانه هاشون قابل اعتماد اند؟..کاری که تو… ادامه »

كدوتنبل
Guest
Member
كدوتنبل

دوستان این یه سؤال صادقانه ست: من به این داستانها و جر و بحثاى منجى و آخرالزمان و توطئه و … کارى ندارم، اما این فیلم واقعا به چه دلیل اینقدر مورد توجه واقع شد؟! میدونین دوستان راستش یکى از راههایى که من ازش استفاده میکنم تا بفهمم چه فیلمى خوبه و چه فیلمى نه، خوندن نظرات شماها تو این سایت خوب نقدفارسى هستش. اینجا و از میون نظرات گاه متضاد میشه فهمید بالاخره یه فیلمى ارزش دیدن داره یا وه. اومدم نظرات زیر نقد و بررسى این انیمیشنو خوندم و بنظرم اومد باید انیمیشن خوبى باشه. پس دانلودش کردم… ادامه »

محمد بهنام
Guest
Member
محمد بهنام

ببخشید منظورم این بود که برنامه دارد.

محمد بهنام
Guest
Member
محمد بهنام

لطفا فراموش نکنید سازنده برای ساخت این فیلم برنامه ندارد و آن را تنها برای سرگرمی و یا درآمدزایی نساخته است. بقول دوستان این فیلم شدیدا شبیه ماتریکس است و در مورد منجی است. البته با دیدی غربی به موضوع نگاه می کند که بخودی خود اشکالی ندارد. البته نکته جاالب هنگامی است که درصحنه ای از فیلم امت خالق خود را می بیند و می گوید این همان بالایی است و فرد دیگر را نیز بالایی بالایی می نامدو در حقیقت در این مورد همچون فیلم پرومتیوس عمل می کند و می خواهد بگوید خالق ما چیزی نیست که… ادامه »

Ali-Awake
Guest
Member
Ali-Awake

بیایید بصیرت داشته باشیم

Ali-Awake
Guest
Member
Ali-Awake

مشکل ما اینه که دشمنون رو هنوز نشناختیم.راست راست داره منجی رو جور دیگه ای نشون میده بعد ما میشینیم میگیم بابا بشین فیلمت رو ببین و کیف کن.تعجبی نداره من و شما از دیدنش خوشمون نیاد.چون کار رسانه سحر کردنه.همون روشی که جادوگران فرعون میکردن.عزیزی که داری کوته فکری رو به ما حواله میکنی و عزیزی که داری میگی که ماهمه چیز رو منفی میبینیم،کمی منطقی تر حرف بزن،اگه حرفای من منطقی نیست بسم الله بفرمایید…

oliverqueen
Guest
Member
oliverqueen

به شدت شبیه ماتریکس بود.از همون اولش که یه ادم ساده با یه زندگی روتین و تکراری شروع شد و آخرش بعد از یه بار مرگ،یه رستاخیز جالبیو دیدیم که کاملا مشابه ماتریکس بود
درکل عالی بود.بهترین انیمیشن سال بود.پیشنهاد میکنم این ینیمیشن رو با دوبله ی ایران فیلم ببینید دوبرابر میخندید

یکی مثل شما
Guest
Member
یکی مثل شما

Prof. Ayub: EHSAN-EM: سید حمید: فرهاد: ayub.s: Ali-Awake:با سلام،در جایی از فیلم یکی به شخصیت اصلی داستان(متاسفانه اسمش رو نمیدانم چون فقط تریلرش رو دیدم)اونیکه کارمنده،میگه طبق پیشگوئی منجی تو هستی!!!آیا به نظر شما اعتقادات و مهدویت را نشانه نگرفتند؟؟؟!!!چنانچه در سالهای اخیر بحث منجی موعود در سینمای غرب رونق گرفته.بنده حقیر نقد مذکور را خواندم ولی متاسفانه هیچ اشاره ای به آن نشده بود.خواهشم این است از کنار اینها به راحتی رد نشیم.به امید ظهور مهدی موعود. یا علی… از همون اولین باری که تریلر این انیمیشن رو دیدم فهمیدم میخواد در مورد ظهور و اینجور چیزها بگه .… ادامه »

Abe
Member
Member
Abe

اگه بخوام نظر کلی مو بگم راجع به فیلم فیلم خوبی نبود. اما اینکه از همه کاراکترهای فیلمای دیگه استفاده کرده بودن خوب بود. اون سکانسی که ویل فرل میاد و دنیای واقعی جایگزین میشه هم خوب کار شده بود. الباقی به دلم ننشست.

یولبارس
Member
Member
یولبارس

EHSAN-EM: سید حمید: فرهاد: ayub.s: Ali-Awake:با سلام،در جایی از فیلم یکی به شخصیت اصلی داستان(متاسفانه اسمش رو نمیدانم چون فقط تریلرش رو دیدم)اونیکه کارمنده،میگه طبق پیشگوئی منجی تو هستی!!!آیا به نظر شما اعتقادات و مهدویت را نشانه نگرفتند؟؟؟!!!چنانچه در سالهای اخیر بحث منجی موعود در سینمای غرب رونق گرفته.بنده حقیر نقد مذکور را خواندم ولی متاسفانه هیچ اشاره ای به آن نشده بود.خواهشم این است از کنار اینها به راحتی رد نشیم.به امید ظهور مهدی موعود. یا علی… از همون اولین باری که تریلر این انیمیشن رو دیدم فهمیدم میخواد در مورد ظهور و اینجور چیزها بگه . راستش مسیحی… ادامه »

EHSAN-EM
Guest
Member
EHSAN-EM

سید حمید: فرهاد: ayub.s: Ali-Awake:با سلام،در جایی از فیلم یکی به شخصیت اصلی داستان(متاسفانه اسمش رو نمیدانم چون فقط تریلرش رو دیدم)اونیکه کارمنده،میگه طبق پیشگوئی منجی تو هستی!!!آیا به نظر شما اعتقادات و مهدویت را نشانه نگرفتند؟؟؟!!!چنانچه در سالهای اخیر بحث منجی موعود در سینمای غرب رونق گرفته.بنده حقیر نقد مذکور را خواندم ولی متاسفانه هیچ اشاره ای به آن نشده بود.خواهشم این است از کنار اینها به راحتی رد نشیم.به امید ظهور مهدی موعود. یا علی… از همون اولین باری که تریلر این انیمیشن رو دیدم فهمیدم میخواد در مورد ظهور و اینجور چیزها بگه . راستش مسیحی ها… ادامه »

ne.mesh
Guest
Member
ne.mesh

عاشق شخصیت بتمن توی این انیمیشن بودم…

la vie2
Guest
Member
la vie2

بهترین انیمیشن سفارشی این دهه بود و خوب تونسته بود محصولات شرکت لگو رو تبلیغ کنه این میل به کار کردن از روی دستور العمل هم برای تبلیغ به استفاده درست از قطعات lego بود…

ingenious
Guest
Member
ingenious

به نظر من پیام فیلم میتونه این باشه که برای استثنایی بودن لازم نیست بتمن یا سوپرمن باشی باید خودتو باور کنی تا وسطای فیلم ازش خوشم نیومد ولی بعد که پسره وارد شد از فیلم خوشم اومد ( « لگو فیلم » نشان میدهد که دنیا هر روز در حال تکرار شدن است و فقط باید سوپرمن بود که دنیا برایت هر روز یک ماجرا داشته باشد )

hamid mousavi
Member
Member
hamid mousavi

فرهاد: ayub.s: Ali-Awake:با سلام،در جایی از فیلم یکی به شخصیت اصلی داستان(متاسفانه اسمش رو نمیدانم چون فقط تریلرش رو دیدم)اونیکه کارمنده،میگه طبق پیشگوئی منجی تو هستی!!!آیا به نظر شما اعتقادات و مهدویت را نشانه نگرفتند؟؟؟!!!چنانچه در سالهای اخیر بحث منجی موعود در سینمای غرب رونق گرفته.بنده حقیر نقد مذکور را خواندم ولی متاسفانه هیچ اشاره ای به آن نشده بود.خواهشم این است از کنار اینها به راحتی رد نشیم.به امید ظهور مهدی موعود. یا علی… از همون اولین باری که تریلر این انیمیشن رو دیدم فهمیدم میخواد در مورد ظهور و اینجور چیزها بگه . راستش مسیحی ها از نظر… ادامه »

Ali Esmaeilbeyk
Member
Member
Ali Esmaeilbeyk

این انیمیشن واقعا عالی بود از اول که نشستم به پاش تا آخرش محوش شده بودم. خیلی بهتر از frozen آشغال بود.

من خودم
Member
Member
من خودم

این فیلم پرنکته است کمپانی وارنر سنگ تموم گذاشته.داستان این فیلم به شدت شبیه فیلم ماتریکس است(توروخدااگه این فیلمو ندیدید سریع منفی ندید).امت منجی ای است که خودش نیاز به نجات داره و باید کمکش کنند تا به خودآگاهی(بینش درونی)برسه. وایلد استایل(لوسی)چقدر شبیه ترینیتی هست.مرفیوس(ویتروویوس).آخر داستان منجی(امت-نئو)با شرور(لرد بیزنس-ماتریکس)دوست میشه.کلا فکر کردم دارم دوباره خود ماتریکس رو نگاه میکنم. آخرای فیلم و نحوه ی تموم شدن فیلم برام خیلی جالب بود.الانه یه تئوری است که میگه دنیا تصادفی خلق شده(طبق فیزیک کوانتوم)تو این فیلمه جایی که امت به بینش بعدیش(دنیای انسان ها) میرسه پدر پسره تو یه صحنه به پسرش… ادامه »

peyman*
Guest
Member
peyman*

mohammadreza1992:بعد از چهار سال (toy story3)بالاخره یه کار قابل قبول دیدم.حرفشم برعکس انیمیشن های اخیر(frozen)پایبندی به اصول و قانون که خیلی حرف مهمیه.

مگه کیفیت خوبی از انیمیشن اومده ؟ نکنه رفتی پرده ایش رو دیدی ؟
frozen که بد نبود ، درسته که شاهکار نبود ولی من ۳ بار این انمیشن با داستان هرچند کلیشه ای رو دیدم ، چون واقعأ خاطره انگیزه

reza m.r.h
Member
Member
reza m.r.h

بعد از چهار سال (toy story3)بالاخره یه کار قابل قبول دیدم.حرفشم برعکس انیمیشن های اخیر(frozen)پایبندی به اصول و قانون که خیلی حرف مهمیه.

ایوب
Guest
Member
ایوب

فرهاد: ayub.s: Ali-Awake:با سلام،در جایی از فیلم یکی به شخصیت اصلی داستان(متاسفانه اسمش رو نمیدانم چون فقط تریلرش رو دیدم)اونیکه کارمنده،میگه طبق پیشگوئی منجی تو هستی!!!آیا به نظر شما اعتقادات و مهدویت را نشانه نگرفتند؟؟؟!!!چنانچه در سالهای اخیر بحث منجی موعود در سینمای غرب رونق گرفته.بنده حقیر نقد مذکور را خواندم ولی متاسفانه هیچ اشاره ای به آن نشده بود.خواهشم این است از کنار اینها به راحتی رد نشیم.به امید ظهور مهدی موعود. یا علی… از همون اولین باری که تریلر این انیمیشن رو دیدم فهمیدم میخواد در مورد ظهور و اینجور چیزها بگه . راستش مسیحی ها از نظر… ادامه »

فرهاد
Guest
Member
فرهاد

ayub.s: Ali-Awake:با سلام،در جایی از فیلم یکی به شخصیت اصلی داستان(متاسفانه اسمش رو نمیدانم چون فقط تریلرش رو دیدم)اونیکه کارمنده،میگه طبق پیشگوئی منجی تو هستی!!!آیا به نظر شما اعتقادات و مهدویت را نشانه نگرفتند؟؟؟!!!چنانچه در سالهای اخیر بحث منجی موعود در سینمای غرب رونق گرفته.بنده حقیر نقد مذکور را خواندم ولی متاسفانه هیچ اشاره ای به آن نشده بود.خواهشم این است از کنار اینها به راحتی رد نشیم.به امید ظهور مهدی موعود. یا علی… از همون اولین باری که تریلر این انیمیشن رو دیدم فهمیدم میخواد در مورد ظهور و اینجور چیزها بگه . راستش مسیحی ها از نظر بنده… ادامه »

ayub.s
Guest
Member
ayub.s

Ali-Awake:با سلام،در جایی از فیلم یکی به شخصیت اصلی داستان(متاسفانه اسمش رو نمیدانم چون فقط تریلرش رو دیدم)اونیکه کارمنده،میگه طبق پیشگوئی منجی تو هستی!!!آیا به نظر شما اعتقادات و مهدویت را نشانه نگرفتند؟؟؟!!!چنانچه در سالهای اخیر بحث منجی موعود در سینمای غرب رونق گرفته.بنده حقیر نقد مذکور را خواندم ولی متاسفانه هیچ اشاره ای به آن نشده بود.خواهشم این است از کنار اینها به راحتی رد نشیم.به امید ظهور مهدی موعود. یا علی… از همون اولین باری که تریلر این انیمیشن رو دیدم فهمیدم میخواد در مورد ظهور و اینجور چیزها بگه . راستش مسیحی ها از نظر بنده بر… ادامه »

Ali-Awake
Guest
Member
Ali-Awake

با سلام،در جایی از فیلم یکی به شخصیت اصلی داستان(متاسفانه اسمش رو نمیدانم چون فقط تریلرش رو دیدم)اونیکه کارمنده،میگه طبق پیشگوئی منجی تو هستی!!!آیا به نظر شما اعتقادات و مهدویت را نشانه نگرفتند؟؟؟!!!چنانچه در سالهای اخیر بحث منجی موعود در سینمای غرب رونق گرفته.بنده حقیر نقد مذکور را خواندم ولی متاسفانه هیچ اشاره ای به آن نشده بود.خواهشم این است از کنار اینها به راحتی رد نشیم.به امید ظهور مهدی موعود.
یا علی…

دانش
Guest
Member
دانش

در صورت امکان اخبار و بازخوردها و میزان فروش روبوکاپ (پلیس آهنی) رو هم قرار بدین

سی و یک نما
Guest
Member

پایگاه خبری تحلیلی «۳۱نما»

http://www.31nama.com

SONY
Guest
Member
SONY

بتمن، لگوش هم حرف نداره

alireza ghazbanpour
Member
Member

بهترین انیمیشن سال ۲۰۱۴ 😆

reza alizade
Member
Member
reza alizade

بدون شک یکی از بهترین انیمیشن های امسال که نقطه ی قوتش طنز و کنایه های انتقاد امیز و خنده داره.جیمز براردینلی به این انیمیشن ۳٫۵ از ۴ داده و تو سایت rottentomatoes هم میانگین نمره ی منتقدان ۹۵ درصد بوده.

الهام بای
Member
Member
الهام بای

@ Ingmar بسیار ممنونم از تعریفتون.این ترجمه کمی شتابزده بود اما خستگی خیلی از نقدهایی که با وسواس ترجمه کرده بودم هم در شد.

شملی
Guest
Member
شملی

جای کلاه قرمزی توشون خالیه 😆 😉

Ingmar
Guest
Member
Ingmar

سپاس فراوان از خانم بای بابت ترجمه ی بسیار عالی ایشان. من تقریبا مجذوب امواج دلپذیر کلمات شدم. ترجمه ای که نوشته ی یک منتقد را به یک متن کوتاه ادبی ِگیرا نزدیک کرده است. ممنون

امیر
Guest
Member
امیر

انمیشنی جالب است و منتظر دیدنش هستم .ای کاش در ایران هم اینجور فیلم ها اکران میشد ولی چه فایده مگه این جمعیت قلیل می زارند

نوید خوشنود
Member
Member
نوید خوشنود

امتیاز ۱۰ از ۱۰ لامصب به نظر جالب میاد.

Reza Majidi
Member
Member
Reza Majidi

به نظر می رسه انیمیشن فوق العاده ای باشه من نمی تونم صبر کنم تا کیفیت اصلیش بیاد بیرون ای کاش تو ایران هم اکران داشت و می شد تو سینما دیدش . 🙁

Nim@ Ba
Member
Member
Nim@ Ba

به احتمال زیاد نامزد بشه چون یه نوع انیمیشن تو یه قالب جدید و اکادمی بیشتر اوقات از این نوع انیمیشن ها استقبال میکنه مثل رنگو

peyman*
Guest
Member
peyman*

این انیمیشن مثل انیمیشن رالف خرابکار شخصیت های محبوب رو دور هم جمع کرده منتها در رالف خرابکار شخصیت های محبوب بازی ها جمع شده بودن ولی تو این انیمیشن شخصیت های محبوب فیلم ها دور هم جمع شدن ، مسئله ی مهم اینه که با وجود این تعداد ابر قهرمان در یک انیمیشن آیا تونستن داستان منسجمی براش بنویسن ؟ تریلر انیمیشن رو دیدم و به نظرم جالب میومد ، ولی واقعأ تعجب کردم که امتیاز بالای ۸٫۷ رو تاکنون از IMDB کسب کرده!!

Roger
Member
Member
Roger

باید جالب باشه مخصوصااون کاراکتر بتمن خیلی بامزست 😥