Avengers: Age of Ultron (انتقام‌جویان: عصر آلترن) + بازبینی تصویری


خلاصه داستان:

وقتی استارک بر روی ساخت یک روبات انسان‌نمای حامی صلح کار می‌کند، کنترل آن روبات را از دست می‌دهد و ...


تصاویر فیلم:

نقد و بررسی فیلم به قلم Todd McCarthy (تاد مککارتی)

نشریه هالیوود ریپورتر

نمره 6 از 10

 

جاس ودون سعی داشته تا موفقیت‌های «انتقام‌جویان» در سال 2012 را با فیلمی جدید تکرار کند، فیلمی که تمامی ابرقهرمان‌های مارول را دور هم جمع می‌کند تا باقی‌مانده‌ی تشکیلات کثیف «هیدرا» را نابود کنند.

 

کوین فایجی و دیگر تهیه‌کنندگان مارول یک قلم‌روی سینمایی بی‌سابقه در تاریخ هالیوود ساخته‌اند، یک سیستم منظم و فوق‌العاده پرسود که فیلم‌های جدانشدنی این سری را یکی‌یکی به‌نمایش درمی‌آورد و با یک «انتقام‌جویان» آن‌ها را کنار هم جمع می‌کند. پس وقتی قهرمانان فرعی‌تر، مانند «بی‌باک»، تازه می‌خواهند در قالب مجموعه‌های تلویزیونی یا حتی فیلم‌های سینمایی خودشان را به مردم معرفی کنند این کمپانی هنوز هم سود خودش را با این فیلم‌های شناخته‌شده و بسیار پرطرف‌دار خواهد داشت. همین حالا هم مارول برنامه‌ی خودش تا آخر این دهه را منتشر کرده است.در این میان، مهم‌ترین نکته این است که کمپانی چه چیز جدیدی برای سورپرایز کردن مخاطبان در اختیار دارد، اما طرف‌داران سرسخت هرچیزی را که به ریشه‌های این مجموعه وفادار نباشد سودجویی و خیانت تهیه‌کنندگان می‌دانند. تابستان سال گذشته، «محافظان کهکشان» نشان داد که چگونه می‌توان در کم‌تر از زمان پیش‌بینی‌شده یک فیلم جدید ساخت، اما هنوز هم نام دیگر مجموعه‌های مارول بیش‌تر بر سر زبان‌هاست.

و «انتقام‌جویان: عصر آلترن» هم همین‌طور است، فیلمی که برخی اوقات دوست دارد در راه‌های تاریک‌تر قدم بگذارد، اما در نهایت به همان چیزی که تماشاگران دوست دارند تبدیل می‌شود. فیلم، بدون هیچ مقدمه‌ی زائدی، درست از همان‌جایی آغاز می‌شود که «کاپیتان آمریکا: سرباز زمستان» به‌پایان رسیده بود، و گروه انتقام‌جویان را نشان می‌دهد که در راه نابود کردن باقی‌مانده‌ی تشکیلات هیدرا هستند، و سپس نبرد درون جنگل را نشان می‌دهد که هاوک‌آی/ کلینت بارتون (با بازی جرمی رنر) از روی بی‌میلی و دل‌سردی دشمنان را نابود می‌کند. فیلم دو تازه‌وارد را هم معرفی می‌کند: پیترو و واندا ماکسیموف با نام‌های دیگر کوئیک سیولر و بیوه اسکارلت (آرن تیلر جانسن و الیزابت اُلسن) که دوقلو هستند.

تمایل به پیروزی به قهرمانان این اجازه را می‌دهد تا صحنه‌های جالبی خلق کنند، مثل هنرنمایی‌های تور (کریس همزورث) با چکشش. ناتاشا/ بیوه‌ی سیاه (اسکارلت جوهنسن) و بروس بنر/ هالک (مارک رافالو) یک رقص دونفره را تدارک می‌بینند که در آن نیمه‌ی عاطفی ناتاشا بیش از نیمه‌ی ابرقهرمانی‌اش نمایان می‌شود. تونی استارک/ مرد آهنی (رابرت داونی جونیور) و استیو راجرز/ کاپیتان آمریکا (کریس ایونز) هم متوجه می‌شوند استاکر (توماس کرتشمن) در حال جمع‌آوری برخی نخاله‌ها از زمان جنگ جهانی دوم که از نازی‌ها به‌یادگار مانده است و می‌خواهد با آن هوشمندترین انسان‌نمای تاریخ، آلترن (با صداپیشگی شکوه‌مندانه و روبات‌مانند جیمز اسپیدر)، را بسازد. آلترن یک مخلوق پیشرفته و جالب است، اما کم‌بود آن مشخصاً قلب است، و این کم‌بود او را تبدیل به یک دشمن باابهت می‌کند. یک روبات با طراحی بسیار پیشرفته که حتی ممکن است شما او را خوش‌تیپ خطاب کنید، با هوش فوق‌العاده زیاد، به‌نظر یک همکار فوق‌العاده برای استارک خواهد بود، ولی، وقتی برای بار اول ظاهر می‌شود، هنوز در مراحل آموزشی به‌سر می‌برد. اما این روبات توسط ماکسیموف استخدام می‌شود، کسی که از استارک به‌خاطر کشتن پدر و مادرش کینه به دل دارد. آلترن هنوز برای به‌تسخیر درآوردن کهکشان آماده نیست، اما در اولین نبرد آن‌قدر قوی هست که گروه انتقام‌جویان را نگران کند.

با شکست در جوار «خانه‌ی امن» مزرعه‌ی هاوک‌آی، انتقام‌جویان به‌هراس می‌افتند. تور عجول «برای یافتن پاسخ» راهی می‌شود؛ بروس در مقابل دل‌ربایی‌های ناتاشا استقامت نشان می‌دهد؛ استارک که از «تلاش آلترن برای نابودی گروه» ناراحت است با مافوق قدیمی‌اش، نیک فیوری (ساموئل ال جکسون، که البته در این قسمت حضورش چندان هم پررنگ نیست)، مشورت می‌کند؛ در همان حال، لیندا کاردلینی از سریال «مردان دیوانه» در نقش همسر فداکار و شوهردوست هاوک‌آی، با احمقانه‌ترین دیالوگ‌های احتمالاً جهان، در فیلم حضور دارد و جایی می‌گوید: «من کاملاً از انتقام‌گیری شما دفاع می‌کنم.». در حالی که برخی از افراد گروه آشفته‌ و سردرگم‌اند، کاپیتان آمریکا راهی سئول می‌شود، جایی که قدم بعدی تکامل موجودات انسان‌نما از طریق وسیله‌ای به نام «گهواره» قرار است برداشته شود، وسیله‌ای که سربازان انسان‌مانند باهوشی تولید می‌کند که می‌توانند راه فرمان‌روایی بر دنیا را برای آلترن هموار کنند. آنجا تعقیب‌وگریزی درون شهر شکل می‌گیرد که منجر به سقوط قطارها از پل می‌شود. البته این صحنه به احمقانه‌ترین شکل ممکن اجرا شده و ادامه می‌یابد و نبودنش بهتر بود .

البته مسلماً انتقام‌جویان برای انجام دادن آن‌چه باید انجام دهند دوباره کنار هم جمع می‌شوند و سروصدای زیادی هم به‌پا می‌کنند. تازه‌واردان فیلم هم خوش می‌درخشند؛ مثلاً، آن سرباز انسان‌مانند، ویژن، با آن صورت سرخ و چشم‌های سبزش، یک موجود بسیار خشن و تهاجمی است و با آن صدای پرابهتش (با گویندگی «جارویس»، همان دست‌یار کامپیوتری استارک) می‌تواند ما را بسیار امیدوار کند و، اگر اغراق نکنیم، می‌تواند به بهترین و درگیرکننده‌ترین شخصیت دنیای مارول در دو قسمت بعدی تبدیل شود. مسلماً، تلاش ودون برای روبه‌رو کردن قهرمانان با نوعی حس ضعف و ناامیدی خیلی خوب از آب درنیامده است. تلاشِ صِرف کافی نیست و با توجه به توانایی‌ها باید سعی کرد تغییرات لازم را به‌وجود آورد. در هر حال، این شخصیت‌ها کمیک‌بوکی‌اند و، علاوه بر بعد ابرقهرمانی‌شان، بعدی انسانی هم دارند و اضافه کردن بعد سومی به شخصیتشان کاری بی‌معنی است؛ بهتر بود بیش‌تر روی همان دو بعد کار می‌شد.

اگر داشتن یک پایان دراماتیک مورد پسند سازندگان است، باید برای ساختن آن المان‌هایی را به‌کار گیرند؛ مثلاً، آن بخش نیمه‌تراژیک در مورد سرنوشت آلترن فقط ما را برای قسمت‌های بعدی آماده می‌کند، البته، چه اهمیتی دارد وقتی تا همین حالا هم میلیون‌ها دلار پول به حساب سازندگان ریخته شده است؟ «انتقام‌جویان: عصر آلترن» در معرفی یک دشمن مناسب برای ابرقهرمانانش موفق عمل می‌کند و، علاوه بر آن، چند کار مثبت دیگر هم انجام می‌دهد، اما این بار تمام سکانس‌های اکشن مهیج و سرگرم‌کننده نیستند و بعضی از کاراکترها در یک حس و حال دراماتیک خاص جا می‌مانند. از آن‌جایی که بازیگران قسمت قبلی برای بار دوم در این قسمت حضور یافته‌اند، می‌توان اشکالاتشان را نادیده گرفت، اما تازه‌واردی چون اندی سرکیس یک بازی کوتاه، اما خوب و نفس‌گیر، در نقش یک خلاف‌کار سرسخت اما مضطرب آفریقایی ارائه می‌دهد.

اختصاصی نقد فارسی

مترجم: دانیال دهقانی

ویراستار: علی باقریان

 

کپی برداری و نقل این مطلب به هر شکل (از جمله برای همه نشریه‌ها، وبلاگ‌ها و سایت های اینترنتی) بدون ذکر دقیق کلمات “منبع: سایت نقد فارسی” ممنوع است و شامل پیگرد قضایی می شود.

 


ممکن است شما دوست داشته باشید

69
دیدگاه بگذارید

Please Login to comment
69 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
25 Comment authors
سید ابوالفضل سجادیarash arashiابوالفضل امجدیحمید باقریMahta M Recent comment authors
  Subscribe  
Notify of
trackback
Member

… [Trackback]

[…] There you can find 31251 more Information to that Topic: naghdefarsi.com/title/the-avengers-age-of-utron/ […]

trackback
Member

… [Trackback]

[…] Find More Information here on that Topic: naghdefarsi.com/title/the-avengers-age-of-utron/ […]

trackback
Member

… [Trackback]

[…] Info to that Topic: naghdefarsi.com/title/the-avengers-age-of-utron/ […]

trackback
Member

… [Trackback]

[…] Here you can find 45977 additional Info to that Topic: naghdefarsi.com/title/the-avengers-age-of-utron/ […]

trackback
Member

… [Trackback]

[…] Information on that Topic: naghdefarsi.com/title/the-avengers-age-of-utron/ […]

trackback
Member

… [Trackback]

[…] Info to that Topic: naghdefarsi.com/title/the-avengers-age-of-utron/ […]

trackback
Member

… [Trackback]

[…] Read More Info here on that Topic: naghdefarsi.com/title/the-avengers-age-of-utron/ […]

trackback
Member

… [Trackback]

[…] Read More on that Topic: naghdefarsi.com/title/the-avengers-age-of-utron/ […]

trackback
Member

… [Trackback]

[…] Read More on on that Topic: naghdefarsi.com/title/the-avengers-age-of-utron/ […]

trackback
Member

… [Trackback]

[…] Read More Information here to that Topic: naghdefarsi.com/title/the-avengers-age-of-utron/ […]

trackback
Member

… [Trackback]

[…] Find More on that Topic: naghdefarsi.com/title/the-avengers-age-of-utron/ […]

trackback
Member

… [Trackback]

[…] Find More on that Topic: naghdefarsi.com/title/the-avengers-age-of-utron/ […]

سید ابوالفضل سجادی
Member
Member
سید ابوالفضل سجادی

فیلم فوق العاده مزخرفی بود
نمره ۳ از ۱۰
یکش بهتر بود

Member
Member

فیلم خوبی بود هرچند به پای قسمت اولش نمیرسه.

hossein mg
Member
Member
hossein mg

کسی در مورده سریال فلش حرف نزد من تمام منظورم مربوط به کاراکتره فلش بود و همه ی حرفم این بود تمام ضعف dc اینه این کاراکتر بیشتر ازش نمی شنویم با اون همه دشمن و داستان قوی . مسلما اگه بیاد ۲۰۰ میلیون دلار برای فلش هزینه کنن با یک کارگردان خوب خیلی بهتر از کاراکتر فوق فانتزی مارول در میاد…
چرا باید سریال با اون بودجه کم رو با اونجرز با اون بودجه بالا مقایسه کنم..
تمام حرفه من کاراکتره فلش بود کمیک بوک فلش بود ….

ghazal 68
Guest
Member
ghazal 68

حتما یکی مثل فلش واقعی تر و کم تر فانتزیه ؟؟؟ من نه کاری به dc دارم نه مارول هردوشون فیلم های خوب و بد داشتن بحث من از همون اول سرفلش بود ، ولی سعی کن طرز تفکرت عوض کنی یعنی چون من دخترم نه حق نظر دادن دارم نه بحث کردن نه چیزی از فیلم حالیم میشه و همه هم بخاطر دختر بودنم بهم لایک دادن و … یه بارگی بگو اصن دخترا ادم نیستن !!! خلاصه این که این بحث دیگه داره الکی کش دار میشه و اخرین حرفم اینکه واقعا متاسفم که همچون ادمایی مثل تو… ادامه »

rooney
Guest
Member
rooney

hosseinmg: ghazal 68:یعنی الان فهمیدم ته عقب موندگی هستی واقعا برات متاسفم که انقد عقلت کوچیکه بخاطر همونه اقد سنگ فلش به سینه میزنی !!! ببین الان قرن بیست و یکه اون زمان که بین مرد و زن فرق میذاشتن مال عهد دقیانوس بود ! یکم خودت به روز کنی بد نیست ماشالله اسم هرچی کارتون هس خوب بلدی پس معلوم شد به غیر از فلش کارتونم نگا میگنی !!! افرین کارتون به سنت و عقل وارفتت خوب میخوره 😡 😡 😡 بیخیال کسی سنگ فلشو به سینه نزد، اصل این بود هیروهای dc قابل باورتر و کمتر فانتزی ترند.… ادامه »

hossein mg
Member
Member
hossein mg

ghazal 68:یعنی الان فهمیدم ته عقب موندگی هستی واقعا برات متاسفم که انقد عقلت کوچیکه بخاطر همونه اقد سنگ فلش به سینه میزنی !!! ببین الان قرن بیست و یکه اون زمان که بین مرد و زن فرق میذاشتن مال عهد دقیانوس بود ! یکم خودت به روز کنی بد نیست ماشالله اسم هرچی کارتون هس خوب بلدی پس معلوم شد به غیر از فلش کارتونم نگا میگنی !!! افرین کارتون به سنت و عقل وارفتت خوب میخوره 😡 😡 😡 بیخیال کسی سنگ فلشو به سینه نزد، اصل این بود هیروهای dc قابل باورتر و کمتر فانتزی ترند. دومم… ادامه »

ghazal 68
Guest
Member
ghazal 68

یعنی الان فهمیدم ته عقب موندگی هستی واقعا برات متاسفم که انقد عقلت کوچیکه بخاطر همونه اقد سنگ فلش به سینه میزنی !!! ببین الان قرن بیست و یکه اون زمان که بین مرد و زن فرق میذاشتن مال عهد دقیانوس بود ! یکم خودت به روز کنی بد نیست ماشالله اسم هرچی کارتون هس خوب بلدی پس معلوم شد به غیر از فلش کارتونم نگا میگنی !!! افرین کارتون به سنت و عقل وارفتت خوب میخوره 😡 😡 😡

hossein mg
Member
Member
hossein mg

ghazal 68:واقعا چه جوری فلش دونبال میکنی ؟؟؟ یه داستان بدون خلاقیت و کلیشه ای . بی محتوا و بی سرو ته با بازیگران گم نام و بازی مزخرفشون 😡 😡 😡 البته یادم نبود این سریال برا کوچولوهایی مثل تو هیجانش زیادی هم هست پس همین فلش بدردت میخوره :zzz فیلمای اونجرز و بقیه برا تو زوده هنوز بشینی نگا کنی ۸) ۸) الان که دقت کردم به یوزرت فهمیدم دختری ای باو خب چرا زود تر دقت نکردم که اصلا بحث شروع نمی کردم،، شما برو پنگولو نگاه کن بعد بیا انتقامجویانو ببین بیشتر بهت میچسبه،، والا یا… ادامه »

ghazal 68
Guest
Member
ghazal 68

واقعا چه جوری فلش دونبال میکنی ؟؟؟ یه داستان بدون خلاقیت و کلیشه ای . بی محتوا و بی سرو ته با بازیگران گم نام و بازی مزخرفشون 😡 😡 😡
البته یادم نبود این سریال برا کوچولوهایی مثل تو هیجانش زیادی هم هست پس همین فلش بدردت میخوره :zzz فیلمای اونجرز و بقیه برا تو زوده هنوز بشینی نگا کنی ۸) ۸)

hossein mg
Member
Member
hossein mg

ghazal 68:فلش ؟؟؟ شوخیت گرفته ؟؟؟ واقعا دیگه سریالی کسل کننده تر و افتضاح تر از فلش هس دیگه ؟؟؟ بابا صد رحمت به سریالای ترکی !!! باب اسفنجی ببینی هیجانش بیشتره 😉 😉 😉 متاستفم برای سلیقت یا کلا شما اهل هیجان نیستی یا اینکه کلا ۱۵ دقیقه از سریال هم ندیدی. کسایی که سریال فلش رو دنبال می کنند می دونند ۵۰ دقیقه سریال چقد سریع میگدره از بس هیجان دارهو کاراکتر فلش هم عشق و عاشقی توش هست و از هنه مهمتر سفر در زمان و جهاتهای موازی (چیزی شبیه اینتراستلار). و به زودی وارنر بروس در… ادامه »

amirreza kavianmehr
Guest
Member
amirreza kavianmehr

Tyler:من از این فیلمای بچگانه خوشم نمیاد.
ولی این آلترون…عجب شخصیتی داشت…..خدا بود .
بعضی از حرفا و رفتاراش منو یاد bane تو بتمن مینداخت.

قبول دارم فیلم کمی آبکی بود قسمت یکش بهتر بود ولی شخصیت اولترن خیلی خوب بود مثل بین بود البته من یه بار باکیفیت پایین دیدم حال نکردم گذاشتم سه بعدیشو دان کردم خیلی حال کردم مخصوصا سکانس های آخرش که دور هم جمع شده بودن و میجنگیدن و مخصوصا سکانسای اسلو موشنش حرف نداشت نمره ی من ۷ از ۱۰

ali156
Guest
Member
ali156

#۴۴: دوست عزیز بنده ۹۰ درصد قهرمانان دو کمیک رو میشناسم و فیلماش رو هم دیدم، برخلاف بتمن همشون مزخرفن، مرد عنکبوتی شگفت انگیز ۲ با اون اوضاع داغونش از مرد پولادین واقعی تر و بهتر بود،
فقط سه گانه ی بتمن از فیلمای دی سی شاهکار بود بقیه 😡 😡 😡

ghazal 68
Guest
Member
ghazal 68

فلش ؟؟؟ شوخیت گرفته ؟؟؟ واقعا دیگه سریالی کسل کننده تر و افتضاح تر از فلش هس دیگه ؟؟؟ بابا صد رحمت به سریالای ترکی !!! باب اسفنجی ببینی هیجانش بیشتره 😉 😉 😉

hosseinmg
Guest
Member
hosseinmg

ali156:نولان بتمن شاهکاری تحویل داد هرچند این یارو زک اسنایدر داره گند میزنه بهش اما جدا از سه گانه ی بتمن نولان بقیه ی فیلم های قهرمانان کمیک دی سی لیاقت تف هم ندارند، فقط و فقط مارول ali156:نولان بتمن شاهکاری تحویل داد هرچند این یارو زک اسنایدر داره گند میزنه بهش اما جدا از سه گانه ی بتمن نولان بقیه ی فیلم های قهرمانان کمیک دی سی لیاقت تف هم ندارند، فقط و فقط مارول شما اصلا اطلاعی از dc دارید یا فقط همینطوری حرف میزنید. اتفاقا قهرمانان dc همه عالی و به واقعیت نزدیک ترند . سریال the… ادامه »

ghazal 68
Guest
Member
ghazal 68

بابا کچل شدم از بس حرف از نولان و بتمنه الان نقد راجب انتقام جویانه نولان و بتمن و وللش :zzz و به اون دوست عزیزی که میگه این اشغالا چیه میبینین ؟؟؟ فیلم قشنگ از نظر شما چیه دقیقا 😮

سپهر pz
Guest
Member
سپهر pz

سلام ببخشید التران میره تو کشتی قدیمی تا وایبرنیومو بگیره کاپیتان کشتیه اسمش چی بود؟ لطفا زود جواب بدبد 😥 😥 😥 😥 😥

نارگیله
Guest
Member
نارگیله

Farzad sa:طرف دستش قطع میشه یه قطره هم خون نمیاد

جدای از اینکه بخاطر PG-13 بودن فیلم خونی نشون داده نمیشه(حتی تو فیلمای نولان هم شما هیچ خونی نمیتونین ببینین با این شدت)
وقتی دست با لیزر یا تیغ با درجه حرارت بسیار بالا زده میشه اون گرما همزمان با برش محل رو هم به اصطلاح خشک میکنه و این باعث میشه خونی از محل بریدگی بیرون نیاد.