The Hunger Games: Mockingjay – Part 1 (بازی‌های مرگبار : مرغ مقلد – قسمت اول)


خلاصه داستان:

کتنیس دو بار از «بازی‌های مرگبار» جان سالم به در برده اما همچنان در امان نیست. «کنگره» عصبانی و به دنبال انتقام است، آنها فکر می‌کنند کتنیس باید تاوان ناآرامی‌ها را بپردازد و از آن بدتر، رئیس اسنو به صراحت گفته که هیچ‌کس در امان نیست، نه خانواده کاتنیس،


نقد و بررسی فیلم به قلم James Berardinelli (جیمز براردینِلی)

نمره 7.5 از 10

بدون شک مدافعان اینطور استدلال خواهند کرد که دو قسمتی کردن آخرین رمان سوزان کالینز در فیلم «زاغ مقلد» از مجموعه فیلم‌های«بازی‌های مرگبار» اقدام بجایی بوده است. تردیدی نیست که طول دادن فیلم به بیش از ۴ ساعت امکان اقتباس کامل‌تری از کتاب را فراهم می‌کند، اما فیلم‌ها با کتاب‌ها فرق دارند و این گشاده‌دستی به فحوای روایت لطمه می‌زند و آهنگ کندی به آن می‌دهد. هیچ یک از این معایب مهلک نیستند اما «زاغ مقلد – ۱» قطعا ضعیف‌ترین قسمت در میان سه فیلم «بازی‌های مرگبار» است که تا کنون به سالن‌های سینما راه پیدا کرده‌اند. (مثل آنچه در مورد همه فیلم‌های چند قسمتی اتفاق می‌افتد، ممکن است نظر کلی من زمانی که کل کار حاضر باشد و بتوان به یک باره آن را دید تغییر کند).

«زاغ مقلد – ۱» سیاه‌ترین فصل حماسه «بازی‌های مرگبار» است – که از بسیاری از جهات از حال‌و‌هوای اکشن / ماجراجویانه دو بخش قبلی، یعنی «بازی‌های مرگبار» و «اشتعال» دور افتاده است. دقت و تأنی بیشتری در روند فیلم دیده می‌شود اما این دقت بیشترطول و تفصیل دادن مطلب است. آنچه در «زاغ مقلد – ۱» خبری در آن نیست یک داستان سراسر استخوان‌دار است. دو فیلم گذشته به کش و قوس‌های داستانی جذاب و خوش‌ساختی شاخص بودند،‌ اما «زاغ مقلد – ۱» پرسه‌ای بی‌هدف است. بیشتر طول فیلم به چینش عناصراختصاص داده شده است و فیلم در انتها در واقع پایان نمی‌یابد بلکه متوقف می‌شود.

«زاغ مقلد -۱» به فاصله کوتاهی بعد از اتمام «اشتعال» ساخته می‌شود، که در آن دیدیم کتنیس (با بازی جنیفر لارنس) و فینیک (با بازی سم کلافلین) با کمک گروهی شورشی از آخرین مسابقات جان سالم به در بردند و معلوم شد که منطقه‌ای که خانه کتنیس در آن قرار دارد توسط بمب‌افکن‌های پرزیدنت اسنو ( با بازی دونالد ساترلند) با خاک یکسان شده‌ است. او حالا مصیبت‌زده از تنش‌های بعد از این حوادث و نگران از این که یار و همراه‌ش، پیتا، (با بازی جاش هاچرسون) زنده است یا نه، کاملا بی‌روح و ساکت مانده است. آوارگان منطقه ۱۲، از جمله خانواده کتنیس و دوستان قدیمی‌اش، افی (با بازی الیزابت بنکس) و هیمیچ (با بازی وودی هارلسون) در پناهگاه نظامی سری منطقه ۱۳ به سر می‌برند، که تحت اداره پرزیدنت آلما کوین (با بازی جولین مور) و معاون‌ش پولتارک هونزبی (با بازی فیلیپ سیمور هافمن) قرار دارد. پرزیدنت کوین قصد دارد از کتنیس برای مقاصد تبلیغاتی استفاده کند – نام «زاغ مقلد» را بر او می‌گذارد و او را محوری برای شورش در سراسر منطقه تبدیل می‌کند. کتنیس در ازاء پذیرفتن این نقش امتیازاتی را طلب می‌کند،‌که بزرگ‌ترین آن‌ها درخواست نجات و بخشش پیتا است، که حالا زنده است و در برنامه‌هایی به طرفداری از کنگره دیده می‌شود. پرزیدنت کوین می‌پذیرد و کتنیس به دست نشانده معاندان تبدیل می‌شود. او در این نقش است که مستقیما می‌بیند که پرزیدنت اسنو تا چه حد می‌تواند بی‌رحم باشد.

این اولین باری است که فیلم «بازی‌های مرگبار» از سرگیری جنگ تن به تن تا مرگ را روایت نمی‌کند. فیلم «زاغ مقلد -۱» بیشتر مبتنی بر شخصیت (کاراکتر) است و تمرکز آن بر عواقب شورش علیه رژیمی دیکتاتوری است. یکی از نکات مثبت فیلم این است که چیزها را تعدیل نمی‌کند و آن‌ها را تخفیف نمی‌دهد. هیچ «هورا کشیدن و کف زدنی» در فیلم دیده نمی‌شود. این فیلم به اندازه فیلم‌هایی که تنها برای افراد بالای ۱۳ سال مناسب هستند خشن و بی‌پرده است؛ می‌توان تیرگی فضای آن را با فضای«جنگ ستارگان: امپراطوری حمله را پاسخ می‌دهد / Star Wars Episode V: The Empire Strikes Back» مقایسه کرد. زمانی که فیلم به پایان هیجان انگیز خود می‌رسد، حسی از درماندگی و ناکامی به خاطر وقفه‌ اجباری ۱۲ ماهه‌ای تا روایت شدن بقیه داستان ایجاد می‌شود. (به همین دلیل، وسوسه می‌شوم که توصیه کنم «زاغ مقلد – ۱» را در سینما نبینید و تماشای آن را به بعد از منتشر شدن «زاغ مقلد -۲» در شبکه ویدئویی محول کنید.)

جنیفر لارنس (که کلاه‌گیسی به بدی کلاه‌گیس‌های دهه ۱۹۸۰ ویلیام شانتر بر سر دارد) کتنیس را به سمت و سوی تاز‌ه‌ای هدایت می‌کند و شخصیتی در هم شکسته و در تعارض و ستیز درونی را به نمایش می‌گذارد. سایر چهره‌ای آشنا برگشته‌اند، هرچند برخی، مانند افی با بازیگری الیزابت بنکس و هیمیچ با بازیگری وودی هارلسون آرام‌تر شده‌اند. جفری رایت بار دیگر نقش بیتی روشنفکر را بازی می‌کند؛ صحنه‌ای وجود دارد که در آن شخصیت «کیو» سریال‌های جیمز باند را تجلیل می‌کند. شخصیت‌های جدید عبارتند از: جولین مور در نقش آلما کوین، رهبر منطقه ۱۳ که دلش می‌خواهد پرزیدنت کل پانم باشد و ناتالی دورمر،شخصیت سریال «بازی تاج و تخت / Game of Thrones» در نقش کرسیدا، که «کارگردان» فیلم‌های تبلیغاتی متمرکز شده بر کتنیس است.

با وجود تیرگی حاکم بر تمام جوانب داستان، مجال اندکی به شکل گرفتن مثلث عشقی میان کتنیس، پیتا و گیل هاتورن به بازیگری لیام همسورث داده شده است. بوسه‌ای که میان کتنیس و گیل رد و بدل می‌شود هیچ نمود احساسی و عاطفی ندارد و فاصله بدنی که میان کتنیس و پیتا وجود دارد ایراد به نظر می رسد. ماجراهای عاشقانه همیشه کمترین جایگاه را در «بازی‌های مرگبار» داشته‌اند (و به نظر می‌رسد به خاطر انتظار خوانندگان این ژانر به کتاب زورچپان شده‌اند)؛ با اغماض می‌توان گفت که این مسئله گزندی وارد نکرده است. بیشتر حرکت/حرکت متقابل بازی‌های بین کاپیتول و شورشیان است که ریسک فیلم را بالا برده است. تا اواخر فیلم تعلیق چندانی وجود ندارد.

قبل از اکران شدن قسمت دوم این فیلم، نمره نهایی دادن به «زاغ مقلد – ۱» کار دشواری است. اگر آن را فیلمی مستقل و متکی بر خود در نظر بگیریم، فیلم ارزشمندی، به ویژه برای طرفداران‌ خود، است. داستان پیش می‌رود، شخصیت‌ها پرداخته می‌شوند و برخی عناصر جسورانه و شهامت‌طلبانه مطرح می‌شوند. اما در مفهوم سنتی و عرفی، به هیچ وجه فیلم کاملی نیست. در نتیجه، قسمت دوم است که تعیین خواهد کرد که آیا این «زاغ مقلد» پرواز خواهد کرد و اوج خواهد گرفت یا با صدایی خفه به کابوس‌آباد لعنین زمین سقوط خواهد کرد.

اختصاصی نقد فارسی

مترجم: محمدرضا سیلاوی

 

کپی برداری و نقل این مطلب به هر شکل (از جمله برای همه نشریه‌ها، وبلاگ‌ها و سایت های اینترنتی) بدون ذکر دقیق کلمات “منبع: سایت نقد فارسی” ممنوع است و شامل پیگرد قضایی می شود.

نقد و بررسی فیلم به قلم Todd McCarthy (تاد مککارتی)

نشریه هالیوود ریپوتر

نمره 5 از 10

همچون یک تریلر پر شاخ و برگ و پر اغراق برای فیلمی در نزدیکی زمان اکران، بخش اول «بازی‌های مرگبار: مرغ مقلد» اثر فرانسیس لارنس 45 دقیقه از دو ساعت و خرده‌ای مدت زمانش را به وقایعی درام اما کُند و نچسب به هدر می‌دهد.آخرین بخش از سری فیلم‌های پرفروشی که از روی کتاب‌های پرطرفدار «سوزان کالینز» ساخته شده است در ابتدا قرار نبود به دو قسمت تبدیل شود.در هر حال، پس از اینکه تهیه‌کنندگان سری «هری پاتر» یا «گرگ و میش» فهمیدند که با دو قسمتی کردن بخش پایانی فیلم‌هایشان می‌توانند سودی دو برابر و البته هنگفت به جیب بزنند، چرا سران کمپانی لاینزگیت این کار را با این سرمایه‌ی طلایی‌شان نکنند؟ سرمایه‌ای که با فروش جهانی دو قسمت اولش توانست سودی حدوداً یک و نیم میلیارد دلاری برای لاینزگیت به ارمغان آورد.

این به این معنا نیست که دوباره متحد شدن با شخصیت‌های مبتکر، انعطاف پذیر و جذاب سری ناخوشایند است، خصوصاً حالا که مبارزان این فیلم همگی به تاریخ و انقلاب پیوسته‌اند و برای نجات مردم ستم‌دیده‌ی پَنِم در تلاش‌اند.اولین بخش از رمان مرغ مقلد که اکثر مردم آن را به تمسخر می‌گیرند تمرکز اصلی‌اش بر روی انقلاب و رهبران آن قرار دارد که طی آن رهبران این انقلاب کتنیس را به گروهشان می‌آورند و او را برای این اتفاق بزرگ آماده می‌کنند، کتنیسی که به اصلی‌ترین مهره‌ی تبلیغاتی آن‌ها برای شوراندن مردم علیه دولت تبدیل می‌شود.با توجه به این نکته، این پروسه می‌تواند درگیرکننده و تا حدودی جذاب باشد، حتی اگر در این راه مواردی را به فیلم پیوست کنند که فقط موجبات خنده‌ی مخاطب را به همراه دارد.

متاسفانه، قسمت اول مرغ مقلد تمامی ویژگی‌های یک فیلم صنعتی و مصتوعی را در خود دارد.هیچگونه شورش، اعتراض، نافرمانی یا اهانتی در هیچ‌جای فیلم وجود ندارد، و حس مصنوعی بودن فیلم در جای جای آن به چشم می‌خورد، و فیلم فقط به دنبال این است که آن تم انقلابی و غمگینش را به مخاطب تحمیل کند.

برخلاف قسمت‌های پیشین که فیلم بیشتر در فضای آزاد و طبیعت روایت می‌شد، این قسمت بیشتر در فضاهای بسته روایت می‌شود، البته جا دارد این نکته را هم در نظر بگیریم که بالاخره منطقه‌ی 13 هم بطور کامل و فیزیکی وارد داستان می‌شود و وقایعی هم در آنجا رقم می‌خورد، جایی مخوف و پر رمز و راز که توسط رئیس جمهوری متفاوت و مستقل به نام آلما کوین (با بازی «جولین مور») رهبری می‌شود.او که با طراح خائن این بازی‌ها پلوتارچ (با بازی «فیلیپ سیمور هافمن» فقید که این فیلم هم به او تقدیم شده است) و بیتی (با بازی «جفری رایت») که یک تکنولوژی شناس و هکر است همراه شده تا مردم مناطق مختلف را با خود متحد کرده و آن‌ها را علیه دولت بشوراند، تا یک بار برای همیشه کار رئیس جمهور اسنو (با بازی «دانلد ساترلند») را یک سره کند.

این وقایع به کتنیس (با بازی «جنیفر لارنس»، که وقتی کار فیلمبرداری این سری شروع شد او 23 ساله بود) مربوط می‌شوند و او به نوعی پایه‌گذارشان است، کسی که از پس از شوکی که به او در قسمت قبل وارد شد و پیتا (با بازی جاش هاچرسون) به او خیانت کرد، در زیرزمینی که مقر شورشیان است از خواب بیدار می‌شود.در یک سری مصاحبه‌های تلوزیونی در برنامه‌ی سزار (با بازی «استنلی توچی»)، که فردی بسیار احساسی اما وفادار به دولت است، آن جوان بازمانده به شکلی خمار و در حالی که شست و شوی مغزی شده است در برنامه حاضر می‌شود و به شورشیان پیام می‌دهد تا با آتش بس موافقت کنند.

کتنیس که متوجه می‌شود دوستش هنوز زنده است اما از سخنان او دلسرد و نگران می‌شود، پی می‌برد که دوستان و هم محلی‌هایش در منطقه‌ی 12 به شدت آرزو دارند که آتش انقلابی که کتنیس روشن کرده فراگیر شود. او در جبهه‌اش دوست قدیمی‌اش گِیل (با بازی «لیام همسوورث») و هِیمیچ دائم‌الخمر (با بازی «وودی هرلسون») و اِفی (با بازی الیزابت بَنکس») را دارد، اِفی اینجا دیگر آن زرق و برق به ظاهر بی‌پایانش را به خاطر جو حاکم بر منطقه‌ی 13 به همراه ندارد.بَنکس که اینجا نسبت به دو فیلم قبلی فرصت بیشتری برای حضور در فیلم یافته است، توانسته است به خوبی خودش را نشان دهد و شخصیتش را شبیه به شخصیت‌های کتاب‌های «اسکار وایلد» [نویسنده‌ی ایرلندی] کند.

در واقع می‌توان گفت تمامی این شخصیت‌ها جمع شده اند تا کتنیس را “با انقلاب رو در رو کنند”، و لحظات خنده‌دار فیلم زمانی آغاز می‌شوند که تلاش آن‌ها هر بار با شکست مواجه می‌شود، آن‌ها می‌خواهند تا این مبارز مبتکر را به یک نماد انقلابی همچون ژاندارک یا ماریَن، نماد آزادی و انقلاب در فرانسه تبدیل کنند.این اتفاقات جالب از آب درنیامده اند، همانطور که کتنیس سعی می‌کند به آن مهره‌ی کلیدی بدل شود، دشمنان نیز بیشتر تلاش می‌کنند تا او به هدفش نرسد.اما صحنه‌های هیجانی هم بالاخره از راه می‌رسند، مثلاً جدل‌های تلوزیونی کتنیس و اسنو، که هر لحظه مخاطب می‌پندارد که زمان شروع جنگ فرا رسیده، اما دو طرف هنوز هم گزینه‌های دیگری روی میز دارند.

چالش اصلی فیلم روی کار آوردن نویسندگان جدید یعنی «پیتر کریگ» و «دَنی استرانگ» برای نوشتن فیلمنامه‌ی این قسمت بود، آن‌ها می‌بایستی این داستان را به نزدیکی آن نبرد حتمی‌الوقوع بین ستمگران و مظلومان می‌رساندند.از نظر داراماتیک،این می‌توانست ایده‌ال باشد که قسمت آخر این فیلم به دو بخش 140 دقیقه‌ای تبدیل شود، و در قسمت بعدی سرعت وقوع اتفاقات را افزایش داده و صحنه‌های اکشن را به تصویر بکشند.در هر حال و با توجه به تصمیمات اتخاذ شده، این مخاطبان هستند که در لبه‌ی یک صخره ایستاده‌اند و باید یک سال دیگر -اگر بخواهیم دقیق باشیم، نوامبر سال 2015- هم منظتر بمانند تا قسمت دوم مرغ مقلد را تماشا کنند.

مطمئناً، تماشاگران بسیاری امسال برای تماشای فیلم صف خواهند بست، سال آینده هم همینطور خواهد بود.اما همچون مجموعه‌ی «هری پاتر» یا «گرگ و میش»، این دو بخش کردن قسمت پایانی برای سود بیشتر یک حقه‌ی نه چندان جالب است.

اختصاصی نقد فارسی

مترجم: دانیال دهقانی

 

کپی برداری و نقل این مطلب به هر شکل (از جمله برای همه نشریه‌ها، وبلاگ‌ها و سایت های اینترنتی) بدون ذکر دقیق کلمات “منبع: سایت نقد فارسی” ممنوع است و شامل پیگرد قضایی می شود.

 

 


38
دیدگاه بگذارید

Please Login to comment
38 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
31 Comment authors
محمد عظیمی پورسام حیدریسپهر نجفیانalireza jafarianpedram ss Recent comment authors
  Subscribe  
Notify of
trackback
Member

… [Trackback]

[…] Find More to that Topic: naghdefarsi.com/title/the-hunger-games-mockingjay-part-1/ […]

محمد عظیمی پور
Member
Member
محمد عظیمی پور

فیلم خوبی بود و می شه گفت اوج فیلم اواسطش بود( عکس سری قبلی)
اما نکته ای که به ذهنم رسید اینه که سازنده ی این فیلم به احتمال زیاد باید فمنیست باشه. اگه دقت کنید تمام فرماندهان خوب زن هستند. (کتنیس اوردین. رییس جمهور و حتی فرمانده منطقه ۸) اما رییس جمهور منفی یک مرد هستش؟؟؟؟!!!!

سام حیدری
Guest
Member
سام حیدری

فیلم در رده خوب قرار داره. نه عالی یا هیولا. کاملا عادی و خوب.. چیز خاصی نداره بعضیا انقدر جو میدن. من فکر میکنم زیاد فیلم ندیدن عده ایی که اسم این فیلم میاد انقدر بزرگش کردن. و اینکه جنیفر لورنس کی شده ستاره و بازیگره خفنه هالییوود خدا میدونه… فقط مجموعه های هانگر گیمز مثلا کارهای شاخه ایشونه دیگه.. یا نقشه ریون توی ایکس من.. بازیگری خوب هستش نه هیولا. تورو خدا بلانسبته بچه ها فیلم باز کسی دو سه ساله فیلم دیدن شروع کرده نظر نذاره باعث خنده بشه… بعده ۱۶ سال حرفه ایی یلم دیدن صداون درنمیاد… ادامه »

سپهر نجفیان
Guest
Member
سپهر نجفیان

این قسمتش به خودی خود خوب نبود ولی یه نوع مقدمه هست برای قسمت دومش.فکر کنم قسمت دوم زاغ مقلد جالب باشه

alireza jafarian
Member
Member
alireza jafarian

آهنگ لرد و تو انتهای این فیلم خیلی دوست دارم ۸)

pedram ss
Guest
Member
pedram ss

قسمت ۱ خوب بود.قسمت ۲ بهترین قسمتش بود اما قسمت ۳ گند زد به قسمت ها قبلی

محمد13
Guest
Member
محمد13

یه فیلم سرگرم کننده و بی محتوا

sana banuo
Guest
Member
sana banuo

ب نظر‌من فیلمش عالیه هر ۳قسمتش،،، 🙂

sana banuo
Guest
Member
sana banuo

هانگرگیمز ۳شامل دوقسمته،،،،قسمت اولش خوبه قسمت دومش چی میشه :-* در ضمن نقد جالبی بود 😛

روشنک غفور
Member
Member
روشنک غفور

Invoker: Breaking_Bad:قسمت اولش رو هر کاری کردم جذبم نشد و اصلا خوشم نیومد ولی قسمت دومش زمین تا آسمون فرق داشت . چون تو خود قسمت دومش یکی از شخصیت ها میگه مسابقه ی قبلی یه بچه بازی بود ، یعنی خودشون اعتراف کردند . قسمت دومش بیشتر جنبه سیاسی داشت . به طوری که انتظار می رفت در آخرش کسانی که به زور وارد این بازی کرده بودند رو انقلاب کنند و دست اندر کاران این بازی رو از ریشه بکنند . ولی نا امیدم کرد و آخرش می بینیم که کتینس و دو سه نفر دیگه زنده میمونند… ادامه »

روشنک غفور
Member
Member
روشنک غفور

این برای برای دختر های نوجون هستش…اونا ببیبنن ..خوششون میاد.

ایناز
Guest
Member
ایناز

نود درصد نظر منفی پس اینایی که رفتن سینما یا فیلم رو دانلود کرد کیا بودن واقعا عجیبه 😕 😆 به نظر من فیلم خوبیه و همه ی فیلما قرار نیست از نوع فیلمای هیچکاکیو و وودی النی باشه که به یه نوجوون پونزده شونزده ساله که نمیشه اورد همچین اثار بزرگی رو نشون داد چون هم درکش نمیکنن هم در حد سنشون نیست چون حرفا و مسایلی که مطرح میشه فراتر از سن اوناست تازه ممکنه به خاطر پایین بودن سن و به خاطر اینکه هنوز شناخت کافی از دنیا نداره از اونجوور فیلما خوشش نیاد چون تو اون… ادامه »

محمد32121121
Guest
Member
محمد32121121

این فیلم هم هرچی جلوتر میره آشغالتر میشه مثل توالایت. به طور کلی انتظاری از این فیلما که برای رده سنی زیر ۱۶ ساله نمیره.

bent ben
Member
Member
bent ben

سری فیلم زیبا و خفنی هست و در دل دیالوگ هاش مسایل کنونی جهان مثل استعمار و … رو داره

kael
Member
Member
kael

Breaking_Bad:قسمت اولش رو هر کاری کردم جذبم نشد و اصلا خوشم نیومد ولی قسمت دومش زمین تا آسمون فرق داشت . چون تو خود قسمت دومش یکی از شخصیت ها میگه مسابقه ی قبلی یه بچه بازی بود ، یعنی خودشون اعتراف کردند . قسمت دومش بیشتر جنبه سیاسی داشت . به طوری که انتظار می رفت در آخرش کسانی که به زور وارد این بازی کرده بودند رو انقلاب کنند و دست اندر کاران این بازی رو از ریشه بکنند . ولی نا امیدم کرد و آخرش می بینیم که کتینس و دو سه نفر دیگه زنده میمونند .… ادامه »

kael
Member
Member
kael

اصلا فیلم خوبی نیست بدرد نوجوونا میخوره

از نظر هوادار و… جز دسته فیلم هایی مثل هری پاتره البته واقعا هری پاتر یه سرو گردن سر بود به این

حتی ارزش دانلود کردن هم نداره :d

P78
Member
Member
P78

با توجه به خوندن کتاب قشنگ میدونستم که این قسمت بسیار نقد های متوسطی می گیره. کتاب سوم نیمه اولش خیلی پر نیست. پتانسیل یک فیلم کاملو نداره! به نظر من ۲ قسمتی شدن فیلم اصلا برای فروش نبوده. در عوض نیمه دوم کتاب خیلی خیلی پر محتوا تره و اگر قرار بود نیمی از فیلم ۲/۲٫۵ ساعته باشه اصلن نمیشد درست و کامل و خوب در بیاد. بر عکس تقریبا برای قسمت دوم این کتاب سوم خیلی خیلی امیدوارم!

یلدا خانوم لوسی
Member
Member
یلدا خانوم لوسی

قسمت اولش رو هر کاری کردم جذبم نشد و اصلا خوشم نیومد ولی قسمت دومش زمین تا آسمون فرق داشت . چون تو خود قسمت دومش یکی از شخصیت ها میگه مسابقه ی قبلی یه بچه بازی بود ، یعنی خودشون اعتراف کردند . قسمت دومش بیشتر جنبه سیاسی داشت . به طوری که انتظار می رفت در آخرش کسانی که به زور وارد این بازی کرده بودند رو انقلاب کنند و دست اندر کاران این بازی رو از ریشه بکنند . ولی نا امیدم کرد و آخرش می بینیم که کتینس و دو سه نفر دیگه زنده میمونند .… ادامه »

علیرضا.1859
Guest
Member
علیرضا.1859

فیلم فقط آپوکالیپتو. کسایی که دیدنش میفهمن چی میگم.

یولبارس
Member
Member
یولبارس

matlab:این جور فیلم ها رو بچه ها نگاه می کنند… ملت هم منتظرند ببینند تا از یه فیلمی تو فضای مجازی با سایت ها تعریف میشه سریع بگن اره عالیه!… این دست فیلم ها با کمی مسامحه! میشه گفت در سطح معمولی اند …. نسبت به قبل چقدر سطح سلیقه ها پایین اومده پیشنهاد می کنم فیلم بیشتر ببینید تا بفهمید به چه فیلمی میگند عالی دوست عزیز سلیقه ها متفاوته و همه همرنگ نیستند ، وقتی که شما از فیلمه خوشتون نمیاد دلیل نمیشه که بقیه ی کسانی که از فیلمه خوششون اومده تفکرات کودکانه داشته باشند . فیلم… ادامه »

matlab
Guest
Member
matlab

این جور فیلم ها رو بچه ها نگاه می کنند…
ملت هم منتظرند ببینند تا از یه فیلمی تو فضای مجازی با سایت ها تعریف میشه سریع بگن اره عالیه!…
این دست فیلم ها با کمی مسامحه! میشه گفت در سطح معمولی اند ….
نسبت به قبل چقدر سطح سلیقه ها پایین اومده
پیشنهاد می کنم فیلم بیشتر ببینید تا بفهمید به چه فیلمی میگند عالی

یولبارس
Member
Member
یولبارس

نمی دونم چرا هر فیلمی تو هالیوود پرفروش میشه مد شده که بهش لقب اخراجی ها بچسبونند. آواتار ، تایتانیک ،؛ هری پاتر ، ارباب حلقه ها ، شوالیه ی تاریکی هم جزو میلیاردی ها هستند پس با این حساب اینا هم جزو اخراجی ها محسوب می شوند دیگه !!
اینقدر یه چیزی رو خز نکنین خواهشا ، قسمت دوم این فیلم هم انصافا خیلی خوب بود. حالا امتیاز کاربراش به کنار ، امتیاز منتقدین هم به قسمت دوم بالا بوده . خوده همین جیمز براردینلی هم به قسمت دومش ۸۸ از ۱۰۰ داده .

nima-aghili
Guest
Member
nima-aghili

این فیلم همون اخراجی های هالیوود…
پرفروش اما …

khfsdf
Guest
Member
khfsdf

خخخخخخخ
اصن قبل از اینکه بیام تو پست مطمئنم که براردینلی ۷٫۵ داده 😆 😆

محمد رضا
Guest
Member
محمد رضا

واقعا سری بدی نیست.خصوصا که برای پر کردن جای سری گرگ و میش وارد بازار شد و گرگ و میش در مقابل هانگر مقایسه کردنش مسخره هست. بهرحال فیلم اصطلاحات تینیجری هست دیگه. نذاشتن عشق و عاشقی الکی و پرداختن به مسایل سیاسی سطحش رو بالا اورده.ولی خدایی در بین فیلم های خوب جایگاهی نداره و فروشش برای رده سنی است که ارائه شده. فروش سری گرگ و میش توهینی به سینما بود.حداقل هانگر گیمز توهین نیست.و چیزی که همه دربارش صحبت کردن یعنی دو قسمتی کردن واسه فروش سطح فیلم رو جدا زیر سوال برده. هرچند عادیه چون کلا… ادامه »

ehsan eidany
Member
Member
ehsan eidany

فیلمش فیلم خوبیه ولی لایق فروشی ک میکنه نیست.قسمت قبلش تو امریکا ۴۲۴میلیون دلار فروش کرد یعنی فقط ۲۰میلیون دلار از dark knight risesکمتر بود.ولی این کجا و اون کجا 😮 😮

MOHAMADp7
Guest
Member
MOHAMADp7

تا یه نفر میگه بده همه پشت سرش میگن فیلم مزخرفه! 😐
خداوکیلی بعضیا اصلا واسه خودشون ارزش قائل نیستن چون تابع افکار و عقاید دیگرانن ! خوب عزیزم خودت یه بار فیلمو ببین بدون قضاوت قبلی بعد نظرتو بگو!
من دو قسمت قبلو دیدم واقعا خوب بودن مخصوصا قسمت ۲٫فیلم غیر از همه چیزای دیگش که خوب روش کار شده عموما .. داستان و پیام خوبی هم داره! ماکه حال کردیم -_-

adelaid
Guest
Member
adelaid

من تمام فیلمهای پر فروش دنیا رودیدم ولی فرق The Hunger Games با بقیه ی فیلمها در این است که در این فیلم تمام جزییات یک فیلم خوب مانند اکشن/ مبارزه/مشکلات جامعه/سیاست/فقر و ثروت/وحتی از نظر رومانتیک عالی کار شده واز نظر من بهترین سری فیلم دنیا است و رو دستش نخواهد امد

bent ben
Member
Member
bent ben

۲ شماره قبلی زیبا بودند و سکانس های عمیقی داشت و بعضا دیالوگ های جالب

mehdi ghorbani
Member
Member
mehdi ghorbani

قسمت یکش خوب بود. قسمت دومش خیلی بهتر شد. خیلی دوست داشتم این قسمتش بهتر باشه ولی این طور که معلومه از قسمت یکش هم ضعیفتره. فعلا نمره ی فیلم از ۲۶,۹۸۲ کاربر ۷٫۴ گرفته. به احتمال زیاد پایین ترم میاد . ولی با این وجود بازم فیلم قشنگیه حتما میبینمش
The Hunger Games 2012
Metacritic: 67
imdb:7.3/10 from 550,284 users
—————————
The Hunger Games: Catching Fire (2013)
Metacritic:75
imdb:7.7/10 from 358,726 users
—————————
The Hunger Games: Mockingjay Part 1 2014
Metacritic:64
imdb:7.4/10 from 27,300 users

حمیدرضا
Member
Member
حمیدرضا

سلام من دو قسمت رو دیدم ولی اینهمه تعریف و تمجید نداره
یه فیلم تخیلی و معمولی هست
البته نظرات متفاوت هست.

Amirhosein-Mousavi
Guest
Member
Amirhosein-Mousavi

step.3478:بخاطر فروش بالاش دارن کشش میدن

نه عمو چى میگى؟ سرى فیلم هاى هانگر گیمز از روى رمان هاى سه گانه هانگر گیمز (اثر سوزان کالینز) داره ساخته میشه و یکی از بهترین اقتباس ها از رمان هاى فانتزیه و کش دادن و آب بندى هم در کار نیس! منبع اصلى(رمان ها) انقدر قوى و پرجزییات هستن که دیگه نیازى به این کارا نباشه. (فیلم زاغ مقلد استثناً دو پارتى شده که بتونه وقایع مهم کتاب سوم رو پوشش بده).

step.3478
Guest
Member
step.3478

بخاطر فروش بالاش دارن کشش میدن

mahna
Guest
Member
mahna

مزخرفترین فیلمی که دیدم بیشتر این فیلما برای کودک و نوجوان رنج سنیشون جنیفر لارنس یه قطره خون ببینه سکته میکنه. چقدر مسخره بازی شده این فیلما

rezay
Guest
Member
rezay

فقط کافیه جنیفر لارنس و اسکارلت جوهانسون تو فیلمی باشند دیگه تمومه ،هر چقدرم فیلم جفنگ باشه بازم دیده میشه دوسش دارن

شملی
Guest
Member
شملی

maxxx:واقعا موندم چی داره این فیلم که اینقذه روش مانور می دن
به جز بازیگر نقش اولش چیز دندون گیری
گیرت نمیاد

کاملا موافقم.من قسمت یک و دوش رو دیدم و کلی هم پیشمون شدم از دیدنش و مطمئنا این قسمتو دیگه نگاه نمیکنم.آدم خوابش میگیره

یولبارس
Member
Member
یولبارس

قسمت دومش که خیلی خوب بود و امیدوارم که قسمت سومش هم ناامیدم نکنه !
ممنون از دانیال عزیز بابت ترجمه .

ali goli
Member
Member
ali goli

واقعا موندم چی داره این فیلم که اینقذه روش مانور می دن
به جز بازیگر نقش اولش چیز دندون گیری
گیرت نمیاد